آخرین اخبار

چند حقيقت جالب و عجيب درباره تفاوت هاي بدن زنان و مردان چه خبر ... ؟

چند حقيقت جالب و عجيب درباره تفاوت هاي بدن زنان و مردان

  بزرگنمايي:

چه خبر - تفاوت هاي مردان و زنان

تفاوت هاي ميان ويژگي هاي فيزيکي زنان و مردان از موضوعاتي است که از گذشته مورد توجه بوده است. دانشمندان همواره در تلاش بوده اند تا به اطلاعات بيشتري درباره ي اين تفاوت ها دست پيدا کنند و در اين راه، به نکات زيادي در مورد ويژگي هاي بدني و ذهني مردان پي برده اند. در ادامه به جديدترين يافته هاي علمي در مورد بدن مردان و ويژگي هاي آن مي پردازيم.
1- مردان وقتي به چيزي گوش مي دهند، فقط از نيمي از مغزشان استفاده مي کنند و نيم ديگر مي تواند به چيز ديگري فکر کند. در بدن زنان اما اتفاق ديگري رخ مي دهد. زنان هنگام گوش دادن، با تمام مغزشان گوش مي دهند. به همين دليل است که با مردان بايد مختصر و مفيد صحبت کنيد.
2- حس هاي شنوايي، بويايي و چشايي در مردان بالغ ضعيف تر از زنان است. اين تفاوت، محصول فرآيند تکامل است. چون مردان در ابتدا شکارچي بودند و بايد به حرکات بدني توجه مي کردند، در حالي که کار زنان جمع آوري بود و در نتيجه، اين حس ها در آن ها رشد يافته تر و قوي تر است.
3- زنان در تاريکي جزئيات بيشتري را مي توانند ببينند اما فقط آن هايي را که در فاصله ي نزديک هستند. مردان در تاريکي ديد نسبتاً ضعيف تري دارند، اما مي توانند جزئيات را در هر فاصله اي ببينند.
4- تعداد افراد چپ دست در ميان مردان، 3 برابر بيشتر از تعداد آن ها در بين زنان است. هنوز توضيح علمي اي براي اين پديده ارائه نشده. محققان دانشگاه ملي استراليا پي برده اند که افراد چپ دست در مقايسه با راست دست ها قادرند حجم بيشتري از اطلاعات را پردازش کنند.
5- مردان از پس فعاليت هاي فيزيکي بهتر برمي آيند. يک مرد بالغ حدود 3/7 تا 4/7 ليتر خون در بدن خود دارد. در حالي که زني با اندام متوسط حدود 2/8 تا 3/3 ليتر خون دارد. علاوه بر اين، خون مردان هموگلوبين و گلبول هاي قرمز بيشتري دارد، ويژگي اي که گردش خون در بدن را مؤثرتر مي کند.
6- مردان دچار سلوليت نمي شوند. علت اين مسأله به تفاوتي برمي گردد که ميان نسبت ماهيچه، چربي و بافت هاي پيوندي در بدن زنان و مردان وجود دارد. مردان با ماهيچه هاي رشد يافته تري متولد مي شوند و پوست آن ها کلاژن بيشتري دارد.
7- مردان خواب بهتري دارند. فعاليت الکتريکي مغز مردان در هنگام خواب تا 70 درصد کاهش پيدا مي کند، در حالي که اين ميزان در زنان تنها تا 10 درصد است. با نگاهي به تاريخ جامعه ي انسان هاي اوليه مي توان به علت اين مسأله پي برد. مردان شکارچي بودند و در خانه استراحت مي کردند. اما زنان خانه داري مي کردند و از بچه ها مراقبت مي کردند.
8- مردان راحت تر وزن کم مي کنند. بدن مردان کالري بيشتري براي رساندن انرژي به ماهيچه ها و ديگر اندام ها مي سوزاند. در عين حال، سطح هورمون تستوسترون در بدن مردان 7 برابر بيشتر از زنان است، ويژگي اي که باعث افزايش سوخت و ساز بدن مي شود (عليرغم اين حقيقت که توده ي عضلاني مردان به ميزان چشمگيري بالاتر از زنان است).
9- مردان اجسام در حال حرکت را بهتر از اجسام ثابت مي بينند. به همين دليل است که توجه مردان هميشه به زنان پر جنب و جوش جلب مي شود.
10- مردان بيشتر مستعد مشکل بزرگي شکم هستند. چون بر خلاف زنان، چربي بدن مردان نه زير پوست آن ها بلکه درون حفره ي شکمي آن ها، ميان اندام هاي داخلي شان انباشته مي شود.
11- مردان سيستم ايمني ضعيف تري دارند، در نتيجه، بيشتر از زنان به بيماري هاي عفوني مبتلا مي شوند. علت اين مسأله بالا بودن ميزان هورمون تستوسترون در بدن آن ها است که تأثير ضد التهابي بالاتري مي گذارد. اين هورمون، ژن هاي کاهش دهنده ي التهاب را تقويت مي کند، در نتيجه بدن آنتي بادي هاي کمتري توليد مي کند.
12- مردان معمولاً مثانه ي بزرگ تري دارند و کمتر از زنان، نياز به تخليه ي آن پيدا مي کنند. زنان اندام هاي بيشتري در ناحيه ي لگن خود دارند، به همين دليل فضاي کمتري براي مثانه ي آن ها وجود دارد. ظرفيت مثانه ي زنان به طور متوسط حدود 0/1 تا 0/4 ليتر است، در حالي که مثانه ي مردان حدود 0/7 ليتر ظرفيت دارد.
13- بدن مردان 1/5 برابر بيشتر از زنان غدد توليد چربي و عرق دارد. به همين دليل است که از پوست مردان چربي بيشتري توليد مي شود و بنابراين براق تر از زنان به نظر مي رسد.
14- مردان مقاومت کمتري در برابر دماهاي بالا دارند. از طرفي ديگر، بدن مردان نوعي بخاري طبيعي درون خود دارد چون درجه حرارت آن به طور متوسط 0/2 درجه بيشتر از زنان است. اين مسأله به سوخت و ساز بيشتر بدن مردان مربوط مي شود.
15- مردان در مقايسه با زنان، ژنتيک ساده تري دارند. کروموزوم هاي فعال ايکس، ترکيبي از سلول هاي پدر و مادر هستند. مردان کروموزوم هاي X را از مادر خود دريافت مي کنند. کروموزوم Y از کمتر از 100 ژن برخوردار است، در حالي که کروموزوم X حامل بيش از 1500 ژن است.


