آخرین اخبار

روحاني: آمريکا مي‌خواهد با تحريم به تهران برگردد سياسي

روحاني: آمريکا مي‌خواهد با تحريم به تهران برگردد

  بزرگنمايي:

چه خبر - روحاني: آمريکا مي‌خواهد با تحريم به تهران برگردد

حجت‌الاسلام حسن روحاني صبح امروز (دوشنبه) در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران با بيان اينکه مردم در سال 97 مشکلاتي داشتند و حماسه‌هايي را آفريدند، گفت: دشمنان همه توان خود را عليه ملت ايران در سال 97 به کار بردند و علاوه بر اين نامهرباني طبيعت را نيز شاهد بوديم و در تابستان امسال، که در پايان آن قرار داريم، مردم از لحاظ آب و برق در ساعاتي در مضيقه بودند.

رئيس جمهور ادامه داد: وزارت نيرو در زمينه رفع اين مشکل تلاش‌هاي خوبي انجام داد و خداوند رحمت خود را بر ما نازل کرد و اميدواريم در سال آينده اين مشکلات وجود نداشته باشد.

وي افزود: در سال گذشته به خاطر شرايط درياچه‌ها، 4 هزار مگاوات برق خود را از دست داديم، اما در عين حال 8 نيروگاه به مدار آمد که بيش از هزار و 200 مگاوات برق توليد خواهد کرد. از سوي ديگر در زمينه آب نيز 1.1 ميليارد متر مکعب آب مهار شد.

روحاني افزود: خدماتي نيز براي روستاييان در سال 97 انجام گرفت و بيش از 1500 روستا آبرساني شد. در سال جاري به سه هزار روستا آبرساني شد و تقريباً همه روستاهاي بالاي جمعيت 10 خانوار داراي برق شدند.

رئيس جمهور تاکيد کرد: اگر مشکلي در سال 97 وجود داشت دولت به فکر بود، اينکه برخي اتهام مي‌زنند که مشکلاتي وجود دارد اما دولت برنامه ريزي و توجه نمي‌کند اشتباه است.

وي ادامه داد: دولت مي‌داند که مردم در تابستان مشکل داشتند به خاطر همين 8 نيروگاه ايجاد و آب‌ها نيز مهار شد و طرح‌هاي فاضلاب شهري توسعه داده شد. بيش از 30 طرح فاضلاب و بخش پالايش و تصفيه آب به ثمر رسيده است. دولت با همه توان و تلاش به دنبال اين کار است و انشاالله اين اقدامات در سال آينده نيز ادامه خواهد يافت.

روحاني گفت: دشمنان قسم خورده ايران با تمام توان وارد شدند تا جلوي پيشرفت کشور و زندگي عادي مردم را بگيرند. آمريکا بدون هيچ دليلي همانطور که از بسياري از تعهدات خود خارج شد از تعهد خود در برجام نيز خارج شد و شديدترين تحريم‌ها را عليه ملت ايران اعمال کرد.

رئيس جمهور اظهار داشت: آمريکايي‌ها فکر مي‌کنند اگر تحريم‌ها را ادامه و فشارها را افزايش دهند مي‌توانند به ايران بازگردند، آمريکا يک هدف دارد و آن اينکه دوباره به تهران بازگردد و بر مردم مسلط شود اما به اين هدف دست نخواهند يافت. ملت ايران در طول سال‌هاي انقلاب و مبارزات خود ايستادگي کرد و باز هم ايستادگي خواهد کرد.

وي افزود: آمريکا به اين اهداف دست نخواهد يافت همانطور که در گذشته دست نيافته است اما در عين حال اقدامات آمريکا فشارهايي را به ما وارد کرد. کاروان تدبير و اميد مسيري را در سال 92 آغاز کرده بود و پيش مي‌رفت و هدف ما هم روشن بود و در اين مسير به قله‌هايي هم دست يافتيم اما راهزنان به ما حمله کردند و موجب شد در اين مسير مقداري متوقف شويم و کار براي ما سخت شود.

روحاني گفت: قدرت بزرگ آمريکا و صهيونيسم و ارتجاع منطقه دست به دست هم دادند تا ملت ايران را به زانو در بياورند و انتقام چهل ساله خود را بگيرند، بنابراين در زمينه ارز و کالا مشکلاتي را ايجاد کردند اما دولت نه نا اميد شد و نه خسته شد و نه دست روي دست گذاشت.

وي ادامه داد: پس از آنکه مشکلات ارزي ايجاد شد به طور مداوم به فکر اين بوديم که چگونه اين نابساماني‌ها و تنش‌ها را کنترل و مداوا کنيم. نسبت به فشارها و تحريم‌هايي که عليه ايران اعمال شد بخش‌هاي مختلف دولت مخصوصاً بانک مرکزي توانست تا حد زيادي قيمت ارز را کنترل کند و نگذاشتيم قيمت ارز به حرکت خود ادامه دهد و توانستيم آن را مهار کنيم.

رئيس جمهور اظهار داشت: دشمن قصد داشت نرخ تورم را به صورت روزانه افزايش دهد. در شهريور ماه و مهر ماه مشکلات زيادي داشتيم و تورم ماهانه ما 7 واحد درصد بود اما اين تورم را مهار کرديم و به 1.6 دهم درصد رسانديم اما فشار و سختي در تهيه برخي اقلام بر مردم وارد شد و مردم سال را با سختي، فشار و مشکلات گذراندند.

وي تصريح کرد: بدانيد که دولت تمام توان و قدرت خود را به کار گرفته و باز هم به کار خواهد گرفت و ما نسبت به آينده نه تنها نااميد نيستيم بلکه کاملاً اميدوار هستيم. در اين زمينه رسانه‌هاي ما وظيفه دارند در جامعه اتحاد و اميد ايجاد کنند البته مشکلات هست اما مي‌توان از آن عبور کرد.

روحاني اظهار داشت: آمريکا در تحقق اهدافي که مدنظر داشت ناموفق بود و انتظار داشت بعد از خروج از برجام بلافاصله ايران نيز از برجام خارج شود و سپس اروپا نيز از آمريکا حمايت کرده و از برجام خارج شود اما به هيچکدام از اهداف خود دست نيافت. جمهوري اسلامي ايران به صورت حساب شده عمل کرد و مورد احترام جامعه بين الملل قرار گرفت. ما نقشه آمريکا براي اعمال تحريم‌هاي بيشتر از سوي جامعه بين المللي را خنثي کرديم. اروپا هم زير بار آمريکا نرفت. امروز جز چند کشور کوچک، همه کشورها هم‌پيمان ايران هستند.

رئيس جمهور گفت: بخش حقوقي دولت شامل معاونت حقوقي رياست جمهوري، وزير دادگستري و وزير خارجه مسئول هستند لايحه شکوائيه عليه همه آنهايي که در آمريکا در تباني و اجراي تحريم دخالت دارند به عنوان جنايت عليه بشريت تهيه کرده و اين لايحه را در دادگاه صالحه در داخل کشور مطرح کنند. اگر دادگاه به نفع اين لايحه حکم دهد آن را دنبال خواهيم کرد.

روحاني اظهار داشت: تحريم‌هاي آمريکا در واقع عليه حکومت ايران و فناوري هسته‌اي نبوده است بلکه عليه زندگي عادي ملت سلامت بوده است.


منبع: mehrnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد