آخرین اخبار

عادت هاي عجيب اشخاص سرشناسي که با دانستن آنها حسابي تعجب مي کنيد چه خبر ... ؟

عادت هاي عجيب اشخاص سرشناسي که با دانستن آنها حسابي تعجب مي کنيد

  بزرگنمايي:

چه خبر - عادت هاي عجيب چهره هاي مشهور تاريخ

حتماً تا به حال شنيده ايد که افراد نابغه اغلب رفتارهاي عجيب و غريبي دارند. ويکتور هوگو، نويسنده ي شهير فرانسوي نصف موها و ريش هايش را مي تراشيد تا نتواند از خانه بيرون برود و چيزي حواسش را از نوشتن رمانش پرت نکند.

چارلز ديکنز، نويسنده ي سرشناس انگليسي هم دوست داشت به سردخانه ي پاريس سر بزند و سارا برناد، بازيگر تئاتر فرانسه عادت داشت در تابوت بخوابد. در ادامه با عادت هاي عجيب و غريب تعدادي از نوابغ دنيا آشنا خواهيم شد.

1- چارلز داروين
داروين، نظريه پرداز مشهور، انتخاب هاي غذايي واقعاً عجيبي داشت. او در طي سفرش به دور دنيا، نه تنها بر روي تنوع جانوري تحقيق مي کرد، بلکه با هر موجودي که آشنا مي شد، آن را مي خورد. او حتي خوردن حشرات را هم امتحان مي کرد.
داروين مزه ي آرماديلو (نوعي حيوان گورکن) و نوعي حيوان جونده ي بي اسمي که رنگي شکلاتي داشت را واقعاً پسنديده بود اما از مزه ي پوماي (شير کوهي) آب پز شده خوشش نيامده بود. داروين حتي عضو باشگاهي به نام کلوب گلوتن بود که اعضاي آن هر هفته دور هم جمع مي شدند و درباره ي غذاهاي عجيب و غريبي که امتحان کرده بودند با يکديگر صحبت مي کردند.

2- آبراهام لينکلن
آبراهام لينکلن، شانزدهمين رئيس جمهور آمريکا، عادت داشت همه ي اسناد مهم را در کلاه معروفش نگه دارد. علاوه بر اين، لينکلن بعد از آنکه دختر جواني گفت همه ي خانم ها شيفته ي خط ريش آقايان هستند، شروع به بلند کردن ريش هايش کرد.

3- ويکتور هوگو
اين نويسنده ي مشهور فرانسوي از روش هاي عجيبي استفاده مي کرد تا خودش را مجبور به کار کردن کند. او خدمتکارانش را وادار کرد که همه ي لباس هايش را از او بگيرند، تا ديگر نتواند از خانه بيرون برود. علاوه بر اين، او وقتي روي داستان معروفش، «گوژپشت نتردام» کار مي کرد، نيمي از موها و ريش هايش را تراشيد و قيچي هايش را هم دور انداخت.

4- کوکو شنل
کوکو شنل، طراح لباس مشهور، هميشه يک قيچي آويزان از گردنش به همراه داشت. يک بار او متوجه شد که يکي از مدل هايش لباس طراح ديگري را به تن کرده بود. شنل لباس او را با قيچي بريد و گفت که اينطوري قشنگ تر است.

5- فردريش شيلر
يک بار يوهان گوته، نويسنده ي سرشناس آلماني در دفتر کار شيلر منتظر او بود. گوته يکباره متوجه بوي ناخوشايندي شد. او که سعي داشت منبع بو را پيدا کند، کشوي يک ميز را باز کرد و در آنجا تعداد زيادي سيب گنديده پيدا کرد. بعدها معلوم شد که شيلر از اين بو به عنوان منبع الهام استفاده مي کرد تا به کارش کمک کند.

6- چارلز ديکنز
سرگرمي مورد علاقه ي چارلز ديکنز، بازديد از سردخانه ي شهر پاريس بود. او خود تصديق کرده بود که: «وقتي پاريس هستم، نيروي ناشناخته اي وادارم مي کند از سردخانه ديدن کنم. دوست ندارم به آنجا بروم اما مي روم.» اين نويسنده ي بزرگ انگليسي، همچنين به تجويز يک پزشک، يک رژيم مصرف شامپاين در پيش گرفته بود.

7- هنري فورد
هنري فورد، مخترع آمريکايي و مؤسس شرکت خودروسازي فورد، علاقه به خوردن علف هرز داشت. فورد به مزارع مي رفت، علف هاي زير پايش را مي چيد و با آن ها ساندويچ، سالاد و سوپ درست مي کرد. او به بدن انسان به چشم يک ماشين نگاه مي کرد و معتقد بود معده مانند يک ديگ بخار است و اين ماشين براي آنکه به درستي کار کند به سوخت مناسب نياز دارد.

8- لرد بايرون
جروج گوردون بايرون، معروف به لرد بايرون، شاعر بزرگ انگليسي، آدم واقعاً عجيب و غريبي بود و علاقه ي زيادي به حيوانات داشت. او وقتي براي تحصيل به دانشگاه کمبريج راه يافت، با وجود آنکه آوردن سگ هاي خانگي به آنجا ممنوع بود، سعي کرد سگش را به همراه خود ببرد.
وقتي از اين کار او ممانعت شد، بايرون يک خرس خريد و آن را به اتاقش برد. استدلال او اين بود که چون در مقررات دانشگاه به طور خاص به ممنوعيت آوردن خرس اشاره نشده بود، دانشگاه قانوناً حق شکايت از او را نداشت. بايرون پيروز بحث شد و خرس را در اتاقش نگه داشت.

9- اسکار وايلد
اسکار وايلد، نويسنده ي شهير ايرلندي، هم به حيوانات عجيب و غريب علاقه داشت. او شيفته ي پياده روي با خرچنگ خانگي اش بود و همراه با يک موش سفيد رنگ به تئاتر مي رفت.

10- کلارک گيبل
کلارک گيبل، بازيگر مشهور آمريکايي، وسواس تميزي داشت. او هميشه لباس هايش را عوض مي کرد، چندين بار در روز دوش مي گرفت اما از حمام کردن در وان خودداري مي کرد (در عمارت گيبل اصلاً هيچ واني وجود نداشت). فکر نشستن در آب کثيف براي او مشمئز کننده بود.

11- توماس اديسون
اين مخترع بزرگ، براي استخدام دانشمنداني که مي خواست آن ها را براي پژوهش هاي جديدش به کار بگيرد، از روش عجيبي استفاده مي کرد. اديسون آن ها را به شام دعوت مي کرد، به آن ها يک کاسه سوپ مي داد و تماشايشان مي کرد. آن هايي که بدون امتحان کردن سوپ، به آن نمک مي زدند، حذف مي شدند. اديسون دوست نداشت با کساني کار کند که قبل از آزمايش کردن، نتيجه گيري مي کنند.

12- سارا بردنارد
سارا برنارد، «ملکه ي تئاتر» فرانسه هم عادت هاي عجيب و غريبي داشت. برنارد يک تابوت داشت که هر وقت به سفر مي رفت، آن را با خود مي برد. او در اين تابوت مي خوابيد، مطالعه مي کرد و نقش هايش را تمرين مي کرد.

13- بتهوون
اين آهنگساز مشهور آلماني، رفتارهاي عجيب و غريب زيادي داشت. براي مثال، او به ندرت صورتش را اصلاح مي کرد، چون فکر مي کرد اصلاح کردن براي خلاقيتش مضر است. بتهوون همچنين اهميتي به ظاهرش نمي داد. لباس هاي او معمولاً کثيف و مندرس بودند و موهاي سفيدش آشفته بودند. علاوه بر اين، قهوه ي او را بايد از دقيقاً 60 دانه ي قهوه درست مي کردند.


منبع: rooziato.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ماجراي تبليغ نوشابه پپسي در فضا و آسمان

زندگي کردن انگل هاي ترسناک برروي صورت شما!!

عکس جالب از تغيير چهره يکتا ناصر و افسانه بايگان در گذر زمان!

4 نشانه طلاق در آينده از نگاه عکاس هاي مراسم عروسي!

ثروتمند شدن با پرورش سوسک!! عکس

خون کروکوديل و درمان ايدز!

همزمان خربزه و عسل بخوريد، مي ميريد؟!

جدايي خانم بازيگر از همسر دومش پس از 1 سال زندگي مشترک!

تغيير چهره بازيگر جذاب سريال بازي تاج و تخت پس از 7 سال! عکس

تبليغ جنجالي يک آرايشگاه زنانه در ايران! عکس

عکس: کارت مراسم عروسي الهام حميدي بازيگر 41 ساله

نوزاد 258 گرمي از بيمارستان مرخص شد! عکس

آموزش کنترل مصرف اينترنت گوشي موبايل

نگار جواهريان از انجام وظيفه اش نوشت! عکس

استقبال از نيکي کريمي در جشنواره جهاني فيلم فجر! عکس

احتمال وجود يک سياره ديگر در منظومه شمسي!

اگر اسنپ چت شما کار نمي کند اين کار را انجام دهيد

آگهي ساده درگذشت سهراب سپهري از ديد پرويز پرستويي! عکس

عکس هاي جديد نگار جواهريان در دوران بارداري اش

چگونه نوزادي با 1 پدر و 2 مادر به دنيا آمد؟!

محمد عليزاده در جشن تولد خواهرش! عکس

آموزش: حذف افراد از اينستاگرام بدون بلاک کردن

سفر هدايت هاشمي و همسر دومش به شيراز! عکس

آيا از گوشي هاي تاشو استقبال مي شود؟

5 زني که علم فضا را متحول کردند

واکنش بهنوش بختياري به توهين سالومه سيدنيا مجري شبکه من و تو

عرضه گوشي آيفون ارزان قيمت شبيه آيفون 8

7 نکته براي گرفتن عکس خوب با موبايل

تلاش بهنوش طباطبايي براي نشان دادن گوشواره اش! عکس

عکس جديد يکتا ناصر در کنار خواهر و شوهر خواهرش

تيپ فلور نظري بازيگر 50 ساله در آلمان! عکس

2 مردي که قلب روناک يونسي را تسخير کرده اند! عکس

نوت 10 پرو بهترين گوشي توليدي سامسونگ

نقش کرم چاله ها چيست؟

دستگاهي که با غذاي کمتر شما را سير مي کند

تبريک خاص مليکا شريفي نيا به مناسبت تولد خواهرش مهراوه! عکس

قارچ جاودانگي باعث افزايش طول عمر مي شود!

خيانت شاهزاده ويليام به کيت ميدلتون؛ ارتباط با دوست صميمي کيت!! عکس

استقبال از صفحه اينستاگرام زنان و دختراني که با رنگ کردن مو مخالف هستند! عکس

ماجراي کمک 1 ميليارد توماني هديه تهراني به سيل زدگان! عکس

آنجلينا جولي نام خانوادگي اش را تغيير داد

جزئياتي از پلي استيشن 5 و زمان عرضه آن

فايده الکي لبخند زدن!

دختر عماد طالب زاده به دنيا آمد + عکس و نام وي

6 رسم عجيب و غريب در زمان غذا خوردن در کشور هاي مختلف

فايده ويژه خوردن شکلات براي افراد بالاي 40 سال

به دنيا آمدن نوزاد از اولين پيوند رحمي رباتيک در جهان!

تمام زناني که لئوناردو دي کاپريو با آنها ارتباط داشته است! عکس

روناک يونسي: پيامبري بفرست که فقط گوش کند! عکس

خوابيدن در وان نفت براي درمان بيماري ها! عکس