آخرین اخبار


شايد ريزش موي شما موقتي باشد! پوست، مو و زيبايي

شايد ريزش موي شما موقتي باشد!

  بزرگنمايي:

چه خبر - دلايل مختلف ريزش مو در خانم ها

ريزش مو فقط با افزايش سن و در دوران کهولت اتفاق نمي افتد. به ندرت، ولي ممکن است که، زنان در دوران 20 سالگي هم، به علل ژنتيکي و يا بيماري هاي خود ايمني، ريزش مو داشته باشند. به دلايل ديگري نيز ريزش مو اتفاق مي افتد که ممکن است، ناشي از موارد رايجي باشد که هر روز در اطراف ما جريان دارد. اين نوع ريزش مو معمولا موقتي بوده، اما ممکن است نگران کننده باشد. در اين مقاله به شرح دلايل مختلفي که مي تواند باعث ريزش مو در خانم ها شود، مي پردازيم.

روش هاي کنترل بارداري

روش هاي مختلف و هورموني جلوگيري از بارداري، بسته به نوع پيشگيري و پاسخ هاي منحصر به فرد بدن شما، مي توانند موجب ريزش مو شده و به ريزش مو کمک کنند. ريزش مو در اين موارد معمولا موقتي است اما، اگر شما زمينه ريزش مو را داشته باشيد، از جمله سابقه خانوادگي، ممکن است بخشي از مو هايتان را به طور دائم از دست بدهيد.

رژيم هاي سم زدايي از بدن

فيليپس يکي از بيماراني است که ، حدود دو تا سه ماه قبل از اينکه دچار ريزش مو شود، يک رژيم غذايي سم زدايي را در پيش گرفت. توجه داشته باشيد، با اينکه ممکن است مو در طول يک رژيم غذايي شديد، نريزد اما از هفته بعد از آن حتما ريزش شروع خواهد شد. محدوديت کالري، باعث مي شود انواع مواد مغذي به بدن کم برسد و واکنش سيستم بدني، قطع يا کاهش عرضه انرژي به مو، براي رساندن مواد مورد نياز، به ساير بافت هاي ضروري بدن، خواهد بود. البته، ريزش مو که در پاسخ به کمبود مواد مغذي رخ مي دهد، معمولا موقتي است و آسيبي به فوليکول هاي مو وارد نمي کند .

نشستن موها به اندازه کافي

هشدار، دختران تنبل، موهاي خود را بشوييد! بسياري از زنان فکر مي کنند که شستن مو، اغلب مي تواند موجب ريزش مو شود. اما متخصصين، شستن مو به طور منظم (يک بار در روز يا يک روز در ميان) را توصيه مي کنند. نيازهاي هر فرد بسته به بافت و نوع مو متفاوت است، اما اگر پوست سر شما داراي هر گونه التهاب، خارش، پوسته پوسته شدن، شوره يا حساسيت است مي تواند به ريزش مو کمک کند. اگر شما ورزش کرده و عرق مي کنيد پوست سر شما نيز، نياز به تميز شدن خواهد داشت.

بستن سفت و دائمي مو

زماني که صحبت از ريزش مو در رقصنده هاي باله مي شود، متوجه مي شويم که اين ريزش مو در اطراف لبه هاي پوست سر آن رخ مي دهد. بدون شک اين نوع ريزش مو مي تواند به علت آسيب ديدن فوليکول هاي مو، بخاطر اصطلاحا، دم اسبي کردن موها بصورت خيلي سفت و تنگ، يا حتي، گيره سر بسيار سفت و يا حتي بافتن مو بصورت خيلي سفت باشد. اگر احساس درد در ريشه مو هايتان مي کنيد شايد گيره سرتان خيلي تنگ است و يا موهايتان را خيلي سفت بافته يا بسته ايد.

