آخرین اخبار

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2) تلويزيون

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)

  بزرگنمايي:

چه خبر - بزرگ ترين نبرد سريال «بازي تاج و تخت» Game Of Thrones

اخطار اسپويل: در اين مطلب قصد داريم در مورد نبرد موسوم به «نبرد وينترفل» (The Battle of Winterfell) صحبت کنيم که بزرگ ترين نبرد سريال «بازي تاج و تخت» و فصل هشتم و پاياني آن خواهد بود. ناگزير لازم است که برخي از ماجراهاي فصل پاياني اين سريال بازگو شود که پيشاپيش به خاطر اسپويل کردن جزيياتي از داستان از شما خواننده گرامي عذرخواهي مي کنيم.

بيشتر بدانيد : با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد

تنها 10 هفته ديگر تا پخش اولين اپيزود از فصل هشتم و پاياني سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones) باقي مانده و در حالي که طرفداران اين سريال تاريخي-فانتزي از همين حالا خود را براي سوگواري پس از پايان فصل 6 اپيزودي پاياني آماده مي کنند، از تئوري پردازي و گمانه زني در مورد اتفاقاتي که در فصل هشتم سريال رخ خواهد داد نيز غافل نمانده اند. صحبت هاي بسياري که از جانب بازيگران و سازندگان سريال شده، نقش مهمي در اين تئوري پردازي ها داشته اند به نحوي که همه مي دانند فصل پاياني «بازي تاج و تخت» بزرگ ترين و شوکه کننده ترين و البته هيجان انگيز ترين فصل سريال خواهد بود که پاياني «تلخ و شيرين» خواهد داشت. هر يک از 6 اپيزود اين فصل خود به اندازه يک فيلم مستقل طول داشته و هيجان انگيز و کامل خواهند بود و لحظات و سکانس هاي خيره کننده اي در اين فصل رخ خواهد داد که طرفداران سريال سال هاست براي تماشاي آن ها لحظه شماري مي کنند.

فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones)
فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones)

براي مثال در کينگز لندينگ نبردي بسيار سخت در پيش است که شايد پايان کار سرسي لنيستر در آن رقم بخورد و البته رويارويي برادران کليگين که از آن با عنوان «Cleganebowl» ياد مي شود نيز دور از ذهن نخواهد بود. اگر چه فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» حاوي نبردها و درگيري هاي تن به تن و مرگبار بسياري خواهد بود اما دست اندرکاران سريال تاييد کرده اند که بزرگ ترين نبرد داستان در شمال رخ داده و «نبرد وينترفل» نام دارد که در مقايسه با اولين نبردي که در اين منطقه رخ داده بسيار بزرگ تر، خونين تر و شوکه کننده تر خواهد بود. در فصل هشتم، داستان سريال از کتاب هاي جرج آر آر مارتين پيشي مي گيرد و به همين دليل است که هنوز کسي از اتفاقاتي که در اين نبرد رخ مي دهد خبر ندارد. اما به لطف چندين مورد درز اطلاعات، گزارش هاي رسمي و ديگر جزيياتي که از جانب سازندگان و بازيگران مطرح شده، به نظر مي رسد که در مورد اتفاقاتي که در اين نبرد رخ خواهند داد نيز حدس هايي مي توانيم بزنيم.

نقش کليدي اژدهايان دينريس

اين موضوع نيز جاي تعجب ندارد و همه مي دانيم که اژدهايان دينريس نقش کليدي در اتفاقات فصل هشتم «بازي تاج و تخت» خواهند داشت. آتش گرفتن قصر وينترفل يکي از دلايلي است که نشان مي دهد اين هيولاها در نبرد وينترفل نقش دارند. علاوه بر اين هم دينريس تارگرين و هم پادشاه وايت واکرها داراي اژدها هستند و هيچ کدام از اين دو گروه در نبردي به بزرگي و سرنوشت سازي نبرد وينترفل نظاره گر نبوده و از نهايت قدرت آن ها استفاده خواهد شد. علاوه بر اين، اگر چه سوختن وينترفل در آتش قطعي است اما نمي دانيم که رنگ شعله هاي اين آتش چه خواهد بود.

