آخرین اخبار

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير سياسي

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

  بزرگنمايي:

چه خبر - در حسينيه يهودي‌هاي لندن چه مي گذرد؟

«ما تشيعي را که مرکز و پايگاه تبليغاتش لندن است قبول نداريم؛ اين تشيعي نيست که ائمه(ع) آن را ترويج کردند و آن را خواستند. تشيعي که بر پايه ايجاد اختلاف، بر پايه‌ تمهيد و صاف‌کردن جاده براي حضور دشمن‌هاي اسلام است، اين تشيع، تشيع نيست؛ اين انحراف است.»(بيانات رهبر انقلاب/26 مرداد 94)

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

در ماه اکتبر سال 2017، موضوع حمايت جنبش صهيونيستي «تبليغ اسرائيل» از ساخت يک مسجد و حسينيه در گُلدرز گرين (golders green ) لندن در رسانه‌هاي بريتانيا بسيار برجسته شد.
چند ماه قبل، يهوديان محله گولدرز گرين لندن با جمع آوري امضا مخالفت خود را با ساخت يک حسينيه (الرسول الاعظم) در اين منطقه اعلام کرده بودند. اما اعضاي "جنبش تبليغ اسرائيل " که يک حرکت صهيونيستي است ضمن بازديد از اين مرکز به يهوديان اطمينان داده اند که اين حسينيه به هيچ وجه تهديدي براي آنها نيست.
جوزف کوهن رئيس و بنيانگذار اين جنبش که شخصا از حسينيه بازديد کرده گفته که صهيونيست ها پس از آنکه اطمينان پيدا کردند اين مرکز مانند ايران نيست، هوادار تشيع خميني نيست و وابسته به تشيع شيرازي است از ساخته شدن آن حمايت مي کنند. کوهن به 6000 يهودي مخالف ساخت حسينيه گفته است:
"اين مکان متعلق به آيت الله خميني نيست، متعلق به آيت الله شيرازي است، بنابراين ارتباطي با روز قدس ندارد، افرادي که با آنها ديدار کرديم بسيار مهربان و خونگرم بودند و از ما استقبال کردند. "
و نکته درست در همين جمله جوزف کوهن است که «شيعه لندني» چون «شيعه خميني» نيست، پس بايد به آن آزادي عمل داد. در واقع برنامه روشن است: آلترناتيوسازي در برابر ايدئولوژي شيعي جمهوري اسلامي. و چه هدفي استراتژيک‌تر از اين مي تواند براي صهيونيست‌ها وجود داشته باشد؟
وقتي به روند فرقه سازي اين جريان با محوريت «ياسر الحبيب» در لندن نگاه مي کنيم، کاملا آشکار است که از سوي دولت انگلستان يک نوع بسط يد و آزادي عمل کامل به اين فرقه داده شده است. سيد رضا قزويني(الغرابي) تحليل‌گر عراقي‌تبار مقيم ايران در گزارشي از شهرک «فدک الصغري» در لندن در کانال تلگرامي خود نوشت:
" شهرک فدک الصغري، منطقه اي خوش آب و هوا و سرسبز در شهر لندن است که توسط شيخ ياسر الحبيب، داماد سيد مجتبي شيرازي، برادر سيد صادق شيرازي در لندن خريداري شده است.
اين شهرک پس از آماده سازي و ساخت يک مسجد در داخل آن درسال 1391 افتتاح شد و پرچم گروه ياسر الحبيب يعني " هيئة خدام المهدي " در يکي از تپه هاي آن و طي مراسمي که اعضاي اين گروه يونيفورم هاي سبز نظامي بر تن کرده بودند برافراشته شد.
نمازهاي عمومي اين گروه در اين شهرک برگزار مي شود. يک حوزه علميه و مدرسه نيز در آن ساخته شده است. به گفته ياسر الحبيب قرار است اين شهرک پس از خريد زمين هاي اطراف به يک دهکده اسلامي شيعي تبديل شود و ساکنان انگليسي نيز به تشيع هدايت شوند.
پوشيدن يونيفورم هاي نظامي، تأسيس يک شهرک و برگزاري رژه در مناسبت هاي مذهبي، و بيان اينکه هدف از ساخت چنين دهکده اي، فتح يک کشور خارجي (عربستان) است – ولو در شعار -، و توسعه روزافزون آن در شهر لندن، جالب توجه است. "

