آخرین اخبار

روحاني: الان زمان گله‌گذاري از يکديگر نيست سياسي

روحاني: الان زمان گله‌گذاري از يکديگر نيست

  بزرگنمايي:

چه خبر - روحاني: الان زمان گله‌گذاري از يکديگر نيست

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيات دولت با بيان اينکه براي ملت ايران به خوبي روشن است که هدف آمريکايي‌ها از اين اقدام چه بوده است، گفت: نخست وزير رژيم صهيونيستي اين موضع را به صراحت مطرح کرد که اين اقدام آمريکا به درخواست آنها صورت گرفته و به عبارتي همه جنايت‌ها و اقدامات خلاف آمريکا براي اين بوده که يک نفر در سرزمين اشغالي در انتخابات به پيروزي برسد.

روحاني با تاکيد بر اينکه اسرائيل سرزمين غصب شده فلسطينيان است و انتخابات در آن معنا ندارد، گفت: اگر مي‌خواهند انتخابات برگزار کنند بايد مردم فلسطين و نه اشغالگران، پاي صندوق آراء بيايند.

رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه بايد در اين شرايط پيوستگي، همبستگي و انسجام را بيش از گذشته تقويت کنيم، تاکيد کرد: امروز زمان گله‌گذاري، جناح‌ها و گروه‌ها از يکديگر نيست و زماني است که بايد همه در صف واحد و مستحکم قرار بگيريم تا کسي نتواند در اين صف رخنه ايجاد کند و در برابر توطئه آمريکايي‌ها ايستاده و از مشکلات به خوبي عبور کنيم.

وي در ادامه اظهارداشت: بسيار علاقمنديم در منطقه رفراندومي برگزار شود تا همه ملت‌ها و کشورها اعلام کنند که در اين سال‌ها از سوي چه کساني بر منطقه ظلم شده و چه کساني به ياري دولت‌ها و ملت‌هاي منطقه شتافته‌اند.

روحاني خاطر نشان کرد: آمريکايي‌ها بايد بدانند که منبع ظلم، ستم و تروريسم در منطقه هستند و ملت‌هاي منطقه بويژه ملت ايران در روزهاي سختي و مشکلات به ياري هم شتافته‌اند و در اين ميان نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بسيار برجسته است.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه اقدام آمريکا در بدترين شرايط از لحاظ انساني و در بهترين شرايط براي رژيم صهيونيستي صورت گرفته است، گفت: توهين يک دولت نابخرد به نهاد خدوم سپاه در روزهايي است که نيروهاي سپاه با تمام وجود به ملت ايران و خواهران و برادران خود در استان‌هاي سيل‌زده ياري مي‌رسانند و امنيت کشور را برقرار مي‌کنند.

روحاني با اشاره به اينکه اقدامات دولت آمريکا عليه ملت ايران همواره از سوي چند کشور و کشورک مورد حمايت بوده، اظهار داشت: در سطح جهان و کشورهاي بزرگ اروپا، آسيا، اقيانوسيه و ساير نقاط، ملت‌ها در موضوع برجام از ايران، در قضيه جولان از سوريه و در موضوع قدس از فلسطين حمايت کرده‌اند.

رئيس جمهور خطاب به دولتمردان آمريکا، گفت: اگر با اين اقدام به دنبال ايجاد اختلاف در ايران هستيد، اشتباه مي‌کنيد؛ بدانيد که بين سپاه و مردم همواره يک رابطه صميمي بوده است و مردم هيچ‌گاه فداکاري و ايثارهاي 40ساله اين نيروها را فراموش نخواهند کرد. جايگاه سپاه و عشق و علاقه مردم به نيروهاي مسلح و مدافع کشور، مطمئناً امروز با اين اقدام بيشتر از گذشته شده است.

روحاني ادامه داد: دشمنان در رسيدن به اهداف خود در منطقه با شکست مواجه شدند و مي‌دانند که در اين شکست، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نقش اساسي داشته و از اين بابت عصباني هستند و بخاطر همين دست به اقدامات نابخردانه مي‌زنند.