اژدهايان دينريس در فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones)
اژدهايان دينريس در فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones)

در فصول قبلي از شعله هاي واقعي استفاده شده و در مرحله پس از توليد، رنگ و قدرت اين شعله هاي تغيير داده شده است. به همين دليل مي توان گفت که شعله هاي مربوط به سوختن وينترفل مي تواند زرد رنگ و از جانب اژدهايان دينريس، آبي رنگ و از جانب اژدهاي مسخ شده وايت واکرها و يا حتي آتش سبز و از جانب آتش وحشي دست ساز سرسي لنيستر باشد.

حضور احتمالي ارتش اخته شدگان، دوثراکي ها و ارتش طلايي در نبرد وينترفل

شايد فکر کنيد که نبرد وينترفل يک نبرد بين نيروهاي شمال (قلمرو استارک ها و هم پيمانان جان اسنو) و وايت واکرها خواهد بود اما تصاوير منتشر شده از صحنه هاي فيلم برداري فصل هشتم «بازي تاج و تخت» نشان مي دهد که اين موضوع بسيار پيچيده تر و بزرگ تر است و ارتش هاي متخاصم نيز خود را در دروازه وينترفل خواهند يافت. يکي از ويديوهاي مربوط به سريال نشان مي دهد که گروهي عظيم پشت درهاي وينترفل ايستاده و صداهايي انساني از پشت ديوار شنيده مي شود که ظاهراً سعي در شکستن در وينترفل و وارد شدن به آن دارند. تصاوير ديگري نيز که به بيرون درز کرده اند مرداني را نشان مي دهد که با زره مخصوص لنيسترها يا کلاه و نيزه هاي ارتش اخته شدگان (Unsullied) در پشت دروازه وينترفل جمع شده اند.

 سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones)
سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones)

ارتش اخته شدگان و جنگجوياني که به نظر مي رسد دوثراکي ها هستند نيز در مقابل صفحات سبز رنگ بزرگي ديده شده اند که براي يکي از سکانس هاي مربوط به فصل هشتم سريال آماده شده بود. از قبل مي دانيم که برخي از جنگجويان دوثراکي به ارتش مردگان خواهند پيوست که ظاهراً بعد از کشته شدن در ابتداي داستان فصل هشتم توسط وايت واکرها کشته شده و پس از زنده شدن توسط پادشاه آن ها، در نبرد وينترفل به دوستان سابق خود يورش خواهند برد. ارتش موسوم به ارتش طلايي (Golden Company) نيز به احتمال فراوان در اين نبرد حاضر خواهد شد زيرا سرسي لنيستر در پايان فصل هفتم اين افراد را به استخدام خود درآورد. در تصاوير منتشر شده از سر صحنه فصل هشتم مي توان سربازاني را ديد که ظاهراً از همين ارتش هستند.

حضور ارتش طلايي در فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت
حضور ارتش طلايي در فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت

حضور ارتش طلايي در نبرد وينترفل مي تواند چندين معنا داشته باشد: يکي اينکه سرسي تصميم گرفته به طور واقعي از جان اسنو حمايت کرده و سپاهيان اجير شده خود را براي نبرد با وايت واکرها به وينترفل بفرستد يا اينکه سرسي همان ملکه بدذاتي است که در فصل هفتم بر سنگدلي و شرارت هايش افزوده شده بود و در فصل پاياني نيز از ارتش طلايي براي حمله به پادشاه شمال استفاده خواهد کرد، پادشاهي که به شدت درگير نبرد با وايت واکرهاست.

ارتش وايت واکرها در وينترفل

نبايد از ارتش بزرگ وايت واکرها نيز غافل شد که همراه با ديگر ارتش هاي انساني که در به وينترفل قدم مي گذارند، آن ها نيز خيلي زود در دروازه هاي وينترفل که از هر جايي به ديوار بزرگ يخي نزديک است ديده خواهند شد. در تصاوير ديگري که از پشت صحنه فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شده، سربازاني را سوار بر اسب با لباس هاي سبز رنگ در مقابل يک صفحه سبز رنگ مي بينيم که قبلاً نيز براي سکانس هاي مربوط به وايت واکرها از همين سبک فيلم برداري استفاده شده است. همچنين، با توجه به اينکه ديويد بنيوف نيز از نبرد وينترفل به عنوان «نبرد زندگان عليه مردگان» ياد کرده، ديگر جاي شکي باقي نمي ماند که وايت واکرها نيز در نبرد وينترفل حضور داشته و از اژدهاي يخي شان نيز استفاده خواهند کرد.

ارتش وايت واکرها در وينترفل
ارتش وايت واکرها در وينترفل

نکته جالب اين است که ساکنان وينترفل، ظاهراً، براي اولين بار سلاح مناسب براي مقابله با وايت واکرها را در اختيار دارند. از زماني که دينريس و جان استخراج شيشه اژدها را آغاز کردند (تنها آلياژي که بر بدن وايت واکرها کارگر است و آن ها را مي کشد)، آن ها بر ذخيره خود از اين آلياژ خاص افزوده و گزارش هايي تاييد نشده وجود دارد که نشان مي دهد ارتش اخته شدگان نيز نوک نيزه هاي خود را به اين آلياژ مجهز کرده اند.

مرگ هاي فراوان در نبرد وينترفل

کاملاً واضح است که وقوع نبردي به بزرگي نبرد وينترفل، بدون تلفات سنگين و غيرمنتظره از طرفين نخواهد بود. علاوه بر اين، در فصول قبلي نيز به ندرت اتفاق افتاده که در يکي از اپيزودها شاهد مرگي نباشيم. تصاوير منتشر شده از پشت صحنه فصل هشتم نيز جنازه هاي بسياري را نشان مي دهند که لباس هايي که به تن دارند چيزهاي زيادي را فاش مي کند. در فيلم برداري 55 روزه نبرد وينترفل از جنازه هاي زيادي براي به تصوير کشيدن تلفات نبرد استفاده شده است (اسب ها، سربازان، وايت واکرها و غيره).

مرگ هاي فراوان در نبرد وينترفل
مرگ هاي فراوان در نبرد وينترفل

در کنار اين جنازه ها نيز علم هايي مربوط به خاندان مورمونت، خاندان آرين و خاندان کارستارک نيز ديده مي شود. جالب اين که علم و پرچم خاندان گريجوي نيز در ميان تلي از سربازان کشته شده ديده مي شود که نشان مي دهد يارا و ثيون گريجوي يا عموي شرورشان، يورون، نيز در نبرد وينترفل حضور خواهند داشت.

نبرد وينترفل در يک نگاه

از ترکيب تمامي اطلاعات درز کرده در مورد نبرد وينترفل و فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» مي توان چيزهاي کلي ديگري در مورد نبرد سرنوشت ساز شمال نيز گفت. اول اين که در اين نبرد خاندان بزرگ وستروس و تقريباً هر کسي که فکر کنيد حضور خواهند داشت: مورمونت ها، کارستارک ها، استارک ها، لنيسترها، ارتش طلايي، ارتش اخته شدگان، دوثراکي ها، وايت واکرها، ارتش مردگان و اژدهايان. هر گروه و خانداني در اين سرزمين بزرگ در نبرد وينترفل نقش خواهد داشت. همچنين مي دانيم که قلعه وينترفل آتش خواهد گرفت، ارتش اخته شدگان نيزه هايي مجهز شده به شيشه اژدها دارند و مرگ هاي بسياري رخ خواهند داد. با توجه به اظهار نظرهاي صورت گرفته توسط بازيگران و سازندگان فصل هشتم و تصاوير و ويديوهايي که از اين فصل درز کرده، مي توان گفت که فصل پاياني «بازي تاج و تخت» حقيقتاً يک فصل افسانه اي و باشکوه خواهد بود.

