آخرین اخبار

روحاني: در زمان قاجار و پهلوي دو سوم ايران جدا شد، آنها خيانت کردند سياسي

روحاني: در زمان قاجار و پهلوي دو سوم ايران جدا شد، آنها خيانت کردند

  بزرگنمايي:

چه خبر - روحاني: در زمان قاجار و پهلوي دو سوم ايران جدا شد، آنها خيانت کردند

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس‌جمهوري در مراسم چهلمين سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامي ايران در ميدان آزادي تهران سخنراني کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحاني در اجتماع راهپيمايان تهراني در مراسم راهپيمايي 22 بهمن در ميدان آزادي اظهار کرد: خداوند را حمد و سپاس مي‌گويم که ملت ايران را در 40 سال پيش از استبداد، استعمار و وابستگي‌ها رهانيد و اين ملت توانست نظام جمهوري اسلامي را در اين سرزمين استقلال بخشد.

وي افزود: 22 بهمن امسال ويژگي هاي خاص خود را دارد. از يک طرف همزمان است با چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي ايران يعني ملت ايران امروز وارد چهل و يکمين سال پيروزي انقلاب مي‌شود و از طرف ديگر امسال ايام دهه فجر ما عطر و بوي فاطمي دارد؛ همان بزرگواري که در سايه تعاليم پدر، همسرش و فرزمندانش، ملت ما توانست دربرابر همه قدرت ها بايستد و پيروزي را بدست آورد.

روحاني تاکيد کرد: از طرف ديگر امسال در شرايطي جشن 22 بهمن را برگزار مي کنيم که آمريکاي جنايتکار، صهيونيسم و ارتجاع منطقه مردم ما را در فشار و منگنه تحريم قرار داده اند. بنابراين امروز حضور مردم در خيابان هاي سراسر ايران اسلامي و در اين شهر بزرگ، عاصمه ايران، به اين معناست که نقشه‌هاي يک ساله دشمن نقش برآب شده است.

رئيس‌جمهور گفت: دشمن هرگز به اهداف شوم خود نخواهد رسيد. راه ما و مسير ما به همان صورت که چهل سال پيش انتخاب کرده بوديم ادامه خواهد داشت.

روحاني افزود: اولا انقلاب اسلامي ما براي حراست و حفاظت از ايران اسلامي عزيز انجام شد. مردم ما به خوبي مي دانند که در 205 سال قبل بخش بزرگي از مناطق شمالي ايران و قفقاز در دوران پادشاهان خائن قاجار از ايران جدا شد و 191 سال پيش بخش ديگري از شمال ايران را از اين سرزمين جدا کردند.

رئيس جمهور ادامه داد: 172 سال قبل بخش بزرگي از شمال غرب ايران جدا شد. 163 سال پيش نيز بخش بزرگي از شرق ايران از ما جدا شد و 138 سال قبل هم بخشي از شمال شرق ايران از کشور جدا گرديد و بعد در 100 سال پيش بخش بزرگي از جنوب ايران از کشور جدا شد.

وي گفت: 47 سال پيش، يعني هفت سال قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و در زمان رژيم خائن پهلوي بخش مهمي از جنوب کشور ايران (بحرين) که همواره در جغرافيا آن را به عنوان استان چهاردهم ايران مي‌آموختيم به دست خيانت بار پهلوي از ايران جدا شد.

روحاني گفت: شما ببينيد در عرض اين چند دهه و در دوران شاهان سست‌عنصر قاجار و پهلوي، دو سوم ايران را جدا کردند و اين بدان معناست که رژيم‌هاي گذشته ما علاوه بر اينکه بر دين، فرهنگ، رفاه و زندگي مردم خيانت کردند، بر تماميت ارضي ايران نيز خيانت کردند.

رئيس‌جمهور افزود: برخي از مردم يادشان هست و يا تاريخ را خوانده‌اند که در جنگ جهاني اول چگونه شمال، غرب و جنوب ايران توسط سه قدرت اشغال شد و در 77 سال پيش در زمان پهلوي اول در جنگ جهاني دوم، علي‌رغم بي‌طرفي ايران، متفقين ايران را به شمال و جنوب تقسيم کرده و بر کشور ما مسلط شدند و به شاه دستور دادند که از ايران خارج شود؛ او نيز همه شرايط متفقين را پذيرفت به شرط آنکه پس از او، پسرش شاه ايران شود.

