آخرین اخبار

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد تلويزيون

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

  بزرگنمايي:

چه خبر - از همکاري شهاب حسيني با تلويزيون تا احتمال پخش «کلاه قرمزي» در نوروز 98

معاون سيما در فاصله کمتر از دو هفته مانده به تعطيلات نوروز، با اعلام ويژه‌برنامه‌هاي شبکه‌هاي تلويزيوني از پخش سه سريال جديد و 140 فيلم سينمايي خبر داد. او همچنين به انجام مذاکرات با سازندگان «کلاه قرمزي» اشاره و ابراز اميدواري کرد که اين مجموعه به پخش نوروزي برسد. معاون سيما همچنين درباره حواشي اخير جشنواره جام‌جم توضيحاتي را ارائه کرد و گفت که يک متهم مشخص شده اما چون اتهام وي ثابت نشده است فعلا نمي‌توانيم نام او را اعلام کنيم.
نشست خبري مرتضي ميرباقري (معاون سيما) به منظور اعلام برنامه‌هاي نوروز 98 تلويزيون صبح شنبه (18 اسفند ماه) در مرکز همايش‌هاي سازمان صداو سيما برگزار شد. ميرباقري در ابتداي اين نشست درباره عمده اتفاقات سال 97 در تلويزيون نکاتي را مطرح کرد و از سريال‌هاي «پدر» و «بانوي عمارت» به عنوان مجموعه‌هاي جريان‌ساز سال 97 نام برد.

ميرباقري در ادامه توجه به بحث جوان‌گرايي در صداوسيما را مطرح کرد و گفت:

در سطح مديران اصلي جوان‌گرايي صورت گرفت. همچنين در شوراهاي برنامه سازي اين رويکرد را داشتيم. امسال در اين زمينه به شکل جدي تري وارد عرصه شديم.

«موسي (ع)» و «سلمان فارسي» تراز سريال‌سازي تلويزيون را بالا مي‌برند

معاون سيما همچنين گفت: صنعت سريال‌سازي دچار رکود شده بود که حرکت خود را ادامه داد و دو ثمره آن سريال‌هاي موسي (ع) و سلمان فارسي بود که بعد از 20 سال وارد پيش توليد شدند. سريال‌هايي که تراز سريال‌سازي ايران را بالا خواهند برد.

معاون سيما درباره سريال‌هاي فاخر تلويزيون گفت:

اگر بنا باشد سريال الف ويژه بسازيم بايد کل سازمان را تعطيل کنيم. دو سريال موسي (ع) و سلمان فارسي چند صد ميليارد هزينه دارد. شايد به غير از اين دو سريال، ديگر نتوانيم بدون اسپانسر سريال الف ويژه بسازيم. سريال‌هاي فاخر ديگري که در نظر گرفتيم، درباره خواجه نصيرالدين طوسي، شهيد باکري و شهيد همت است. سريالي در رابطه با مجموعه حوادث بعد از شهادت امام رضا (ع) را داريم، سريال صياد شيرازي را داريم که با موافقت ارتش ساخته خواهد شد.

ميرباقري از اسپانسرها به عنوان بازيگران اصلي ياد کرد که گرفتاري‌هايي براي تلويزيون دارند و گفت:

متأسفانه دولت حتي به نيمي از بودجه ما هم توجهي نمي‌کند. اگر حداقل منابع مالي که سازمان نياز دارد برطرف شود اين اتفاقات نمي‌افتد. ما بايد بخش اعظم بودجه سازمان را از منابع غيردولتي تأمين کنيم که اين اتفاق موجب بروز اين حواشي مي‌شود. اتفاقي که در شب جشنواره جام جم افتاد يکي از اين موارد است.

وي در بخشي ديگر درباره توقف کار کمال تبريزي با نام الف ويژه گفت:

ما از تهيه‌کننده و کارگردان خواسته ايم بعد از چند صد دقيقه تصاوير کار را براي ما بفرستند و اگر کيفيت بالا نباشد از آنها مي‌خواهيم مسير ديگري را بروند. سريال تبريزي هم سه قسمت ساخته و تدوين شد و تحت بازبيني سيما فيلم قرار گرفت و اکنون قرار است با در نظر گرفتن اين ملاحظات تغييراتي داشته باشد.

او درباره همکاري شهاب حسيني با تلويزيون گفت:

پيشنهادهاي مختلفي براي شهاب حسيني بود؛ قرار بود يک برنامه ترکيبي در شبکه نسيم داشته باشند. قرار شد در «شکرستان» براي صداپيشگي حضور داشته باشند. اميدواريم اين همکاري در سال 98 بيشتر باشد.

