آخرین اخبار

نخستين پيش بيني ها از برندگان احتمالي اسکار 2019 + عکس سينما

نخستين پيش بيني ها از برندگان احتمالي اسکار 2019 + عکس

  بزرگنمايي:

چه خبر - از بردلي کوپر و ليدي گاگا تا آلفونسو کوارون

اگرچه اسکار هميشه در قدم آخر شگفتي‌هاي خود را رو مي‌کند و پيش‌بيني‌هاي اوليه هميشه انطباق کاملي با نامزد‌هاي نهايي و برندگان ندارد، اما با توجه به فيلم‌هاي اکران شده، بعيد است نتايج نهايي امسال، تفاوت زيادي با پيش‌بيني‌ها داشته باشد. حدود چهار ماه ديگر، آکادمي اسکار برندگان تنديس طلايي اين رويداد سينمايي را معرفي خواهد کرد. اسکار از نظر بسياري از سينماگران مهم‌ترين جايزه سينمايي جهان و شايد به همين دليل است که از هم اکنون گمانه‌زني‌ها درباره برندگان و نامزد‌هاي دريافت جوايز اين رويداد سينمايي آغاز شده است.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس درسافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
شانس هاي اصلي برندگان اسکار 2019

رسانه‌هاي مختلف با بهره‌گيري از نظر منتقدان سعي دارند تا نزديک‌ترين پيش‌بيني‌ها به واقعيت را درباره برندگان نهايي اسکار منتشر کنند. نکته ديگر آنکه پاييز هر سال براي سينمايي‌ها يک فصل پر اتفاق است. جشنواره‌ها و رويداد‌هاي مهمي در حوزه سينما برگزيدگان خود را معرفي مي‌کنند. فصل طلايي اکران برجسته‌ترين فيلم‌هاي سال سينما درست در همين چند ماه قرار دارد. البته بسياري از پيش‌بيني‌ها درباره اسکار بخش بهترين فيلم خارجي زبان سکوت کرده‌اند. دليلش هم واضح است. 87 کشور براي حضور در اين بخش فيلم ارسال کرده‌اند. فيلم‌هايي که عمدتا در کشور‌هاي توليد‌کننده، اکران شده و هنوز بسياري از منتقدان نتوانسته‌اند آن‌ها را ببينند، پس قضاوت درباره آن‌ها تقريبا غيرممکن است. از همين رو بيشتر پيش‌بيني‌ها از هرگونه اظهارنظر درباره فيلم‌هاي خارجي زبان اجتناب کرده‌اند. با اين حال برخي نيز فهرست‌هايي درباره اين بخش اعلام کرده‌اند.

بيشتر بدانيد : تاريخ و زمان برگزاري اسکار 2019 اعلام شد

در ديگر بخش‌ها، اما گزينه‌هاي متعدد و متفاوتي وجود دارد. ما در اين گزارش سعي مي‌کنيم تا مهم‌ترين و محبوب‌ترين بخش‌هاي اسکار را بررسي و پيش‌بيني‌هاي چند رسانه را در اين بررسي جمع‌بندي و منتشر کنيم.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس درسافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
فيلم «رم» آلفونسو کوارون

اين بخش‌ها شامل بهترين فيلم، بهترين کارگرداني، بهترين بازيگران زن و مرد و بهترين فيلمنامه است. اگرچه اسکار هميشه در قدم آخر شگفتي‌هاي خود را رو مي‌کند و پيش‌بيني‌هاي اوليه هميشه انطباق کاملي با نامزد‌هاي نهايي و برندگان ندارد،، اما با توجه به فيلم‌هاي اکران شده، بعيد است نتايج نهايي امسال، تفاوت زيادي با پيش‌بيني‌ها داشته باشد. اين پيش‌بيني‌ها دوستداران سينما را هم مشتاق مي‌کند تا با ديدن فيلم‌ها، داوري خود را درباره فيلم‌ها داشته باشند.

بهترين فيلمنامه اصلي

«رم» ساخته و نوشته فيلمساز معروف مکزيکي، آلفونسو کوارون شانس اصلي نامزدي در بخش بهترين فيلمنامه اصلي يا اورجينال است. پس از اين فيلم «مورد علاقه» نوشته دبورا ديويس و توني مک نامارا قرار دارد. «اصلاحيه اول» نوشته پل شريدر، «کتاب سبز» نوشته نيک واله لونگا، برايان هيس کوري و پيتر فرلي، «ببخشيد که مزاحمت شدم» نوشته بوتس رايلي و «موروثي» نوشته اري استر ديگر شانس‌هاي اصلي اين بخش هستند.

