آخرین اخبار

خاتمي: مردم در عذاب هستند سياسي

خاتمي: مردم در عذاب هستند

  بزرگنمايي:

چه خبر - خاتمي: مردم در عذاب هستند

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: به واقع نمي توان مشکلات مردم را انکار کرد، مردم در عذاب هستند، اگر تدبير رهبر معظم انقلاب اسلامي نبود و شوراي عالي اقتصادي تشکيل نمي دادند و به قوه قضاييه دستور نمي دادند که با متخلفان قاطعانه برخورد کند وضعيت از اين بدتر مي شد.

آيت الله سيد احمد خاتمي افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامي اغتشاشات سال 1398 را پيش بيني کردند. دشمن مي خواهد کساني که در فشار گراني هستند به کف خيابان بريزند و ضدانقلابي که مردم را نمي خواهد و در نقش اول خيانت به مردم قرار دارند سوار بر اين موج شود.

وي ادامه داد: دشمن مي خواهد از شرايط سخت مردم سوء استفاده کند اما مثل آفتاب براي ما روشن است که مردم بصير ايران به دشمنان سيلي خواهند زد. اکنون زمان نفس هاي آخر ضدانقلاب فرا رسيده است. آنها هم تا حدي کشش دارند، ملت ايران نشان داده است که خسته نمي شود اما دشمنان خود را خسته مي کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: ساعات و روزهاي آخر توطئه هاي دشمنان فرا رسيده است. راهپيمايي امسال 22 بهمن با 40 سال گذشته فرق دارد. راهپيمايي امسال ملت ايران در 22 بهمن ماه سالروز پيروزي انقلاب اسلامي مانور سياسي است که ملت در آن خواب خوش و خيال باطل دشمنان را از بين مي برد.

وي افزود: استکبار مي خواهد ببيند فشارهاي اقتصادي بر ملت ايران اثرگذار بوده است يا خير، يا اينکه مردم در 22 بهمن در خانه ها خواهند نشست و يا به خيابانها مي آيند و چون سالهاي گذشته شعارهاي ضداستکباري سرمي دهند.

خاتمي ادامه داد: با شناختي که از ملت ايران داريم امسال باشکوهترين راهپيمايي 40 ساله در 22 بهمن ماه رقم خواهد خورد. در شرايط کنوني نظام جمهوري اسلامي در قدرتمندترين وضعيت خود قرار دارد. اين شعار نيست بلکه به اتکاي واقعيتهاي بيروني مي گويم.

وي گفت: يک دليل اين سخن توطئه هاي بيشمار عليه ملت ايران است. ترامپ مي گويد بي نظيرترين تحريم را عليه ايران بکار گرفته است، اتحاديه اروپا هم که متاسفانه برخي به آن دلبسته اند به صراحت مي گويد ايران بايد موشکهاي باليستيک خود را کنار بگذارد.

وي افزود: موشک بالستيک موشکهايي با برد هزار تا 1500 کيلومتر هستند. ايران از شهرکهاي موشکي و همچنين موشکهاي ميان برد 500 تا هزار کيلومتر برخوردار است. ماه رمضان پارسال که داعشيها در مجلس شوراي اسلامي و مرقد امام راحل عمليات خرابکارانه داشتند، به دستور رهبر معظم انقلاب موشکي با برد 700 کيلومتر به مقر فرماندهي داعش پرتاب شد و همه فرماندهان آن به درک واصل شدند. اين فقط گوشه اي از قدرت موشکي ايران بود.

عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: اقتدار موشکي براي ايران حياتي است زيرا در دنيايي زندگي مي کنيم که استکبار و هم پيمانانش مانند گرگ هستند و فقط قدرت را در غارتگري و تجاوزگري مي دانند لذا دو مسئله شامل اقتدار هسته اي و اقتدار موشکي ايران اين گرگها را سرجايشان مي نشاند.

وي گفت: ايران هيچگاه قصد ساختن بمب اتمي نداشته است. البته فرمول آن را دارد ولي نمي خواهد از سلاحهاي کشتار جمعي استفاده کند اما داشتن انرژي هسته اي را براي خود حياتي مي داند. شيطنتهاي آمريکا فتيله اقتدار هسته اي ايران را پايين کشيد، برجام هم تمام شد. آنچه ايران را در اين شرايط حفظ مي کند همين اقتدار موشکي است. اگر اين اقتدار را از ما بگيرند روز ملت ايران را تبديل به شب سياه مي کنند، اقتدار موشکي ما باعث قدرتمندي و ترس استکبار است.

آيت الله خاتمي افزود: به دليل اقتدار و سرافزاري نظام اسلامي، استکبار طي 40 سال گذشته سختترين شرايط را بر ملت ايران تحميل کرد، اين گرانيهاي افسارگسيخته در اين 40 سال سابقه نداشته است. يک عامل گرانيها شيطنتهاي بيروني است زيرا سرمايه ملت ايران نفت است، نامردهاي آمريکايي فروش نفت ايران را به حداقل رسانده اند، کشورهايي که از ايران نفت مي خريدند از ترس آمريکا جرات نمي کنند، کشورهايي هم که جرات پيدا مي کنند و نفت مي فروشند به دليل تحريم بانکها نمي توانند پولش را به ايران بدهند.

وي ادامه داد: آمريکا حاکم بر دنيا نيست اما کشورهاي ديگر براي خريد نفت از ايران به آمريکا التماس مي کنند، قصه امروز آمريکا در دنيا قصه يک لات چاله ميدان است زيرا اين کشور ديگر کشورها را تهديد مي کند و به آنها آسيب مي زند. همپيمانان آمريکا نيز اروپاييان هستند، اخيرا اروپا به چند بانک اجازه داده که با ايران رابطه داشته باشند تا کشورهايي که از ايران نفت مي خريدند پول نفت را به اين بانکها بدهند و بانکها پول غذا و دارويي که به ايران داده مي شود را از پولي که کشورهاي خريدار نفت واريز مي کنند، بردارند.

او گفت: عامل دوم گرانيها نداشتن نظارت دقيق بر فروش کالا در بازار است. عامل سوم گرانيها نيز سوء مديريتها و نداشتن مديريت جهادي مي باشد.

منبع: irna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد