مشخصات مرسدس بنز mercedes benz CLA + عکس
يکشنبه 23 دي 1397 - 11:53:52 AM
چه خبر - مشخصات مرسدس بنز mercedes benz CLA

شرکت مرسدس‌ بنز به تازگي طي برنامه‌اي نمايشي در شهر لاس‌وگاس آمريکا، از نسل جديد CLA به صورت رسمي رونمايي کرد.

سدان اسپرت کوچک مرسدس که به بچه CLS نيز مشهور است در نسل جديد شامل افزايش 48 ميلي‌متري طول، 55 ميلي‌متري عرض و 30 ميلي‌متري در فاصله ميان دو محور شده است تا مشکل ملموس کمبود فضاي داخلي در نسل قبل را حل کند.

نمونه اوليه معرفي شده از اين خودرو، CLA250 بوده که مجهز به يک پيشرانه 2.0 ليتري چهارسيلندر توربو با توان 222 اسب‌بخار و گشتاور 350 نيوتن‌متر است و نيروي توليدي توسط يک گيربکس فوق پيشرفته 7 سرعته دو‌کلاچه به چرخ‌هاي عقب منتقل مي‌‎شود.


ظاهر mercedes benz CLA

ظاهر mercedes benz CLA

اين در حالي است که مرسدس‌بنز اطلاعات بيشتري درباره گستردگي پيشرانه‌هاي قابل سفارش براي اين خودرو منتشر نکرده، اما گفته که تقريبا تمامي پيشرانه‌هاي مورد استفاده در A کلاس را شامل مي‌شود.
همچنين گيربکس‌هاي متنوعي بسته به نوع پيشرانه در نسخه‌هاي دو کلاچ و تک کلاچ ارائه مي‌شوند. همانطور که انتظار مي‌رفت نسخه 4matic يا چهارچرخ متحرک نيز با قابليت‌هاي فراوان براي جاده‌هاي لغزنده و باراني نيز ارائه مي‌شود.
ويژگي‌هاي پويا و دايناميک رانندگي، اصلي‌ترين نکته مورد تمرکز مرسدس‌بنز در توليد نسل جديد CLA بوده است.


نماي پشت مرسدس بنز mercedes benz CLA

نماي پشت مرسدس بنز mercedes benz CLA

فاصله عرضي بين چرخ‌ها در اين نسل شامل 63 ميليمتر افزايش در جلو و 53 ميليمتر افزايش در عقب بوده است که چسبندگي بيشتر و مرکز ثقل بهتري را در اين خودرو رقم مي‌‎زند.
مرسدس‌ بنز در اين رابطه گفته است که CLA چسبنده‌ترين خودروي خط توليد اين شرکت تاکنون محسوب مي‌شود. جالب است بدانيم که نسل قبلي CLA نيز در زمان خود، آيروديناميک‌ترين خودروي جهان به شمار مي‎رفت.

نسخه‌هاي ساده‌تر همچون CLA250 شامل سيستم تعليق دوگانه چند اتصالي در عقب هستند تا از ورود صدا و لرزش به کابين جلوگيري شود. همچنين استفاده از شاسي ضد لرزش و ضربه‌گير‌هاي تطبيق‌پذير به صورت سفارشي به سواري بسيار نرم و راحت خودرو کمک شاياني مي‌کند.
همچنين اين شرکت تمرکز زيادي در بخش آيروديناميک خودرو کرده است تا مقاومت CLA جديد در مقابل هوا به عدد 0.23 برسد.

همانطور که انتظار مي‌رفت در بخش طراحي کابين، CLA شباهت زيادي به A کلاس دارد. استفاده از زبان طراحي مشابه، دو عدد نمايشگر عريض روي داشبورد و بهره‌گيري از سيستم هوشمند ارتباط کلامي با خودرو از جمله اين شباهت‌ها محسوب مي‌شود.
نسل جديد CLA در بخش ايمني از اکثر سيستم‌هاي فوق پيشرفته مورد استفاده در S کلاس بهره مي‌برد که شامل سيستم رانندگي نيمه خودکار هوشمند، ترمز اضطراري خودکار، نگهدارنده بين خطوط و کروز کنترل تطبيق‌پذير با ترافيک است.
فروش نسل جديد CLA در حالي در ماه مه ميلادي در اروپا آغاز مي‌شود که تا اواخر سال 2019 به آمريکا راه پيدا نمي‌‎کند.


نماي داخلي مرسدس بنز mercedes benz CLAنماي داخلي مرسدس بنز mercedes benz CLA


منبع: yjc.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/149935/مشخصات مرسدس بنز mercedes benz CLA - عکس
بستن   چاپ