آخرین اخبار

بهترين و خاطره‌انگيز‌ترين خواننده‌هاي عرب‌ را بشناسيد + تصاوير موسيقي

بهترين و خاطره‌انگيز‌ترين خواننده‌هاي عرب‌ را بشناسيد + تصاوير

  بزرگنمايي:

چه خبر - نانسي عجرم تا فيروز: خواننده‌هاي عرب‌زبان که خاطره‌هاي خوشي با آن‌ها داريم

جوانب مختلف فرهنگي را مي‌توان در ميان عرب‌ها مشاهده کرد، در بين تمامي جنبه‌‌هاي هنري که مردمان کشورهاي عربي به آن‌ مشغول هستند، هنر موسيقي عرب‌ها بيشتر توانسته راه خود را به ساير کشورها باز کند. اين امر باعث شده تا خواننده‌هاي عرب‌زبان جاي خود را در دل ساير ملت‌ها نيز باز کنند. در اين بين انصافاً بايد اعتراف کرد ايراني‌هاي زيادي را سراغ داريم که از کودکي با موسيقي‌هاي عربي بزرگ شده‌اند و تمامي خواننده‌هاي سرشناس عربي را مي‌شناسند. به همين منظور در ادامه قصد داريم با هم نگاهي به فهرست بهترين خواننده‌هاي عرب‌زبان داشته باشيم.

فيروز خواننده

وقتي صحبت از موسيقي عرب به ميان مي‌آيد بدون شک اشاره‌اي به خواننده‌هاي لبناني خواهد شد و کمتر خواننده عرب‌زباني را سراغ داريم که به اندازه خواننده‌‌هاي لبناني محبوبيت داشته باشد. فيروز که با نام نهاد حداد نيز شناخته مي‌شود اين روزها سن و سالي ازش گذشته و بيشتر از 80 سال از خدا عمر گرفته است.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
فيروز خواننده

فيروز يکي از معروف‌ترين چهره‌‌هاي خوانندگي لبنان است و در کنار خواننده ديگري با نام ام‌کلثوم موسيقي را از سنين کودکي شروع کرد‌ند. فيروز با موسيقي‌دان‌هاي بزرگي مانند محمد فليفل، ال‌رومي و برادران ال‌رحباني همکاري داشته است. درنهايت نيز فيروز با يکي از اين برادران موسيقي‌دان با نام آسي ازدواج کرد. اين برادران شعر‌هاي زيادي در وصف فيروز نوشته‌اند و در کنار يکديگر برنامه‌هاي زيادي اجرا کرده‌اند. ترانه‌هاي فيروز در دوران جنگ لبنان جنبه ملي به خود گرفت و شعرهاي مختلفي از فيروز را براي اتحاد و آزادي لبنان سراغ داريم. اين روزها فيروز به دليل کهولت سن کمتر بر روي صحنه ظاهر مي‌شود اما صداي وي همچنان در ذهن طرفداران موسيقي عرب ماندگار خواهد ماند.

کاظم الساهر

کاظم الساهر که در ميان طرفداران به عنوان سزار موسيقي عرب‌زبان‌ها شناخته مي‌شود از کودکي به موسيقي علاقه داشت. وي در سنين طفوليت به موسيقي‌هاي پخش شده در راديو گوش مي‌داد و سلانه‌سلانه نواختن گيتار را فرا گرفت. در نهايت نيز در دانشگاه موسيقي بغداد ثبت‌نام کرد.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
کاظم الساهر

جايزه‌اي در دنياي موسيقي عرب وجود ندارد که کاظم الساهر از آن خود نکرده باشد، موسيقي‌هاي عاشقانه، سياسي و پاپ کاظم الساهر هرگز از ذهن طرفداران فراموش نخواهد شد. اين هنرمند عراقي علاقه زيادي به حضور در مراسم انسان‌دوستانه دارد و تاکنون کمک‌هاي زيادي به موسسه‌هاي خيريه کرده است. سبک موسيقي کاظم اساهر حالت رسمي و کلاسيک آهنگ‌هاي عربي را در خود دارد و به همين دليل هميشه از وي به عنوان حفظ کننده تاريخ و سنت موسيقي عرب ياد مي‌شود.

