آخرین اخبار

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد» تلويزيون

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

  بزرگنمايي:

چه خبر - سريال هاي جذاب تلويزيون در نوروز 98

تلويزيون همواره در ايام و مناسبت‌هاي مختلف سريال‌هايي را براي مخاطبان خود تدارک مي‌بيند که ايام نوروز نيز از اين قاعده مستثني نيست و سريال‌هاي نوروزي همواره از مهم‌ترين محصولات صداوسيما به شمار مي‌آيند، هر چند که جذابيت آثار به نمايش درآمده در سال‌هاي اخير با سريال‌هاي قديمي قابل مقايسه نيست اما طبق روال شبکه‌هاي سيما چند ماه مانده به پايان سال سريال‌هاي نوروزي خود را کليد مي‌زنند تا با دستي پر به استقبال مخاطبانشان بروند.
امسال نيز سه شبکه تلويزيون سريال‌هاي نوروزي متنوعي را براي مخاطبان خود تدارک ديده‌اند که به حدود يک هفته ديگر روي آنتن مي‌روند، به همين مناسبت در اين گزارش مروري خواهيم داشت بر حال و هوا و قصه سريال‌هايي که قرار است از شبکه يک، دو و سه پخش شود. نکته جالب توجه امسال غيبت دوباره شبکه پنج سيما در بين شبکه‌هايي است که براي نوروز 98 سريال‌هايي را تدارک ديده‌اند، اين شبکه سال گذشته نيز سريالي را براي نوروز تدارک نديده بود.

بيشتر بدانيد : نگاهي به سريال‌هاي نوروزي سال 98

«ن.خ»، سعيد آقاخاني از شبکه يک مهمان مردم مي‌شود

با وجود آنکه امسال حرف و حديث‌هاي بسياري درباره پخش سريال «پايتخت» از تلويزيون مطرح شد اما در نهايت سازندگان اين سريال اعلام کردند که قسمت ويژه «پايتخت» را براي نوروز 98 روانه آنتن مي‌کنند. اما درگذشت ناگهاني خشايار الوند، نويسنده اين اثر باعث شد تا ساخت اين قسمت به تعويق بيفتد، خبري که براي بسياري از مخاطبان سريال‌هاي تلويزيوني ناراحت کننده بود.

بيشتر بدانيد : سرنوشت اپيزود ويژه «پايتخت» براي نوروز 98 چه شد؟

با اين حال شبکه يک در نبود «پايتخت» دست خالي نمانده و سريالي را با نام «ن.خ» به کارگرداني سعيد آقاخاني براي نوروز امسال تدارک ديده است. آقاخاني بدون شک يکي از پرکارترين چهره‌هاي نوروزي تلويزيون به شمار مي‌آيد و سريال‌هاي بسياري را در طول سال‌هاي اخير براي اين ايام تدارک ديده که برخي از آن‌ها مورد پسند مخاطبان نيز قرار گرفته‌اند.

بيشتر بدانيد : جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

او که با سريال‌هايي چون «روزهاي بد به در» و «زن بابا» توانسته بود علاقه‌مندان به سريال‌هاي طنز را در ايام نوروز پاي تلويزيون بنشاند اما نتوانست در دو تجربه اخيرش موفق عمل کند. او در آخرين پروژه نوروزي خود، سال 95 با سريالي به نام «بيمار استاندارد» از شبکه يک سيما مهمان خانه‌هاي مردم شد، سريالي که فضاي متفاوتي از طنز را به تصوير کشيده و از حضور بازيگراني چون بابک حميديان، جواد عزتي، نيما شاهرخ شاهي، پوريا پورسرخ و شيلا خداداد بهره‌مند بود اما به جز چند قسمت نخست، اين سريال نتوانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند و در هياهوي برنامه‌ها و سريال‌هاي نوروزي فراموش شد.

بيشتر بدانيد : چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سعيد آقاخاني و علي صادقي در سريال ن خ نوروز 98
سعيد آقاخاني و علي صادقي در سريال «ن.خ» نوروز 98

آقاخاني سريال نوروزي ديگر نيز با نام «شب عيد» را ساخته بود که به دليل پخش نامناسب آن در تابستان امسال با وجود آنکه اثر طنزي قابل قبول و جذاب به شمار مي‌آمد اما مورد توجه قرار نگرفت.