منبع: rooziato.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ماجراي تبليغ نوشابه پپسي در فضا و آسمان

زندگي کردن انگل هاي ترسناک برروي صورت شما!!

عکس جالب از تغيير چهره يکتا ناصر و افسانه بايگان در گذر زمان!

4 نشانه طلاق در آينده از نگاه عکاس هاي مراسم عروسي!

ثروتمند شدن با پرورش سوسک!! عکس

خون کروکوديل و درمان ايدز!

همزمان خربزه و عسل بخوريد، مي ميريد؟!

جدايي خانم بازيگر از همسر دومش پس از 1 سال زندگي مشترک!

تغيير چهره بازيگر جذاب سريال بازي تاج و تخت پس از 7 سال! عکس

تبليغ جنجالي يک آرايشگاه زنانه در ايران! عکس

عکس: کارت مراسم عروسي الهام حميدي بازيگر 41 ساله

نوزاد 258 گرمي از بيمارستان مرخص شد! عکس

آموزش کنترل مصرف اينترنت گوشي موبايل

نگار جواهريان از انجام وظيفه اش نوشت! عکس

استقبال از نيکي کريمي در جشنواره جهاني فيلم فجر! عکس

احتمال وجود يک سياره ديگر در منظومه شمسي!

اگر اسنپ چت شما کار نمي کند اين کار را انجام دهيد

آگهي ساده درگذشت سهراب سپهري از ديد پرويز پرستويي! عکس

عکس هاي جديد نگار جواهريان در دوران بارداري اش

چگونه نوزادي با 1 پدر و 2 مادر به دنيا آمد؟!

محمد عليزاده در جشن تولد خواهرش! عکس

آموزش: حذف افراد از اينستاگرام بدون بلاک کردن

سفر هدايت هاشمي و همسر دومش به شيراز! عکس

آيا از گوشي هاي تاشو استقبال مي شود؟

5 زني که علم فضا را متحول کردند

واکنش بهنوش بختياري به توهين سالومه سيدنيا مجري شبکه من و تو

عرضه گوشي آيفون ارزان قيمت شبيه آيفون 8

7 نکته براي گرفتن عکس خوب با موبايل

تلاش بهنوش طباطبايي براي نشان دادن گوشواره اش! عکس

عکس جديد يکتا ناصر در کنار خواهر و شوهر خواهرش

تيپ فلور نظري بازيگر 50 ساله در آلمان! عکس

2 مردي که قلب روناک يونسي را تسخير کرده اند! عکس

نوت 10 پرو بهترين گوشي توليدي سامسونگ

نقش کرم چاله ها چيست؟

دستگاهي که با غذاي کمتر شما را سير مي کند

تبريک خاص مليکا شريفي نيا به مناسبت تولد خواهرش مهراوه! عکس

قارچ جاودانگي باعث افزايش طول عمر مي شود!

خيانت شاهزاده ويليام به کيت ميدلتون؛ ارتباط با دوست صميمي کيت!! عکس

استقبال از صفحه اينستاگرام زنان و دختراني که با رنگ کردن مو مخالف هستند! عکس

ماجراي کمک 1 ميليارد توماني هديه تهراني به سيل زدگان! عکس

آنجلينا جولي نام خانوادگي اش را تغيير داد

جزئياتي از پلي استيشن 5 و زمان عرضه آن

فايده الکي لبخند زدن!

دختر عماد طالب زاده به دنيا آمد + عکس و نام وي

6 رسم عجيب و غريب در زمان غذا خوردن در کشور هاي مختلف

فايده ويژه خوردن شکلات براي افراد بالاي 40 سال

به دنيا آمدن نوزاد از اولين پيوند رحمي رباتيک در جهان!

تمام زناني که لئوناردو دي کاپريو با آنها ارتباط داشته است! عکس

روناک يونسي: پيامبري بفرست که فقط گوش کند! عکس

خوابيدن در وان نفت براي درمان بيماري ها! عکس