آخرین اخبار

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» تلويزيون

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

  بزرگنمايي:

چه خبر - فصل آخر سريال بازي تاج و تخت و سوالات مهم درباره آن

بهار امسال اتفاقات متفاوتي رخ داد که بسياري را متاثر کرد اما براي دوستداران سينما و تلويزيون، بهار امثال يک بهار هيجان انگيز و عاطفي است، به خصوص براي طرفداران سريال «بازي تاج و تخت» (Game of Thrones). پخش هشتمين و آخرين فصل از اين سريال پرطرفدار ساخته شبکه HBO از 14 آوريل (25 فروردين) آغاز شده و ما نيز مانند شما سوالات بسيار زيادي در ذهن داريم که بايد به آن ها پاسخ داده شود.

پايان سريال پرطرفدار بازي تاج و تخت چه مي شود
پايان سريال پرطرفدار بازي تاج و تخت چه مي شود؟

البته تريلر رسمي فصل پاياني «بازي تاج و تخت» در برخي موارد نگراني هاي ما را رفع کرده و به برخي از سوالهايمان پاسخ داد: تورمند و بريک هنوز زنده اند و سر جوراه نيز قدرت کافي براي جنگيدن را بازيافته است اما سرسي مانند هميشه نشانه اي از پشيماني و تغيير رفتار از خود بروز نمي دهد. با اين وجود تمام نکته ها و رازهاي مهم داستان هنوز در پرده اي از ابهام قرار دارند. از اين رو هنوز سوال هاي بزرگي داريم که پاسخي براي آن ها در اين تريلر وجود ندارد و البته تئوري هايي در مورد اينکه در پايان داستان چه اتفاقاتي رخ خواهد داد.

بيشتر بدانيد : تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

بيشتر بدانيد : نکات جالب تريلر فصل هشتم Game of Thrones؛ از پَر مرموز تا رازهاي استارک ها

آيا جان اسنو در نهايت با پيچيدگي دودمان خانوادگي خود روبرو خواهد شد؟

شايد او اگر دودمان خانوادگي خود را مي شناخت هيچگاه عاشق عمه اش نمي شد اما ديگر دير شده است. جان اسنو خوش سيما اما بيچاره هنوز نمي داند که زني که جان او را نجات داده و او را شيفته خود کرده در واقع عمه اوست. شايد وقتي که بفهمد او وارث قانوني آيرون ثرون است ديگر براي پيدا کردن متحد از اينجا به آنجا نرود و خود را به آب و آتش نزند.

سرنوشت جان اسنو در سريال بازي تاج و تخت
سرنوشت جان اسنو در سريال بازي تاج و تخت

شايد بزرگي و ترسناکي نبردي که قرار است در وستروس رخ دهد قابل پيشگيري بود اگر فرمانده سابق نگهبانان شب از هويت واقعي اش باخبر بود. در واقع جان اسنو تصميمات بسيار بدش را خيلي زود گرفت اما اگر در ادامه داستان مشخص شود که دينريس باردار است، دستکم مي دانيم که توان باروري او مانند ديگر جنبه هاي زندگي اش تاکنون نفرين شده نيست.

سرسي چه مي شود؟ آيا او واقعاً باردار است؟

سرسي را در طول اين 7 فصل هيجان انگيز با نقشه هاي شيطاني اش شناخته ايم. از اين رو ملکه کنوني وستروس بايد مانند هميشه نقشه اي در سر داشته باشد. شايد او در مورد باردار بودنش راست گفته باشد اما در مورد اين که پدر اين فرزند جيمي است دروغ گفته باشد.

 آيا سرسي تاج و تخت را به جيمي ترجيح داده است
آيا سرسي تاج و تخت را به جيمي ترجيح داده است؟

نکته ديگر اين که در پايان فصل هفتم «بازي تاج و تخت»، برخلاف گذشته، روابط خوبي بين جيمي و سرسي وجود نداشت و جيمي سربسته به سرسي گفت که او را تنها گذاشته و کينگز لندينگ را ترک کرد. آيا سرسي تاج و تخت را به جيمي ترجيح داده است؟ احتمال آن مي رود و اگر در اين مسير سرسي برادرش را بکشد و يا برعکس، جاي تعجب نيست.

آيا آريا و سانسا دينريس را مي پذيرند يا بين آن ها يک دشمني دوستي نما رخ مي دهد؟

اووه به نظر مي رسد که يک نبرد جديد براي قدرت در حال شکل گرفتن است. وجود يک تارگرين در وينترفل از قبل نيز يک مسئله بحث برانگيز و دعواساز است زيرا تارگرين ها پدربزرگ خواهران استارک و دايي برندون آن ها را زنده زنده سوزانده اند.

خواهران استارک
خواهران استارک

همچنين داستاني وجود دارد که بر اساس آن ريگار تارگرين عمه آن ها، ليانا استارک، را ربوده است. مي توانيم بگوييم که وقوع چند سناريو در اين حوزه در فصل هشتم «بازي تاج و تخت» محتمل است:
- ممکن است همه چيز خوب پيش برود. سانسا و آريا سرانجام طوري رفتار مي کنند که رابطه خواهرانه قوي بين آن ها برقرار بوده و از هم خوششان مي آيد. از اين رو شايد آن ها با همان گرمي و بخاطر جان به دينريس خوشامد بگويند.
- يا شايد دينريس يکبار ديگر مجبور مي شود خود را به يک گروه غريبه شناسانده و قدرت و ارزش خود را به آن ها يادآور شود.
اما اگر دينريس در فکر حکومت کردن بر شمال باشد، با يا بدون جان اسنو، آنگاه بايد يک نفر اين ايده را ابتدا با خواهران استارک در ميان بگذارد و از نظر آن ها آگاه شود.

چه موقع برين اهل تارث به اين نتيجه مي رسد که او و تورموند به يکديگر تعلق دارند؟

برين اهل تارث تاکنون هيچ علاقه اي به تورموند غول کش وحشي با آن موهاي زنجفيلي اش نشان نداده است اما از نگاه هايي که به اين جنگجوي غول پيکر مي اندازد مي توان فهميد که در باطن در حال علاقمند شدن به اوست.

برين اهل تارث و تورموند با شخصيت هايي مستقل اما وفادار
برين اهل تارث و تورموند با شخصيت هايي مستقل اما وفادار

علاوه بر آن، اين دو اشتراکات بسياري دارند. آن ها هر دو براي يک هدف خير و بزرگ مي جنگند، هر دو جنگجوياني ماهر هستند، هر دو شخصيت هايي مستقل اما وفادار هستند و هر دو موهاي قشنگ و متفاوتي دارند. به وضوح اين دو به يکديگر تعلق دارند و اميدواريم که در فصل پاياني بالاخره اين دو را در کنار هم ببينيم.

آيا نبرد بين دو کليگين رخ خواهد داد؟
نبرد کليگين ها
نبرد کليگين ها

اوه خداي من، اميدواريم اين اتفاق رخ دهد. رقابت و دشمني بين اين دو برادر بسيار شديد بوده و از همان فصل اول مشهود بود. کليگين در مقابل کليگين. برادر در مقابل برادر. سگ شکاري در مقابل کوهستان. دو تن از جنگجويان جنجالي و غول پيکر «بازي تاج و تخت» از همان کودکي با يکديگر دشمني داشته و براي طرفين مخالف جنگيده و در تمام طول اين مدت نيز زنده مانده اند. بدين ترتيب مي توان انتظار داشت که در فصل پاياني شاهد رويارويي مرگبار اين دو باشيم که از آن با نام «نبرد کليگين ها» (Cleganebowl) ياد مي شود.

آيا ثيون مي تواند غرور از دست رفته اش را بازيابد؟

آه ثيون گريجوي بيچاره! او زماني که تصميم گرفت به استارک ها، که مانند خانواده اش با او رفتار کرده بودند، خيانت کند سرنوشت تلخ خود را رقم زد. اين مرد جوان يکي از رنج کشيده ترين شخصيت هاي سريال است و اين موضوع به دوران اسارت او در دستان رمزي بولتون باز مي گردد.

ثيون يکي از رنج کشيده ترين شخصيت هاي سريال گيم آو ترونز
ثيون يکي از رنج کشيده ترين شخصيت هاي سريال گيم آو ترونز

بياييد فراموش نکنيم زماني که رمزي بولتون در حال شکنجه و تجاوز به سانسا بود، چطور ثيون آنجا ايستاده بود و تنها نگاه مي کرد و اينکه چطور به جاي اين که خواهرش، يارا، را نجات دهيد از روي کشتي به درون دريا شيرجه زد. به نظر مي رسد که ديگر از اين بدتر براي ثيون نخواهد بود. شايد اگر برگردد تا خواهرش را نجات دهد بتوانيم او را ببخشيم.

آيا گرگ وحشي جان اسنو نزد او بازخواهد گشت؟

اعضاي خانواده استارک ارتباط نزديکي با گرگ هاي خود داشتند. اين گرگ ها نماد خانوادگي آن ها بوده، روي پرچم شان نيز عکس اين جانور ديده مي شود و هر يک از بچه هاي خانوادگي از کودکي يکي از اين گرگ ها را بزرگ کرده است. تعدادي از اين گرگ ها نتوانستند تا فصل پاياني زنده بمانند (ليدي، گري ويند، سامر و شگي داگ).

عاقبت گرگ جان اسنو چه مي شود
عاقبت گرگ جان اسنو چه مي شود

آريا براي مدت کوتاهي با، نايمريا، گرگ اکنون وحشي شده خود در ريورلندز ديدار داشت. اما خبرهاي خوبي براي جان اسنو دستکم در اين يک مورد در راه است. گرگ او، گَوست، هنوز زنده است يا دستکم ما اينطور فکر مي کنيم. در فصل هفتم هيچ رد يا تصويري از گرگ جان اسنو ديده نمي شود اما اکنون که جان اسنو به وينترفل بازگشته آيا گوست نيز راه خود را به خانه پيدا خواهد کرد؟ اميدواريم اينچنين باشد.

پادشاه شب کيست؟

شايد اين مهم ترين سوال طرفداران سريال «بازي تاج و تخت» در شرف انتشار فصل نهايي سريال باشد. ما مي دانيم که پادشاه شب از اولين مردان (First Man) و اولين وايت واکر بوده است.

پادشاه شب کيست
پادشاه شب کيست؟

مي دانيم که بچه هاي جنگل با فرو کردن يک خنجر ساخته شده از شيشه اژدها در سينه اش او را به اين هيولا تبديل کرده اند. اين را هم مي دانيم که او اکنون رهبر ارتشي بزرگ از مردگان زنده شده است که از ديوار يخي بزرگ عبور کرده و قرار است نبرد بزرگ و نهايي «بازي تاج و تخت» را آغاز کنند که طرفداران سريال سال هاست انتظار وقوعش در وينترفل را مي کشند. اما هنوز نمي دانيم که اين مرد قبل از تبديل شدن به قاتلي اينچنين که مانند يخ سرد است چه کسي بوده است. از فصل چهارم تاکنون بارها اين مرد را ديده ايم اما نامي براي او نيافته ايم. اما لطفاً نگوييد او برن استارک است که تئوري لازم براي اين موضوع بسيار احمقانه و ديوانه کننده است.

آيا اژدهاي زنده مي تواند از پس اژدهاي مرده پادشاه شب برآيد؟

آيا يکي از ديگري قوي تر است؟ يا آيا نفس هاي آتشين آبي و قرمز آن ها به يک اندازه قدرتمند هستند؟ بعد از آن نوبت به سوال در مورد خون اژدها مي رسد.

 نبرد بزرگ بين اژدهاهاي زنده دينريس و اژدهاي مرده پادشاه شب
نبرد بزرگ بين اژدهاهاي زنده دينريس و اژدهاي مرده پادشاه شب

از آنجايي که براي توليد شيشه اژدها به خون اژدها نياز است آيا نبايد يکي از اژدهاهاي زنده بتواند اژدهاي مرده را بکشد؟ از همان پايان فصل هفتم مي دانستيم که نبردي بزرگ بين اژدهاهاي زنده دينريس و اژدهاي مرده پادشاه شب رخ خواهد داد.

آيا در پايان داستان کسي روي صندلي نفرين شده پادشاهي آيرون ثرون خواهد نشست؟

يا همه شخصيت هايي که پتانسيل پادشاهي دارند کشته مي شوند؟ اين سوال بسيار مهم و معتبري است زيرا در طول 7 فصل گذشته صدها شخصيت سريال کشته شده و مي توان ادعا کرد که مرگ هاي بسيار بيشتري که تعدادي از آن ها مانند گذشته شوکه کننده هستند در راه خواهند بود. شايد بتوان در مورد اين که کدام شخصيت هاي اصلي زودتر از ديگران کشته مي شوند نيز شرط بندي کرد در حالي که بسياري دوست دارند اولين شخص يورون گريجوي باشد.