بيشتر بدانيد : سعيد آقاخاني با لباس کردي در سريال نوروزي 98!!

با اين حال اين کارگردان که اين روزها فعاليتش را در عرصه بازيگري در سينما از سر گرفته است، در نوروز 98 با سريال «ن.خ» به تهيه‌کنندگي مهدي فرجي مهمان خانه‌هاي مردم مي‌شود. همانطور که پيش بيني مي‌شد اين سريال هم مانند ساير آثار آقاخاني مضموني طنز دارد و امير وفايي نگارنده فيلمنامه آن بوده است.

بازيگران سريال نوروزي «ن.خ»

در اين سريال به جز آقاخاني، بازيگراني چون حميدرضا آذرنگ، فريده سپاه منصور، علي صادقي، هومن حاج عبدالهي، نعيمه نظام دوست، سيروس ميمنت، علي صالحي، پاشا جمالي، نسرين مرادي، هديه بازوند، ندا قاسمي، صبا ايزدپناه، شيدا يوسفي و وحيد قاضي زاهد به ايفاي نقش مي‌پردازند.

سريال تلويزيوني ن خ
سريال تلويزيوني «ن.خ»
خلاصه داستان سريال نوروزي «ن.خ»

در خلاصه داستان اين سريال آمده است: داستان اين مجموعه در مورد پدر يک خانواده است که مشکل کوچکي برايش ايجاد مي‌شود و براي اداي دين خود به مردم دچار دردسر و زحمت مي‌شود.
پيش از اين قرار بود نام سريال هم تغيير کند که بنابر اعلام تهيه‌کننده اين اثر، نام سريال «ن.خ» باقي ماند. هنوز جزيياتي از موضوع اين سريال مطرح نشده است و اين سريال که از 24 آذر ماه فيلمبرداري آن در اطراف تهران آغاز شده بود قرار است در 16 قسمت 50 دقيقه‌اي هر شب در ايام نوروز از شبکه يک سيما پخش شود.

بيشتر بدانيد : اولين عکس هاي سريال نوروزي سعيد آقاخاني

سازندگان «پدر»، با «بر سر دوراهي» مهمان نوروزي شدند

بهرنگ توفيقي و حامد عنقا تا به امروز تجربه ساخت دو سريال را باهم داشتند، سريال‌هايي که بيشتر فضايي ملودرام داشته است، پس از «انقلاب زيبا»، سريال «پدر» آخرين همکاري اين دو هنرمند بود. سريالي ملودرام با رگه‌هايي از تراژدي که چند ماه پيش از شبکه دو سيما پخش شد و توانست نظر مخاطبان را جلب کرده و جايي را در بين سريال‌ها و برنامه هاي تلويزيوني براي خود دست و پا کند. البته بخش عمده‌اي از شهرت اين سريال مديون حواشي برخي از صحنه‌هاي آن بود که موجب شد نامش خيلي زود بر سر زبان‌ها بيفتد.

بيشتر بدانيد : گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

ميترا حجار و حميد گودرزي در سريال نوروزي بر سر دوراهي
ميترا حجار و حميد گودرزي در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

عنقا پيش از اين نيز با سريال «تنهايي ليلا» به کارگرداني محمدحسين لطيفي فضاي مشابهي را براي مخاطبان به تصوير کشيده بود و در «پدر» نيز سعي داشت تا از زاويه‌اي ديگر به داستان زندگي زوجي جوان را روايت کند. از سوي ديگر توفيقي نيز در سال‌هاي گذشته با سريال‌هايي چون «پشت بام تهران»، «عقيق» و «زير پاي مادر» توانسته بود نسبتا موفق عمل کرده و دل مخاطبان را به دست آورد. سريال «زير پاي مادر» او نيز در روزهاي پاياني پخش با حواشي همراه شده و در نهايت مميزي‌ها باعث شد تا خط پاياني قصه تغيير کند.

