آخرین اخبار

افشاگري خانم بازيگر: ماموران خانم توهين مي کردند، ولي تماشاگران مرد نه حاشيه هاي ورزشي

افشاگري خانم بازيگر: ماموران خانم توهين مي کردند، ولي تماشاگران مرد نه

  بزرگنمايي:

چه خبر - تجربه نفيسه روشن از حضور در ورزشگاه آزادي

نفيسه روشن، بازيگر سينما و تلويزيون کشورمان يکي از بانواني بود که موفق شد روز گذشته وارد ورزشگاه آزادي شود و از نزديک بازي تيم ملي ايران مقابل بوليوي را تماشا کند. در او در گفتگو با ما از چگونگي حضورش در ورزشگاه و تجربه‌اي که در اين زمينه به دست آورده و حواشي آن صحبت کرد.


هميشه از بيرون با حسرت به ورزشگاه آزادي نگاه مي‌کردم
من يکي از کساني بودم که حضور در ورزشگاه و ديدن بازي فوتبال تيم ملي کشورم برايم دغدغه بود و هميشه وقتي از اتوبان آزادگان عبور مي‌کردم و ورزشگاه آزادي را مي‌ديدم از خودم سوال مي‌کردم که چرا ما نبايد اجازه حضور در آن را داشته باشم و بتوانيم از نزديک يک مسابقه فوتبال را تماشا کنيم. هميشه برايم جاي سوال بود که اگر ما وارد ورزشگاه شويم چه اتفاقي مي‌افتد و چه مشکلي وجود دارد که چنين مجوزي به ما داده نمي‌شود. اين‌ها سوالاتي بود که خوشبختانه توانستم پاسخ آن را بيابم.


شانس آوردم که توانستم به استاديوم بروم
سه ساعت مانده بود به شروع بازي به من اطلاع دادند که حضور بانوان در اين بازي آزاد است و من هم يکي از نفراتي هستم که اين اجازه را دريافت کردم. اين موضوع خيلي دير اتفاق افتاد و اطلاع رساني در مورد آن درست و به موقع نبود. 3 ساعت مانده به شروع بازي بايد از منطقه زعفرانيه به ورزشگاه آزادي مي‌رفتم و واقعاً حضورم دقيقه نودي بود و اگر در اين ميان سر فيلم برداري بودم و يا وقتم به شکل ديگري تنگ بود ممکن بود چنين فرصتي را از دست بدهم و نتوانم بازي تيم ملي را از نزديک ببينم.


از طريق يک واسطه دعوت شدم نه فدراسيون
دعوتم به ورزشگاه آزادي از سوي فدراسيون نبود و از طريق يک واسطه اين اتفاق افتاد. يکي از بازيکنان رابطه فاميلي دور با من دارد که از طريق همين آشنايي به من اعلام شد که توسط او نامم در بين افرادي قرار گرفته که مي‌توانند به استاديوم بروند و خيلي خوشحال شدم که چنين فرصتي در اختيارم قرار گرفت و توانستم کنار هموطنانم بازي تيم ملي را ببينم.


به من لباس دادند و گفتند ليدر هستي
اسم من به ظاهر ليدر رد شده بود و لباس ليدري هم به من و چند نفر ديگر دادند، ولي حرفي در مورد ليدر بودن و اينکه بگويند چکار بايد کنيم به ما نزدند و ما هم در ورزشگاه نقش ليدر را نداشتيم و نمي‌دانم جريان حضور نامم در بين ليدر‌ها چه بود.

توصيف فضاي ورزشگاه در اولين نگاه
واقعاً يک حس و حال خوب و وصف نشدني بود که هنگام ورود به تونل منتهي به سکو‌ها تجربه کرده. فضاي بزرگ با انرژي مثبت خيلي زياد، صداي تشويق تماشاگران و صداي بوق شيپور‌ها حس و حال عجيبي ايجاد کرده بود که آدم را به وجد مي‌آورد. واقعاً حيف است که بانوان نتوانند اين فضاي جالب و حيرت‌انگيز را تجربه نکنند و دليل ممنوعيتش را واقعا نمي‌دانم.


از ماموران خانم توهين شنيديم، ولي از تماشاگران نه
هيچ توهيني از سوي تماشاگران آقا به ما نشد و کوچکترين مشکلي که احساس امنيت ما را از بين ببرد وجود نداشت و محيط سر تا سر احترام بود و فکر مي‌کنم حتي ورود ما به ورزشگاه باعث شود اگر اتفاقات بدي هم هميشه مي‌افتاد ديگر رخ ندهد و يا خيلي کمرنگ‌تر شود و با حضور ما ملاحظه خيلي مسائل را بکنند. ما حتي از ماموران خانم که فضاي امنيت آنجا را تامين مي‌کردند بابت پوشش تماشاگران لحن بد و توهين آميز شنيديم، ولي از تماشاگران آقا کوچکترين توهيني به ما نشد. در امنيت کامل وارد ورزشگاه شديم و در امنيت کامل خارج شديم.


حضور بانوان در بازي ملي مشکلي ايجاد نمي‌کند
ممنوعيت حضور بانوان در ورزشگاه مشکلاتي ايجاد کرده است و پيش از اين ديديم که خيلي‌ها با تغيير چهره خودشان را وارد ورزشگاه کردند. در مورد آن‌هايي که رنگي هستند و هوادار دو آتشه يکي از تيم‌هاي داخلي هستند نظري ندارم و ممکن است در بازي‌ها به هر حال سر برد و باخت و تعصب رنگي دعوا و درگيري ايجاد شود و مشکل به وجود بيايد، ولي براي بازي ملي به نظرم هيچ مشکلي وجود ندارد و اميدوارم حداقل در اين ديدار‌ها از اين به بعد هم اجازه دهند بانوان حاضر شوند. اين بار هم اطلاع رساني درست و به موقع انجام شود که مشکلات اين چنيني پيش نيايد.


هواداران خانم که خارج از ليست دعوت بودند هم وارد شدند
در بين خانم‌هايي که وارد ورزشگاه شدند فقط کساني که در فهرست دعوت بودند حضور نداشتند و تعدادي از هواداران خانم هم که دوست داشتند وارد شوند توانستند به ورزشگاه بيايند و من خودم 3 نفر را که موقع ورودم دم در ديدم داخل ورزشگاه حضور داشتند. اينکه حالا افرادي دوست داشتند بيايند و پشت در ماندند اتفاق خوبي نيست، ولي خب بايد به اطلاع رساني‌ها دقت مي‌کردند و اخبار را کامل مي‌خواندند که متوجه شوند حضور بانوان به چه شکل است.


ما هر کاري بکنيم عده‌اي در فضاي مجازي فحشمان مي‌دهند
عده‌اي که هميشه براي ايراد گرفتن و فحاشي در فضاي مجازي هميشه حضور دارند بعد از اين بازي هم ما را بي نصيب نگذاشتند و مي‌گفتند چرا وقتي همه بانوان اجازه ورود ندارند ما به ديدن بازي رفتيم. براي چه نبايد مي‌رفتم؟ اين قانوني است که مدت‌ها دارد روي آن کار مي‌شود و قدم به قدم جلو مي‌رود تا به آن جايي برسد که انتظار داريم. در کشور ما عده زيادي هستند که خواستار حضور بانوان در استاديوم هستند، ولي بايد توجه کرد افراد زيادي هم به شدت با اين موضوع مخالفند و شرايط جامعه ما اين اجازه را نمي‌دهد که چنين قانوني را يک شبه تغيير دهند و بايد با اقدامات اين چنيني قدم به قدم جلو رفت و اين بازي و دعوت از خانم‌ها به اين شکل هم يک قدم بزرگ بود. اگر من و امثال من نمي‌رفتيم اين قدم برداشته نمي‌شد و به نوعي به باز شدن درب ورزشگاه به روي خانم‌ها کمک کرديم، ولي متاسفانه هر کاري کنيم ما را فحش مي‌دهند.

منقلب نشدم بلکه به وجد آمدم
واقعاً دليل حساسيت‌هايي که به خرج داده مي‌شود را نمي‌دانم. حضور در يک فضاي پر جمعيت خطرناک است؟ خب يک پاساژ بزرگ هم ممکن است پر جمعيت باشد پس خطرناک است؟ خيلي وقت‌ها کنار دريا هم مملو از جمعيت است. فضاي ورزشگاه خيلي خوب بود و من به شخصه از آن به وجد آمدم. منقلب شدن را نمي‌فهمم و نمي‌دانم چطور کسي در ورزشگاه منقلب مي‌شود، ولي آن شخص بايد در يک پاساژ بزرگ يا کنار دريا هم منقلب شود. من به هيچ وجه چنين حسي نداشتم.


