آخرین اخبار

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1) تلويزيون

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

  بزرگنمايي:

چه خبر - نکات اساسي در تماشاي اتفاقات فصل هشتم «بازي تاج و تخت» Game of Thrones

سريال «بازي تاج و تخت» (Game of Thrones) يکي از سريال هاي پيچيده و مهيجي است که هيچ اتفاقي در آن بر حسب تصادف رخ نمي دهد. پتير بيليش بيخود به رابين شيرين عقل نمي گويد که برخي مردان در مستراح کشته مي شوند و چند اپيزود بعد شاهد سوراخ شدن شکم تايوين لنيستر با دو تير در همان لوکيشني که بيليش گفته بود هستيم! مگي قورباغه به سرسي لنيستر جوان مي گويد که او 3 فرزند خواهد داشت که در نهايت کشته خواهند شد و در و اقعيت مي بينيم که اين سه فرزند يکي يکي به شيوه هايي تراژيک کشته مي شوند بدون اين که کاري از دست سرسي بربيايد.

بيشتر بدانيد : نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

اين سبک داستان پردازي بدين معني است که در 6 اپيزود باقيمانده از سريال «بازي تاج و تخت»، هر نکته و جزيياتي، هر خطي از ديالوگ ها و تئوري هاي فصول و اپيزودهاي قبلي مي تواند مرکزيت برخي از اتفاقات و افشاگري هاي حيرت انگيز در ادامه ماجرا باشند. اگر چه اتفاقات زيادي تاکنون در «بازي تاج و تخت» رخ داده و بخشيده خواهيد شد اگر که مابين عروسي سرخ و تبديل شدن مارجري تايرل و گنجشک اعظم به خاکستر سبز مغزتان برخي چيزها را به خاطر حجم بالاي اتفاقات و ماجراها فراموش کرده باشد، همه فراموش کرده ايم! از اين رو بهتر است دراز کشيده، چشم هايتان را به درون مغزتان ببريد و سفري در زمان و مکان را با ما تجربه کنيد تا نکات کليدي که در تماشاي اتفاقات فصل هشتم «بازي تاج و تخت» به کارتان خواهند آمد را با هم مرور کنيم.

نمادهاي وايت واکرها

در صورتي که به يک سرنخ احتياج داشته باشيد که باور کنيد اين سريال تنها در مورد بازي ها و تاج و تخت ها نيست، اولين سکانس از اپيزود اول فصل اول سريال با يک آرايش بسيار رازآلود و ترسناک از جنازه هاي مرده به پايان مي رسد، جنازه هايي که متعلق به سربازاني هستند که توسط مردان برفي قاتلي کشته شده اند که اکنون آن ها را بهتر شناخته و به شدت از آن ها بيمناکيم. در طول سريال بارها ديده ايم که وايت واکرها از الگوهاي دايره اي مشابهي استفاده مي کنند و اين الگوي دوراني از جنازه ها در اپيزود سوم فصل سوم و اپيزود پنجم فصل ششم وقتي که بچه هاي جنگل در حال خلق پادشاه شب هستند نيز تکرار مي شود. چنين اتفاقاتي بي دليل رخ نمي دهد و اگر به ياد داشته باشيد منس ريدر گفته بود که وايت واکرها «هنرمند» نيز هستند.

نکات مهم بازي تاج و تخت,ابهامات سريال بازي تاج و تخت,توضيح اتفاقات سريال بازي تاج و تخت
نمادهاي وايت واکرها در Game of Thrones

در اپيزود چهارم فصل هفتم نيز بار ديگر شاهد اين اشکال دوراني بوديم وقتي که جان اسنو غارنوشته هاي وايت واکرها با طرح ها و اشکال رازآلود را به دنريس تارگرين نشان مي دهد. اما معناي همه اين اشکال دوراني چيست؟ جواب اين سوال واضح است: هنوز نمي دانيم اما يک فرضيه ديگر که مي تواند تمام شب شما را بيدار نگه دارد اين است: جداي از آن جيغ هاي يخي، تا جايي که ما مي دانيم وايت واکرها صحبت نمي کنند. اگر پادشاه شب و سربازان وايت واکرش مي خواهند بزرگ ترين شخصيت هاي منفي ادامه داستان «بازي تاج و تخت» باشند، آن ها بايد با هم تعامل و ارتباط داشته باشند. چطور؟ اگر پادشاه شب گلوي آن ها را براي سخن گفتن صاف نکند و ناگهان با صداي ديويد آتنبرو که از حلقوم آن ها خارج مي شود مواجه نشويم، پاسخ اين است که از طريق همين اشکال و سمبل هاي دوراني!

