آخرین اخبار

نخستين پيش بيني ها از برندگان احتمالي اسکار 2019 + عکس سينما

نخستين پيش بيني ها از برندگان احتمالي اسکار 2019 + عکس

  بزرگنمايي:

چه خبر - از بردلي کوپر و ليدي گاگا تا آلفونسو کوارون

اگرچه اسکار هميشه در قدم آخر شگفتي‌هاي خود را رو مي‌کند و پيش‌بيني‌هاي اوليه هميشه انطباق کاملي با نامزد‌هاي نهايي و برندگان ندارد، اما با توجه به فيلم‌هاي اکران شده، بعيد است نتايج نهايي امسال، تفاوت زيادي با پيش‌بيني‌ها داشته باشد. حدود چهار ماه ديگر، آکادمي اسکار برندگان تنديس طلايي اين رويداد سينمايي را معرفي خواهد کرد. اسکار از نظر بسياري از سينماگران مهم‌ترين جايزه سينمايي جهان و شايد به همين دليل است که از هم اکنون گمانه‌زني‌ها درباره برندگان و نامزد‌هاي دريافت جوايز اين رويداد سينمايي آغاز شده است.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس درسافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
شانس هاي اصلي برندگان اسکار 2019

رسانه‌هاي مختلف با بهره‌گيري از نظر منتقدان سعي دارند تا نزديک‌ترين پيش‌بيني‌ها به واقعيت را درباره برندگان نهايي اسکار منتشر کنند. نکته ديگر آنکه پاييز هر سال براي سينمايي‌ها يک فصل پر اتفاق است. جشنواره‌ها و رويداد‌هاي مهمي در حوزه سينما برگزيدگان خود را معرفي مي‌کنند. فصل طلايي اکران برجسته‌ترين فيلم‌هاي سال سينما درست در همين چند ماه قرار دارد. البته بسياري از پيش‌بيني‌ها درباره اسکار بخش بهترين فيلم خارجي زبان سکوت کرده‌اند. دليلش هم واضح است. 87 کشور براي حضور در اين بخش فيلم ارسال کرده‌اند. فيلم‌هايي که عمدتا در کشور‌هاي توليد‌کننده، اکران شده و هنوز بسياري از منتقدان نتوانسته‌اند آن‌ها را ببينند، پس قضاوت درباره آن‌ها تقريبا غيرممکن است. از همين رو بيشتر پيش‌بيني‌ها از هرگونه اظهارنظر درباره فيلم‌هاي خارجي زبان اجتناب کرده‌اند. با اين حال برخي نيز فهرست‌هايي درباره اين بخش اعلام کرده‌اند.

بيشتر بدانيد : تاريخ و زمان برگزاري اسکار 2019 اعلام شد

در ديگر بخش‌ها، اما گزينه‌هاي متعدد و متفاوتي وجود دارد. ما در اين گزارش سعي مي‌کنيم تا مهم‌ترين و محبوب‌ترين بخش‌هاي اسکار را بررسي و پيش‌بيني‌هاي چند رسانه را در اين بررسي جمع‌بندي و منتشر کنيم.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس درسافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
فيلم «رم» آلفونسو کوارون

اين بخش‌ها شامل بهترين فيلم، بهترين کارگرداني، بهترين بازيگران زن و مرد و بهترين فيلمنامه است. اگرچه اسکار هميشه در قدم آخر شگفتي‌هاي خود را رو مي‌کند و پيش‌بيني‌هاي اوليه هميشه انطباق کاملي با نامزد‌هاي نهايي و برندگان ندارد،، اما با توجه به فيلم‌هاي اکران شده، بعيد است نتايج نهايي امسال، تفاوت زيادي با پيش‌بيني‌ها داشته باشد. اين پيش‌بيني‌ها دوستداران سينما را هم مشتاق مي‌کند تا با ديدن فيلم‌ها، داوري خود را درباره فيلم‌ها داشته باشند.

بهترين فيلمنامه اصلي

«رم» ساخته و نوشته فيلمساز معروف مکزيکي، آلفونسو کوارون شانس اصلي نامزدي در بخش بهترين فيلمنامه اصلي يا اورجينال است. پس از اين فيلم «مورد علاقه» نوشته دبورا ديويس و توني مک نامارا قرار دارد. «اصلاحيه اول» نوشته پل شريدر، «کتاب سبز» نوشته نيک واله لونگا، برايان هيس کوري و پيتر فرلي، «ببخشيد که مزاحمت شدم» نوشته بوتس رايلي و «موروثي» نوشته اري استر ديگر شانس‌هاي اصلي اين بخش هستند.