رئيس جمهور با بيان اينکه همه اقدامات آمريکا برخلاف منطق و موازين و قوانين بين‌المللي بوده است، گفت: اگر آمريکايي‌ها مي‌خواهند با اين اقدام مردم منطقه را از ايران و سپاه جدا کنند بايد بدانند که باز هم اشتباه مي‌کنند، امروز مردم عراق، سوريه، لبنان، يمن، افغانستان، پاکستان و ساير ملت‌هاي منطقه خدمات ملت ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را فراموش نکرده و اين اقدام آمريکا هيچ چيز را به نفع آنان تغيير نخواهد داد.

روحاني اقدام آمريکا را حرکتي شعاري، تبليغاتي و سياسي برشمرد و تصريح کرد: آمريکا در طول 40 سال گذشته با همه توان در ضديت و دشمني با ايران بوده و امروز هم با پررويي بيشتر در اين مسير قرار دارد و همواره عليه سپاه تلاش کرده است و امروز هيچ اقدام جديدي برکارهاي گذشته آنها اضافه نشده است.

رئيس جمهور اظهار داشت: آنها به خوبي مي‌دانند که اگر بخواهند پاي خود را از حد شعار يک قدم فراتر بگذارند با چه مشکلات و مصيبت‌هايي روبرو خواهند شد و فکر نمي‌کنم آنها هر چقدر هم ناشي باشند بخواهند اقدام ديگري انجام دهند.

روحاني با بيان اينکه آنها مي‌خواهند با اين اقدام تبليغاتي يک فشار رواني و اقتصادي بر مردم ايران وارد کنند، گفت: آنها به دنبال اين هستند که بگويند مي‌توانيم ملت‌هاي منطقه را از ايران جدا کنيم، اما ترديدي وجود ندارد که از اين به بعد ارتباط ايران با دولت‌ها و ملت‌هاي منطقه بيشتر خواهد شد و آنها به اين خواسته آمريکا اعتنايي نخواهند داشت.

رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه همچنان برخي از شهرها و استان‌هاي کشور با مشکلات ناشي از سيل و سيلاب مواجه هستند و ممکن است در روزهاي آينده نيز به واسطه بارش‌ها اين مشکلات ادامه داشته باشد، گفت: دولت، ‌مردم و ساير دستگاه‌هايي که بايد حمايت داشته باشند، وظايف و مسئوليت‌هايي دارند که بايد به آن عمل کنند.

روحاني ادامه داد: دولت وظيفه دارد در اين شرايط در خط مقدم حل مشکلات مردم باشد و در اين راستا وزارتخانه‌هاي گوناگون، مسئوليت‌هاي بسيار سنگيني را بر دوش داشته و در راستاي خدمت‌رساني به مردم تلاش مي‌کنند.

رئيس جمهور با اشاره به از بين رفتن و آسيب‌ ديدن راه‌هاي مواصلاتي کشور در اثر سيل و رانش زمين، گفت: وزارت راه و شهرسازي براي بازسازي راه‌ها، وظيفه بسيار سنگيني دارد که در اين مسير بايد همه امکانات را بسيج کرده و دستگاه‌هاي گوناگون اعم از سپاه، ارتش، بسيج، شهرداري‌ها و شرکت‌هاي خصوصي که دلسوز کشور هستند، بايد به کمک اين وزارتخانه بيايند.

روحاني ادامه داد: بايد تلاش کنيم تا خطوط ارتباطي را در مناطق سيل‌زده به شرايط عادي بازگردانيم و در برخي مسيرهايي که بازگشت به شرايط طبيعي نياز به زمان دارد، بايد يک ارتباط موقت ايجاد کنيم.

رئيس جمهور افزود: برخي از مسيرهاي ريلي، جاده‌اي و فرودگاه‌ها، در اين ايام با مشکلاتي مواجه شدند که بايد براي رفع اين مشکلات تلاش کنيم.

