آخرین اخبار

جنتي: آقاي روحاني در وزارت خانه ها کساني مسئوليت دارند که اعتقادي به انقلاب ندارند سياسي

جنتي: آقاي روحاني در وزارت خانه ها کساني مسئوليت دارند که اعتقادي به انقلاب ندارند

  بزرگنمايي:

چه خبر - افتتاحيه چهارمين اجلاسيه مجلس خبرگان رهبري دوره پنجم

آيت‌الله احمد جنتي رييس مجلس خبرگان رهبري، طي سخناني در افتتاحيه چهارمين اجلاسيه مجلس خبرگان رهبري دوره پنجم با گراميداشت ياد و خاطره آيت‌الله نصرالله شاه آبادي گفت: راجع به چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و دستاوردهاي انقلاب اسلامي که غيرقابل شمارش است بايد خودمان توجه داشته باشيم و آن را از طريق صدا و سيما به مردم هم اعلام کنيم؛ چرا که اين دستاوردها بسيار عالي است و از خداوند ممنونيم که با وجود جنگ و اتفاقاتي که در کشور از طريق دشمنان افتاد، همچنان اين انقلاب حفظ شد و نشان داد که انقلاب اسلامي قدرت مديريت جنگ و مقابله با دشمن را هم دارد.
دستاوردهاي اين انقلاب بسيار زياد است و مهمترين آنها ايماني و فرهنگي است و بايد حواسمان باشد به اين دستاوردها، از قبيل زنده شدن فرهنگ ايثار و شهادت و فداکاري که پيش از آن به فراموشي سپرده شده بود و دوباره تجديد حيات يافت و اين از مهمترين دستاوردهاي فرهنگي ماست.
افرادي که در جبهه بودند به کمترين ها قناعت مي کردند و بسيج و سپاه نيز از دستاوردهاي ماست که بايد حفظ شود. همچنين ارتش ما که پيش از انقلاب قدرت نداشت از خود دفاع کند پس از انقلاب در جنگ مقاومت کرد.
پس از انقلاب دختراني که ميني ژوب پوش بودند و تا بالاي زانوي شان برهنه بود و در خيابان ها رژه مي رفتند و جوانان را گمراه مي کردند، از ميان رفتند و مظاهر فساد از ميان رفت، در همين تهران مشروب فروشي ها بيشتر از کتاب فروشي ها بود، اما امروز وضعيت تغيير کرده است و ما بايد اين را ببينيم. ما بايد انقلابي باشيم و انقلابي بودن را حفظ کنيم و آنجا که قرار است وحدت به هم بخورد، حواسمان باشد. آنهايي که مي خواهند توطئه کنند و شيعه آمريکايي و انگليسي را راه بيندازند وظيفه ماست که حواسمان به اين دسيسه ها باشد فرقي ميان شيعه و سني وجود ندارد و امام هم هرگاه کسي به دنبال ايجاد اختلاف بين شيعه و سني بود با او برخورد مي کرد.
وي با اشاره به اقدامات دولت هاي پس از انقلاب در توسعه خدمات به روستاها، گفت: با تمام وجود بايد بکوشيم وضع مردم فقير بهتر شود. بعضي ها دنبال بهانه هستند که به هر بهانه‌اي نظام را زير سوال ببرند.
دبير شوراي نگهبان در ادامه با تاکيد بر اينکه حجاب از مسائل مسلم اسلام است، افزود: حجاب شرف، عفت و شرافت زن است که بايد آن را حفظ کنيم اما عده اي دنبال آن هستند که آن را خدشه دار کنند بايد جلوي کساني که مي‌خواهند تظاهر به فسق کنند و با رقصيدن و برداشتن روسري شان که در واقع برداشتن عفت و شرافت شان است محکم برخورد شود و جلوي شان گرفته شود.
درصد بالايي از دانش آموزان نماز نمي خوانند اين آمار که دروغ نيست خب چه کسي بايد اين کار را بکند که اين دانش آموزان نمازخوان باشند ما بايد از مسئولان بخواهيم که درباره اين موارد جوابگو باشند و از آنان مطالبه گري کنيم و مسئولان آموزش و پرورش بايد جواب دهند که چرا وضعيت اينگونه است. اگر وضع از اينجا خراب شود تا آخر خراب مي شود.
وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه تحريم ها کار خود را کرد، اما خدا ما را حفظ کرد و ما هنوز ايستاده ايم، افزود: مي دانيم که کمبود بودجه وجود دارد، ولي حقوق نجومي نبايد وجود داشته باشد بايد هرچه مي توانيم کمک کنيم و با مردم همدردي کنيم و به معيشت مردم رسيدگي کنيم، برخي ها جشن‌هايي مي گيرند و پولهاي زيادي خرج مي کنند که نبايد اينگونه باشد. هزينه هايي ميلياردي مي‌شود و در حالي اين اتفاق مي‌افتد که در جاي ديگري ما نيازهاي فراوان داريم، نبايد اينگونه باشد پس من گفته ام که به عنوان دبير شوراي نگهبان توصيه مي کنم هر جا که بودجه اضافي داده شده است به ما بگويند تا آن را تعديل کنيم و به جايي که نياز بيشتري به آن بودجه هست اضافه سازيم.
آقاي رييس جمهور که اينجا هستيد در دستگاه هاي شما کساني هستند که انقلابي نيستند يا لااقل با انقلاب فاصله دارند. با اين افراد که مردم نمي توانند اميد داشته باشند کسي به دردشان برسد. من نامه اي به دستم رسيده است که در يکي از وزارت خانه هاي بزرگ کساني مسئوليت دارند که اعتقادي به انقلاب ندارند، آقاي روحاني نگذاريد که انقلاب به دست نااهلان بيفتد.
رييس مجلس خبرگان با اشاره به حادثه خيابان گلستان هفتم، گفت: عده اي به خود اجازه داده اند که با چاقو و قمه و چوب به خيابان بيايند و امنيت مردم را خدشه دار کنند. الحمدالله محاکمه آنان شروع شده و از قوه قضاييه مي خواهم که زودتر به اين موارد رسيدگي کند.
امروز برخي موضوع حجاب اجباري را مطرح مي کنند و اين به نوعي ترويج فسق و فجور است، قانون اساسي بر پايه دين اسلام است و اينکه موضوعي همچون حجاب اجباري را مطرح مي کنيم برخلاف دين اسلام و شرع است.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ظريف به پويش هلال احمر پيوست