وي تأکيد کرد: اين خيانت‌هاي آشکار پادشاهان نسبت به ملت بزرگ ايران بود، اما 38 سال پيش زماني که قدرت‌هاي جهاني تصميم گرفتند و صدام را تحريک کردند که با سلاح شرق و غرب و با پول ارتجاع منطقه و با سربازان بسياري از کشورهاي ديگر، به ايران حمله کنند، به صدام وعده دادند ظرف يک هفته خواهد توانست نظام جمهوري اسلامي را سرنگون کرده و 7 روز بعد در تهران مصاحبه کند.

روحاني تصريح کرد: در اين شرايط ملت ايران با فرزندان دلاورش، از ارتش و سپاه و بسيج در برابر همه جهان ايستادند، 8 سال مقاومت کردند و پيروزي‌هاي عظيمي را در تاريخ ثبت کردند. به دستور امام(ره) حصر آبادان را شکستند و خرمشهر و مناطق بزرگي از ايران را در عمليات فتح‌المبين آزاد کردند و قدرت دشمن را در هم شکستند.

رئيس‌جمهور گفت: ملت ايران به دنيا اعلام کردند که امروز ايران با زمان شاهنشاهي تفاوت پيدا کرده و امروز ايران اسلامي ستقرار يافته است و جوانان طبق وظيفه ديني و ملي خود در برابر همه دنيا با قدرت خواهند ايستاد.

وي اظهار داشت: مدرن‌ترين هواپيماها، توپخانه‌ها، تانک‌ها و هلي‌کوپترها را دنيا در اختيار صدام قرار داد اما در نهايت شکست نهايي نصيب دشمنان ايران شد و رزمندگان ما با پرچم پيروزي از جبهه به خانه برگشتند.

روحاني گفت: امروز همه دنيا بدانند قدرت جمهوري اسلامي ايران به مراتب از روزهاي رزم و جنگ بيشتر است. امروز نيروهاي مسلح ما در تهيه انواع سلاح و مهمات خودکفا هستند. امروز 85 درصد تجهيزات و مهمات و نيازمندي هاي ما به دست نيروهاي داخلي ساخته مي‌شود. ما براي ساختن انواع موشک‌هاي ضدزره، انواع موشک هاي پدافند هوايي، انواع موشک هاي زمين به دريا و دريا به دريا و انواع موشک هاي زمين به زمين از کسي اجازه نگرفته ايم و نخواهيم گرفت.

وي تصريح کرد: راهمان و قدرت نظامي را ادامه مي دهيم، قدرت نظامي ايران در طول اين چهل سال و به ويژه در طول پنج سال اخير براي همه جهانيان شگفت‌آور است.

روحاني گفت: ناوچه‌ها، نفربرها، تانک‌ها، سلاح هاي انفرادي و هر آنچه نيروهاي مسلح از سلاح و مهمات نياز دارند و همچنين شهامت نيروهاي مسلح، انگيزه و تدبير آنها شگفت‌آور است.

وي ادامه دارد: وقتي ايران اراده کرد به ملت عراق و ملت سوريه، لبنان، فلسطين و يمن کمک کند جهانيان ديدند که دشمنان به پيروزي دست نيافتند و تلاش دارند از منطقه خارج شوند تا ملت هاي منطقه با آزادي راه خود را ادامه دهند. اولين دستاورد انقلاب اسلامي تماميت ارضي، حراست از ايران عزيز، که يک ميليمتر از خاک اين سرزمين به دشمن واگذار نشد، است. ملت ما در برابر توطئه‌ها پيروز شد.

رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد: دومين دستاورد ملت ايران تغيير نظام مشروعيت در اين کشور بود. نظام مشروعيت در گذشته بر اين مبنا بود که فردي فرزند کدام طايفه است؛ اين اصل بر هيچ مبناي شرعي اين نظام منطبق نبود، اما دستاورد نظام جمهوري اسلامي اين بود که نظام مشروعيت را بر مبناي اسلام و جمهوريت قرار داد. امروز تمام مسئولين جمهوري اسلامي ايران از مقام معظم رهبري گرفته تا رئيس‌جمهور و اعضاي مجلس شوراي اسلامي، خبرگان و شوراها با راي مردم و با صندوق آرا مسئوليت را به عهده مي گيرند.

منبع: bartarinha.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد