آخرین اخبار

جزئيات پرونده خودکشي در دانشگاه الزهرا حوادث

جزئيات پرونده خودکشي در دانشگاه الزهرا

  بزرگنمايي:

چه خبر - جزئيات پرونده خودکشي در دانشگاه الزهرا

مهناز ملانظري (رئيس دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به بودجه پيشنهادي دولت براي دانشگاه‌ها در سال 98 گفت: بودجه دانشگاه الزهرا حدود 14 درصد رشد داشته که تقريبا عمده دانشگاه‌ها ميانگين افزايش بودجه‌شان در همين رنج 14 درصد بوده است، اما با توجه به اينکه گفته مي‌شود در سال آينده حقوق کارکنان 20 درصد افزايش پيدا مي‌کند، اين نشان دهنده آن است که ما با مشکلات و چالش‌هاي خيلي جدي در سال 98 روبرو هستيم.

وي ادامه داد: اگر افزايش حقوق را که اجتناب ناپذير است و بايستي آن را اعمال کنيم، در نهايت آنچه که براي اداره دانشگاه و ساير موارد مي‌ماند، رقم بسيار ناچيزي است. ضمن اينکه ما امسال با افزايش چشمگير قيمت‌‎ها روبه رو بوديم که خود همين‌ها در واقع تمام پيش‌بيني‌هاي ما را به هم ريخته است.

ملانظري با بيان اينکه افزايش قيمت‌ها دو آثار سوء داشته است، گفت: يکي از آثار مهم افزايش قيمت‌ها اين است که هزنيه‌هاي دانشگاه را به طور جدي بالا برده و از طرف ديگر همين مساله موجب شده با رشد تقاضاي 30 درصدي دانشجويان براي استفاده از غذا، سلف و خوابگاه رو به رو شويم. به تعبير ديگر آن دسته از دانشجوياني که تا قبل از اين بيرون از دانشگاه غذا مي‌خوردند يا به رستوران‌هاي اطراف مراجعه مي‌کردند، در حال حاضر با توجه به افزايش قيمت‌ها ترجيح مي‌دهند از غذاي سلف استفاده کنند اين افزايش 30 درصدي هزينه مضاعفي را به دانشگاه تحميل کرده است.

رئيس دانشگاه الزاهرا به افزايش درخواست دانشجويان براي خوابگاه‌ها اشاره کرد و گفت: به موازات اين افزايش درخواست ما با افزايش تقاضا براي خوابگاه‌ نيز مواجه هستيم؛ يعني دانشجوياني که در واقع با هم و يا به طور مشترک خانه‌هايي را بيرون از دانشگاه اجاره کرده بودند و در خوابگاه زندگي نمي‌کردند، الان با اين افزايش قيمت‌ها به خوابگاه‌ها برگشتند. اين مسائل با توجه به کاهش چشمگير افزايش بودجه سال 98 مشکلات جدي براي اداره دانشگاه‌ها به وجود خواهد آورد.

ملانظري با اشاره به مشکلات بودجه‌اي سال 97 گفت: با توجه به ميزان کمي که در بودجه 98 افزايش يافته، قطعا براي سال آينده با مشکلات رو به رو خواهيم بود، اما موضوع خيلي جدي‌تر تخصيص بودجه سال 97 است. به عنوان مثال در سال 97 چيزي حدود 69 درصد بودجه در طي 9 ماه سال تخصيص داده شد، در صورتي که بايد در نه ماه اول سال حدود 75 درصد بودجه را به ما مي‌دادند. متاسفانه اين فاصله موجب بروز برخي مشکلات شد، اميدوارم براي سال آينده با وجود افزايش تقاضاي دانشجويان اين ميزان بودجه تخصيص داده شده به دانشگاه‌ها به طور مرتب تا آخر سال پرداخت و جبران شود.

وي در خصوص جلسه معاون اول رئيس جمهور با دانشگاه‌هاي برتر کشور گفت: در اين جلسه برخي افراد ما نيز به نمايندگي از دانشگاه الزهرا حضور داشتند و قرار بر اين شد که دانشگاه نيز در مباحث اقتصادي و پولي همکاري‌هايي داشته باشند. به طور مشخص فعلاً کاري به دانشگاه ما محول نشده، اما کماکان جلسات متعددي در اين زمينه در حال برگزاري است تا در نهايت جمع بندي‌هاي لازم صورت بگيرد و به دولت ارائه شود.