ام‌کلثوم خواننده عرب

اين ستاره بي‌فروغ دنياي موسيقي عرب در سال 1900 در مصر بدنيا آمد. ام‌کلثوم به عنوان يکي از ماندگارترين خواننده‌هاي عرب‌زبان شناخته مي‌شود و صداي ملکوتي وي تا مغز استخوان شنونده‌ها نفوذ مي‌کرد.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
ام‌کلثوم خواننده عرب

کنسرت‌هاي ام‌کلثوم در ملا‌عام برگزار مي‌شد و اين امر نيز افزايش محبوبيت وي را به دنبال داشت. اجراهاي ام‌کلثوم ساعت‌ها به طول مي‌انجاميد و در ترانه‌هايش از عشق و فراق سخن مي‌گفت. محبوبيت ام‌کلثوم به اندازه‌اي بود که حتي مورد عنايت روساي جمهور و اشخاص بلند‌پايه سياسي مصر قرار گرفت. گفته مي‌شود ام‌کلثوم تنها روي موسيقي دنياي عرب تأثير نداشته است و موسيقي‌دان‌هاي بين‌المللي مانند باب ديلن و لد زبلين از او الهام گرفته‌اند.

فريد الاطرش خواننده عرب

وي اصالتي سوري مصري داشت و بزرگان موسيقي عرب به او لقب سلطان عود داده‌اند. فريد الاطرش چيزي حدود 4 دهه حضوري درخشان در صنعت موسيقي جهان عرب داشت و بيشتر از 400 ترانه خوانده است.
مادر طبيعت در کنار صداي زيبا به فريد الاطرش ظاهري خوب و جذاب داده بود و همين امر باعث شد تا فريد الاطرش در دنياي سينما نيز حضور پيدا کند و چيزي حدود 31 فيلم را در کارنامه وي شاهد هستيم.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
فريد الاطرش خواننده عرب

فريد الاطرش کار خود را با خوانندگي در شبکه راديوي مصري شروع کرد و خواهرش أسمهان الاطرش نيز صداي خوبي داشت و از زيبايي بهره گرفته بود. در نتيجه اين دو هنرمند در فيلم‌هاي مختلفي حضور پيدا کردند و ترانه‌هاي زيادي در کنار هم خوانده‌اند. شهرت و اعتبار به فريد الاطرش وفا نکرد و زندگي شخصي او صرف قمار و رابطه با زن‌هاي مختلف گذشت اما اين سکه روي ديگري نيز دارد و بعيد به نظر مي‌رسد صداي وي از ذهن طرفداران موسيقي جهان عرب به اين زودي‌ها پاک شود.

نانسي عجرم

در اين قسمت از فهرست بهترين خواننده‌هاي عرب‌زبان به نانسي عجرم رسيديم که چهره‌اي آشنا براي جوان‌هاي ايراني علاقه‌مند به موسيقي عرب است. همان‌گونه که حتماً مي‌دانيد نانسي از نسل جديد خواننده‌هاي لبناني به حساب مي‌آيد و در کنار خوانندگي، سابقه خوبي در بازيگري دارد.نانسي عجرم در فعاليت‌هاي انسان‌‌دوستانه زيادي شرکت مي‌کند و به عنوان سفير حسن‌نيت سازمان ملل شناخته مي‌شود. نانسي زيبارو مانند بسياري ديگر از خواننده‌ها و هنرمندان موسيقي را در دوران نوجواني و زماني که تنها 15 سال داشت شروع کرد.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
نانسي عجرم

نانسي پس از مدتي به چهره‌اي شناخته شده در دنياي موسيقي عرب تبديل شد و اپرا وينفري، مجري و سلبريتي معروف او را به عنوان يکي از تاثيرگذارترين بانوان خاورميانه قلمداد ميکند. نانسي عجرم مدتي است که مادر شده و به همين دليل ترانه‌هاي جديدش را بيشتر با محوريت کودکان مي‌خواند اما ترانه‌هاي قديمي‌تر نانسي عجرم تم‌هايي عاشقانه و سوزناک دارد و بدون شک در آينده نيز از اين مرغ خوش‌صداي موسيقي عرب بيشتر خواهيم شنيد.

عبدالحليم حافظ

حساب عبدالحليم با ساير خواننده‌هاي مصري فرق مي‌کند و بسياري عبدالحليم حافظ را بهترين خواننده مصري مي‌شناسند. استعداد خوانندگي عبدالحليم در کودکي شناسايي شد و وي را به مؤسسه موسيقي در قاهره فرستادند. عبدالحليم حافظ سبک اجراي بسيار خاصي داشت و در حين خوانندگي، شنوندگان را به شور و وجد مي‌آورد. متأسفانه اين خواننده‌ جاويدان مصري آثار زيادي را در کارنامه خود ندارد و بيشتر وقت خود را به اجراي کنسرت اختصاص داد.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
عبدالحليم حافظ

عبدالحليم در کنار خوانندگي يد طولايي در نواختن عود، پيانو، کلارينت، گيتار و طبل داشت و در چندين فيلم سينمايي ايفاي نقش کرد. عبدالحليم فرد بسيار زيرک و باهوشي بود و موقعيت‌هاي تجاري خوبي براي خودش ايجاد کرده بود. وي به آموزش موسيقي نيز مشغول بود. گفته مي‌شود عبدالحليم حافظ به اندازه‌اي در ميان طرفداران محبوبيت داشت که پس از شنيدن خبر مرگ وي، بسياري از هوادارانش دست به خودکشي زدند. عبدالحليم عمر کوتاهي داشت و در سن 47 سالگي به دليل نارسايي کليوي از دنيا رفت و در مراسم خاکسپاري وي جاي سوزن‌ انداختن نبود.