چه کسي بر آيرون ثرون تکيه خواهد زد
چه کسي بر آيرون ثرون تکيه خواهد زد؟

از اين رو سوال اين است که در پايان داستان چه کسي بر آيرون ثرون تکيه خواهد زد؟ دينريس و جان (جينريس؟) گزينه بسيار جالبي خواهند بود. سرسي بيش از حد شيطان صفت است. پادشاه شب؟ اوه، اين يکي بسيار نااميد کننده خواهد بود. حدس ما اين است که مالک نهايي آيرون ثرون هر که باشد، يک شگفتي غافل گير کننده خواهد بود.

بيشتر بدانيد : حقايق جالب درباره سريال «بازي تاج و تخت» که نمي دانستيد!!

بيشتر بدانيد : اولين عکس ها و جزئيات منتشر شده از فصل آخر «بازي تاج و تخت»

بيشتر بدانيد : روايت بازيگر «بازي تاج و تخت» game of thrones از پايان اشکبار سريال

بيشتر بدانيد : 31 سوال مهم در مورد فصل هشتم و پاياني سريال «بازي تاج و تخت»


منبع: rooziato.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران آينه عبرت/ از ممنوع الکاري تا شراکت با بابک زنجاني + عکس

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 2)

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

سريال هاي رمضاني تلويزيون: از کشف حجاب تا دلدادگي + عکس

چگونه جان اسنو و دنريس در دنياي «بازي تاج و تخت فاميل» مي شوند؟

ترسناک ترين سريال ها، مختص عاشقان ترس و هيجان ! + عکس

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

26 سريال برتر سال 2019 بر اساس آراي IMDB

رکود کريس آنجل در برنامه «عصر جديد» زده شد ولي داوران درک نکردند!!

حميد گودرزي: در جشنواره جام جم ناراحتي من به خاطر محمدرضا گلزار نبود!!

کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

معرفي سريال هاي جديد تلويزيون براي پخش در سال 98 + عکس

بازيگران «بازي تاج و تخت» روي فرش قرمز فصل 8 سريال

سانسور صحبت هاي جنجالي مهران مديري در ويژه برنامه دورهمي + فيلم

چالش هاي يلدا قشقايي بازيگر سريال «بر سر دوراهي»

تصميم جديد بهنوش بختياري در سال جديد براي حضور در فضاي مجازي

گفت و گو با حامد سريال «برسردوراهي» + عکس

دستمزد بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» براي هر فصل و سود خالص آنها

بچه داري و استراحت: برنامه رامبد جوان براي نوروز! + عکس

جزئيات برنامه هاي نوروز 98 تلويزيون: از خندوانه و دورهمي تا عصر جديد

سانسور کردن «ابي» در عصر جديد عليخاني!! + فيلم

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

عکس هاي جديد از سريال تلويزيوني «ستايش 3»

تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

سکانس هاي آزار دهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

سکانس هاي آزاردهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس (قسمت 2)

بهاره رهنما، اکبر عبدي و ارژنگ اميرفضلي در سريال نوروزي سال 98 + تصاوير

از دورهمي و خندوانه تا صداپيشگي شهاب حسيني: برنامه هاي نوروزي

اميرحسين مدرس مجري ويژه برنامه تحويل سال شبکه 4 شد

زمان و ساعت پخش سريال هاي نوروز 98 مشخص شد

ويژه برنامه هاي تحويل سال 98 و اسامي مجريان

برترين سريال هاي سال 2018 بر اساس رتبه بندي سايت IMDB + عکس

عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

پرمعناترين و فراموش نشدني ترين ديالوگ هاي سريال «بازي تاج و تخت»

اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

شرايط و هزينه هاي حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

چرا علي ضياء و برنامه فرمول يک، متهم به ترويج همسرآزاري شد؟!

چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سحر قريشي، بهرام رادان و ميترا حجار در سريال «رقص روي شيشه»

سير تا پياز درباره شرکت کنندگان و شيوه راي دهي در مسابقه عصر جديد

عصر جديد احسان عليخاني، کپي ناشيانه از تلنت شوهاي غربي يا ايده ايي خلاقانه؟

فراخوان قسمت نوروزي «پايتخت» براي جذب يک بازيگر خردسال

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)