نبرد وينترفل در يک نگاه
نبرد وينترفل در يک نگاه

احتمالاً در 4 اپيزود ابتدايي فصل هشتم شرايط براي نبرد وينترفل آماده خواهد شد و پس از وقوع نبرد در اپيزود پنجم، در اپيزود پاياني نيز داستان جمع شده و احتمالاً يکي باري نشستن بر تخت آهنين وستروس به کينگز لندينگ باز خواهد گشت. شايد هم سازندگان «بازي تاج و تخت» سعي کنند غيرمنتظره تر عمل کرده و با ريسکي عجيب، نبرد وينترفل را در اپيزود سوم راه بيندازند و سه اپيزود پاياني را به همان کشمکش هاي سياسي اختصاص دهند که تمامي سريال در مورد آن ها ساخته شده است. تنها زمان به اين شک و شبهه ها پاسخ خواهد داد و خوشبختانه اين زمان بزودي فرا خواهد رسيد. اولين اپيزود فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» در تاريخ 14 آوريل 2019 مصادف با 25 فروردين 1398 منتشر خواهد شد.

بيشتر بدانيد : سوال مهم در مورد فصل هشتم و پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

بيشتر بدانيد : اولين عکس ها و جزئيات منتشر شده از فصل آخر «بازي تاج و تخت»

بيشتر بدانيد : نکات جالب تريلر فصل هشتم Game of Thrones؛ از پَر مرموز تا رازهاي استارک ها


منبع: rooziato.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران آينه عبرت/ از ممنوع الکاري تا شراکت با بابک زنجاني + عکس

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 2)

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

سريال هاي رمضاني تلويزيون: از کشف حجاب تا دلدادگي + عکس

چگونه جان اسنو و دنريس در دنياي «بازي تاج و تخت فاميل» مي شوند؟

ترسناک ترين سريال ها، مختص عاشقان ترس و هيجان ! + عکس

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

26 سريال برتر سال 2019 بر اساس آراي IMDB

رکود کريس آنجل در برنامه «عصر جديد» زده شد ولي داوران درک نکردند!!

حميد گودرزي: در جشنواره جام جم ناراحتي من به خاطر محمدرضا گلزار نبود!!

کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

معرفي سريال هاي جديد تلويزيون براي پخش در سال 98 + عکس

بازيگران «بازي تاج و تخت» روي فرش قرمز فصل 8 سريال

سانسور صحبت هاي جنجالي مهران مديري در ويژه برنامه دورهمي + فيلم

چالش هاي يلدا قشقايي بازيگر سريال «بر سر دوراهي»

تصميم جديد بهنوش بختياري در سال جديد براي حضور در فضاي مجازي

گفت و گو با حامد سريال «برسردوراهي» + عکس

دستمزد بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» براي هر فصل و سود خالص آنها

بچه داري و استراحت: برنامه رامبد جوان براي نوروز! + عکس

جزئيات برنامه هاي نوروز 98 تلويزيون: از خندوانه و دورهمي تا عصر جديد

سانسور کردن «ابي» در عصر جديد عليخاني!! + فيلم

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

عکس هاي جديد از سريال تلويزيوني «ستايش 3»

تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

سکانس هاي آزار دهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

سکانس هاي آزاردهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس (قسمت 2)

بهاره رهنما، اکبر عبدي و ارژنگ اميرفضلي در سريال نوروزي سال 98 + تصاوير

از دورهمي و خندوانه تا صداپيشگي شهاب حسيني: برنامه هاي نوروزي

اميرحسين مدرس مجري ويژه برنامه تحويل سال شبکه 4 شد

زمان و ساعت پخش سريال هاي نوروز 98 مشخص شد

ويژه برنامه هاي تحويل سال 98 و اسامي مجريان

برترين سريال هاي سال 2018 بر اساس رتبه بندي سايت IMDB + عکس

عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

پرمعناترين و فراموش نشدني ترين ديالوگ هاي سريال «بازي تاج و تخت»

اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

شرايط و هزينه هاي حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

چرا علي ضياء و برنامه فرمول يک، متهم به ترويج همسرآزاري شد؟!

چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سحر قريشي، بهرام رادان و ميترا حجار در سريال «رقص روي شيشه»

سير تا پياز درباره شرکت کنندگان و شيوه راي دهي در مسابقه عصر جديد

عصر جديد احسان عليخاني، کپي ناشيانه از تلنت شوهاي غربي يا ايده ايي خلاقانه؟

فراخوان قسمت نوروزي «پايتخت» براي جذب يک بازيگر خردسال

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)