چرا کشتي و شنا را از تلويزيون نشان مي‌دهند؟
اينکه مي‌گويند ديدن فوتباليست‌ها با لباس ورزشي آستين کوتاه و شورت ورزشي مشکل دارد و مرد‌ها در اين شرايط نيمه برهنه هستند اولا ما که برهنگي نديديم و از فاصله سکو تا زمين هم چيزي به آن شکل قابل رويت نيست، ولي اگر چنين مشکلي هم هست چرا اين مسابقات پخش مي‌شود؟ چرا کشتي را پخش مي‌کنند که با دوبنده است؟ چرا شنا را پخش مي‌کنند که کلا يک تکه لباس است؟ اگر مشکل دارد نبايد اين‌ها از تلويزيون نشان داده شود.

مشتاقم بازهم به ورزشگاه بيايم
از اين به بعد هر بازي تيم ملي که اجازه ورود بانوان را داشته باشد را با کمال ميل به استاديوم مي‌روم چرا که تجربه بي‌نظيري بود و دوست دارم باز هم در آن حضور داشته باشم. من به پيراهن تيم ملي کشورم عرق دارم و علاقه زيادي دارم که بازي‌هاي تيم ملي را از نزديک ببينم و اميدوارم بازهم شرايطش فراهم شود.


در ورزشگاه خودشان را تخليه مي‌کنند
فضاي ورزشگاه باعث مي‌شود جوان‌ها خودشان را بتوانند در اين محيط تخليه کنند. خيلي‌ها شايد بودجه تفريحات آنچناني را نداشته باشند و براي اين افراد بهترين جا براي تخليه انرژي شان جايي مثل استاديوم آزادي است که با 20 هزار تومن مي‌توانند تفريح اين چنيني داشته باشند، ولي همين را هم از آن‌ها دريغ مي‌کنند و به نظرم اين تصميم اشتباهي است.

سردار آزمون باعث دعوتم به استاديوم نشد
من با دو بازيکن تيم ملي ارتباط غير مستقيم و رابطه دور دارم که از آن طريق به بازي ايران - بوليوي دعوت شدم و واسطه حضورم در ورزشگاه سردار آزمون نبود. به نوعي من دو کارت دعوت براي اين بازي داشتم که به واسطه آن توانستم به ورزشگاه بروم.

حتي زباله‌هايمان را هم جمع کرديم
شايد جالب باشد که بعد از پايان بازي حتي زباله‌هايي که هم که روي زمين افتاده بود جمع کرديم و ورزشگاه آزادي را حتي تميزتر از آن چيزي که بود تحويل داديم. باور کنيد ورود بانوان به ورزشگاه نه تنها مشکلي ايجاد نمي‌کند که حتي مي‌تواند باعث بهبود خيلي از مسائل شود. ما با يک ممنوعيت اين چنيني براي علاقه‌مندان باعث شديم براي کشور‌هاي همسايه خدمت توريستي انجام دهيم و خيلي‌ها مجبورند براي ديدن بازي تيم‌هايشان به خارج از کشور بروند.

استقلال، پرسپوليس، رئال، بارسا، علايق عجيب رنگي خانم بازيگر
من يکي از علاقه‌مندان به فوتبال هستم و تيم ملي کشورم را دوست دارم. شايد مثل خيلي از همکاران تعصب رنگي آن شکلي نداشته باشم و چنين موضوعي دغدغه‌ام نيست، ولي تيم ملي کشورم را واقعاً دوست دارم و يک فوتبالي هستم. در خانه فوتبال‌هاي تيم ملي را نگاه مي‌کنم و پلي استيشن هم بازي مي‌کنم. من دوستان خوبي هم در استقلال دارم و هم در پرسپوليس و اين دو تيم برايم هيچ فرقي با هم ندارند و هر دو را دوست دارم. فوتبال خارجي را هم دنبال مي‌کنم و طرفدار هر دو تيم رئال مادريد و بارسلونا هستم و بازي هر دو تيم را دوست دارم.


منبع: خبرگزاري ايلناارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

همکاري اين 2 زن براي پيچيده تر شدن پرونده تجاوز رونالدو

طعنه فردوسي پور به مسعود ده نمکي گزارش زنده بازي عربستان و قطر

درگيري لفظي احسان حاج صفي و رامين رضاييان در تمرين تيم ملي

قرارداد بستن هاي عجيب و غريب در باشگاه تراکتورسازي

حرف خنده دار طارق همام بازيکن عراقي استقلال درباره تيم ايران

خودکشي فوتبالي براي گرفتن رضايت نامه بخاطر پرسپوليس

تصوير عجيبي از رونالدو هنگام ورود به فرودگاه عربستان! عکس

توضيح کي روش درباره سبک بازي تيم ملي مقابل عراق

نکته مهمي که مهدي طارمي آن را لو داد

همه احتمالات براي حريف بعدي ايران + تاريخ و ساعت بازي

سلفي گرفتن دختر عربستاني با رونالدو! عکس

حضور عارف خواننده سرشناس در ورزشگاه و صحبت با تاج و کفاشيان! عکس

جانشين کي روش براي تيم ملي انتخاب شد

حمايت آقاي بازيگر و همسرش در دوبي از تيم ملي ايران! عکس

کربلا ميزبان بازي تيم هاي ايراني و عربستاني در ليگ قهرمانان آسيا

عکس: نماز خواندن بازيکنان تيم عراق در تمرين قبل از بازي با ايران

واکنش علي دايي به سقوط هواپيما: اخبار يکي پس از ديگري داغدارمان مي کند! عکس

متلک عجيب زلاتان ابراهيموويچ به رونالدو: رونالدو احمقانه حرف مي زند!!

ورزشگاه عجيبي در قطر که باعث حيرت پرسپوليسي ها و برانکو شد

پروژه عبور از فردوسي پور وارد فاز جديد شد!

پاسخ منطقي مهدي طارمي درباره انتقام گرفتن از عراق

نشت فاضلاب ورزشگاه اولدترافورد منچسريونايتد! عکس

جواد نکونام؛ مربي خوبي که زود ناز مي کند و مي رود

عکس: شکستن شانه بازيکن تيم ملي چين!!

زندگي سخت و فقيرانه خواهر ديويد بکام!! عکس

قيمت بليت بازي ايران - عراق در بازار سياه

خلق رکوردي بي نظير توسط ليونل مسي

ادامه حرف هاي عجيب مسعود ده نمکي در بازي تيم ملي با يمن

درخواست عجيب باشگاه رئال مادريد از يوونتوس

واکنش وکيل رونالدو به درخواست نمونه DNA توسط پليس

با اين کار, کي روش همه را گيج کرده است!

محمود احمدي نژاد خود را فوتباليست معرفي کرد! عکس

بازيکن ويتنام پس از برخورد با مهدي طارمي حافظه اش را از دست داده بود

کريم انصاري فرد عکس همسرش را برروي قلم بندش چاپ کرده است! عکس

کري خواندن سرمربي عراق براي کي روش و ايران

التماس نيمار براي بازگشت به بارسلونا!!

ژوزه مورينيو در قطر !

گران ترين مربيان جام ملت هاي آسيا 2019 + مبلغ دستمزد

واکنش خداداد عزيزي به حرف هاي مسعود ده نمکي

تست DNA رونالدو بخاطر پرونده تجاوز + عکس رونالدو و کاترين در حال رقص

روش بچه گانه شبنم فرشادجو براي حمايت از تيم ملي فوتبال! عکس

پاسخ کارلوس کي روش به پيشنهاد کلمبيا در کنفرانس خبري

دلار هايي که دوران تحريم به اسم تراکتورسازي سوخت مي شوند

شکست صدا و سيما براي حذف فردوسي پور از ويژه برنامه هاي جام ملت ها

افشاگري هاي جنجالي معشوقه سابق رونالدو عليه وي: او رواني است!! عکس

حضور مانوئل نوير دروازه بان بايرن مونيخ در اردوي پرسپوليس!! عکس

آقاي کي روش اين تاکتيک ديگر جواب نمي دهد!

بمب تراکتورسازي براي انتخاب سرمربي: گاس هيدينگ

حضور کاوه رضايي در تمرين پرسپوليس در قطر! عکس

عکس: ديدار برانکو با سرمربي بايرن مونيخ در قطر