روياي دنريس در خانه ناميراها

بسياري از اشارات و پيش بيني هاي سريال «بازي تاج و تخت» بسيار پيچيده و ظريف هستند و برخي از آن ها سال ها بعد مانند يک سيلي سخت شما را از خواب بيدار مي کنند در حالي که سال ها قبل اشاراتي به آن وجود داشت اما شما توجه کافي نداشته و يا منظور از آن ها را درک نمي کرديد. در اپيزود دهم فصل دوم، دنريس يک روياي سمبوليک را هنگام تلاش براي فرار از جادوهاي کارث تجربه مي کند. در اين رويا، او وارد يک نسخه يخ زده و برفي از قصر رد کيپ (Red Keep) با سقف هايي سوخته و خاکستر شده مي شود. او در ادامه به آيرون ثرون نزديک مي شود، چيزي که او در طول تمام اين سال ها خواسته و براي بدست آوردن آن دست به هر کاري زده است.

نکات مهم بازي تاج و تخت,ابهامات سريال بازي تاج و تخت,توضيح اتفاقات سريال بازي تاج و تخت
روياي دنريس در خانه ناميراها

او به اندازه کافي به تخت پادشاهي بر وستروس نزديک مي شود اما به آن دست نمي زند. بگذاريد وارد روياي ملاقات احساسي اش با کال دروگو و پسرش ريگو نشويم و روي اين نکته تمرکز کنيم که اين روياي صادقه چه معنايي مي تواند داشته باشد. در شرايط کنوني رد کيپ هنوز در دست سرسي است و دنريس بين خواستن و تلاش براي بدست آوردن آيرون ثرون از يک طرف و نخواستن تبديل شدن تمام ساکنان زنده وستروس به عروسک هايي اسکلتي سردرگم مانده است. و البته اين که جان اسنو بيش از هر شخص ديگري شايسته و محق براي رسيدن به اين جايگاه است.

پيشگويي مگي قورباغه در مورد سرسي

«براي مدتي ملکه خواهي بود، سپس يک ملکه ديگر، جوان تر و بسيار زيباتر خواهد آمد که تو را پايين مي کشد و هر چيزي که عزيز مي داري را از تو خواهد گرفت». اين ها جملات مگي قورباغه، جادوگر جواني است که در اپيزود اول فصل پنجم و زماني که سرسي زني جوان اما بيرحم در حال آموزش ديدن به عنوان ملکه بود با وي ملاقات کرد و از آينده او به عنوان ملکه گفت. همچنين صحبت از پسري بود که او به دنيا مي آورد. مگي قورباغه به درستي ازدواج سرسي در کودکي با رابرت برثيون، روش هاي عشقبازي او، سه بچه مو طلايي و سه مرگ طلايي آن ها را پيش بيني مي کند. اما اولين پيشگويي او هنوز باقي مانده است زيرا اگر مارجري را آن ملکه زيباتر و جوانتر فرض کنيم، سرسي با خاکستر کردن او و تمام خاندان تايرل، خطر او را براي هميشه از بين برد و بدين ترتيب تنها ملکه زيبايي که مي تواند موضوع پيشگويي مگي قورباغه باشد دنريس تارگرين است. چيزي که بسيار جالب تر از اين موارد به نظر مي رسد چيزي است که اکنون سرسي «عزيز مي دارد».

نکات مهم بازي تاج و تخت,ابهامات سريال بازي تاج و تخت,توضيح اتفاقات سريال بازي تاج و تخت
پيشگويي مگي قورباغه در مورد سرسي

