آخرین اخبار

بررسی نقش مخرب سیستم‌های عامل کرک‌شده در امنیت، سرعت و پایداری رایانه‌هاکسب و کار

بررسی نقش مخرب سیستم‌های عامل کرک‌شده در امنیت، سرعت و پایداری رایانه‌ها

25 خرداد 96 - 10:17،آی تی ریسرچز،(اخبار رسمی):

از مهم‌ترین مشکلات سیستم‌های عامل غیراصلی ناپایداری سیستم‌ها، کاهش سرعت، نبود امنیت کافی، نبود پشتیبانی تولید‌کننده و هزینه‌های نگه‌داری(Maintenance) بالاست. این مشکلات در مقیاس سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌تواند هزینه‌ای بیش‌تر از تهیه نسخه اصلی را به مجموعه تحمیل کند.

داشتن امنیت در دنیای دیجیتالی امروز مقوله‌ای بسیار پیچیده است، در عصر حاضر که انجام تمام امور بانکی، تجاری، اداری و شخصی توسط رایانه‌ها و بر بستر شبکه اینترنت انجام می‌شود، توجه به امنیت اطلاعات امری ضروری است.

هر چه تکنولوژی پیشرفت می‌کند خطرات و عوارض جانبی زندگی در دنیای دیجیتال نیز گسترش پیدا می‌کند. نخستین گزینه‌ای که به ذهن کاربران رایانه‌های شخصی و سازمان‌ها در مقوله امنیت اطلاعات می‌رسد، نصب نرم‌افزارهای امنیتی یا همان ضد ویروس از یک شرکت معتبر و به‌روزرسانی لحظه به لحظه آن است. اما نکته اینجاست که وجود قوی‌ترین نرم افزارهای امنیتی در یک بستر ناامن بی فایده است.

نمونه این موضوع آلوده‌شدن گسترده سیستم‌های سازمانی و شخصی در ایران به ویروس باجگیر در سال 2017 باوجود استفاده از نرم‌افزار‌های امنیتی (آنتی ویروس)‌های معتبر و به‌روز است. این نوع ویروس از حفره‌ای در سیستم عامل برای نفوذ استفاده می‌کند که تنها با به‌روزرسانی ویندوز رفع می‌شود.

نباید از یاد برد که هر نرم‌افزار رایانه طبق منطق مشخصی بر اساس سیستم عاملی که روی آن نصب شده است، اجرا می‌شود و زمانی که سیستم عامل کاربر نواقص و ایرادهای امنیتی داشته باشد، نرم‌افزار امنیتی کاربرد چندانی ندارد.

افرادی که وقت و انرژی زیادی را صرف تولید فایل‌های Crack و از بین بردن محدودیت‌های نرمافزارها و سیستم‌های عامل‌ به طور رایگان می‌کنند، قطعاً با دلیل مشخص و حساب‌شده‌ای به این کار اقدام کرده‌اند.

دسترسی به رمزهای عبور مربوط به سایت‌های مختلف، اطلاعات حساس بانکی و پست الکترونیک، اطلاعات سازمانی و فایل‌های محرمانه یا خصوصی بخشی از خطری است که هر رایانه ناامنی را تهدید می‌کند.

در کشور ما که اکثر کاربران رایانه‌های شخصی، سازمانی و سرور ها از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند، متاسفانه به دلیل تحریم‌ها، نبود امکانات برای تهیه نرم‌افزارهای اصل، نبود آگاهی از تفاوت نرم‌افزارهای اصلی با غیر اصلی و نبود زیرساخت فرهنگی برای پرداخت هزینه برای کالایی که به راحتی می‌توان آن را با هزینه‌ای ناچیز کپی کرد، موجب شده است بخش زیادی از کاربران از ویندوز‌های Crack‌شده و نسخه‌های غیراصلی استفاده کنند.