بهترين فيلمنامه اقتباسي

برآيند بسياري از پيش‌بيني‌ها اين است که شانس اصلي نامزدي اسکار امسال در اين بخش به «BlacKkKlansman» ساخته جديد اسپايک لي اختصاص دارد. اثري در مورد يک پليس سياهپوست که موفق مي‌شود به يک گروه کوکلاکس کلان نفوذ کند و تا رياست آن هم پيش برود.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس درسافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
«BlacKkKlansman» ساخته جديد اسپايک لي

بعد از او «اگر خيابان بيلي مي‌توانست حرف بزند» نوشته بري جنکينز، «بچه زيبا» نوشته لوک ديويس و فليکس فان گروئنينگن، «يک ستاره به دنيا آمده» نوشته اريک راث و هشت نويسنده ديگر و «پلنگ سياه» نوشته ريان کوگلر و سه نويسنده ديگر در رتبه‌هاي بعدي پيش‌بيني‌ها هستند.

بهترين بازيگر نقش مکمل مرد

درميان بازيگران مکمل امسال، بيشتر پيش‌بيني‌ها نام ماهرشالا علي را براي بازي در فيلم کتاب سبز تکرار کرده‌اند. او احتمالا يکي از شانس‌هاي اصلي اسکار امسال است. در کنار او و بهتر است بگوييم در مقابل او «دنيل کالويا» با فيلم «بيوه‌ها» ايستاده است، همچنين «استيو کارل» هم با فيلم «معاون» و نيکلاس هولت براي بازي در فيلم «مورد علاقه» ديگر نامزد‌هاي احتمالي اين بخش هستند. اما ديگر بازيگران مکمل مرد چندان مورد توجه پيش‌بيني‌ها نبوده‌اند.

بهترين نقش مکمل زن

نفر اول با اختلاف نسبتا زياد «رجينا کينگ» است که براي بازي در فيلم «اگر خيابان بيل مي‌توانست حرف بزند» مورد توجه قرار گرفته. بعد از او باقي بازيگران به نوعي همتراز هستند. ريچل وايس براي بازي در فيلم «مورد علاقه» و مارينا دي تاويرا براي بازي در فيلم «رم»، ليندا کاردليني براي فيلم «کتاب سبز» و اليزابت دبيکي براي فيلم بيوه‌ها در رتبه‌هاي بعدي پيش‌بيني‌ها قرار دارند.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
رجينا کينگ

در اين ميان نيکول کيدمن که فيلم «پسر پاک شده» را داشت، اگرچه در بعضي از پيش‌بيني‌ها حضور دارد، اما نتوانسته نظر بيشتر منتقدان را جلب کند و خودش را به گزينه‌هاي مورد قبول برساند.

بهترين بازيگر مرد

برادلي کوپر براي بازي در فيلم «يک ستاره به دنيا آمده» شانس اصلي نامزدي براي دريافت جايزه بهترين بازيگري است.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
فيلم کتاب سبز

بعد از او ويگو مورتنسن براي فيلم کتاب سبز و «ويلم دافو» براي فيلم «در دروازه ابديت» قرار دارند. کريستين بيل که براي بازي در فيلم معاون جزو نامزد‌هاي احتمالي اسکار بود، در بسياري از پيش‌بيني‌ها طبق نظر منتقدان از جدول نهايي حذف شده است. رابرت ردفورد، استيو کارل و... هم در برخي از پيش‌بيني‌ها حاضر هستند.

بهترين بازيگر زن

گلن گلوس شايد مهم‌ترين گزينه دريافت جايزه اسکار بازيگري باشد. او امسال فيلم «همسر» را در اسکار دارد. اما در کنار او بازيگر مطرح سينماي هاليوود «ليدي گاگا» با فيلم «يک ستاره به دنيا آمده» قرار دارد. همچنين «ياليتزا آپاراچيو» براي بازي در فيلم «رم» و اوليويا کولمن براي بازي در فيلم «مورد علاقه» گزينه‌هاي جدي ديگر هستند.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
گلن گلوس

کري موليگان هم براي فيلم «زندگي وحشي» از نامزد‌هاي احتمالي اين بخش است که شانس قابل توجهي دارد. نيکول کيدمن در اين بخش هم طبق نظر برخي از منتقدان شانس بالايي ندارد. او فيلم ويرانگر را بازي کرده و در کنارش مليسا مک‌کارتي هم احتمالا از ناکامان بزرگ اسکار امسال خواهد بود.