ميرباقري سپس درباره برنامه‌هاي نوروز 98 گفت:

امسال نوروز با ماه رجب و روز پدر مواجه شده که به فال نيک مي‌گيريم. از طرفي بحث اعتکاف را خواهيم داشت. شبکه‌ها از روزهاي قبل ويژه برنامه تحويل را آغاز مي‌کنند. امسال علاوه بر چهره‌هاي هنري و ورزشي دو اتفاق خواهيم داشت. با افرادي مواجهيم که منتخب مردمي هستند؛ چهره‌هاي مردمي که جشنواره‌اش در حال برگزاري است رسانه تمهيداتي فراهم کرده که نوآوري آنها ظهور و بروز پيدا کند.

معاون سيما درباره انتخاب مجريان نوروزي گفت:

در چند هفته اخير به برخي مجريان که در شبکه‌هاي مختلف اجرا داشتند تذکر داديم که در يک شبکه اجرا کنند. اصل بر اين است که مجريان خاص در شبکه مربوطه کار اجرا کنند.

او همچنين از احسان عليخاني به عنوان مجري ويژه‌برنامه تحويل سال شبکه سه نام برد.

معاون رئيس صداوسيما در امور سيما گفت: همه شبکه‌هاي ما برنامه سال تحويل ندارند. هر شبکه جنس برنامه خود را دارد که به نوعي زورآزمايي با برنامه‌هاي ماهواره‌اي در نوروز است؛ بنابراين حتماً بايد تنوع داشته باشيم.

وي درباره برنامه انتخاب چهره‌هاي مردمي گفت:

تيم 40 نفره اي براي اين برنامه انتخاب شدند و هدف عمده اين بود که اين افراد واقعه‌ي مهمي را در کشور رقم زدند. کساني که کارهاي فوق‌العاده انجام مي‌دهند و افکار عمومي آنها را تحسين مي‌کند. کاري که شبکه يک انجام داد بابي را باز کرد که چهره‌هاي جديدي معرفي شوند.

ميرباقري ارتقا جشنواره جام جم را يکي از اتفاقات سال 97 برشمرد که بخش مردمي هم در همين راستا راه‌اندازي شد و گفت:

اين بخش متأسفانه حاشيه‌هايي پيدا کرد که من پاسخگوي همه اين حواشي خواهم بود.

او درباره حواشي جشنواره جام جم توضيح داد:

ما جشنواره پنجم را به گونه‌اي طراحي کرديم که جامعيت بيشتر داشته باشد. ما در سال 98 چهار عنوان ديگر به عناوين قبلي اضافه کرديم. ما امسال باب ديگري را باز کرديم که تمام توليدات در طول يک سال را در نظرسنجي قرار دهيم. بنابراين يک بخش مردمي که يک بخش مکمل بود را راه‌اندازي کرديم که از دو طريق امکان رأي‌گيري فراهم شد. دولت مسؤوليت ايجاد زيرساخت‌ها را دارد. اختلال و دستکاري در آرا به گونه‌اي بود که همه فهميدند و اول خودمان متوجه شديم و اطلاع داديم. بعد از اين اتفاق راجع به فرضيه‌هايي که رخ داد متوجه شديم دستکاري و حرکت بيروني رخ داده و از پليس فتا خواستيم مسئله را بررسي کند.

بيشتر بدانيد : افشاگري وزير ارتباطات درباره نظرسنجي انتخاب محبوب ترين برنامه سال صدا و سيما + عکس

وزارت ارتباطات مي‌گويد نظارت بر اين شرکت‌ها بر عهده بخش ديگر دولت است. به محض اعلام دلايل اين اتفاق، نام هر جايي که اين تخلف در آن صورت گرفته است را اعلام مي‌کنيم اما هنوز خاطي مشخص رسماً معرفي نشده است. البته يک متهم مشخص شده اما چون اتهام وي ثابت نشده نمي‌توانيم اعلام کنيم.

بيشتر بدانيد : جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

وي همچنين گفت: قانون تجارت در کشور وجود دارد که دولت بر آن ناظر است و اگر تخلفي صورت بگيرد اين قانون آن را نشان مي‌دهد. پيش از اين هم بانک مرکزي در اين زمينه با وزارت ارتباطات مطلب را مطرح کرده بود که يو اس اس دي‌ها مشکل دارند؛ بين آقايان جهرمي و ولي‌الله سيف هم بحث‌هايي در اين باره سال گذشته درگرفته بود و آقاي جهرمي عنوان کرد آنها کارشان را انجام مي‌دهند و صيانت مي‌شود.

بيشتر بدانيد : کنايه سنگين اميرمهدي ژوله به تلويزيون و پاسخ بهنوش بختياري به آن + عکس

سريال‌هاي نوروزي تلويزيون در سال 98
معاون سيما با اشاره به سريال‌هاي نوروزي تلويزيون، از پخش سه مجموعه نمايشي نوروزي خبر داد و اعلام کرد:

«ن.خ» سريال طنز شبکه يک سيماست. سريال شبکه سه «مر قانون» هم کاملاً طنز است. سريال «بر سر دوراهي» شبکه دو هم در ژانر جدي است، اما شيرين است.

بيشتر بدانيد : اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

بيشتر بدانيد : مهران غفوريان و مرجانه گلچين در سريال نوروزي + عکس

شبکه دو علاوه بر سريال نوروزي، مجموعه بالشت‌ها را هم تدارک ديده است. عطسه هم طنز شبکه پنج سيماست.
او تاکيد کرد: سال 98 را با سريال‌هاي طنز کليد مي زنيم. دوستانمان آقايان مديري، رضوي و انصاري اعلام آمادگي کرده‌اند و طرح داده‌اند.

بيشتر بدانيد : نگاهي به سريال‌هاي نوروزي سال 98

ابراز اميدواري براي پخش نوروزي کلاه‌قرمزي

ميرباقري ابراز اميدواري کرد که مجموعه «کلاه قرمزي» به پخش نوروزي برسد و اينگونه عنوان کرد که تمهيداتي در اين خصوص انديشيده شده است.
او گفت: از شش ماه پيش مذاکراتي براي مجموعه جديد کلاه قرمزي داشتيم که در 40 قسمت و اعياد ديگر قرار است توليد شود. در حال حاضر براي سريال «کلاه قرمزي» لوکيش را انتخاب کردند، قصه را نهايي کردند و قرار است که کار را جلوي دوربين ببرند.
به گفته وي 12 ويژه‌برنامه، غير از شبکه کودک براي کودکان در نوروز پخش مي‌شود و 27 انيميشن هم روي آنتن مي‌رود.

140 فيلم براي نوروز 98 تلويزيون

پخش 123 فيلم خارجي و 17 فيلم ايراني در ايام نوروز ديگر خبري بود که معاون سيما در نشست امروزش با خبرنگاران اعلام کرد.
او گفت: هفت شبکه مجازي در کنار شبکه‌هاي اصلي طراحي کرده‌ايم. 24 ساعته سريال‌هاي ايراني جديد را در ايام نوروز بازپخش مي‌کنيم. شش سريال تأميني هم پخش مي‌کنيم.

خنداونه و دورهمي در نوروز 98

به گفته ميرباقري در ايام نوروز، پنج روز در هفته برنامه «خندوانه» و دو روز در هفته «دورهمي» پخش مي‌شود.

بيشتر بدانيد : آيا مهران مديري و رامبد جوان به تلويزيون برمي‌گردند؟

او توضيح داد: رويکرد «دورهمي» نقادانه است. آقاي مديري و سبکي که انتقادات اجتماعي را مطرح مي‌کند خلاقانه است و صرفاً کپي از برنامه‌هاي خارجي نيست. برنامه‌اي که بيش از 50 درصد مردم ايران آن را مي‌بينند مطمئناً خلاقانه است. «خندوانه» و «دورهمي» دو برنامه خلاق با 65 درصد مخاطب هستند.
ميرباقري اعلام کرد: در ايام نوروز اطلاع‌رساني دقيقي در طول سفر مردم خواهيم داشت. در بحث سلامتي مردم در ايام نوروز و اطلاع‌رساني در اين زمينه را در شبکه سلامت به راه انداخته‌ايم.
معاون رئيس صداوسيما در امور سيما پيشنهاد داد: خوب است که ما آئين چهارشنبه سوري را با آئين نورافشاني بگذرانيم که در اين ميان شهرداري نقش مهمي دارد. ما مخالف اينکه در مناطقي از شهرها حوزه‌هايي وجود داشته باشد و ما به سمت آئين آنها برويم، نيستيم. متأسفانه ظرفيت براي اين آئين‌ها فراهم نشده است.
او درباره موسيقي در تلويزيون گفت: علاوه بر نماهنگ، ما دو برنامه موسيقايي داريم در شبکه‌هاي پنج و چهار سيما داريم که در ايام نوروز پخش خواهد شد.