بيشتر بدانيد : متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

اين دو هنرمند اين بار نيز تصميم دارند تا با سريالي در همين حال و هوا با نام «بر سر دوراهي» در نوروز 98 مهمان خانه مردم شوند و حامد عنقا همچون سريال «پدر» تهيه‌کنندگي و نويسندگي اين سريال را بر عهده دارد. البته طبق اخبار اعلام شده قرار است نام اين سريال نيز از «بر سر دوراهي» به «ساده دلان» يا نام ديگري تغيير کند، به نظر مي‌رسد ساخت يک سريال قديمي به همين نام باعث چنين تصميمي از سوي عوامل شده باشد.

مهراوه شريفي نيا در سريال بر سر دوراهي نوروز 98
مهراوه شريفي نيا در سريال «بر سر دوراهي» نوروز 98
خلاصه داستان سريال «بر سر دوراهي»

در اين سريال که خلاصه داستان آن را مي‌توان در جمله «يک ملودرام عاشقانه و بدون حاشيه» خلاصه کرد، بازيگراني چون حميد گودرزي، مهراوه شريفي نيا، ميترا حجار، عنايت بخشي، بهنوش بختياري، افسانه چهره آزاد، بهرنگ علوي، مجيد مشيري، شهين تسليمي، اسماعيل پوررضا، اکبر رحمتي، يلدا قشقايي، شيرين آقاکاشي، داود بني‌اسد، محمدشهرابي و مجيد عليزاده بازي کرده‌اند.

بيشتر بدانيد : عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

با اين حال اين نکته بسيار حائز اهميت است که پخش يک سريال ملودرام در ايام نوروز که مخاطبان به دنبال آثاري طنز و شاد هستند تا چه اندازه مي‌تواند مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و موفق عمل کند. اين سريال در نوروز 98 ساعت 21:30 از شبکه دو سيما پخش خواهد شد.

بيشتر بدانيد : اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

«مر قانوني»، «زوج يا فرد» شد

محمدحسين لطيفي چهره شناخته شده سينما و تلويزيون است که چند سالي است کمي از سينما فاصله گرفته و به سراغ ساخت سريال در تلويزيون و شبکه نمايش خانگي آمده است، اجراي برنامه سينمايي «هفت» در ايام سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر نيز تازه‌ترين فعاليت اين هنرمند در حوزه تلويزيون بود. اين کارگردان البته در سال‌هاي گذشته همواره دستي بر آتش سريال سازي داشته و نمونه بارز آن مجموعه «وفا» در سال 85 است، سريال نوروزي که با وجود فضاي احساسي و تراژيکي که داشت، در آن‌ سال‌ها بسيار مورد پسند مخاطبان قرار گرفت و خيلي سروصدا کرد.

بيشتر بدانيد : فيلم جشن تولد مرجانه گلچين در کنار مهران غفوريان و ... + عکس

آثار اين کارگردان البته بيشتر از نوروز متمرکز بر ماه رمضان بوده‌اند، او در سال‌هاي اخير بار ديگر شانس خود در ساخت سريال‌هاي مناسبتي امتحان کرد و به سراغ ژانر طنز رفت، سريال‌هاي «دودکش» و «پادري» به کارگرداني لطيفي به ترتيب در رمضان سال 92 و 95 از شبکه يک سيما پخش شدند و نشان دادند که لطيفي توانسته رگ خواب مخاطبان تلويزيوني را به دست آورد.
«سر دلبران» آخرين سريال تلويزيوني اين کارگردان بوده است که در رمضان امسال از شبکه يک سيما پخش شد، داستان اين سريال درباره روحاني مسجدي با بازي برزو ارجمند بود که سعي در حل مشکلات مردم داشت.

مهران غفوريان در سريال زوج يا فرد
مهران غفوريان در سريال «زوج يا فرد»

لطيفي پس از سال‌ها بار ديگر به سراغ ساخت يک سريال نوروزي رفته است، سريالي که مضموني طنز دارد. اين سريال ابتدا «مر قانون» نام داشت که بنا بر اعلام مهران مهام تهيه کننده اين اثر، نام آن به «زوج يا فرد» تغيير کرد. از ديگر حواشي اين سريال به نهايي نشدن فيلمبرداري آن در استوديو برنامه «حالا خورشيد» مي‌توان اشاره کرد.