بهترين کارگردان

محتمل‌ترين گزينه آلفونسو کوارون است. او فيلم رم را در اسکار امسال دارد و احتمالا با اين فيلم بتواند جوايز قابل توجهي هم بگيرد. تنها يک مشکل وجود دارد. او مکزيکي است و سال گذشته هم فيلمساز ديگر مکزيکي يعني گيلرمو دل تورو جايزه اسکار کارگرداني را برده بود. اين همه ماجرا نيست.در پنج دوره اخير اسکار 4 بار جوايز کارگرداني به مکزيکي‌ها رسيده است. يک بار به آلفونسو کوارون، دو بار به الخاندرو گونسالس اينياريتو و يک بار هم به گيلرمو دل تورو. با اين حال به نظر مي‌رسد فيلم جديد کوارون حسابي نظر منتقدان و راي دهندگان آکادمي را جلب کرده است.
پس از او ديمين شزل براي کارگرداني فيلم «اولين مرد» قرار دارد. رقابت کوارون و شزل مي‌تواند جذاب‌ترين جدال اسکار امسال باشد. سواي رقابت اين دو، بري جنکينز کارگردان فيلم «اگر خيابان بيل مي‌توانست حرف بزند» که سال گذشته با «مهتاب» رقابت سختي با ديمين شزل و «لا لا لند» ش. داشت امسال هم مي‌تواند او و البته آلفونسو کوارون را به چالش بکشد.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
فيلم «اولين مرد»

بردلي کوپر که اولين بار است روي صندلي کارگرداني مي‌نشيند موفق شده با فيلمش به نام «يک ستاره با دنيا آمده» نقد‌هاي مثبتي دريافت کند و احتمالا از نامزد‌هاي جدي اين رويداد است. به علاوه ريان کوگلر کارگردان «پلنگ سياه» هم استيو مک کويين کارگردان «بيوه‌ها» از ديگر شانس‌هاي حضور در ميان نامزدان بخش کارگرداني هستند.
اسپايک لي با فيلم «BlacKkKlansman» و يورگوس لانتيموس با فيلم «مورد علاقه» از کارگرداناني هستند که چندان نظر منتقدان را جلب نکرده‌اند و علي الظاهر به نظر مي‌رسد که شانس چنداني ندارند. با اين حال بايد منتظر ماند و ديد که داوران اسکار چه کار خواهند کرد.

بهترين فيلم

مهم‌ترين جايزه اسکار که امسال به «شکل آب» گيلرمو دل تورو رسيد ممکن است سال آينده به فيلمي با يک کارگردان مکزيکي ديگر برسد. معلوم است کدام فيلم: «رم» ساخته آلفونسو کوارون. او هم تهيه‌کننده فيلم تازه‌اش بوده، هم کارگردان، هم نويسنده و هم فيلمبردار و تقريبا در همه اين 4 بخش هم شانس دريافت جايزه را دارد.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
برادلي کوپر و ليدي گاگا در فيلم «يک ستاره به دنيا آمده»

آيا ممکن است او در يک شب چهار جايزه به خانه ببرد؛ يعني به مکزيک و رکورد سه اسکار در يک شب الخاندرو گونسالس اينياريتو را بشکند و پر افتخارترين کارگردان مکزيکي اسکار شود؟! براي اين کار او چند حريف سر سخت دارد که يکي از آن‌ها «يک ستاره به دنيا آمده» بردلي کوپر است.
فيلمي که فعلا با اختلافي بسيار اندک بالاتر از «رم» شانس اصلي اسکار بهترين فيلم است. «اولين مرد» ديمين شزل را که به فهرست اضافه کنيم، کورس اسکار امسال تکليف خودش را مشخص مي‌بيند. اين سه فيلم اختلاف نسبتا خوبي با ساير آثار دارند. ساير آثاري که از «مورد علاقه» يورگوس لانتيموس تا «اگر خيابان بيل مي‌توانست حرف بزند»، «کتاب سبز» و «BlacKkKlansman» را شامل مي‌شود.

بيشتر بدانيد : فيلم هاي ايراني که در مراسم اسکار 2019 حضور دارند

بيشتر بدانيد : 5 مورد جالب درمورد اسکار و تاريخچه آن که کمتر کسي مي داند!

بيشتر بدانيد : مبناي انتخاب فيلم ايراني براي اسکار چيست؟


منبع: روزنامه دنياي اقتصادارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نقد فيلم ترسناک The Nun؛ سومين اثر از مجموعه‌ فيلم‌هاي The Conjuring

ستاره هايي که از امضا دادن به طرفدارانشان فرار مي کنند!!

