آخرین اخبار

عارف: وزرا يادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند سياسي

عارف: وزرا يادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند

  بزرگنمايي:

چه خبر - عارف: وزرا يادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند

محمدرضا عارف رئيس رئيس شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان در ديدار با اعضاي تشکل مجمع فرهنگيان ايران اسلامي، با بيان اينکه به مجمع فرهنگيان نگاهي راهبردي وجود دارد و در عرصه آموزش و پرورش بايد ميدان دار باشد، بر ضرورت اصلاح جايگاه معلم در نظام آموزشي کشور تاکيد کرد و گفت: متاسفانه نسبت به ارتقاء منزلت و معيشت معلمان غفلت‌هاي صورت گرفته و جايگاه معلمان عزيز در جامعه ما آنگونه که در شان و مقام آنهاست قرار ندارد و هم دولت و هم مجلس شوراي اسلامي بايد در خصوص اصلاح اين روند اقدامات لازم را انجام دهند و به عنوان خدمت‌گذار معلمان عزيز در کميسيون آموزش و تحقيقات در اين راستا به اتفاق همکارانم تلاش خواهم کرد.

عملکرد فراکسيون اميد بايد با روش مطلوب‌تري به اطلاع افکار عمومي برسد

وي با اشاره به عملکرد فراکسيون اميد، اين فراکسيون را يکي از تاثيرگذارترين فراکسيون‌هاي مجلس دانست و با انتقاد از تشکلهاي اصلاح طلب در عدم ارائه پيشنهاد و مشورت‌هاي کاربردي به فراکسيون اميد، گفت: انتظار از تشکلهاي اصلاح طلب اين است که با فراکسيون اميد ارتباط و همکاري هاي لازم را داشته باشند البته بايد عملکرد فراکسيون اميد با روش مطلوب‌تري به اطلاع افکار عمومي برسد و تصور مي شود برخي نقدها به فراکسيون به دليل بي اطلاعي از فعاليت هاي اصلاح طلبان مجلس باشد.

از کساني حمايت کرديم که بعداً رودرروي فراکسيون اميد قرار گرفتند

رئيس شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان با ياددآوري شرايطي که فراکسيون متبوعش شکل گرفت، تصريح کرد: در زمان انتخابات مجلس دهم به دليل رد صلاحيت‌هاي صورت گرفته کساني را در برخي استانها مورد حمايت قرار داديم که بعداً مهمترين وظيفه شان را در مجلس رودررويي با فراکسيون اميد تعريف کردند.

وزرايي که مدعي اصلاح طلبي هستند، هماهنگي مناسبي با فراکسيون اميد ندارند

وي با اشاره به حمايت فراکسيون اميد از دولت و با بيان اينکه برخي يادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند، گفت: وزرايي که مدعي اصلاح طلبي هستند، هماهنگي مناسبي با فراکسيون اميد ندارند و متاسفانه بايد بگويم برخي دوستان اصلاح طلب که عهده دار سمتي مي شوند با رفتاري که تلقي عافيت طلبي و ماندگاري در قدرت به هر قيمتي مي شود عملکرد آنها بعضاً به هيچ وجه با گفتمان اصلاح طلبي همخواني ندارد.

سهم افراد و جريانات در روي کار آمدن آقاي احمدي‌نژاد چه بود؟

عارف با اشاره به فرازو نشيب‌هاي گفتمان اصلاح طلبي از بعد از دوم خرداد 76، يادآور شد: بارها گفته ام که بايد عملکرد جريان اصلاح طلب در دهه هاي 80 و 90 نقد جدي شود و قداست افراد هم نبايد مانع از نقد شود، بايد به اين سوال پاسخ داد که چرا دوم خرداد 76 به تير 84 تبديل شد؟ سهم افراد و جريانات در روي کار آمدن آقاي احمدي نژاد چه بود؟

حفظ نظام در گرو تاثيرگذاري گفتمان اصلاح طلبي است

وي با ياددآوري تاثير گذاري جريان خط امام از خرداد 42 در تحولاتي که منجر به پيروزي انقلاب اسلامي شد، تاکيد کرد: خط امامي ها که بعدها به جريان اصلاح طلب نام گرفتند جريان اصيل انقلاب هستند و نبايد خودشان را از متن تحولات جامعه کنار بکشند.امروز حفظ نظام در گرو تاثير گذاري گفتمان اصلاح طلبي است.

برخي رسانه هاي خارجي به دنبال القاء ناکارآمدي اصلاح طلبان هستند

رئيس شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح طلبان در همين ارتباط خاطرنشان کرد: برخي رسانه هاي خارجي که مي خواهند نظام را ناکارآمد جلوه دهند به دنبال القاء ناکارآمدي اصلاح طلبان هستند که بايد همه دوست داران نظام اسلامي بخصوص رقباي جريان اصلاح طلب هوشيار باشند که از حملات رسانه هاي خارجي به اصلاح طلبان خشنود نشوند چرا که هدف آنها اصل نظام است.

وي با اظهار گلايه از برخي اظهانظرها در داخل خانواده اصلاحات که بعد از تشکيل فراکسيون اميد نقدهاي غيرمنصفانه به اين فراکسيون مطرح کردند، تاکيد کرد: در زمان انتخابات شوراها که متاسفانه ليست هاي جعلي فراواني در مقابل ليست اصلي اصلاح طلبان منتشر شد اما تمامي اعضاي ليست اميد در تهران راي آوردند.آيا اين راي آوري تصادفي است؟ ممکن است ضابطه اي که منجر به تشکيل ليست اميد شوراها شد داراي اشکالاتي بوده که مطمئناً در انتخابات آينده اصلاح خواهد شد اما هيچکس نمي تواند مدعي شود هريک از اعضاي اين ليست نماينده يک فرد بودند.

عارف ادامه داد: ليست اميد در زمان انتخابات شوراها بر اساس صرفاً ضابطه و بدون اعمال سلايق افراد خاص بسته شد.البته ضابطه و مقررات ملاک عمل نياز به بازنگري و اصلاح دارد که بايد چنين شود.

شوراي شهر تهران عقب ماندگي يکسال گذشته را جبران کند

رئيس شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح طلبان با اشاره به تاثيرگذاري تصميمات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در بازه زماني کوتاه مدت، گفت: متاسفانه شوراي اسلامي شهر تهران در يکسال و نيم گذشته بيشتر درگير تغييرات در مديريت شهري بوده است به همين دليل دچار عقب ماندگي هايي درخصوص برنامه هاي اعلام شده در زمان انتخابات به مردم هستيم.دوستان شوراي شهر بايد در مدت باقي مانده اين عقب ماندگي را جبران کنند.

شهردار تهران به دنبال تغييرات مکرر مديريتي نباشد

وي با مخاطب قرار دادن دکتر حناچي، شهر دار جديد تهران، گفت: تغييرات مکرر در بدنه مديريت شهري عملاً روند خدمت گذاري به مردم را با مخاطراتي رو به رو مي کند. انتظارم از آقاي دکتر حناچي اين است که به اين مهم توجه داشته باشند که شهرداري تهران ديگر طاقت تغييرات مکرر مديريتي را ندارد و اميدوارم در دوره مديرت ايشان شاهد کمترين تغييرات مديريتي باشيم و کارها با مشورت و تعامل با خبرگان و صاحب نظران پيش رود.

اگر از داخل شوراي عالي اصلاح طلبان چند صدا بيرون بيايد، شکست خواهيم خورد

رئيس شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان با بيان اينکه بايد در مقابل مردم مسئوليت پذير باشيم، گفت: در درون حانواده اصلاحات بايد وحدت، هماهنگي و انسجام را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار دهيم و براي رسيدن به وحدت هيچ راهي جز گذشت نداريم.اگر از داخل شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان چند صدا بيرون بيايد، مطمئناً شکست خواهيم خورد.