اصاله نصري

اين ستاره دنياي موسيقي سوريه در سن چهار سالگي نبوغ خود را در خوانندگي نشان داد و در آن زمان آواز‌هاي مذهبي و کودکانه را به بهترين شکل ممکن مي‌خواند. اصاله نصري به هنرآموزي خود ادامه داد تا اينکه يکي از آلبوم‌هايش براي وي شهرت و افتخاري در سراسر کشورهاي عربي کسب کرد. اصاله نصري در سالروز استقلال بحرين ترانه‌اي از عشق و وفاداري براي مردم اين کشور خواند و به همين دليل بحريني‌ها به پاس قدرداني از وي، به او اجازه شهروندي در بحرين را داده‌اند.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
اصاله نصري

اصاله نصري به پنجمين دهه زندگي خود نزديک مي‌شود اما همچنان زيبا و خوش‌صدا است و انتظار مي‌رود تا مدت‌ها شاهد درخشش اين ستاره دنياي موسيقي عرب باشيم.

راغب علامه

در اين قسمت باز هم به يک چهره‌ لبناني مي‌رسيم که در کنار خوانندگي، تجربه خوبي در حضور در برنامه‌هاي تلويزيوني دارد. راغب علامه در يک برنامه استعداد‌يابي در سال 1980 حضور پيدا کرد و در همان زمان نظر تمامي طرفداران و داوران اين مسابقه را به خود جلب کرد و موفق شد جايزه اين برنامه را از آن خود کند.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
راغب علامه

راغب علامه علاقه زيادي به حضور در برنامه‌هاي تلويزيوني دارد و در سال 2011 در برنامه معروف عرب آيدل به عنوان سرپرست قضاوت‌کنندگان اين برنامه انتخاب شد. جالب است بدانيد راغب علامه از جانب سازمان ملل به عنوان سفير تغييرات آب‌و‌هوايي انتخاب شده است.

ورده

اين ستاره دنياي موسيقي عرب اصالتي لبناني الجزايري دارد و متولد فرانسه است. ورده از سنيني کودکي کار خود را با خواندن شعرهاي ميهن‌پرستانه شروع کرد و در بيشتر ترانه‌هاي او اتحاد ميان ملت‌هاي عربي را شاهد هستيم.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
ورده

ورده که در ميان کشورهاي عربي به عنوان رز الجزايري معروف است را مدتي در صحنه‌هاي موسيقي شاهد نبوديم، دليل اين غيبت اجازه ندادن همسر ورده به خوانندگي وي بود. اما ورده که قلبش هميشه براي موسيقي مي‌تپيد نتوانست زير بار خواسته همسرش برود و با جدا شدن از وي دوباره فعاليت موسيقي خود را شروع کرد. ورده به دليل چهره زيبايي که داشت چندين بار در فيلم‌هاي سينمايي حضور پيدا کرد و نهايتاً در سال 2012 دار فاني را وداع گفت. ورده در قبرستاني در الجزاير که قهرمانان جنگي اين کشور خاک مي‌شوند دفن شده است.

ايهاب توفيق

عشق ايهاب به موسيقي از دوران کودکي نمودار شد و از آنجايي که پدرش بازيگر و کارگردان سينما بود به راحتي توانست خوانندگي را ادامه دهد. ايهاب صداي بسيار گرمي دارد و ترانه‌هاي با معني را براي خواندن انتخاب مي‌کند.

خواننده عرب,بهترين خواننده عرب,معروفترين خواننده عرب
ايهاب توفيق

ايهاب توفيق در دوران نوجواني به اصرار دوستانش در برنامه استعداديابي شرکت کرد و محمد عبدالوهاب يکي از داوران اين برنامه ايهاب را تشويق کرد تا به خوانندگي ادامه دهد. ايهاب فعاليت‌هاي انسان‌دوستانه زيادي دارد و در سال 2001 کنسرتي به نفع عراقي‌هايي جنگ‌زده برگزار کرد. در کنار اين موارد ايهاب به عنوان خواننده‌اي عرب‌زبان شناخته مي‌شود که تحصيل‌کرده رشته موسيقي است و دکتراي موسيقي را در سال 2002 کسب کرده است.

بيشتر بدانيد : صد خواننده برتر تاريخ موسيقي

بيشتر بدانيد : 5 حقيقت جالب در مورد خواننده ترکيه اي محبوب ايراني ها + عکس

بيشتر بدانيد : خوانندگان اهل ترکيه که در ايران محبوبند + تصاوير

بيشتر بدانيد : اولين خواننده زن عربي که قرار است در عربستان بخواند + عکس


منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آهنگ «بهت قول ميدم» محسن يگانه رکود زد + حاشيه هاي آن

زندگي عاشقانه ادل پس از 7 سال به پايان رسيد! + عکس همسر و فرزند

ناگفته هايي از زندگي التون جان، يکي از موفق ترين خواننده هاي موسيقي + عکس

راجر واترز به مدونا: در تل آويو کنسرت اجرا نکن!

دختر 18 ساله اي که موسيقي آمريکا را ترکاند!! + عکس

کدام موسيقي دانان در سال 2019 بيشترين درآمد را داشتند؟ + عکس

گزارش و عکس هاي کنسرت کيهان کلهر

جنجال ها و حواشي موسيقي ايران در سال 97

خواننده هايي که در سال گذشته حال مردم را خوب کردند

از حميد هيراد تا همايون شجريان: چهره هاي خبرساز موسيقي در سال 97

پرطرفدارترين آهنگ هاي موسيقي پاپ در سال 97

ممنوع الکار شدن يک خواننده به دليل حرکات عجيب و مهيج روي صحنه!

صد خواننده برتر تاريخ موسيقي به انتخاب مجله رولينگ استون

مراسم رونمايي آلبوم «آرش کمانگير» شهرام ناظري + عکس

حاشيه ها و انتقادها از جشنواره موسيقي فجر/ وقتي داد رضا صادقي هم درآمد!!

شکست عشقي، آزار جنسي، بيماري ها و تمام رازهاي تلخ زندگي ليدي گاگا

دو برادر خواننده که در خانواده ناشنوا بزرگ شدند + عکس

توضيحات حميد عسکري درباره خواننده زن در کنسرت جنجالي اش + عکس

از شکيرا تا ادل، خوش صداترين ستاره هاي زن دنيا + عکس

جنجال آهنگ گروهي که حتي نام خودش را غلط تلفظ مي‌کند

عکس هاي ديدني و قديمي از محمدرضا شجريان که تا بحال نديده بوديد!

برندگان جشن «موسيقي ما» با حضور چهره هاي سرشناس

گفتگو با پري زنگنه؛ بانوي اپراي ايران

آلبوم هاي جديد خواننده ها، از حامد همايون تا احسان خواجه اميري

گروه چاووش؛ اولين گروه موسيقي زيرزميني ايران

سازهايي که با ياد استاد شجريان به نمايش درآمدند + عکس

بازگشت گروه دخترانه «اسپايس گرلز» بدون «ويکتوريا بکهام»

تعظيم سالار عقيلي به صبوري و متانت زلزله‌زدگان کرمانشاه

محمدرضا فروتن، هانيه توسلي و ابوالفضل پورعرب در يک اُپرا + عکس

خواننده‌اي که 8 سال اجازه کار نداشت و ممنوع‌الفعاليت بود

مهم‌ترين کنسرت‌هاي آذر 97 از محسن ابراهيم زاده تا بهنام باني و ماکان بند

خواننده پرتناقض که بعد عاشق شدن هنر را فراموش کرد!

ناگفته هايي جذاب از خواننده جوان و خوش‌آتيه + عکس

فعاليت هنري همايون شجريان از ابتدا تا امروز

همه چيز درباره الويس، مرده پر درآمد

گران‌ترين ساز جهان چه سازي است و از کجا آمده است؟

مصاحبه بي‌بي‌سي با امير تتلو و داغ شدن تتليتي ها!

آهنگ «بارون» را با صداي محمدرضا گلزار بشنويد

نقد و بررسي آلبوم «ابراهيم» محسن چاوشي

فريدون فروغي؛ خواننده‌اي که 17 سال پيش دِق کرد و مُرد!

پرفروش هاي موسيقي ايران بعد از انقلاب/از دهاتي شادمهر تا اصفهاني

خواننده‌اي که زود گل کرد و زود پژمرد + فيلم

بهترين و خاطره‌انگيز‌ترين خواننده‌هاي عرب‌ را بشناسيد + تصاوير

گفتگو با زيباروي خوش صداي افغان، مقيم کانادا

شجريان از نگاه خودش! شجريان از نگاه ديگران!

خاطره خواندني خواننده مشهور از استاد شجريان

«پيکلاويه»: گروه ايراني راک انگليسي! + تصاوير

خواننده‌هايي که سابقه انتشار قطعات عاشورايي داشته‌اند

شهريار قنبري، ترانه سرايي که شعر نفس کشيدن تنها کارش بود

نواي کمانچه کيهان کلهر روح بشري را تصاحب کرد + عکس