ملانظري درباره اخبار اخيري که مربوط به خودکشي يکي از دانشجويان سابق دانشگاه صورت گرفت، توضيح داد: علت اين اتفاق فعلا براي ما مشخص نيست، البته ما خيلي جدي اين مسئله را پيگيري کرديم. روزي که اين شخص به دانشگاه آمد نه به دانشکده خودش مراجعه کرد و نه نزد اساتيدش رفته بود، چون بعضا به ديدن مدير گروه و اساتيدش مي‌آمد و با آنها صحبت و گفتگو مي‌کرد. در اين شش سالي که فارغ التحصيل شده بود چندين بار هم آمد و با اساتيدش درد و دل کرد، ولي آن روزي که اين اتفاق افتاد نه به دانشگاه خود و نه به ديدن اساتيدش رفته بود و نه حتي براي انجام کار خاصي به سمت آموزش دانشگاه رفته بود.

رئيس دانشگاه الزهرا در پايان اظهار کرد: براي ما هم فعلا مشخص نيست که آن شخص چرا اين کار را کرده، ولي مرکز مشاوره دانشگاه با بررسي‌هايي که داشته به نظرش مي‌آيد که دانشجو به خاطر توجه خاصي که به محيط‌ دانشگاه داشته و يا شايد فکر مي‌کرد اگر اينجا اين کار را بکند به هر حال بيشتر مورد نگاه مرحمت دوستان همکلاسي آن و اساتيد خود قرار مي‌گيرد. در محيط اقدام به اين کار کرده است، در واقع شرايط آن شخص شرايط خاصي بوده و در دوره تحصيل مشکلات و بيماري‌هاي مختلفي از جهت روحي و افسردگي داشته و اين موارد در پرونده‌اش نيز هست در هر حال ما هم نفهميديم که چرا به دانشگاه برگشته است.

منبع: ilna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تنبيه معلم، دانش‌آموز را روانه بيمارستان کرد

باند دختر رزمي‌کار و همدستانش متلاشي شد

قتل همسر در ملاقات زندان

کشف 288کيلوگرم هروئين از کاميون ايراني در اروپا

حريق يک مدرسه در محمودآباد

اعتراف به همسرکشي بعـد از 55روز

عامل تبليغ خاص آرايشگاه زنانه دستگير شد

بازداشت معلم به اتهام کتک زدن دختر دانش‌آموز

تهديد به انتشار تصاوير دختر جوان توسط خواستگار

خودکشي پدر به خاطر اعتياد پسر

مرگ 7 دختر و پسر در ويلاي دماوند

سارق موبايل‌قاپ زمينگير شد

زلزله 5 ريشتري هرمزگان را لرزاند

جوان ايراني بعد از قتل از کانادا گريخت و برگشت

توضيح پليس کرمانشاه درباره برخورد با يک مجرم

قاتل کودک 11 ساله: خودم قرباني تجاوز هستم

حمله انتحاري به اتوبوس سپاه در سيستان و بلوچستان

سقوط هواپيماي فوق سبک در کاشمر

پسر 12 ساله خودش را حلق‌آويز کرد

فريب دختران با خودروي شاسي بلند و ويلا

دانش‌آموز متهم به قتل معلم در آستانه اجراي حکم

کشته شدن 6 سرباز پاکستاني در مرز ايران

انهدام باند سرقت «اقدس گاو باز»

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازيگري

دستگيري 8 نفر در ارتباط با حادثه زاهدان

گردش ماليِ عجيب قاچاقچيان انسان در ايران

محاکمه جواني که دلال ارز را کشت

قاتل «سُلاله» اعدام شد

قتل زن صيغه‌اي به خاطر فحاشي به مادر شوهر

قتل در افغانستان، دستگيري در ايران

ضرب و شتم دانش‌آموز اين بار در اروميه

آمريکا، يک پيرمرد 70 ساله را اعدام کرد

وقوع زمين لرزه 7.1 ريشتري در پرو

قصاص، عاقبت قتل به خاطر ظرف شستن

دستگيري مرد شيطان‌صفت در نياوران

سقوط يک فروند بالگرد اورژانس با 4 سرنشين

اسامي شهداي حادثه سقوط بالگرد اعلام شد

مردي با کمک پسرش زن خود را تکه تکه کرد

تجاوز مرد ماساژور به 4 کودک

جوان 27 ساله همسر و دخترش را به قتل رساند

خودکشي دسته جمعي در مرکز ترک اعتياد هرمزگان

سرقت 3 ميلياردي توسط کارمند اخراجي شرکت

تجاوز، پايان شوم عشق اينستاگرامي

ماجراي ضرب و شتم يک زن در نمايندگي سايپا

سقوط مجدد يک جنگنده هندي در مرز پاکستان

حمله سگ‌هاي ولگرد به يک خانم در لواسان

سرقت 500 ميليوني راننده سرويس مدرسه

کلاهبرداري با عنوان آژانس و تور‌هاي گردشگري

دستگيري مزاحم اينستاگرامي دختر جوان

نقشه سرقت از جواهرفروشي سعادت‌آباد لو رفت