کارگردان هاي زن هاليوود که لياقت نامزدي اسکار را دارند

اشتباهات تاريخي بزرگ در فيلم هاي مشهور هاليوود!! (قسمت 3)

اين فيلم ها جايي در جشنواره فجر ندارند/ از ژن خوک تا مصائب شيرين 2

بيوگرافي و عکس هاي نانسي عجرم، از کودکي تا ازدواج و فعاليت هاي هنري

بازيگر مرد مسلمان در امريکا: من و همسرم همزمان وضع حمل کرديم!!

اين سلبريتي ها فداکارترين پدر و مادرهاي هاليوود هستند!

10 فيلم برتر مت ديمون +عکس

نکات جالب از زندگي سوفي ترنر بازيگر نقش «سانسا استارک» + عکس کودکي

10 شخصيت فيلم‌هاي‌ سينماي هاليوود که وجود واقعي داشتند!!

ستاره هايي که در سال 2018 درخشيدند + عکس

فيلم هايي که در واقعيت باعث مرگ انسان هاي معمولي شدند! + عکس

از مهناز افشار تا هومن سيدي؛ بازيگراني که سوداي چه خبر دارند

بيوگرافي و عکس هاي حسين محب اهري از جواني تا پيري

جسارت بازيگر زن سياسي ترين اسکار تاريخ را رقم زد! + عکس

بهترين فيلم هاي ترانه عليدوستي + عکس

23 حقيقت جذاب ناگفته در مورد فيلم ترسناک «جن‌گير»!

فراز و فرود سلبريتي هاي ايران در اينستاگرام/ از آرمين زارعي تا مهناز افشار

جاني دپ چگونه ثروت خود را به باد داد؟! + عکس

ستاره هاي زن جشنواره فجر/ از هديه تهراني تا الناز شاکردوست

فيلم هاي شادي که هنگام ناراحتي حالتان را عوض مي کند! (قسمت 3)

10 صحنه از فيلم‌هاي ‌هاليوود که حتي مردها را هم به گريه انداختند!! (+عکس)

کنجکاوي ‌برانگيزترين فيلم هاي جشنواره فجر امسال + عکس

اعترافات عحيب ستاره ها/ فوبياي عروسک و خيس کردن رختخواب!!

واکنش‌هاي منفي به گلدن گلوب 2019/ جفا در حق ليدي گاگا!

اتاق تاريک؛ پديده آزار جنسي کودکان در سينماي ايران

فيلم هاي شادي که هنگام ناراحتي حالتان را عوض مي کند! (قسمت 2)

فيلم‌هايي که سبک داستان‌گويي در سينما را دگرگون کرد

اشتباهات تاريخي بزرگ در فيلم هاي مشهور هاليوود!! (قسمت 2)

فيلم‌هاي معروف 2018 که انتظار بيشتري از آن‌ها داشتيم! + عکس

تماشايي ترين صحنه هاي مراسم گلدن گلوب 2019

بررسي فيلم Roma؛ بهترين فيلم خارجي زبان گلدن گلوب

نگاهي به زندگي و کارنامه هنري بهترين بازيگر مرد گلدن گلوب 2019

ناکامي و تنهايي ستاره پرآوازه بعد از دوران رسوايي

رقابت انيميشن‌هاي سي و هفتمين جشنواره ملي فيلم فجر

عکس هاي ديدني از برندگان گلدن گلوب 2019 با جايزه هايشان

کدام بازيگر شانس بردن چه خبر را دارد؟ از ليلا حاتمي تا بهرام رادان

ستاره هايي که والدينشان در کودکي آنها را رها کردند!!

اشتباهات تاريخي بزرگ در فيلم هاي مشهور هاليوود!!

معرفي 22 فيلم حاضر در جشنواره فيلم فجر سال 97

فيلم هاي شادي که هنگام ناراحتي حالتان را عوض مي کند! (قسمت 1)

عکس هاي نيکول کيدمن، امبر هرد و جيسون موموآ در Aquaman

بازي کردن سام درخشاني در يک ژانر بدنام بعد از پدر شدن!

جکي چان: کودک يتيمي که تا پاي مرگ رفت!! + عکس کودکي

رفتارها و ترس هاي مردان خشن هاليوود در واقعيت!

خاطرات جالب کمال تبريزي از فيلم هايش + عکس

ترانه عيلدوستي و نيکي کريمي در بين زيباترين زنان 2018

بهترين انيميشن سال 2018 کدام خواهد بود؟

معرفي بهترين فيلم‌هاي کريسمسي تمام دوران + عکس