بزرگنمايي:
چه خبر - نامزدهاي نهايي جوايز اسکار 2018
نامزدهاي اسکار 2018 در 24 شاخه گوناگون در حالي اعلام شد که فيلم «شکل آب» به کارگرداني «گيلرمو دلتورو» با نامزدي در 13 شاخه پيشتاز نامزدهاي اسکار نام گرفت و فيلم «سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ» ساخته «مارتين مکدونا» در 9 شاخه و درام جنگي «دانکرک» به کارگرداني «کريستوفر نولان» نيز در 7 شاخه شانس کسب جايزه دارد.
فهرست نامزدهاي نهايي نودمين دوره اين جوايز سينمايي به اين شرح است:
** نامزدهاي بهترين فيلم بلند
مرا به نامت صدا کن، تاريکترين ساعت، دانکرک، برو بيرون، ليدي برد، ماجراي فانتوم، پُست، شکل آب، سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ
** نامزدهاي بهترين کارگرداني
کريستوفر نولان (دانکرک)، جردن پيل (برو بيرون)، گرتا گرويگ (ليدي برد)، پل توماس اندرسون (ماجراي فانتوم)، گيلرمو دلتورو (شکل آب)
** نامزدهاي بهترين بازيگر نقش اول مرد
تيموثي شالمي (مرا به نامت صدا کن)، دنيل ديلوئيس (ماجراي فانتوم)، گري اُلدمن (تاريکترين ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جي)
** نامزدهاي بهترين بازيگر نقش اول زن
سلي هاوکينز (شکل آب)، فرانسس مکدورماند (سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ)، مارگت روبي (من، تانيا)، سيرشا رونان (ليدي برد)، مريل استريپ (پُست)
** نامزدهاي بهترين بازيگر نقش مکمل مرد
ويلم دفو (پروژه فلوريدا)، وودي هارلستون (سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ)، ريچارد جنکينز (شکل آب)، کريستوفر پلامر(همه پول دنيا)، سم راکول (سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ)
** نامزدهاي بهترين بازيگر نقش مکمل زن
مري جل بلايج (مادباند)، اليسون جني (من تانيا)، لسلي منويل (ماجراي فانتوم)، لوري ميتکالف (ليدي برد)، اوکتاويا اسپنسر (شکل آب)
** نامزدهاي بهترين فيلم غيرانگليسي
يک زن شگفتانگيز (شيلي)، در جسم و روح (مجارستان)، توهين (لبنان)، بيعشق (روسيه)، ميدان (سوئد)
** نامزدهاي بهترين فيلمنامه اقتباسي
مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازي مالي، مادباند
** نامزدهاي بهترين فيلمنامه اصلي
بيمار بزرگ، برو بيرون، ليدي برد، شکل آب، سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ
** نامزدهاي بهترين مستند بلند
چهرهها مکانها، ايکاروس، آخرين مرد در حلب، جزيره قدرتمند
** نامزدهاي بهترين انيميشن بلند
بچه رئيس، کوکو، نانآور، فرديناند، وينسنت دوست داشتني
** نامزدهاي بهترين تدوين
بچه راننده، دانکرک، من تانيا، شکل آب، سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ
** نامزدهاي بهترين موسيقي متن
دانکرک، ماجراي فانتوم، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرين جداي، سه بيلبورد خارج از ميزوري اِبينگ
** نامزدهاي بهترين ترانه
کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترين شومن، رودخانه مايتي، ايستادن براي چيزي
** نامزدهاي بهترين فيلمبرداري
ديو و دلبر، بليدرانر 2049، تاريکترين ساعت، دانکرک، شکل آب
** نامزدهاي بهترين طراحي لباس
ديو و دلبر، تاريکترين ساعت، دانکرک، شکل آب، ويکتوريا و عبدول، ماجراي فانتوم،
** نامزدهاي بهترين مستند کوتاه
اديث+ادي، بهشت در خيابان 405 ترافيک است، قهرمان، مهارت چاقو، توقف خودرو
** نامزدهاي بهترين چهرهآرايي
تاريکترين ساعت، ويکتوريا و عبدول، شگفتي
** نامزدهاي بهترين طراحي توليد
ديو و دلبر، بليدرانر 1049، تاريکترين ساعت، دانکرک، شکل آب، ويکتوريا و عبدول
** نامزدهاي بهتري تدوين صدا
بچه راننده، بليدرانر 2049، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرين جداي
** نامزدهاي بهترين صداگذاري
بچه راننده، بليدرانر 2049، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرين جداي
** نامزدهاي بهترين جلوههاي ويژه بصري
بليدرانر 2049، نگهبانان کهکشان 2، کونگ: جزيره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرين جداي، جنگ سياره ميمونها
** نامزدهاي بهترين فيلم کوتاه
مدرسه ابتدايي دکالب، ساعت 11، خواهرزاده اِمت، کودک صامت، همه ما
** نامزدهاي بهترين انيميشن کوتاه
بسکتبال دوستداشتني، گاردن پارتي، لو، فضاي منفي، اشعار شورشي
مراسم اعطاي جوايز نودمين دوره جوايز سينمايي اسکار روز چهارم مارس 2018 (13 اسفندماه) در دالبي تئاتر لسآنجلس برگزار ميشود.
منبع: isna.ir