ايمپلنت دندان چيست؟ اين افراد ايمپلنت نکنند
دوشنبه 14 خرداد 1397 - 10:19:00 AM
چه خبر - ايمپلنت دندان چيست؟

منصور ريسمانچيان، رئيس مرکز تحقيقات ايمپلنت اصفهان و عضو هيئت علمي دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان، در آستانه برگزاري چهارمين همايش بين المللي ايمپلنت‌هاي دنداني اظهار داشتند:ايمپلنت دنداني يک ساختار مصنوعي براي جايگزيني دندان از دست رفته به شمار مي رود و زماني که فرد به دليل بيماري‌هاي لثه، پوسيدگي و يا عفونت، دندان خود را از دست مي‌دهد به كمک ايمپلنت، دندان او جايگزين مي‌شود.
از پايان سن رشد که 18 سالگي است تا سنين بالا تا 85 سالگي در صورتي که شرايط سلامت عمومي فرد اجازه دهد مي توان براي آن ايمپلنت انجام داد.
مردم براي انجام ايمپلنت مي‌توانند به دندانپزشکان عمومي که دوره‌هاي ايمپلنت را گذرانده باشند و يا متخصصين فک، صورت و لثه و متخصصين پروتز دنداني مراجعه کنند.

هزينه ايمپلت در ايران

dental-implant01.jpg

بخش عمده هزينه‌ها در ايمپلنت مربوط به پايه آن بوده که هرچه گرانتر شود، هزينه درمان نيز افزايش خواهد يافت ولي متوسط انجام ايمپلنت در دانشکده هاي دندانپزشکي از 1 ميليون تا 1 ميليون و 700 هزار تومان است.

اين افراد ايمپلنت نکنند

اگر اين اقدام به درستي انجام گيرد انتظار عوارضي را نداريم ولي به طور کلي افرادي که ديابت کنترل نشده داشته و يا دچار پوکي استخوان شديدي هستند که تحت درمان قرار نگرفته‌اند نبايد ايمپلنت انجام دهند همچنين برخي از افراد دچار بيماري‌هاي خوني تا زماني که بيماري شان کنترل نشده باشد نيز انجام ايمپلنت براي آنها توصيه نمي‌شود.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : ايمپلنت هاي دنداني سرطان زا هستند, واقعيت يا دروغ؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : عمر ايمپلنت دندان چقدر است؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : همه آنچه بايد درباره ايمپلنت دندان بدانيد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : چه کساني نمي توانند از ايمپلنت دندان استفاده کنند؟


منبع : yjc.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/115794/ايمپلنت دندان چيست؟ اين افراد ايمپلنت نکنند
بستن   چاپ