بازيگران سريال «زوج يا فرد»

در اين سريال بازيگراني چون هدايت هاشمي، مرجانه گلچين، مهران غفوريان، يوسف تيموري، ناهيد مسلمي، شيدا خليق، مهشيد ناصري، آتيه جاويد، دلسا ملکي، مهران رجبي، کريم قرباني و … به ايفاي نقش مي پردازند. بازيگراني که خود نيز سابقه طولاني در زمينه بازي در سريال‌هاي نوروزي در سال‌هاي اخير داشته‌اند.

بيشتر بدانيد : مهران غفوريان از بازي در سريال نوروزي تا ساخت تاک شوي جديد +عکس

فيلمنامه اين سريال که فيلمبرداري آن از هشتم دي ماه آغاز شد، اين روزها همزمان توسط اميرعباس پيام و مهدي روشن روان در حال نگارش است و گروه در لوکيشن‌هاي اصلي سريال در شمال شرق تهران مشغول تصويربرداري هستند.
سريال «زوج يا فرد» در ايام نوروز هر شب ساعت 20:45 دقيقه از شبکه سه سيما پخش خواهد شد.

بيشتر بدانيد : مهران غفوريان و مرجانه گلچين در سريال نوروزي + عکس

بيشتر بدانيد : هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد


منبع: khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران آينه عبرت/ از ممنوع الکاري تا شراکت با بابک زنجاني + عکس

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 2)

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

سريال هاي رمضاني تلويزيون: از کشف حجاب تا دلدادگي + عکس

چگونه جان اسنو و دنريس در دنياي «بازي تاج و تخت فاميل» مي شوند؟

ترسناک ترين سريال ها، مختص عاشقان ترس و هيجان ! + عکس

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

26 سريال برتر سال 2019 بر اساس آراي IMDB

رکود کريس آنجل در برنامه «عصر جديد» زده شد ولي داوران درک نکردند!!

حميد گودرزي: در جشنواره جام جم ناراحتي من به خاطر محمدرضا گلزار نبود!!

کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

معرفي سريال هاي جديد تلويزيون براي پخش در سال 98 + عکس

بازيگران «بازي تاج و تخت» روي فرش قرمز فصل 8 سريال

سانسور صحبت هاي جنجالي مهران مديري در ويژه برنامه دورهمي + فيلم

چالش هاي يلدا قشقايي بازيگر سريال «بر سر دوراهي»

تصميم جديد بهنوش بختياري در سال جديد براي حضور در فضاي مجازي

گفت و گو با حامد سريال «برسردوراهي» + عکس

دستمزد بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» براي هر فصل و سود خالص آنها

بچه داري و استراحت: برنامه رامبد جوان براي نوروز! + عکس

جزئيات برنامه هاي نوروز 98 تلويزيون: از خندوانه و دورهمي تا عصر جديد

سانسور کردن «ابي» در عصر جديد عليخاني!! + فيلم

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

عکس هاي جديد از سريال تلويزيوني «ستايش 3»

تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

سکانس هاي آزار دهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

سکانس هاي آزاردهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس (قسمت 2)

بهاره رهنما، اکبر عبدي و ارژنگ اميرفضلي در سريال نوروزي سال 98 + تصاوير

از دورهمي و خندوانه تا صداپيشگي شهاب حسيني: برنامه هاي نوروزي

اميرحسين مدرس مجري ويژه برنامه تحويل سال شبکه 4 شد

زمان و ساعت پخش سريال هاي نوروز 98 مشخص شد

ويژه برنامه هاي تحويل سال 98 و اسامي مجريان

برترين سريال هاي سال 2018 بر اساس رتبه بندي سايت IMDB + عکس

عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

پرمعناترين و فراموش نشدني ترين ديالوگ هاي سريال «بازي تاج و تخت»

اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

شرايط و هزينه هاي حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

چرا علي ضياء و برنامه فرمول يک، متهم به ترويج همسرآزاري شد؟!

چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سحر قريشي، بهرام رادان و ميترا حجار در سريال «رقص روي شيشه»

سير تا پياز درباره شرکت کنندگان و شيوه راي دهي در مسابقه عصر جديد

عصر جديد احسان عليخاني، کپي ناشيانه از تلنت شوهاي غربي يا ايده ايي خلاقانه؟

فراخوان قسمت نوروزي «پايتخت» براي جذب يک بازيگر خردسال

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)