نتانياهو: با ترامپ درباره ايران گفتگو مي‌کنم

رهبر انقلاب: سيل شمال موجب تأثر عميق اينجانب شد

جهانگيري، استاندار گلستان را برکنار کرد

نماينده ميرجاوه: براي آزادي گروگان‌ها باج نداديم

فهرست تحريم‌هاي جديد آمريکا عليه ايران

نزاع آمريکا، روسيه و اتحاديه عرب بر سر «جولان»

واکنش شديد ايران به تصميم ترامپ در مورد جولان

تکرار ادعا‌هاي ترامپ درباره ايران در پيام نوروزي

سال 98، سال رونق توليد نامگذاري شد

سال 98، سال رونق توليد نامگذاري شد

تهديد وزارت خارجه آمريکا عليه ناقضان تحريم‌ ايران

فائزه هاشمي: اگر بابا بود، FATF تصويب مي‌شد

داعش به مقامات ايران: بغداد، تهران يا قم نيست!

رئيسي اولين تغييرات در قوه قضائيه را کليد زد

داعش: انتقام حادثه نيوزيلند را مي‌گيريم

آمريکا: روحاني از مسئوليت شانه خالي مي‌کند

ترامپ و همسرش به کليسا رفتند

ادعاي شبکه اسرائيلي درباره هک تلفن باراک

توصيه خاتمي به روحاني براي استعفا تکذيب شد

روحاني: آمريکا مي‌خواهد با تحريم به تهران برگردد

پاسخ صريح و تند لاريجاني به نوبخت + فيلم

ممنوع‌الملاقاتي نسرين ستوده پايان يافت

ماجراي بازداشت مادر اسماعيل بخشي

لاريجاني: احمدي‌نژاد با خودش مشکل دارد!

دفاعيه مرجان: فعاليت‌هاي من کاملا قانوني است!

بخشي از حکم سلمان خدادادي رد شد

پشت‌پرده طرح عدم کفايت سياسي روحاني

صوفي: خاتمي به روحاني گفت استعفا بده

اجراي آزمايشي قانون مقابله با فساد تمديد شد

جليقه‌زرد‌ها شانزه‌ليزه را به آتش کشيدند

سفر رئيس جمهوري به استان بوشهر

رمضان زاده: آقاي محسن رضايي لطفا سکوت کنيد

شناسايي و دستگيري 2 تيم تروريستي در کردستان

پمپئو: اميدوارم تهران را به عقب برانيم

جنگ و جدل نماينده مشهد و دولتي‌ها ادامه دارد

فرصت دوباره و چهار ماهه FATF به ايران

خاطره شنيدني احمدي‌نژاد درباره تعطيلات عيد فطر

اسرائيل: از لهستان عذرخواهي نمي‌کنيم

صف‌آرايي رقبا براي انتخابات سال 98

نرخ دقيق قاچاق ايراني به اروپا و کانادا

پمپئو: تلاش مي‌کنيم تحريم‌ها به ايرانيان آسيب نزند

آستان قدس مکلف به پرداخت ماليات شد

خبرسازي تازه رضا پهلوي با پروژه «ققنوس»!

جهانگيري: استعفاي وزير ارشاد شايعه‌اي بيش نيست

استيضاح وزير صنعت کليد خورد

خط و نشان مشاور روحاني براي کشورهاي منطقه

ظريف: مردم تا کي مقاومت کنند، پس ما چکاره‌ايم؟

پسر ترامپ، نامزد انتخابات آمريکا مي‌شود

احتمال حکم انفصال از خدمات دولتي براي جهرمي