آخرین اخبار


شايد ريزش موي شما موقتي باشد! پوست، مو و زيبايي

شايد ريزش موي شما موقتي باشد!

  بزرگنمايي:

چه خبر - دلايل مختلف ريزش مو در خانم ها

ريزش مو فقط با افزايش سن و در دوران کهولت اتفاق نمي افتد. به ندرت، ولي ممکن است که، زنان در دوران 20 سالگي هم، به علل ژنتيکي و يا بيماري هاي خود ايمني، ريزش مو داشته باشند. به دلايل ديگري نيز ريزش مو اتفاق مي افتد که ممکن است، ناشي از موارد رايجي باشد که هر روز در اطراف ما جريان دارد. اين نوع ريزش مو معمولا موقتي بوده، اما ممکن است نگران کننده باشد. در اين مقاله به شرح دلايل مختلفي که مي تواند باعث ريزش مو در خانم ها شود، مي پردازيم.

روش هاي کنترل بارداري

روش هاي مختلف و هورموني جلوگيري از بارداري، بسته به نوع پيشگيري و پاسخ هاي منحصر به فرد بدن شما، مي توانند موجب ريزش مو شده و به ريزش مو کمک کنند. ريزش مو در اين موارد معمولا موقتي است اما، اگر شما زمينه ريزش مو را داشته باشيد، از جمله سابقه خانوادگي، ممکن است بخشي از مو هايتان را به طور دائم از دست بدهيد.

رژيم هاي سم زدايي از بدن

فيليپس يکي از بيماراني است که ، حدود دو تا سه ماه قبل از اينکه دچار ريزش مو شود، يک رژيم غذايي سم زدايي را در پيش گرفت. توجه داشته باشيد، با اينکه ممکن است مو در طول يک رژيم غذايي شديد، نريزد اما از هفته بعد از آن حتما ريزش شروع خواهد شد. محدوديت کالري، باعث مي شود انواع مواد مغذي به بدن کم برسد و واکنش سيستم بدني، قطع يا کاهش عرضه انرژي به مو، براي رساندن مواد مورد نياز، به ساير بافت هاي ضروري بدن، خواهد بود. البته، ريزش مو که در پاسخ به کمبود مواد مغذي رخ مي دهد، معمولا موقتي است و آسيبي به فوليکول هاي مو وارد نمي کند .

نشستن موها به اندازه کافي

هشدار، دختران تنبل، موهاي خود را بشوييد! بسياري از زنان فکر مي کنند که شستن مو، اغلب مي تواند موجب ريزش مو شود. اما متخصصين، شستن مو به طور منظم (يک بار در روز يا يک روز در ميان) را توصيه مي کنند. نيازهاي هر فرد بسته به بافت و نوع مو متفاوت است، اما اگر پوست سر شما داراي هر گونه التهاب، خارش، پوسته پوسته شدن، شوره يا حساسيت است مي تواند به ريزش مو کمک کند. اگر شما ورزش کرده و عرق مي کنيد پوست سر شما نيز، نياز به تميز شدن خواهد داشت.

بستن سفت و دائمي مو

زماني که صحبت از ريزش مو در رقصنده هاي باله مي شود، متوجه مي شويم که اين ريزش مو در اطراف لبه هاي پوست سر آن رخ مي دهد. بدون شک اين نوع ريزش مو مي تواند به علت آسيب ديدن فوليکول هاي مو، بخاطر اصطلاحا، دم اسبي کردن موها بصورت خيلي سفت و تنگ، يا حتي، گيره سر بسيار سفت و يا حتي بافتن مو بصورت خيلي سفت باشد. اگر احساس درد در ريشه مو هايتان مي کنيد شايد گيره سرتان خيلي تنگ است و يا موهايتان را خيلي سفت بافته يا بسته ايد.

تحمل استرس بيش از يک مدت زمان طولاني

داشتن يک هفته شلوغ و يا يک روز بد، يا بعد از يک رويداد پر استرس و طولاني مدت، مانند فروپاشي ها، ضربات روحي و ...فرقي نمي کند، شما شاهد ريزش موهايتان خواهيد بود، در واقع کورتيزول ناشي از استرس، مي تواند سبب ريزش مو شود. به علاوه، وقتي که استرس بالايي داريم معمولا انتخاب هاي تغذيه اي مناسبي نداشته و مواد مغذي را خوب جذب نخواهيم کرد.

تجربه دوره هاي سنگين عادات ماهانه

اينکه با تمام شدن هر دوره عادت ماهيانه، شما ريزش مو داشته باشيد درست نيست. اما در طول زمان، ممکن است به دليل از دست دادن آهن از بدن و جايگزين نشدن آهن از دست رفته، باعث ريزش مو شود. موضوع کمبود آهن بسته به اينکه ما 25 يا 45 ساله باشيم متفاوت است.

مصرف داروهاي تجويزي

ديده شده، برخي داروهايي که باعث رفلاکس اسيدي ميشوند، باعث ريزش مو نيز ميشوند. اما اين موضوع در مورد تمام داروها صادق نيست تا بگوييم تمام داروهايي که رفلکس اسيدي داشته، سبب ريزش مو مي شوند.

هرنسخه دارويي پتانسيل آن را دارد تا ايجاد اختلال در بدن کند. اما اين احتمال و پتانسيل در تمام آن ها به يک اندازه نيست. اين حساسيت در هر فرد، به گيرنده هاي هورموني آن فرد بستگي دارد. چيزي که شما بايد به آن دقت داشته باشيد، ميزان ريزش مو بعد از مصرف دارو هاست. البته اگر متوجه تغييري شديم نيز، به طور حتم مقصر ،دارو نيست، پس بايد به پزشک خود مراجعه کرده و اين موضوع را با وي در ميان بگذاريم.

استفاده بيش از حد از وسيله هاي گرم مثل سشوار و اتوي مو

استفاده از بابيليس، سشوار يا صاف کننده ها، استفاده از ابزارهاي گرم براي مو شما به حساب مي آيند. آن ها به سرعت گرم مي شوند و موهاي شما را نيز گرم مي کنند. اگر حرارت آن ها، پشت دست شما را مي سوزانند، درجه آن را کم کنيد، چون در حال سوزاندن موهاي شما نيز هستند. مو برخي مواقع به اين وسايل گرمايي نياز دارد، اما نه هميشه، زيرا استفاده مداوم از آنها، سبب شکستگي مو مي شود. همچنين اگر شما از اين وسايل گرمايي استفاده مي کنيد، مطمئن شويد که به اندازه کافي به موي خود، آبرساني مي کنيد.

موي خيس و آراستن مو با وسايل گرما زا

موي مرطوب و حرارت. اگر شما سعي کنيد موهاي خيس خود را با يک ابزار گرم خشک کنيد و يا بياراييد، حباب هاي آبي که بخار مي شوند مي تواند به ساقه مو آسيب بزنند. هوا در نقاط متعدد مو بخار شده، منجر به ايجاد اثر حباب روي ساقه مو مي شود و اين مي تواند سبب خشک شدن و يا تکه تکه شدن موي سر شما شود.

استفاده از مواد شيميايي

مواد شيميايي که باعث فر شدن و يا صاف شدن مو مي شوند، مي توانند به شکنندگي مو منجر شوند، اين موضوع، يکي از علل شايع ريزش مو است. مطمئن شويد که با استفاده از مواد مناسب و نه صرفا تبليغات توليد کنندگان، اقدام به استفاده از مواد شيميايي مي کنيد.

به ياد داشته باشيد که ريزش مو کاملا طبيعي است. اما، اگر فکر مي کنيد دچار ريزش مو بيش از حد هستيد با پزشک خود و يا يک متخصص پوست مشورت کنيد، چرا که مي تواند نشانه اي از يک مشکل سيستميک مانند کمبود آهن يا يک مشکل تيروئيد باشد، مشکل مي تواند مربوط به متابوليسم بدن بوده يا مي تواند ژنتيکي باشد. با توجه به تشخيص پزشک مي توان از راه حل هاي مختلفي که براي درمان ريزش مو وجود دارد بهره جست.
منبع : shafajoo.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

درمان لک هاي پوستي با باقالا + خواص عجيب باقالا

سنگ مرداب چه عوارض پوستي دارد؟

ليپوماتيک چيست و چه تفاوتي با ليپوساکشن دارد؟

موثر ترين روش هاي از بين بردن خال کدامند؟

کشف درمان جديد ريزش مو توسط دانشمندان

خواص توت فرنگي، چطور از توت فرنگي براي پوست استفاده کنيم؟

درمان ساده شوره سر با طب سنتي + علت ايجاد شور سر

تغييرات رژيم غذايي بهتر از بوتاکس پوستتان را صاف مي کنند

پوستي جوان و بدون چروک با خوردن پاي مرغ

کلاژن سازي پوست با بهترين غذاهاي کلاژن ساز

جوش پوستي در قسمت هاي مختلف صورت چه مشکلاتي را آشکار مي کنند؟

ترميم زخم ها با ليزر چه مزايا و معايبي دارد

پيشگيري از آکنه با مواد غذايي

خال هايي که به سرطان پوست تبديل مي شوند چه علائمي دارند؟

بهترين ضد چروک طبيعي در آشپزخانه شما

سلامت پوست و مويتان را با اين صبحانه ها تضمين کنيد

پيشگيري از پيري زودرس پوست با اين عادت هاي روزانه

آيا ليزر موهاي زائد دائمي است؟

درمان موخوره مو و مهم ترين علت بروز موخوره چيست؟

ميکروبليدينگ ابرو چيست و چه تفاوتي با ميکروپيگمنتيشن دارد؟

جوان نگه داشتن پوست گردن با چند ترفند ساده

مراقبت از پوست در فصل بهار به چند روش ساده و موثر

غذاهاي مفيد و مضر براي مو را بشناسيد

شادابي و جوان سازي پوست با اين ميوه ها و سبزي ها

بيماري هاي پوستي که در سفر به آنها دچار مي شويد

تاثير آلوئه ورا بر درمان جوش پوستي

پوست خود را با خوردن شيريني و تخمه زياد خراب خواهيد کرد

درمان تعريق زياد با جراحي امکان پذير است؟

سلوليت چيست و روش هاي درمان سلوليت کدامند؟

کاشت مو و پاسخ به مهم ترين سوالات مربوط به کاشت

ماسک خيار براي پر شدن و سفت شدن پوست تا عيد نوروز

مراقبت از پوست در سن 20 سالگي، 30 سالگي و 40 سالگي

هايفوتراپي صورت روشي براي جوانسازي پوست صورت و گردن

درمان افتادگي پلک و بيان علت آن

علت ترک هاي عميق کف پا چيست

فوايد روغن بچه براي زيبايي پوست و مو

لايه برداري پوست صورت به ورش هاي خانگي تا قبل از سال نو

فوايد بلک ماسک و ماسک طلا براي صورت

درمان قارچ ناخن با چند روش خانگي

تغيير رنگ پوست به يکي از اين 7 دليل

شفاف شدن پوست صورت تا عيد نوروز با اين ماسک ها

خراب شدن پوست بر اثر اين عادت هاي ورزشي نادرست

چگونه جوش صورت را از بين ببريم؟ توصيه کندل جنر مانکن هاليوود در اين باره

تزريق چربي به صورت براي چه افرادي مناسب است

بارداري و تغييرات پوستي در اين دوران

تقويت مو با دمنوش هاي گياهي

جوانسازي پوست صورت و معرفي جديدترين دستگاه هاي جوانسازي

درمان ريزش مو با سيب زميني سرخ شده !

از بين بردن جوش صورت با طب سوزني

ماسک صورت براي جوانسازي پوست از ماسک زردچوبه تا ماسک خيار