عوارض خوراکي هاي ترش مزه: پيري زودرس و کم خوني!!!
دوشنبه 11 دي 1396 - 7:19:34 PM
چه خبر - مصرف زياد خوراکي هاي ترش مزه باعث پيري زودرس و کم خوني مي شود!!

محمد عبادياني، استاد طب سنتي، درباره مزه‌ها و نقش آن ها در توليد اخلاط در بدن اظهار کرد: بايد دانست که مزه‌ها در امر توليد اخلاط و نيز اشتهاي به غذا همچنين در عملکرد هاضمه، نقش مؤثري دارند.
بر اين اساس، براي کساني که دچار قِلَت دَم يا کم‌خوني هستند, آگاهي از خواص و عملکرد مزه‌ها امري ضروري است زيرا بسياري از افراد مبتلا به کم‌خوني به خاطر عدم آگاهي از تأثير مزه‌ها، تنها به ميل نفس خود توجه مي‌کنند و با مصرف مزه‌هاي نامناسب با بيماري، موجب تشديد يا استمرار بيماري خود مي‌شوند.
مبتلايان به چاقي ناشي از کم‌خوني بايد از مصرف مواد غذايي ترش خودداري کنند چرا که غذاها و ميوه‌هاي ترش باعث پيري زودرس مي‌شوند. شايد اين سؤال مطرح شود که چرا ترشي‌ها باعث بروز پيري زودهنگام مي‌شود, در پاسخ بايد گفت اسباب پيري را مي‌توان دو امر ضعف حرارت غريزي و خشک شدن رطوبت غريزي بيان کرد.

عوارض خوراکي هاي ترش مزه: پيري زودرس و کم خوني!!!

بايد دانست که افراط در مصرف خوراکي‌هاي ترش‌مزه، از يک سو موجب ضعف مي‌شود و اعضاي بدن را خشک مي‌سازد و از ديگر سو، مضعف حرارت غريزي و کاهنده قواي بدن مي‌شود و مزه ترش هر دو سبب بروز پيري را داراست.
مبتلايان به کم‌خوني بايد در مصرف خوراکي‌‌هاي ترش‌مزه جانب احتياط را مراعات کنند تا عوارض ناشي از آن، موجب بدتر شدن مشکل‌شان نشود؛مبتلايان به کم‌خوني، بايد در مصرف خوراکي‌ها و نوشيدني‌هاي ترش محتاط باشند چرا که مداومت بر خوردن آنها باعث پيري زودرس مي‌شود.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : آيا محصولات ترش مثل لواشک، باعث چربي سوزي و لاغري مي شوند؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : اين خوراکي ترش و خوش مزه هم چاق کننده است

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : خوراکي‌هاي ترش ضرر دارند؟


منبع: tasnimnews.com

http://www.CheKhabar.ir/News/86969/عوارض خوراکي هاي ترش مزه- پيري زودرس و کم خوني!!!
بستن   چاپ