روحاني با بيان اينکه وزارت نفت در زمينه سوخت‌رساني و گازرساني به شهرها و روستاها عليرغم همه سختي‌ها و دشواري‌هايي که با آن مواجه بود، اقدامات بسيار خوبي را به انجام رسانده است، گفت: امروز تقريباً همه شهرها و روستاهاي کشور داراي گاز هستند و از تلاش‌هاي انجام شده در مديريت به موقع که منجر به عدم بروز حادثه در بخش گاز شد، تشکر مي‌کنم.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه يکي از افتخارات دولت يازدهم و دوازدهم گازرساني به روستاها است، ادامه داد: شرکت ملي گاز ايران روزانه حدود 10 روستا را وارد مدار گازي کشور مي‌کند و سالانه بيش از 3 هزار روستا به شبکه گازي کشور متصل مي‌شود.

روحاني با بيان اينکه وزارت نيرو براي تأمين آب شرب و برق در روستاها و شهرهايي که با سيل مواجه بودند،‌ با مشکلات بزرگي روبرو بود، گفت: خوشبختانه تلاش بسيار گسترده و خوبي به انجام رسيد که در کوتاه‌ترين زمان مشکلات مردم در اين بخش حل و فصل شود.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه وزارت کشور در اينگونه حوادث فرماندهي عمليات امداد، نجات و ساماندهي را برعهده دارد، اظهار داشت: وزير کشور، استانداران و فرمانداران در اين زمينه تلاش پيگير و بسيار خوبي را به انجام رساندند.

روحاني همچنين از تلاش‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و خدمات هلال احمر در امدادرساني به مردم و انجام اقدامات پيشگيرانه به منظور جلوگيري از شيوع بيماري در مناطق سيل‌زده تقدير کرد.

رئيس جمهور با بيان اينکه وحدت و انسجام بسيار خوبي ميان همه نيروها اعم از دولت، ارتش، سپاه و نهادهاي عمومي غيردولتي در کمک‌رساني به مردم به نمايش گذاشته شد و همه به صحنه آمدند، خاطر نشان کرد: بايد تلاش کنيم تا در کوتاه‌ترين زمان ممکن بتوانيم مشکلات مردم را در مناطق سيل زده حل و فصل کنيم.

روحاني با اشاره به اينکه در برخي کشورها مانند آمريکا هنگامي که مردم با سيل مواجه مي‌شوند تا 5 سال پس از آن با مشکلات ناشي از آن روبرو هستند، گفت: دولت اين کشور مشکلات مردم را در اينگونه حوادث درک نکرده و به خواسته‌ها و مشکلات مردم هيچ توجهي ندارند.

رئيس جمهور ادامه داد: در حادثه زلزله کرمانشاه همه نهادها و نيروهاي کشور به خوبي به صحنه آمده و تلاش کردند و امروز هم همه بايد تلاش کنيم تا مشکلات با سرعت بيشتري برطرف شود.

روحاني با تأکيد بر اينکه مردم نبايد به شايعات توجه داشته باشند، خاطرنشان کرد: ممکن است در روزهاي آينده با توجه به تداوم بارش ها، در برخي استان‌ها با مشکلاتي مواجه باشيم، اما مرجع اخبار براي مردم بايد صدا و سيما باشد و به شايعات بي‌اساس توجه نکنند.

رئيس جمهور افزود: پايداري سدهاي کشور مورد اعتماد است و همه سدها به طور ساعتي و روزانه کنترل مي‌شوند.

روحاني اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارايي و بانک مرکزي بايد همه توانشان را در زمينه تأمين مسايل مالي و ارايه تسهيلات بکار بگيرند.

رئيس جمهور با بيان اينکه امروز در شرايطي قرار داريم که همه بايد تلاش کنند تا از رنج و سختي مردم کاسته شود، افزود: وزارت جهاد کشاورزي بايد با اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي مناسب، از کشاورزان و دامداراني که در حوادث اخير خسارت ديده اند، پشتيباني کند.

روحاني اظهار داشت: مردم مطمئن باشند اجازه نمي‌دهيم کسي که در اين حوادث خسارت ديده بي‌پناه بماند و در اين راستا دولت و نيروهاي مسلح با همه توان در کنار مردم بوده و رهبر معظم انقلاب نيز در اين زمينه بسيار حساس و پيگير هستند و ان‌شاء الله با نمره قبولي خوبي در پيشگاه مردم از اين مشکل عبور خواهيم کرد.

منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد