آخرین اخبار

امروز حکم توليت آستان قدس صادر مي‌شود سياسي

امروز حکم توليت آستان قدس صادر مي‌شود

  بزرگنمايي:

چه خبر - امروز حکم توليت آستان قدس صادر مي‌شود

انتصاب حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي به عنوان رئيس جديد قوه قضائيه که 16 اسفند ماه سال 97 با حکم رهبر انقلاب صورت گرفت، باعث انتشار اخبار مختلفي پيرامون اينکه چه کسي توليت جديد آستان قدس خواهد بود و از چه زماني کار خود را به طور رسمي آغاز خواهد کرد، شد.

پس از آنکه آيت الله صادق آملي لاريجاني ـ که چندي است به رياست جديد مجمع تشخيص مصلحت نظام برگزيده شده ـ از رهبر انقلاب خواست تا رئيس جديد دستگاه قضايي را به واسطه مسئوليت جديدي که او پذيرفته، چند ماه زودتر از موعد مقرر معرفي کنند که بر همين اساس سرانجام پنجشنبه 16 اسفند 97 حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي به عنوان رئيس قوه قضائيه معرفي شد، خبر‌هاي زيادي در خصوص اينکه رئيس قوه قضائيه سکان توليت آستان قدس را تا سال 98 همچنان بر عهده خواهد داشت، به انتشار رسيد.

رهبر انقلاب عصر پنجشنبه شانزدهم اسفندماه سال 1397 با صدور حکمي حجت الاسلام والمسلمين رئيسي را به عنوان رئيس جديد دستگاه قضايي منصوب کردند و در حکم صادر شده براي وي، با تأکيد بر لزوم تحول در قوه قضائيه و آغاز پرقدرت دوران جديدي که زيبنده گام دوم انقلاب باشد، از فقاهت، دانش، تجربه، سلامت، امانت و کارآمدي رئيس جديد قوه قضائيه در مقاطع گوناگون خدمت و سوابق طولاني ايشان در قوه قضائيه و آشنايي کامل با همه زواياي آن را به عنوان دلايل اين انتخاب ياد و در ادامه هشت توصيه مهم خطاب به رئيس جديد قوه قضائيه بيان کردند.

با وجود معرفي توليت آستان قدس رضوي به عنوان رئيس قوه قضائيه، همچنان جانشين او در آستان مقدس حضرت رضا (ع) از سوي رهبر انقلاب معرفي نشده است. در صفحه توئيتر منتسب به حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي درج شده؛ رياست قوه قضائيه جمهوري اسلامي و توليت آستان قدس رضوي؛ موضوعي که حکايت از مسئوليت همزمان وي در دستگاه قضايي و آستان قدس رضوي دارد.

شنيده‌هاي پيش از اين حاکي از آن بود، به احتمال فراوان، توليت جديد آستان قدس رضوي تا پايان سال 97 معرفي نخواهد شد که همينطور هم شد. آنچنان که برخي خبر‌ها حکايت داشت، اين موضوع به درخواست شخص حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي صورت گرفته و لذا به احتمال فراوان او اين دو مسئوليت را همزمان تا اولين روز سال 98 بر عهده خواهد داشت. حتي در خبري که «تابناک» منتشر کرد، زمان معرفي توليت جديد آستان قدس 7 فروردين ماه 98 ذکر شده بود.

حالا خبر مي‌رسد که امروز 15 فرودين ماه مسئوليت توليت آستان قدس رضوي و جانشيني حجت الاسلام والمسلمين رئيسي در اين آستان مبارک به طور رسمي به حجت الاسلام و المسلمين «احمد مروي» معاون ارتباطات حوزوي دفتر رهبر انقلاب واگذار خواهد شد و بنا بر شنيده ها، حکم وي براي تصدي اين مسئوليت، از سوي رهبر انقلاب صادر مي‌شود.

همچنين شنيده مي‌شود که حجت الاسلام والمسلمين «احمد مروي» معاون فعلي ارتباطات حوزوي دفتر مقام معظم رهبري پس از دريافت حکم خود به عنوان توليت جديد آستان قدس رضوي و جانشين حجت الاسلام رئيسي، شنبه 17 فروردين ماه سال 98 به صورت رسمي معارفه خواهد شد و در همين روز توليت سابق مورد تکريم قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمين احمد مروي، معاون ارتباطات حوزوي دفتر مقام معظم رهبري در خانواده متدين در شهر مقدس مشهد متولد شد و پس از گذراندن دروس حوزوي از اواخر سال 1368 در دفتر مقام معظم رهبري مشغول فعاليت شده و از همان آغاز دوران رهبري حضرت آيت خامنه‌اي به امر ايشان همکاري گسترده‌اي را در قسمت‌هاي مختلف دفتر رهبري شروع کرده است.

حجت الاسلام مروي درباره چگونگي آشنايي با رهبر انقلاب و همکاري با ايشان در مصاحبه‌اي چنين گفته است: من تقريباً از اواخر سال 68 افتخار همکاري در دفتر مقام معظم رهبري را پيدا کردم. تقريباً حدود هشت، نه ماه که از دوره رهبري ايشان مي‌گذشت. بنده در قم، مشغول درس و کار‌هاي طلبگي ام بودم که به امر ايشان و با عنايت و نظر مبارک خود ايشان، اين افتخار نصيب اين حقير شد که همکاري را در دفتر شروع کنم و در خدمت ايشان باشم. البته قبل از انقلاب هم، از دوره تقريباً نوجواني خدمت ايشان در مشهد بوديم و ارادت داشتيم. در سخنراني‌هاي ايشان در مسجد امام حسن، در مسجد کرامت و جلساتي که در منزلشان داشتند، خدمتشان مي‌رسيديم. ما از همان دوره تقريباً نوجواني، ارادت به ايشان و ارتباط داشتيم. حتي يادم هست ايشان با مرحوم پدر و مرحوم اخوي ما آشنا بودند و گاهي منزل ما تشريف مي‌آوردند و ارتباط، ارادت و آشنايي ما با ايشان به سال‌هاي تقريباً 53-52 برمي گردد، ولي ارتباط کاري مان از تقريباً اسفند يا بهمن 68 شروع شد که اينجا در معاونت ارتباطات حوزه اي، در خدمت ايشان هستيم.

منبع: bartarinha.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد