آخرین اخبار

خاتمي: مردم در عذاب هستند سياسي

خاتمي: مردم در عذاب هستند

  بزرگنمايي:

چه خبر - خاتمي: مردم در عذاب هستند

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: به واقع نمي توان مشکلات مردم را انکار کرد، مردم در عذاب هستند، اگر تدبير رهبر معظم انقلاب اسلامي نبود و شوراي عالي اقتصادي تشکيل نمي دادند و به قوه قضاييه دستور نمي دادند که با متخلفان قاطعانه برخورد کند وضعيت از اين بدتر مي شد.

آيت الله سيد احمد خاتمي افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامي اغتشاشات سال 1398 را پيش بيني کردند. دشمن مي خواهد کساني که در فشار گراني هستند به کف خيابان بريزند و ضدانقلابي که مردم را نمي خواهد و در نقش اول خيانت به مردم قرار دارند سوار بر اين موج شود.

وي ادامه داد: دشمن مي خواهد از شرايط سخت مردم سوء استفاده کند اما مثل آفتاب براي ما روشن است که مردم بصير ايران به دشمنان سيلي خواهند زد. اکنون زمان نفس هاي آخر ضدانقلاب فرا رسيده است. آنها هم تا حدي کشش دارند، ملت ايران نشان داده است که خسته نمي شود اما دشمنان خود را خسته مي کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: ساعات و روزهاي آخر توطئه هاي دشمنان فرا رسيده است. راهپيمايي امسال 22 بهمن با 40 سال گذشته فرق دارد. راهپيمايي امسال ملت ايران در 22 بهمن ماه سالروز پيروزي انقلاب اسلامي مانور سياسي است که ملت در آن خواب خوش و خيال باطل دشمنان را از بين مي برد.

وي افزود: استکبار مي خواهد ببيند فشارهاي اقتصادي بر ملت ايران اثرگذار بوده است يا خير، يا اينکه مردم در 22 بهمن در خانه ها خواهند نشست و يا به خيابانها مي آيند و چون سالهاي گذشته شعارهاي ضداستکباري سرمي دهند.

خاتمي ادامه داد: با شناختي که از ملت ايران داريم امسال باشکوهترين راهپيمايي 40 ساله در 22 بهمن ماه رقم خواهد خورد. در شرايط کنوني نظام جمهوري اسلامي در قدرتمندترين وضعيت خود قرار دارد. اين شعار نيست بلکه به اتکاي واقعيتهاي بيروني مي گويم.

وي گفت: يک دليل اين سخن توطئه هاي بيشمار عليه ملت ايران است. ترامپ مي گويد بي نظيرترين تحريم را عليه ايران بکار گرفته است، اتحاديه اروپا هم که متاسفانه برخي به آن دلبسته اند به صراحت مي گويد ايران بايد موشکهاي باليستيک خود را کنار بگذارد.

وي افزود: موشک بالستيک موشکهايي با برد هزار تا 1500 کيلومتر هستند. ايران از شهرکهاي موشکي و همچنين موشکهاي ميان برد 500 تا هزار کيلومتر برخوردار است. ماه رمضان پارسال که داعشيها در مجلس شوراي اسلامي و مرقد امام راحل عمليات خرابکارانه داشتند، به دستور رهبر معظم انقلاب موشکي با برد 700 کيلومتر به مقر فرماندهي داعش پرتاب شد و همه فرماندهان آن به درک واصل شدند. اين فقط گوشه اي از قدرت موشکي ايران بود.

عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: اقتدار موشکي براي ايران حياتي است زيرا در دنيايي زندگي مي کنيم که استکبار و هم پيمانانش مانند گرگ هستند و فقط قدرت را در غارتگري و تجاوزگري مي دانند لذا دو مسئله شامل اقتدار هسته اي و اقتدار موشکي ايران اين گرگها را سرجايشان مي نشاند.

وي گفت: ايران هيچگاه قصد ساختن بمب اتمي نداشته است. البته فرمول آن را دارد ولي نمي خواهد از سلاحهاي کشتار جمعي استفاده کند اما داشتن انرژي هسته اي را براي خود حياتي مي داند. شيطنتهاي آمريکا فتيله اقتدار هسته اي ايران را پايين کشيد، برجام هم تمام شد. آنچه ايران را در اين شرايط حفظ مي کند همين اقتدار موشکي است. اگر اين اقتدار را از ما بگيرند روز ملت ايران را تبديل به شب سياه مي کنند، اقتدار موشکي ما باعث قدرتمندي و ترس استکبار است.

آيت الله خاتمي افزود: به دليل اقتدار و سرافزاري نظام اسلامي، استکبار طي 40 سال گذشته سختترين شرايط را بر ملت ايران تحميل کرد، اين گرانيهاي افسارگسيخته در اين 40 سال سابقه نداشته است. يک عامل گرانيها شيطنتهاي بيروني است زيرا سرمايه ملت ايران نفت است، نامردهاي آمريکايي فروش نفت ايران را به حداقل رسانده اند، کشورهايي که از ايران نفت مي خريدند از ترس آمريکا جرات نمي کنند، کشورهايي هم که جرات پيدا مي کنند و نفت مي فروشند به دليل تحريم بانکها نمي توانند پولش را به ايران بدهند.