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

تقليد مضحک ياسر الحبيب از حزب الله لبنان

و تازه وقتي «حسينيه الرسول الاعظم»، با هزينه کلان و در يک ساختمان بزرگ و مجهز و مجلل در قلب محله يهودي‌نشين لندن افتتاح مي گردد و با وجود اعتراض شديد ساکنان يهودي، از سوي رهبران جامعه يهودي، و در واقع از تل‌آويو، چراغ سبز نشان داده مي شود، خود به خوبي و بدون نياز به موشکافي زياد، برنامه مشترک انگلستان-اسراييل-سعودي را براي بهره‌برداري‌هاي بعدي از اين فرقه روشن مي سازد. نکته بسيار جالب اين که قرار است طبق وعده ياسر الحبيب و ساير چهره‌هاي رسانه‌اي جريان شيرازي در لندن، در اين «حسينيه» همه نوع عزاداري مورد نظر اين فرقه، از جمله قمه‌زني، راه رفتن روي زغال گداخته، راه رفتن روي خار، زدن زنجير گل‌ميخ دار بر بدن برهنه و انواع شيوه‌هاي به واقع مازوخيستي و من‌درآوردي اين فرقه براي عزاداري صورت بگيرد!

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

زمين حسينيه توسط يکي از مراکز اسلامي وابسته به سيد صادق شيرازي در انگلستان به مبلغ بيش از 5 ميليون پوند (28 ميليارد تومان) خريداري شده است.
روزنامه بريتانيايي «اينديپندنت» در 17 اکتبر 2017 گزارش داد که جامعه يهودي لندن از ساخت حسينيه وابسته به جريان شيرازي حمايت و احساسات ضد اين مسجد و «اسلام‌هراسانه» را محکوم مي کند. گلدرز گرين، در شمال غرب لندن، بزرگ ترين محل تجمع يهوديان در لندن است.
اين حسينيه توسط «مرکز روشنگري اسلامي»، يکي از مراکز متعدد وابسته به جريان شيرازي در انگلستان ساخته شده است که خود نشان از دست باز اين جريان افراطي-انحرافي مذهبي در فعاليت‌هاي خود در بريتانيا دارد. طبق آن چه در ويديوي تبليغي اين حسينيه آمده، قرار است به يکي از بزرگ‌ترين مراکز اسلامي در کل اروپا تبديل شود.
علي‌رغم شکل گيري يک کمپين اعتراضي از سوي شماري از يهوديان لندن با نام «همه با هم گلدرز گرين»، عليه ساخت مسجد و حسينيه در محله يهودي، بسياري از چهره‌هاي شاخص جامعه يهودي لندن از ساخت اين مرکز حمايت کردند. حاخام «مارک گلدسميت»، حاخام کنيسه اصلي محله گلدرز گرين، «مارکوس ديش»(Markus Disch)، دبير سياسي روزنامه يهودي «جوييش کرونيکل»، جي استول(يک مشاور پارلماني شناخته شده)، لارا مارکس، رييس «صندوق روز بزرگداشت هالوکاست»، که همگي از حاميان افراطي اسراييل در انگلستان محسوب مي شوند، در دفاع از ساخت اين مرکز مصاحبه‌هاي زيادي انجام دادند و مطالب زيادي نوشتند.

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

همچنين «ماري وَن دِر زيل»، نايب رييس هيات نمايندگان يهودي در 19 اکتبر 2017، بيانيه‌اي صادر و اعلام کرد که سازمان او در ارتباط نزديک با نمايندگان «مرکز روشنگري اسلامي» قرار دارد و "از شنيدن تعهد آن‌ها به مقابله با يهودستيزي و افراط‌گرايي دلگرم شده است. "
ساختمان اين مرکز در سال 2007 توسط «مرکز روشنگري اسلامي» (وابسته به جريان شيرازي) از يک موسسه مسيحي-صهيونيست به نام «مرکز بين‌المللي مسيحيت تبشيري اِل شاداي» به مبلغ 5.25 ميليون پوند خريداري شد. گفتني است که اين ساختمان در سال‌هاي نه چندان دور يکي از استوديوهاي تلويزيون بي بي سي بوده که در سالن 3000 نفري آن، کنسرت‌هاي موسيقي اجراء مي شد.

نمايي از سالن گردهمايي «حسينيه» شيرازي‌ها در لندن
فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير
آيت‌الله محسن اراکي

نکته جالب و عجيب اين که، علي‌رغم مخالفت شديد بخش عمده ساکنان يهودي گلدرز گرين با افتتاح يک مرکز اسلامي و جمع‌ شدن دست‌کم 5400 امضاء بر عليه اين مسجد از سوي يهوديان اين محله، رهبران جامعه يهودي اين چنين از وجود اين مرکز اسلامي که علي‌الظاهر متعلق به نحله‌اي افراطي از شيعيان است، دفاع مي کنند.
اما اگر نگاهي از نزديک به فعاليت‌هاي فرقه شيرازي در لندن بياندازيم، آن گاه اين مساله ديگر چندان غامض و دور از انتظار نمي نمايد. آيت‌الله محسن اراکي، دبيرکل مجمع تقريب مذاهب اسلامي، که مطالعات دقيقي روي جريان شيرازي و انحرافات آن دارند، در مصاحبه‌اي با خبرگزاري مهر(9 شهريور 94) گفت:
" من وقتي در انگليس بودم گزارشي به من رسيد که اين‌ها توانسته‌اند از بسياري جوان‌هاي شيعه و سني براي کارهاي جاسوسي خود سربازگيري کنند. من آن روزها وقتي به دانشگاه‌ها سر مي‌زدم و کار دانشگاهي داشتم، مي‌ديديم که حتي در مساجد دانشگاه‌ها تشکيلاتي وجود دارد که به نوعي از سوي دولت حمايت مي‌شوند. منظور اين است که چون انگليسي‌ها سابقه زيادي در نفوذ و حضور در کشورها و ملت هاي شرقي داشته‌اند از تجربه زيادي در اين عرصه برخوردار هستند؛ لذا اساس برنامه‌ريزي در اين زمينه را انگليسي‌ها انجام مي‌دهند و منظور از تشيع انگليسي هم همين است؛ يعني تشيعي که با برنامه‌ريزي، مديريت انگليس‌ها و دستگاه هاي جاسوسي بوجود آمده و حمايت مالي و تبليغاتي مي‌شود. منظور از تشيع انگليسي اين نيست که شيعياني هستند که در انگليس سکونت دارند، اتفاقا شيعيان بسيار خوبي در انگليس هستند که وقتي مي‌بييند عده اي به وسيله سياستمداران انگليسي حمايت مي شوند رنج مي‌کشند. "
آقاي اراکي صراحتا جريان شيرازي را يک حزب سياسي دانست که لعاب و پوششي از مذهب بر خود زده است و حمايت مالي و سياسي و تبليغاتي همه‌جانبه‌اي را از سوي کشورهاي غربي، اسراييل و حتي عربستان سعودي پشت سر خود دارد:
" اين جريان، پايگاه اجتماعي ضعيفي دارد اما آنچه خطر اين‌ها را چند برابر مي‌کند سه موضوع است، يک، امپراتوري رسانه‌اي است که با حمايت خارجي‌ها در اختيارشان قرار گرفته شده است. اگر يادتان باشد زماني اعلام کردند چندين ميليون دلار در حوزه مبارزه فرهنگي با جمهوري اسلامي توسط کنگره آمريکا تصويب و ما بعد از تصويب آن ديديم که رسانه‌هاي وابسته به گروه شيرازي تاسيس شدند. برخي مسئولين آمريکايي صراحتا گفتند استراتژي ما اين است که گروه‌هاي افراطي مذهبي را در داخل جوامع شيعي، تشويق و پشتيباني کنيم. امروز شايد بيش از 20 ماهواره به همراه شبکه‌هاي ارتباط اجتماعي زيادي در اختيار اين جريان قرار دارد که در راستاي اهداف آنها عمل مي‌کنند. دوم، سازمان يافتگي اين جريان است که به طور کاملا دقيق و منظم عمل مي‌کنند، سوم، حمايت مالي گسترده اي است که از سوي خارجي‌ها نسبت به اين جريان انجام مي‌گيرد. "
اما «شهرام همايون»، فعال رسانه‌اي ضدانقلاب و سلطنت‌طلب مقيم لس انجلس، در يکي از افشاگري‌هاي خود درباره شبکه‌هاي تلويزيوني ماهواره‌اي مستقر در اروپا، به صراحت گفت که شرکت پشتيباتي‌کننده از شبکه‌هاي مذهبي مستقر در لندن، يک شرکت اسراييلي است!
سيد هادي سيد افقهي استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورميانه در نشست بررسي تشيع انگليسي(ارديبهشت 94)، با موضوع "آخوند انگليسي"، اهداف اصلي جريان شيرازي را چنين بر شمرد:
" 1-تلاش براي مرجع تراشي با بسترسازي بيگانگان. 2-مخالفت صريح و آشکار با انقلاب اسلامي ايران و اغفال جوانان و تشويق به عدم پيروي از انقلاب اسلامي که در جايي صادق شيرازي گفته است: "جوونا گول نخوريد!! مثل پدراتون که بعضي هاشون گول خوردن نشيد، تاريخ پيغمبر رو خودتون بخونيد، هر چي ميگن نگيد راست ميگه! نگيد درست ميگه". من نمي گويم سيد صادق شيرازي مزدور انگليس است من مي گويم چرا شما طوري صحبت مي کنيد که مورد استقبال انگليس قرار بگيريد و آنها ار صحبت هايتان سوء استفاده کنند. 3- تخريب شخصيت حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري است. 4- مخالفت با فلسطين (مسئله محوري جهان اسلام). 5- حمايت استکبار جهاني به ويژه استعمار پير (انگليس). 6- حمايت از منافقين (صادق شيرازي در جايي مي گويد پيامبر يک نفر منافق را نکشت). 7-همسو بودن با جريان فتنه. 8-همسويي با انجمن حجتيه در انحرافات سياسي. 9-پيروي از دکترين جدايي دين از سياست. 10-سکوت و نفاق و مواضع دوگانه نسبت به تحولات عراق و جريان تکفيري داعش. 11-حمله به نمادهاي اهل تسنن. 12-پروژه شهيد سازي (سيد محمد شيرازي) که گفتند وي را جمهوري اسلامي پس از شکنجه به شهادت رسانده است. جالب اينجاست که صادق شيرازي هيچ موضعي درباره داعش نشان نمي دهد و سکوت مي کند چرا که داعش را آمريکا و انگليس تأسيس نموده است. "
اما جالب‌ترين و رسواترين اعتراف درباره ماهيت فعاليت فرقه شيرازي در لندن را ياسر الحبيب انجام داد. الحبيب، طلبه‌نماي کويتي، داماد سيدمجتبي شيرازي و موسس و مدير شبکه «فدک» که بخش اعظم برنامه‌هاي آن فحاشي به مراجع تقليد شيعه، رهبران جمهوري اسلامي و شخصيت‌هاي مورد احترام اهل سنت(و فتنه‌انگيزي تفرقه‌افکني در جهان اسلام از طريق آن) است، يک بار روي آنتن زنده شبکه خود، به صراحت و سادگي ساز وکار شبکه فدک و شبکه‌هاي شبيه به آن را که از مرکز لندن روي آنتن مي روند، شرح داد:
" به ياد مي‌آورم که چه تعداد از برادران اردني و فلسطيني که از طريق ايميل در طي اين سال‌ها به من پيام مي فرستادند که اين‌جا وضعيت مالي سخت است و ما به مهاجرت فکر مي کنيم. شما چه‌طور توانستيد به انگليس برويد و ما مي خواهيم مهاجرت کنيم. چه‌طور ممکن است به انگليس بياييم. الحمدلله الان راه حل اين مساله پيدا شده است. اگر به عايشه فحش بدهيد، شما را به انگليس مي‌آورند و پناهندگي و در هفته 750 پوند و يک آپارتمان رو به روي هايد پارک(مرکز لندن) به شما مي دهند. "

Shirazi cult in London11.jpg
ياسر الحبيب

«مهنّد الشويلي»، از عوامل اصلي شبکه فدک و دست راست ياسر الحبيب هم در برنامه ديگري چنين اعتراف کرد:

Shirazi cult in London12.jpg

من در انگليس زندگي مي کنم. من مديون اين کشورم. چرا؟ چون براي من يک زندگي خوب فراهم کرده است. به من خانه داده‌اند. گاهي وقت‌ها که کاري ندارم، به آن‌ها(به رابطين MI6!؟) و از آن‌ها کمک مالي مي گيرم. 700 پاوند در هفته. همه خانواده ما از اين سهم مي برند، به بچه‌ها پول تعلق مي گيرد. خدمات درماني مجاني است و اين باعث مي شود که من نسبت به آن‌ها متمايل شوم و نسبت به آن‌ها غيرت داشته باشم. "
به بيان ديگر، از اين صريح‌تر نمي شد که سردمداران اين جريان انحرافي(که با هدف فتنه در عالم تشيع شکل گرفته)، مزدوري و وابستگي خود را به سلطنت ملکه بر زبان بياورند. بي‌جهت نيست که چنان به قول الشويلي به مادر معنوي خود(اليزابت دوم) غيرت دارند که او را از «سادات» مي دانند. اين اصلا يک شوخي نيست و ياسر الحبيب و همين الشويلي در چند نوبت در شبکه فدک گفته‌اند که ملکه انگلستان از «سادات» است!؟ يعني اگر فردا روز نتانياهو يا ترامپ هم براي وابستگان جريان شيرازي پول و تسهيلات فراهم کنند بعيد نيست که روزي از لسان اين مزدوران فکري نظام سلطه بشنويم که سردمداران آمريکا رژيم صهيونيستي هم از «سادات» هستند.
در تحليل نهايي مي توان گفت، يکي از اهداف ميدان دادن به فرقه شيرازي از سوي دولت بريتانيا و آزاد گذاشتن آن‌ها در انجام خشن‌ترين و خونبارترين شيوه‌هاي به اصطلاح عزاداري، ارايه جلوه‌اي خشن، بي منطق و مشمئزکننده از اسلام در وجه شيعي آن است. به بيان ديگر، ماموريتي که «داعش» در نفرت‌پراکني و ايجاد دشمني با تصوير اسلام در وجه سنّي آن انجام داد و همچنان هم ادامه دارد، فرقه شيرازي قرار است براي ملکوک کردن چهره تشيّع در سطح جهاني و همچنين تحريک و تحريص دشمني با شيعيان از سوي اهل سنت، ادامه دهد.