نوروز 98 «پايتخت» نداريم

وي درباره مجموعه «پايتخت» و توليد و پخش يک اپيزود از آن در نوروز 98، گفت: اپيزود «پايتخت» بنا شد ساخته شود و کليات قصه هم مطرح شد. مرحوم خشايار الوند نيمي از قصه را ارسال کردند. قرار بود 15 اسفند ماه کار کليد بخورد که آقاي الوند درگذشت و خداوند ايشان را بيامرزد. تيم بعد از اين ماجرا اعلام کردند که براي نوروز شدني نيست. از قبل قرار بود کار سينمايي بسازند اما قراردادي که با ما بستند تلويزيوني است. يکي از پيشنهادها براي عيد فطر است. قرارداد ديگري هم براي نوروز 99 بسته شده است. بر اين اساس نوروز 98، «پايتخت» نداريم.

بيشتر بدانيد : سرنوشت اپيزود ويژه «پايتخت» براي نوروز 98 چه شد؟

بيشتر بدانيد : نگاهي به سريال‌هاي نوروزي سال 98

بيشتر بدانيد : فيلم هايي که در نوروز 98 اکران مي شوند + عکس


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران آينه عبرت/ از ممنوع الکاري تا شراکت با بابک زنجاني + عکس

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 2)

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

سريال هاي رمضاني تلويزيون: از کشف حجاب تا دلدادگي + عکس

چگونه جان اسنو و دنريس در دنياي «بازي تاج و تخت فاميل» مي شوند؟

ترسناک ترين سريال ها، مختص عاشقان ترس و هيجان ! + عکس

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

26 سريال برتر سال 2019 بر اساس آراي IMDB

رکود کريس آنجل در برنامه «عصر جديد» زده شد ولي داوران درک نکردند!!

حميد گودرزي: در جشنواره جام جم ناراحتي من به خاطر محمدرضا گلزار نبود!!

کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

معرفي سريال هاي جديد تلويزيون براي پخش در سال 98 + عکس

بازيگران «بازي تاج و تخت» روي فرش قرمز فصل 8 سريال

سانسور صحبت هاي جنجالي مهران مديري در ويژه برنامه دورهمي + فيلم

چالش هاي يلدا قشقايي بازيگر سريال «بر سر دوراهي»

تصميم جديد بهنوش بختياري در سال جديد براي حضور در فضاي مجازي

گفت و گو با حامد سريال «برسردوراهي» + عکس

دستمزد بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» براي هر فصل و سود خالص آنها

بچه داري و استراحت: برنامه رامبد جوان براي نوروز! + عکس

جزئيات برنامه هاي نوروز 98 تلويزيون: از خندوانه و دورهمي تا عصر جديد

سانسور کردن «ابي» در عصر جديد عليخاني!! + فيلم

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

عکس هاي جديد از سريال تلويزيوني «ستايش 3»

تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

سکانس هاي آزار دهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

سکانس هاي آزاردهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس (قسمت 2)

بهاره رهنما، اکبر عبدي و ارژنگ اميرفضلي در سريال نوروزي سال 98 + تصاوير

از دورهمي و خندوانه تا صداپيشگي شهاب حسيني: برنامه هاي نوروزي

اميرحسين مدرس مجري ويژه برنامه تحويل سال شبکه 4 شد

زمان و ساعت پخش سريال هاي نوروز 98 مشخص شد

ويژه برنامه هاي تحويل سال 98 و اسامي مجريان

برترين سريال هاي سال 2018 بر اساس رتبه بندي سايت IMDB + عکس

عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

پرمعناترين و فراموش نشدني ترين ديالوگ هاي سريال «بازي تاج و تخت»

اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

شرايط و هزينه هاي حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

چرا علي ضياء و برنامه فرمول يک، متهم به ترويج همسرآزاري شد؟!

چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سحر قريشي، بهرام رادان و ميترا حجار در سريال «رقص روي شيشه»

سير تا پياز درباره شرکت کنندگان و شيوه راي دهي در مسابقه عصر جديد

عصر جديد احسان عليخاني، کپي ناشيانه از تلنت شوهاي غربي يا ايده ايي خلاقانه؟

فراخوان قسمت نوروزي «پايتخت» براي جذب يک بازيگر خردسال

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)