تحمل استرس بيش از يک مدت زمان طولاني

داشتن يک هفته شلوغ و يا يک روز بد، يا بعد از يک رويداد پر استرس و طولاني مدت، مانند فروپاشي ها، ضربات روحي و ...فرقي نمي کند، شما شاهد ريزش موهايتان خواهيد بود، در واقع کورتيزول ناشي از استرس، مي تواند سبب ريزش مو شود. به علاوه، وقتي که استرس بالايي داريم معمولا انتخاب هاي تغذيه اي مناسبي نداشته و مواد مغذي را خوب جذب نخواهيم کرد.

تجربه دوره هاي سنگين عادات ماهانه

اينکه با تمام شدن هر دوره عادت ماهيانه، شما ريزش مو داشته باشيد درست نيست. اما در طول زمان، ممکن است به دليل از دست دادن آهن از بدن و جايگزين نشدن آهن از دست رفته، باعث ريزش مو شود. موضوع کمبود آهن بسته به اينکه ما 25 يا 45 ساله باشيم متفاوت است.

مصرف داروهاي تجويزي

ديده شده، برخي داروهايي که باعث رفلاکس اسيدي ميشوند، باعث ريزش مو نيز ميشوند. اما اين موضوع در مورد تمام داروها صادق نيست تا بگوييم تمام داروهايي که رفلکس اسيدي داشته، سبب ريزش مو مي شوند.

هرنسخه دارويي پتانسيل آن را دارد تا ايجاد اختلال در بدن کند. اما اين احتمال و پتانسيل در تمام آن ها به يک اندازه نيست. اين حساسيت در هر فرد، به گيرنده هاي هورموني آن فرد بستگي دارد. چيزي که شما بايد به آن دقت داشته باشيد، ميزان ريزش مو بعد از مصرف دارو هاست. البته اگر متوجه تغييري شديم نيز، به طور حتم مقصر ،دارو نيست، پس بايد به پزشک خود مراجعه کرده و اين موضوع را با وي در ميان بگذاريم.

استفاده بيش از حد از وسيله هاي گرم مثل سشوار و اتوي مو

استفاده از بابيليس، سشوار يا صاف کننده ها، استفاده از ابزارهاي گرم براي مو شما به حساب مي آيند. آن ها به سرعت گرم مي شوند و موهاي شما را نيز گرم مي کنند. اگر حرارت آن ها، پشت دست شما را مي سوزانند، درجه آن را کم کنيد، چون در حال سوزاندن موهاي شما نيز هستند. مو برخي مواقع به اين وسايل گرمايي نياز دارد، اما نه هميشه، زيرا استفاده مداوم از آنها، سبب شکستگي مو مي شود. همچنين اگر شما از اين وسايل گرمايي استفاده مي کنيد، مطمئن شويد که به اندازه کافي به موي خود، آبرساني مي کنيد.

موي خيس و آراستن مو با وسايل گرما زا

موي مرطوب و حرارت. اگر شما سعي کنيد موهاي خيس خود را با يک ابزار گرم خشک کنيد و يا بياراييد، حباب هاي آبي که بخار مي شوند مي تواند به ساقه مو آسيب بزنند. هوا در نقاط متعدد مو بخار شده، منجر به ايجاد اثر حباب روي ساقه مو مي شود و اين مي تواند سبب خشک شدن و يا تکه تکه شدن موي سر شما شود.

استفاده از مواد شيميايي

مواد شيميايي که باعث فر شدن و يا صاف شدن مو مي شوند، مي توانند به شکنندگي مو منجر شوند، اين موضوع، يکي از علل شايع ريزش مو است. مطمئن شويد که با استفاده از مواد مناسب و نه صرفا تبليغات توليد کنندگان، اقدام به استفاده از مواد شيميايي مي کنيد.

به ياد داشته باشيد که ريزش مو کاملا طبيعي است. اما، اگر فکر مي کنيد دچار ريزش مو بيش از حد هستيد با پزشک خود و يا يک متخصص پوست مشورت کنيد، چرا که مي تواند نشانه اي از يک مشکل سيستميک مانند کمبود آهن يا يک مشکل تيروئيد باشد، مشکل مي تواند مربوط به متابوليسم بدن بوده يا مي تواند ژنتيکي باشد. با توجه به تشخيص پزشک مي توان از راه حل هاي مختلفي که براي درمان ريزش مو وجود دارد بهره جست.
منبع : shafajoo.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بارداري و تغييرات پوستي در اين دوران

تقويت مو با دمنوش هاي گياهي

جوانسازي پوست صورت و معرفي جديدترين دستگاه هاي جوانسازي

درمان ريزش مو با سيب زميني سرخ شده !

از بين بردن جوش صورت با طب سوزني

ماسک صورت براي جوانسازي پوست از ماسک زردچوبه تا ماسک خيار

راه هايي براي رشد سريع مو

درمان افتادگي پوست شکم بعد از زايمان با چند روش ساده

جلوگيري از سفيدي مو با اين خوراکي ها امکانپذير است

علت اصلي ريزش مو چيست و براي جلوگيري از ريزش مو چه کنيم؟

آلوئه ورا موثر براي درمان پسوريازيس

علت تبخال زدن چيست؟ + جلوگيري از تبخال

8 واقعيت که ناخن ها در مورد سلامت شما بيان مي کنند

لکه صورت يا ملاسما را چطور درمان کنيم؟

شامپو رفع سفيدي مو واقعيت دارد؟

تاثير آلودگي هوا بر پوست + مراقبت از پوست در هواي آلوده

در پاکسازي صورتتان مراقب اين اشتباهات آسيب رسان باشيد

خوابيدن با آرايش بيشتر از آنکه فکر مي کنيد خطرناک است!!!

گل مژه چيست و چطور درمان مي شود و چه تفاوتي با شالازيون دارد؟

پوستم چرب است، آيا اين مشکل ژنتيکي است؟

مصرف مکمل‌ براي رشد مو باعث افزايش موهاي زائد بدن و جوش مي‌شود؟

پوست گردن و 6 توصيه متخصص پوست که براي مراقبت از گردن بايد بدانيد

پوست شما بعد از 50 سالگي به اين دلايل ممکن است بهبود يابد!!

سم زدايي پوست بدن با چند روش ساده

شستشوي هر روزه موهايتان را متوقف کنيد تا شاهد اين اتفاقات خوب باشيد!

علت خارش سر و درمان خارش سر

شست شوي صورت با پاک کننده ها براي پوست مفيدتر است يا فقط آب؟!

تاتو ايمن‌تر است يا کاشت ابرو؟

جوش هاي سرسياه خبر مي دهند از سر درون!

چرا يبوست باعث آکنه مي شود؟ + درمان

آيا نوشيدن کلاژن خوراکي واقعا تاثيري بر پوستتان دارد؟

پس از اتوي مو از اين روغن استفاده کنيد

تاتوي کنار چشم مدي انرژي درمان, آرام ساز يا خطرناک؟

استفاده از موچين پس از اپيلاسيون, درست يا غلط؟

جلوگيري از خشک شدن پوست در طول دوره سرماخوردگي

آقايان براي پيشگيري از کچل شدن گوشت قرمز بخورند!

به شامپويتان نمک اضافه کنيد تا مشکلات موهايتان را حل کنيد!

سفت کردن پوست صورت با اين ماسک هاي خانگي

برجسته کردن گونه با اين حرکات ساده!!

بيماري هايي که به ناخن آسيب مي رسانند

ترميم زخم ها‌ با استفاده از ترکيب روغن شترمرغ

چه کساني بايد پوست شان را پاکسازي کنند؟

هرگز در باشگاه بدون دمپايي دوش نگيريد

استفاده از خمير دندان براي از بين بردن جوش انتخاب درستي است؟

خوردني هاي مغذي براي ناخن ‌ها

از بين بردن جاي جوش با 7 محصول تخصصي پوست

زنان شاغل اين مدل کفش را فراموش کنند!!

پاکسازي و لايه برداري پوست صورت با اسکراپ شکر خانگي!

روش‌هاي اشتباه در مراقبت از پوست

علت سفيد شدن مو در جواني را با اين سه دليل توضيح مي دهيم