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير

فرقه شيرازي چيست و چرا به وجود آمد؟ + تصاوير


منبع: mashreghnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

طرح دوفوريتي مستنثي شدن ازقانون منع به کارگيري بازنشستگان منتفي شد

سوابق کاري و تحصيلي 4 وزير پيشنهادي از سوي روحاني

اولين افشاگري جهانگيري از اختياراتش در دولت

خنثي شدن طرح داعش براي نفوذ به ايران

جسد خاشقچي بالاخره کجاست؟

کارمند توئيتر جاسوس عربستان از آب درآمد

ترامپ يک زن را براي جانشيني هيلي ترجيح مي‌دهد

روحاني 4 وزير پيشنهادي را به مجلس معرفي کرد

ترامپ: از توضيح عربستان درباره کشته شدن خاشقجي راضي نيستم

روحاني استعفاي آخوندي وشريعتمداري را پذيرفت/ انتصاب اسلامي به سرپرستي وزارتخانه‌هاي راه و شهرسازي

خيز جدي آخوندي براي شهرداري تهران

انتصاب سرپرست وزارت راه و شهرسازي به زودي

وزير راه و شهرسازي استعفايش را منتشر کرد

آيت الله احمد خاتمي:قصه تصويب FATF هنوز تمام نشده است

ميرسليم: دولت براي پرداخت بدهکاري‌هايش بازار ارز را آشفته کرده

هتاکي کريمي قدوسي برايش دردسرساز مي‌شود

نگراني آمريکا از سرنوشت خاشقجي روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودي

تلاش دوجانبه ايران و پاکستان براي عمليات فوري عليه گروگان‌گيرهاي ايراني

واکنش مطهري به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در استاديوم

احمد توکلي: اين جملات از من نيست

متلک به خاطرات هاشمي، وزيرديپلمه احمدي نژاد و شنود مهاجراني

صداوسيما اشتهايي سيري‌ناپذير براي عزاداري و مداحي دارد

اگر حضور زنان در ورزشگاه تکرار شود به دادستان تهران دستور ورود مي دهم

رهبري:در دوران پهلوي تعداد دانشجويان کشور150 هزار نفر بود اما حالا بيش از 4 ميليون است

مدير شرکت نمايندگي تويوتا در ايران دستگير شد+جزييات

مرزبانان ميرجاوه بيهوش و سپس ربوده شدند

کيهان: در دانشگاه علامه چه مي گذرد؟ منتظر فتنه بزرگ باشيد

علم الهدي: حدود 2-3 ميليون حقوق مي گيرم

پشت پرده استعفاي جنجالي عارف

پاسخ رهبري به يک استفتاء درباره نگهداري سگ

تحريم هاي جديد و گسترده آمريکا عليه چندين بانک،شرکت و سازمان بسيج

هاشمي شاهرودي در جلسات شوراي نگهبان هم ديگر شرکت نمي کند

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

واکنش زاکاني به داستان «چشمک معنادار نعمتي»

گزارش کيهان از مهماني مختلط ايراني ها در سفارت فرانسه

... تو هم بزن!

ماجراي دستور ميرحسين موسوي درمورد فرزند يکي از سران قوا

توضيح سفير ايران در ترکيه دربارۀ خبر حمله انتحاري به سفارت

«صديقي» جايگزين آيت الله جنتي شد

خبر فوري؛بمب‌گذاري انتحاري در سفارت ايران در ترکيه/واکنش ايران

دولت تصميمي براي سهميه‌بندي و افزايش قيمت سوخت ندارد

شکايت رئيس دولت اصلاحات از 4 نفر

شهردار تهران هم رفتني شد/ شهردار بعدي کيست؟

فراخوان رهبري از مراجع رسمي و نخبگان براي نظر مشورتي

فرار قاليباف به آلمان؟!

جاسوس 2 تابعيتي به 8 سال و 6 ماه حبس محکوم شد

وقت انتخابات نبايد به لُپ لُپ رجوع کنيم!

سخنان روحاني در دانشگاه تهران/فريادهاي اعتراضي دختر دانشجو به روحاني

حسن عباسي به حبس قطعي محکوم شد

دفتر هاشمي شاهرودي اخبار منتشره در شبکه هاي مجازي را رد کرد