بچه هايش مرده اند، جيمي ديگر از او بريده و به نظر مي رسد که انگيزه هاي او ديگر مشخص و متمرکز نيستند. فراموش نکنيد که سرسي به شدت به پيشگويي ها اعتقاد دارد: او در فصل ششم به جيمي مي گويد که تمام پيش بيني هاي مگي قورباغه به حقيقت پيوسته اند. بدون شک او هنگام نشستن روي آيرون ثرون با آن لباس هاي سياه عزاداري اش به اين موضوع فکر مي کند. همچنين مگي به سرسي گفته بود که «شادي او در دهانش به خاکستر» تبديل خواهد شد که مي تواند يک معناي تمثيلي داشته و يا تهديد به کشته شدن با اسلحه اي آهنين باشد. در اپيزود چهارم فصل سوم «بازي تاج و تخت»، جافري يک لقمه و سرنخ جالب به دست ما مي دهد: هنگامي که او با نشان دادن چيزهاي مرده قصد خواستگاري از مارجري را دارد، به جمجمه آريون تارگرين اشاره مي کند که با خيال تبديل شدن به اژدها، آتش وحشي (wildfire) مي نوشد و مي ميرد. با توجه به علاقه وسواس وار سرسي به آتش وحشي مانند تارگرين ها و البته پارانويا و حس انتقام جويي از همه، به نظر مي رسد که جملات رازآلود مگي قورباغه مي تواند به سرنوشتي مشابه آريون براي سرسي اشاره داشته باشد.

دليل بچه دار نشدن دنريس تارگرين

اگر نمي دانيد و نشنيده ايد به شما مي گوييم که دنريس تارگرين نمي تواند بچه دار شود. او اين موضوع را بارها به شخصيت هاي اطرافش گفته و چندين بار نيز آن را براي جان اسنو بازگو کرده، مردي که شيفته او شد اما از نسبت خانوادگي با او بي اطلاع است. باور او به اين که او براي هميشه مادر اژدهايان باقي خواهد ماند به اپيزود دهم فصل اول باز مي گردد، زماني که ميري ماز دور جادوگر او را گول زده و مي گويد که براي نجات جان شوهر بيمارش، کال دروگو، بايد فرزند پسر به دنيا نيامده اش را قرباني کند. با انجام اين فداکاري اما او متوجه مي شود که شوهرش زنده است اما زندگي نمي کند و وقتي دنريس از ميري مي پرسد که شوهرش چه وقت بار ديگر همان جنگجوي سابق خواهد شد او پاسخ مي دهد: «وقتي که خورشيد از غرب طلوع کند و در شرق غروب نمايد. وقتي که درياها خشک و کوه ها مانند برگ درختان در باد تکان بخورند. وقتي که رحم تو بار ديگر زنده شده و يک فرزند زنده در شکمت داشته باشي. آنگاه او باز خواهد گشت و نه قبل از آن».

نکات مهم بازي تاج و تخت,ابهامات سريال بازي تاج و تخت,توضيح اتفاقات سريال بازي تاج و تخت
دليل بچه دار نشدن دنريس تارگرين

در واقع پاسخ جادوگر به سوال دنريس به زبان بي زباني يگ کلمه است: «هرگز». اما اينکه دنريس بارها اعلام کرده که داراي فرزند نخواهد شد بدين معنا نيست که اين «هرگز» نمي تواند انعطاف پذير باشد. از اين رو آيا صحبت ها و پيشگويي هاي شاعرانه ميري بار ديگر انعکاس خواهند يافت؟ وي همچنين به دنريس گفته بود: «تنها مرگ مي تواند بهاي زندگي باشد» که مي تواند اتفاقات باور نکردني و غيرمنتظره اي را در فصل هشتم «بازي تاج و تخت» رقم بزند.

درختان نيايش

اين ها را به ياد داريد؟ همان درختان اسرارآميز قرمز و سفيدي که در وستروس رشد کرده و اهميت مذهبي داشتند، به خصوص براي مردمان اهل شمال؟ همان هايي که گاهي صورت هايي حکاکي شده روي تنه آن ها وجود داشته و اشک هايي خونين از آن ها جاري مي شد و همواره زماني که يک اتفاق بسيار مهم فراطبيعي رخ مي داد ظاهر مي شدند. درختان نيايش (Weirwood) نوعي ارتباط جادويي با نسل هاي گذشته دارند و به خصوص بچه هاي جنگل. افرادي که قدرت نفوذ کردن در کالبد ديگران و ديدن آينده و گذشته را دارند (سبز بينان) مي توانند از اين درختان براي نگاه کردن استفاده کنند؛ مانند پريسکوپ هاي زماني.

نکات مهم بازي تاج و تخت,ابهامات سريال بازي تاج و تخت,توضيح اتفاقات سريال بازي تاج و تخت
درختان نيايش

يک درخت قلبي (درخت نيايشي که يک صورت حک شده روي تنه خود دارد) هنوز در وينترفل وجود دارد و زير شاخه هاي آن اتفاقات بسيار مهمي رخ داده است؛ براي مثال بسياري از ديدارهاي مجدد فرزندان استارک و البته ازدواج تراژيک و بدانجام ازدواج سانسا با رمزي بولتون. بدين ترتيب توضيحات افسانه محور زيادي درباره اين موضوعات وجود دارد و بدون شک وينترفل محل وقوع اتفاقات و افشاگري هاي بسياري خواهد بود که نقش اين درختان را در آن ها نمي توان ناديده گرفت. در اپيزود پنجم از فصل ششم «بازي تاج و تخت» نيز شاهد يکي ديگر از اين درختان بوديم، زماني که بچه هاي جنگل، با بستن مردي اسرارآميز به تنه يک درخت نيايش او را به پادشاه شب تبديل کردند.

بيشتر بدانيد : پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

بيشتر بدانيد : اولين عکس ها و جزئيات منتشر شده از فصل آخر «بازي تاج و تخت»

بيشتر بدانيد : کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

بيشتر بدانيد : تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones


منبع: rooziato.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران آينه عبرت/ از ممنوع الکاري تا شراکت با بابک زنجاني + عکس

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 2)

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

سريال هاي رمضاني تلويزيون: از کشف حجاب تا دلدادگي + عکس

چگونه جان اسنو و دنريس در دنياي «بازي تاج و تخت فاميل» مي شوند؟

ترسناک ترين سريال ها، مختص عاشقان ترس و هيجان ! + عکس

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

26 سريال برتر سال 2019 بر اساس آراي IMDB

رکود کريس آنجل در برنامه «عصر جديد» زده شد ولي داوران درک نکردند!!

حميد گودرزي: در جشنواره جام جم ناراحتي من به خاطر محمدرضا گلزار نبود!!

کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

معرفي سريال هاي جديد تلويزيون براي پخش در سال 98 + عکس

بازيگران «بازي تاج و تخت» روي فرش قرمز فصل 8 سريال

سانسور صحبت هاي جنجالي مهران مديري در ويژه برنامه دورهمي + فيلم

چالش هاي يلدا قشقايي بازيگر سريال «بر سر دوراهي»

تصميم جديد بهنوش بختياري در سال جديد براي حضور در فضاي مجازي

گفت و گو با حامد سريال «برسردوراهي» + عکس

دستمزد بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» براي هر فصل و سود خالص آنها

بچه داري و استراحت: برنامه رامبد جوان براي نوروز! + عکس

جزئيات برنامه هاي نوروز 98 تلويزيون: از خندوانه و دورهمي تا عصر جديد

سانسور کردن «ابي» در عصر جديد عليخاني!! + فيلم

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

عکس هاي جديد از سريال تلويزيوني «ستايش 3»

تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

سکانس هاي آزار دهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

سکانس هاي آزاردهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس (قسمت 2)

بهاره رهنما، اکبر عبدي و ارژنگ اميرفضلي در سريال نوروزي سال 98 + تصاوير

از دورهمي و خندوانه تا صداپيشگي شهاب حسيني: برنامه هاي نوروزي

اميرحسين مدرس مجري ويژه برنامه تحويل سال شبکه 4 شد

زمان و ساعت پخش سريال هاي نوروز 98 مشخص شد

ويژه برنامه هاي تحويل سال 98 و اسامي مجريان

برترين سريال هاي سال 2018 بر اساس رتبه بندي سايت IMDB + عکس

عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

پرمعناترين و فراموش نشدني ترين ديالوگ هاي سريال «بازي تاج و تخت»

اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

شرايط و هزينه هاي حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

چرا علي ضياء و برنامه فرمول يک، متهم به ترويج همسرآزاري شد؟!

چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سحر قريشي، بهرام رادان و ميترا حجار در سريال «رقص روي شيشه»

سير تا پياز درباره شرکت کنندگان و شيوه راي دهي در مسابقه عصر جديد

عصر جديد احسان عليخاني، کپي ناشيانه از تلنت شوهاي غربي يا ايده ايي خلاقانه؟

فراخوان قسمت نوروزي «پايتخت» براي جذب يک بازيگر خردسال

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)