بهترين فيلمنامه اقتباسي

برآيند بسياري از پيش‌بيني‌ها اين است که شانس اصلي نامزدي اسکار امسال در اين بخش به «BlacKkKlansman» ساخته جديد اسپايک لي اختصاص دارد. اثري در مورد يک پليس سياهپوست که موفق مي‌شود به يک گروه کوکلاکس کلان نفوذ کند و تا رياست آن هم پيش برود.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس درسافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
«BlacKkKlansman» ساخته جديد اسپايک لي

بعد از او «اگر خيابان بيلي مي‌توانست حرف بزند» نوشته بري جنکينز، «بچه زيبا» نوشته لوک ديويس و فليکس فان گروئنينگن، «يک ستاره به دنيا آمده» نوشته اريک راث و هشت نويسنده ديگر و «پلنگ سياه» نوشته ريان کوگلر و سه نويسنده ديگر در رتبه‌هاي بعدي پيش‌بيني‌ها هستند.

بهترين بازيگر نقش مکمل مرد

درميان بازيگران مکمل امسال، بيشتر پيش‌بيني‌ها نام ماهرشالا علي را براي بازي در فيلم کتاب سبز تکرار کرده‌اند. او احتمالا يکي از شانس‌هاي اصلي اسکار امسال است. در کنار او و بهتر است بگوييم در مقابل او «دنيل کالويا» با فيلم «بيوه‌ها» ايستاده است، همچنين «استيو کارل» هم با فيلم «معاون» و نيکلاس هولت براي بازي در فيلم «مورد علاقه» ديگر نامزد‌هاي احتمالي اين بخش هستند. اما ديگر بازيگران مکمل مرد چندان مورد توجه پيش‌بيني‌ها نبوده‌اند.

بهترين نقش مکمل زن

نفر اول با اختلاف نسبتا زياد «رجينا کينگ» است که براي بازي در فيلم «اگر خيابان بيل مي‌توانست حرف بزند» مورد توجه قرار گرفته. بعد از او باقي بازيگران به نوعي همتراز هستند. ريچل وايس براي بازي در فيلم «مورد علاقه» و مارينا دي تاويرا براي بازي در فيلم «رم»، ليندا کاردليني براي فيلم «کتاب سبز» و اليزابت دبيکي براي فيلم بيوه‌ها در رتبه‌هاي بعدي پيش‌بيني‌ها قرار دارند.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
رجينا کينگ

در اين ميان نيکول کيدمن که فيلم «پسر پاک شده» را داشت، اگرچه در بعضي از پيش‌بيني‌ها حضور دارد، اما نتوانسته نظر بيشتر منتقدان را جلب کند و خودش را به گزينه‌هاي مورد قبول برساند.

بهترين بازيگر مرد

برادلي کوپر براي بازي در فيلم «يک ستاره به دنيا آمده» شانس اصلي نامزدي براي دريافت جايزه بهترين بازيگري است.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
فيلم کتاب سبز

بعد از او ويگو مورتنسن براي فيلم کتاب سبز و «ويلم دافو» براي فيلم «در دروازه ابديت» قرار دارند. کريستين بيل که براي بازي در فيلم معاون جزو نامزد‌هاي احتمالي اسکار بود، در بسياري از پيش‌بيني‌ها طبق نظر منتقدان از جدول نهايي حذف شده است. رابرت ردفورد، استيو کارل و... هم در برخي از پيش‌بيني‌ها حاضر هستند.

بهترين بازيگر زن

گلن گلوس شايد مهم‌ترين گزينه دريافت جايزه اسکار بازيگري باشد. او امسال فيلم «همسر» را در اسکار دارد. اما در کنار او بازيگر مطرح سينماي هاليوود «ليدي گاگا» با فيلم «يک ستاره به دنيا آمده» قرار دارد. همچنين «ياليتزا آپاراچيو» براي بازي در فيلم «رم» و اوليويا کولمن براي بازي در فيلم «مورد علاقه» گزينه‌هاي جدي ديگر هستند.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
گلن گلوس

کري موليگان هم براي فيلم «زندگي وحشي» از نامزد‌هاي احتمالي اين بخش است که شانس قابل توجهي دارد. نيکول کيدمن در اين بخش هم طبق نظر برخي از منتقدان شانس بالايي ندارد. او فيلم ويرانگر را بازي کرده و در کنارش مليسا مک‌کارتي هم احتمالا از ناکامان بزرگ اسکار امسال خواهد بود.

بهترين کارگردان

محتمل‌ترين گزينه آلفونسو کوارون است. او فيلم رم را در اسکار امسال دارد و احتمالا با اين فيلم بتواند جوايز قابل توجهي هم بگيرد. تنها يک مشکل وجود دارد. او مکزيکي است و سال گذشته هم فيلمساز ديگر مکزيکي يعني گيلرمو دل تورو جايزه اسکار کارگرداني را برده بود. اين همه ماجرا نيست.در پنج دوره اخير اسکار 4 بار جوايز کارگرداني به مکزيکي‌ها رسيده است. يک بار به آلفونسو کوارون، دو بار به الخاندرو گونسالس اينياريتو و يک بار هم به گيلرمو دل تورو. با اين حال به نظر مي‌رسد فيلم جديد کوارون حسابي نظر منتقدان و راي دهندگان آکادمي را جلب کرده است.
پس از او ديمين شزل براي کارگرداني فيلم «اولين مرد» قرار دارد. رقابت کوارون و شزل مي‌تواند جذاب‌ترين جدال اسکار امسال باشد. سواي رقابت اين دو، بري جنکينز کارگردان فيلم «اگر خيابان بيل مي‌توانست حرف بزند» که سال گذشته با «مهتاب» رقابت سختي با ديمين شزل و «لا لا لند» ش. داشت امسال هم مي‌تواند او و البته آلفونسو کوارون را به چالش بکشد.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
فيلم «اولين مرد»

بردلي کوپر که اولين بار است روي صندلي کارگرداني مي‌نشيند موفق شده با فيلمش به نام «يک ستاره با دنيا آمده» نقد‌هاي مثبتي دريافت کند و احتمالا از نامزد‌هاي جدي اين رويداد است. به علاوه ريان کوگلر کارگردان «پلنگ سياه» هم استيو مک کويين کارگردان «بيوه‌ها» از ديگر شانس‌هاي حضور در ميان نامزدان بخش کارگرداني هستند.
اسپايک لي با فيلم «BlacKkKlansman» و يورگوس لانتيموس با فيلم «مورد علاقه» از کارگرداناني هستند که چندان نظر منتقدان را جلب نکرده‌اند و علي الظاهر به نظر مي‌رسد که شانس چنداني ندارند. با اين حال بايد منتظر ماند و ديد که داوران اسکار چه کار خواهند کرد.

بهترين فيلم

مهم‌ترين جايزه اسکار که امسال به «شکل آب» گيلرمو دل تورو رسيد ممکن است سال آينده به فيلمي با يک کارگردان مکزيکي ديگر برسد. معلوم است کدام فيلم: «رم» ساخته آلفونسو کوارون. او هم تهيه‌کننده فيلم تازه‌اش بوده، هم کارگردان، هم نويسنده و هم فيلمبردار و تقريبا در همه اين 4 بخش هم شانس دريافت جايزه را دارد.

اسکار2019,شانس برندگان اسکار2019,شانسهاي اصلي اسکار,شانس دريافت اسکار,فيلم هاي اسکار 2019
برادلي کوپر و ليدي گاگا در فيلم «يک ستاره به دنيا آمده»

آيا ممکن است او در يک شب چهار جايزه به خانه ببرد؛ يعني به مکزيک و رکورد سه اسکار در يک شب الخاندرو گونسالس اينياريتو را بشکند و پر افتخارترين کارگردان مکزيکي اسکار شود؟! براي اين کار او چند حريف سر سخت دارد که يکي از آن‌ها «يک ستاره به دنيا آمده» بردلي کوپر است.
فيلمي که فعلا با اختلافي بسيار اندک بالاتر از «رم» شانس اصلي اسکار بهترين فيلم است. «اولين مرد» ديمين شزل را که به فهرست اضافه کنيم، کورس اسکار امسال تکليف خودش را مشخص مي‌بيند. اين سه فيلم اختلاف نسبتا خوبي با ساير آثار دارند. ساير آثاري که از «مورد علاقه» يورگوس لانتيموس تا «اگر خيابان بيل مي‌توانست حرف بزند»، «کتاب سبز» و «BlacKkKlansman» را شامل مي‌شود.

بيشتر بدانيد : فيلم هاي ايراني که در مراسم اسکار 2019 حضور دارند

بيشتر بدانيد : 5 مورد جالب درمورد اسکار و تاريخچه آن که کمتر کسي مي داند!

بيشتر بدانيد : مبناي انتخاب فيلم ايراني براي اسکار چيست؟


منبع: روزنامه دنياي اقتصادارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آيا مي توانيد اين بازيگران زن را در اولين نقش هايشان تشخيص دهيد؟!

معروف ترين زبان هاي ساختگي در فيلم ها و سريال هاي مطرح

با اين عکس ها معجزه جلوه هاي ويژه در هاليوود را متوجه مي شويد!

فيلم هايي که بر مبناي زندگي شخصيت هاي واقعي ساخته شدند + عکس

ستاره هاي هاليوود که هيچ وقت ازدواج نکردند + عکس

10نکته در مورد فيلم ليدي گاگا A Star Is Born + عکس

10 فيلم برتري که بايد سه بعدي تماشا کنيد! (+عکس)

3 فيلم عاشقانه سال 97 که در يادها مي ماند + عکس

3 فيلم ديدني ايراني با حال و هواي نوروز

آيا در مستند جديد مايکل جکسون Michael Jackson حقايق بيان شده؟! + عکس

خبرسازان سينما در سال 97 چه کساني بودند؟

اکران فيلم هاي سينمايي در نوروز 98 + تصاوير

زيباترين و مشهورترين زنان سياهپوست دنيا + عکس

چرا برخي زوج هاي هاليوودي جدا از هم زندگي مي کنند؟! + عکس

بازيگران پرطرفدار «گرگ و ميش» قبل از معروف شدن!! (+عکس)

از نويد محمدزاده تا رضا عطاران: برترين نقش آفرينان مرد در سال 97

از سحر دولتشاهي تا مهتاب کرامتي: برترين نقش آفرينان زن در سال 97

مروري بر تمام ازدواج هاي جنيفر لوپز + عکس

بازيگران زن که يک بار براي هميشه ازدواج کردند! + عکس

عمارت هاي متروکه که زماني متعلق به ستاره هاي بزرگ بود! + عکس

5 نکته که در مورد رمي مالک بازيگر برنده اسکار نمي دانستيد!

بيوگرافي خشايار الوند، نويسنده مطرح سريال هاي طنز + عکس

اين فيلم آنقدر پر تنش است که مي خواهيد چشمانتان را ببنديد! + عکس

مي خواهي بازيگر شوي؟ پول بده و مشهور شو!

از مهران مديري و نويد محمدزاده تا عطاران و جواد عزتي، شانس کدام يک بيشتر است؟ + عکس

هنرپيشه ترک «جن زيبا» از ايران و نصف جهان چه مي گويد؟ + عکس

معرفي فيلم هاي کارگردان برنده اسکار، آلفونسو کوارون، کارگردان Roma

عجيب ترين ناديده گرفته شدگان اسکار 2019 ( قسمت 1)

جنجال هاي فيلم برنده اسکار 2019، کتاب سبز (Green Book)

درخشش فوق العاده رامي مالک، بهترين بازيگر مرد اسکار 2019 + عکس

عکس هاي برندگان اسکار 2019 با جوايزشان

نگاهي به زندگي ابرو گوندش Ebru Gündeş خواننده محبوب ترکيه اي + عکس

بهترين شخصيت هاي منفي برنده جايزه اسکار + عکس ( قسمت 2)

15 لوکيشن واقعي که فيلم‌هاي ترسناک مشهور در آنجا ساخته شدند!! (+عکس)

نگاهي به فيلم پرحاشيه «آشغال هاي دوست داشتني» + عکس

کودکان نامزد اسکار کجا هستند و چه کار مي کنند؟! + عکس

بهترين شخصيت هاي منفي برنده جايزه اسکار + عکس

گمانه زني برندگان جوايز اسکار 2019

اين فيلم ها بايد اسکار مي گرفتند! + عکس

آيا کارگردان هايي که چه خبر گرفتند، در آينده بهتر شدند؟!

فيلم هايي که اسکار 2019 برنده مي شوند! فيلم هايي که بايد برنده شوند!

آيا بازيگران، به اندازه دستمزدهاي ميليوني شان مي ارزند؟!

سلبريتي هايي که ناگهان ظاهر خود را کاملا عوض کردند! + عکس

فيلم هايي که در نوروز 98 اکران مي شوند + عکس

نگاهي به فيلم «هت تريک» با ابزي پريناز ايزديار و امير جديدي + عکس

ستاره هايي که زندگي خصوصي شان مثل يک راز است! + عکس

آخرين فيلم هاي اکران شده در سال 97 + عکس

بازيگراني که همزمان هم جايزه اسکار گرفتند هم تمشک طلايي(بدترين بازيگر سال)!!

سلبريتي هايي که مراسم ازدواجشان را بهم زدند! + عکس

بازيگران هاليوودي که در تست بازيگري نقش هاي مشهور رد شدند + عکس