اخبار نگران کننده‌اي از نحوه برخورد با فعالان صنفي به گوش مي رسد

عارف در پايان با توصيه به همه دلسوزان نظام به وحدت و همدلي در شرايط فعلي کشور، تاکيد کرد: اقشار مختلف مردم اعم از کارگران، معلمان، دانشجويان مطالبات به حقي دارند که بايد مسئولان پاسخ قانع کننده به آنان بدهند.برخوردهاي امنيتي و قضايي با مطالبات قانوني اقشار مختلف مردم چاره کار نيست و مسئولان ذي ربط بايد در خصوص برخي اخبار نگران کننده از نحوه برخورد با فعالان صنفي شفاف سازي کنند.

منبع: jahannews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نازنين زاغري به اعتصاب غذاي خود پايان داد

پيام جهرمي به حاتمي در پي عدم موفقيت چه خبر

جزئيات توافق نوبخت با وزير سابق بهداشت

طرح ترامپ براي خروج از ناتو فاش شد

زيباکلام: اصلاح‌طلبان متهم اصلي وضع فعلي هستند

احمد توکلي از معاون روحاني شکايت کرد

فرمانده سپاه به نتانياهو: با دُم شير بازي نکن

ترامپ به اون نامه نوشت

نتيجه نامعلوم سخنان خوئيني‌ها عليه هاشمي

احضار سفير ايران در لندن به خاطر نازنين زاغري

شايعات تازه درباره رفع حصر مهدي کروبي

روحاني: دست بزرگان استان گلستان را مي‌بوسم

فائزه هاشمي: وقتي نهاد‌هاي حکومتي بي عدالتي مي‌کنند فاجعه است

ظريف به عراق مي‌رود

آمريکا از مواضع ضد ايراني فرانسه تشکر کرد

حمله موشکي اسرائيل به سوريه

قاليباف: شايعات عليه پسرم، کار ضد انقلاب است

امام جمعه تبريز: ما از تلگرام رفتيم، اما دشمن ماند

قاليباف: تا امروز به دنبال پست و مقام نبوده‌ام

علم الهدي: چشم نبايد به چند کافر اروپايي باشد

لبنان از اسرائيل شکايت مي‌کند

استعفاي ظريف و خروج از برجام تکذيب شد

روحاني: در روز‌هاي سخت، همه بي‌وفا شدند!

ترامپ به زودي به برجام باز خواهد گشت

شريعتمداري: اسماعيل بخشي مجرم است

وزارت کشور: درخواست احمدي‌نژاد براي برگزاري تجمع قابل بررسي است

لاريجاني: اصل ماجراجويي آمريکايي ها نشانه گرفتن مباني ديني است

فرضيه‌هايي درباره 41 مشاورِ 4 وزير روحاني

مجسمه وزير بهداشت هم رسيد!+عکس

چرا دشمن برجام موشکي را عليه ايران مطرح کرد؟

مطهري: حجاب را به رفراندوم بگذاريد

روحاني: در کار تامين علوفه هم مانده‌ايم

کيم از ترامپ انتقام مي‌گيرد؟

پيشنهاد رحيمي به لاريجاني درباره اسماعيل بخشي

مطهري: درباره اسماعيل بخشي روشنگري کنيد

عارف: وزرا يادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند

مجلس درباره ادعا‌هاي اسماعيل بخشي ورود مي‌کند

نماينده شهريار: تافته جدا بافته نيستيم

ظريف به مشهد رفت و با رئيسي ديدار کرد

روحاني استعفاي وزير بهداشت را پذيرفت

قاليباف: 4 درصدي‌ها هر روز فربه‌تر مي‌شوند

خاتمي: رضاخان بي‌سواد و بي‌دين بود

واکنش مطهري به پيشنهاد باهنر درباره رفع حصر

روزنامه جوان: استدلال فاطمه هاشمي سخيف بود

ابهامات تازه درباره آمار‌هاي عمليات کربلاي 4 و 5

چک‌هاي تامين اجتماعي از زنجاني پس گرفته شد

تحصن نماينده ميانه در اعتراض به بودجه 98

مقصر فحاشي نماينده سراوان؛ علي مطهري

شرط رهايي بابک زنجاني از حکم اعدام

تبريزي: ترکيب احمدي‌نژاد و روحاني به درد مي‌خورد