از آنجایی که ویندوزهای غیراصلی دارای ایرادها و نواقص زیادی هستند و توسط مایکروسافت به‌روزرسانی نمی‌شوند در صورت وقوع مشکل تنها راه‌حل نصب مجدد ویندوز و پذیرش خطر از دست‌دادن بخشی از فایل‌هاست که این امر برای کاربر علاوه بر ازدست‌دادن بخشی از اطلاعات، موجب می‌شود که  زمان زیادی را نیز از دست دهد. این مورد در ابعاد یک سازمان می‌تواند موجب آسیب‌ها و اتلاف زمان گسترده‌تری شود.

از مهم‌ترین مشکلات سیستم‌های عامل غیر اصلی ناپایداری سیستم‌ها، کاهش سرعت، نبود امنیت کافی، نبود پشتیبانی تولیدکننده و هزینه‌های نگه‌داری (Maintenance) بالاست.

این مشکلات در مقیاس سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ می‌تواند هزینه‌ای به مراتب بیش‌تر از هزینه تهیه نسخه اصلی را به مجموعه تحمیل کند، هم‌چنین احتمال نفوذ در هر سازمان به تناسب اهمیت وظیفه هر شخص بالاتر می‌رود و هزینه‌هایی که هر سازمان برای نقص سرورها و سیستم‌های اصلی خود متحمل می‌شود بسیار بیش‌تر از هزینه‌هایی است که برای نقص و یا نفوذ به سیستم یک کارمند ساده متحمل می‌شود.

از جمله معضلاتی که برای شرکت‌هایی همچون مایکروسافت در ایران وجود دارد، مشکل نبود یک نمایندگی رسمی برای فروش محصولات آن‌ها به شکل قانونی و رسمی است. این امر موجب شده است که نه تنها بازار محصولات این شرکت‌ها در ایران از دست برود، بلکه سالانه مبالغ بسیار زیادی را برای استفاده غیرقانونی از محصولات‌شان متضرر شوند. این موضوع فضا را برای سودجویی برخی شرکت‌ها و افراد فراهم کرده است تا با عرضه محصولات به ظاهر اصلی و گاهی در جعبه و بسته‌بندی مشابه و حتی همراه با هولوگرام شرکت تولید‌کننده در بازار و سایت‌های اینترنتی به کلاه‌برداری یا سوء استفاده از عدم اطلاع افرادی اقدام کنند که قصد بهره‌مندی از مزایای نسخه‌های اصلی را دارند. دلیل این مسئله عدم آشنایی خریداران سازمانی و شخصی با نحوه استعلام لایسنس (نسخه اصلی) خریداری‌شده از شرکت تولید‌کننده (و نه فروشنده) به طور مستقیم است.

شرکت رایان نت سهامی خاص به عنوان تنها تامین‌کننده رسمی لایسنس‌های اصلی محصولات مایکروسافت و تنها همکار تجاری رسمی مایکروسافت در ایران (Partner ID : 4560062) با سابقه فعالیت هفت‌ساله در واردات عمده محصولات اصلی مایکروسافت و ارائه خدمات به بسیاری از سازمان‌های خصوصی و دولتی مطرح کشور و برخی کشور‌های همسایه مفتخر به ارائه تمام محصولات نرم‌افزاری مایکروسافت به صورت مستقیم، بدون واسطه و با شرایط تحویل آنی است.

گفتنی است لایسنس‌ها مستقیما از مایکروسافت ارائه می‌شوند و محدودیتی برای فعال‌سازی، آپدیت یا استفاده در ایران ندارند. هم‌چنین هر گونه پشتیبانی ارائه‌شده توسط مایکروسافت مانند امکان آپگرید که به خریداران دیگر ارائه می‌شود به دارندگان لایسنس‌های خریداری‌شده از این شرکت نیز توسط مایکروسافت ارائه می‌شود.

علاقه‌مندان به محصولات اصلی مایکروسافت در ایران برای دریافت اطلاعات بیش‌تر می توانند به وب‌سایت فارسی‌زبان این مجموعه در زمینه محصولات اصلی مایکروسافت به نشانی www.MicrosoftPartner.uk  و  هم‌چنین فروشگاه آن‌لاین به نشانی  www.MicrosoftLicense.com مراجعه کنند.

انتشار محتوا:اخبار رسمی

اخبار خواندنی

احتمال تقلبي بودن آب هاي بسته بندي قاچاق

احتمال شناسايي پيکر برخي از شهداي منا

الزام بستن کمربند براي تمامي سرنشينان خودرو

فقط تا اين تاريخ ميتوانيد از شناسنامه هاي قديمي استفاده کنيد

آگهي هاي عجيب و دردناک آدم هاي تنها+ عکس

درسا دختر بيمار معروف فضاي مجازي درگذشت

ابتكار يك پزشك تبريزي در تجويز اجراي موسيقي زنده براي بيماران خود !

تغيير نام بزرگراه نيايش به آيت‌الله هاشمي

کلاهبرداري از کارگردان سرشناس و تجار و بازرگانان

زن عقدي يا همسر موقت، کدام بهتر است؟

کميته ويژه فني براي استانداردهاي بين المللي بازيافت آب تشکيل شد

آمار عجيب از مردان مجرد و زنان بيکار

جزئيات تلفات حادثه سيل در 5 استان کشور

عوامل نشت گاز کلر در دزفول عامل انساني است اما ...

طراحي تنديس اقتدار به نام شهيد حججي در تهران

افزايش تعداد مسمومين حادثه نشت گاز کلر در دزفول/ يک نفر فوت شد

قاتل بنيتا و آتنا را سريع اعدام نکنيد

ايراني ها اين بار در تلگرام رکورد زدند!

آثار حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه

آخرين وضعيت مناطق سيل زده کشور

هشدار: مراقب کلاهبرداران بيمارستاني باشيد

جلوگيري از ازدواج دختر بچه 9 ساله با مردان 60 ساله!

ماجراي ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

هوا آخر هفته خنک مي شود

پشت پرده غذاهاي 5 هزار توماني

آزارجنسي دختر 3 ساله در مشهد صحت دارد؟

برج ميلاد در حال کج شدن و فروريختن است؟

تن فروشي به سبک مردان ايراني

پايان محدوديت‌ ترافيکي تحليف در بهارستان/ آغاز محدوديت در ولنجک

درخواست پليس از شهروندان براي مراسم تحليف

عمليات 4 ساعته براي خروج اجساد 3 تن از زير آوار در گرمدره

خون‌فروشي در حاشيه تهران

محدوديت ترافيکي در راه‌هاي منتهي به شمال

همه ايراني‌ها چاق هستند و بيني‌هاي بدفرم دارند و از انواع اعتياد به شدت رنج مي‌برند

تعداد عجيب مرداني که تن به ازدواج نداده اند !

حال خوب ستايش / دختري که قرباني کودک آزاري پدر ناتني اش بود

طرح ترافيک شنبه اجرا مي شود

آزاده نامداري ميخواست هميشه تو چشم باشد، اين هم نتيجه اش!

تهران شنبه تعطيل است

تغيير مراسم دعاي کميل در حج

جزئيات بانک ژن مجرمان

تهران در حال فرونشست زمين/منتظر ريزش ساختمان‌ها باشيد

با استناد به قرآن مي توان ديه زنان و مردان را برابر کرد

رکورد تازه بزرگ‌ترين سرويس اشتراک ويديوي ايران

موردِ عجيب خانم مجري/ حجاب يک امر خصوصي است يا عمومي؟

کاري که بايد براي يافتن بنيتا انجام مي‌شد که نشد!

برخورد پليس با نمادهاي موادمخدر روي البسه و خودروها

هر زائر چقدر ارز مي‌تواند به عربستان ببرد؟

پرواز تهران به بندرعباس به شکل عجيبي لغو شد! ‌

جزئياتي از آمار فوت در استان تهران/در هر ساعت 6 تهراني از دنيا رفت