وي ادامه داد: آمريکا حاکم بر دنيا نيست اما کشورهاي ديگر براي خريد نفت از ايران به آمريکا التماس مي کنند، قصه امروز آمريکا در دنيا قصه يک لات چاله ميدان است زيرا اين کشور ديگر کشورها را تهديد مي کند و به آنها آسيب مي زند. همپيمانان آمريکا نيز اروپاييان هستند، اخيرا اروپا به چند بانک اجازه داده که با ايران رابطه داشته باشند تا کشورهايي که از ايران نفت مي خريدند پول نفت را به اين بانکها بدهند و بانکها پول غذا و دارويي که به ايران داده مي شود را از پولي که کشورهاي خريدار نفت واريز مي کنند، بردارند.

او گفت: عامل دوم گرانيها نداشتن نظارت دقيق بر فروش کالا در بازار است. عامل سوم گرانيها نيز سوء مديريتها و نداشتن مديريت جهادي مي باشد.

منبع: irna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قول همکاري دانمارک و بريتانيا درباره ايران

پوتين، ترامپ را تهديد به حمله موشکي کرد

احتمال استيضاح وزير صنعت در پي گراني خودرو

روحاني: هرگز رفتار غيرمسئولانه اروپا را نمي‌پذيريم

ظريف: رياکاري واشنگتن برملا شد

نمايندگان مجلس: «پوري‌حسيني» را عزل کنيد

مکارم: سفر‌هاي خارجي نوروزي را کاهش دهيد

جزئيات شکايت محمد خاتمي از قدوسي و نقدي

ازغدي: روحاني انتقادپذير نيست

گفتگوي تلفني ملک سلمان و پوتين

ذوالنور: به طرح استيضاح رئيس جمهور افتخار مي‌کنم

کشورگشايي خفيفِ «بن سلمان» در پاکستان

حاجي دليگاني: روحاني صلاحيت ندارد

سيد محمد خاتمي از کريمي قدوسي شکايت کرد

تغييرات به قوه قضاييه رسيد؛ ادغام دو معاونت

ترامپ به ايران سفر مي‌کند؟

ترور «عرفات» با خميردندان آغشته به سم

دادستان: نجات جان «زنجاني» دست خودش است

دهقان: استيضاح روحاني، وقت تلف کردن است

پيشنهاد احمدي‌نژاد براي برگزاري رفراندوم اقتصادي

جلالي: هيچ رفتار انتخاباتي از لاريجاني نديدم

رهبر انقلاب: در 22 بهمن امسال، جمعيت بيشتري آمده بودند

احتمال جنگ ميان ايران و اسرائيل؟ جدي نگيريد!

پايداري مي‌خواهد قاليباف را جايگزين روحاني کند

‎روحاني: بايد شرايط کشور را درک کرد

سفير پاکستان به وزارت خارجه ايران احضار شد

روحاني: انتقام شهداي مرزبان را مي‌گيريم

ظريف: تا دمشق بخواهد در سوريه مي‌مانيم

دليل سفر امام جمعه اهواز به انگليس از زبان بعيدي‌نژاد

توضيحات قاليباف درباره حواشي عروسي دخترش

غيررسمي؛ طرح استيضاح روحاني کليد خورد

هشدار فرماندهان نظامي ايران به پاکستان

هشدار «جمهوري اسلامي» درباره حملات تروريستي

ترامپ، امروز دنيا را غافلگير مي‌کند

فرمانده کل سپاه: نفوذي‌ها در سيستم اداري کشور، براي مردم مشکل ايجاد مي‌کنند

ملاقات کروبي با چند تن از روحانيون اصلاح‌طلب

آمريکا خواهان آزادي مير، رهنورد و کروبي شد!

تحصن سراسري عليه تصويب FATF

نامه روحاني به رهبري درباره بيانيه 40 سالگي انقلاب

عامل حمله تروريستي اتوبوس سپاه را بشناسيد

زدوبند 280 ميليون يورويي در شرکت «هفت‌تپه»

امام جمعه اهواز: در انگليس بستري نشده‌ام

نقشه آمريکا براي اخلال در برنامه موشکي ايران

سخنان منتسب به حدادعادل تکذيب شد

نوبخت: حقوق اسفند از نيمه دوم ماه واريز مي‌شود

گمانه‌زني؛ رئيسي در قوه‌ قضائيه،مروي در آستان‌ قدس

افزايش فشارها به مجمع براي رد FATF

گمانه‌زني؛ رئيسي در قوه‌قضائيه،مروي در آستان‌قدس

تشکيل شوراي رهبري براي تعيين جايگزين مقام معظم رهبري تکذيب شد

«ج.ا»: صدا و سيما مردم را به شورش تشويق کرد