آخرین اخبار

افشاگري خانم بازيگر: ماموران خانم توهين مي کردند، ولي تماشاگران مرد نه حاشيه هاي ورزشي

افشاگري خانم بازيگر: ماموران خانم توهين مي کردند، ولي تماشاگران مرد نه

  بزرگنمايي:

چه خبر - تجربه نفيسه روشن از حضور در ورزشگاه آزادي

نفيسه روشن، بازيگر سينما و تلويزيون کشورمان يکي از بانواني بود که موفق شد روز گذشته وارد ورزشگاه آزادي شود و از نزديک بازي تيم ملي ايران مقابل بوليوي را تماشا کند. در او در گفتگو با ما از چگونگي حضورش در ورزشگاه و تجربه‌اي که در اين زمينه به دست آورده و حواشي آن صحبت کرد.


هميشه از بيرون با حسرت به ورزشگاه آزادي نگاه مي‌کردم
من يکي از کساني بودم که حضور در ورزشگاه و ديدن بازي فوتبال تيم ملي کشورم برايم دغدغه بود و هميشه وقتي از اتوبان آزادگان عبور مي‌کردم و ورزشگاه آزادي را مي‌ديدم از خودم سوال مي‌کردم که چرا ما نبايد اجازه حضور در آن را داشته باشم و بتوانيم از نزديک يک مسابقه فوتبال را تماشا کنيم. هميشه برايم جاي سوال بود که اگر ما وارد ورزشگاه شويم چه اتفاقي مي‌افتد و چه مشکلي وجود دارد که چنين مجوزي به ما داده نمي‌شود. اين‌ها سوالاتي بود که خوشبختانه توانستم پاسخ آن را بيابم.


شانس آوردم که توانستم به استاديوم بروم
سه ساعت مانده بود به شروع بازي به من اطلاع دادند که حضور بانوان در اين بازي آزاد است و من هم يکي از نفراتي هستم که اين اجازه را دريافت کردم. اين موضوع خيلي دير اتفاق افتاد و اطلاع رساني در مورد آن درست و به موقع نبود. 3 ساعت مانده به شروع بازي بايد از منطقه زعفرانيه به ورزشگاه آزادي مي‌رفتم و واقعاً حضورم دقيقه نودي بود و اگر در اين ميان سر فيلم برداري بودم و يا وقتم به شکل ديگري تنگ بود ممکن بود چنين فرصتي را از دست بدهم و نتوانم بازي تيم ملي را از نزديک ببينم.


از طريق يک واسطه دعوت شدم نه فدراسيون
دعوتم به ورزشگاه آزادي از سوي فدراسيون نبود و از طريق يک واسطه اين اتفاق افتاد. يکي از بازيکنان رابطه فاميلي دور با من دارد که از طريق همين آشنايي به من اعلام شد که توسط او نامم در بين افرادي قرار گرفته که مي‌توانند به استاديوم بروند و خيلي خوشحال شدم که چنين فرصتي در اختيارم قرار گرفت و توانستم کنار هموطنانم بازي تيم ملي را ببينم.


به من لباس دادند و گفتند ليدر هستي
اسم من به ظاهر ليدر رد شده بود و لباس ليدري هم به من و چند نفر ديگر دادند، ولي حرفي در مورد ليدر بودن و اينکه بگويند چکار بايد کنيم به ما نزدند و ما هم در ورزشگاه نقش ليدر را نداشتيم و نمي‌دانم جريان حضور نامم در بين ليدر‌ها چه بود.

توصيف فضاي ورزشگاه در اولين نگاه
واقعاً يک حس و حال خوب و وصف نشدني بود که هنگام ورود به تونل منتهي به سکو‌ها تجربه کرده. فضاي بزرگ با انرژي مثبت خيلي زياد، صداي تشويق تماشاگران و صداي بوق شيپور‌ها حس و حال عجيبي ايجاد کرده بود که آدم را به وجد مي‌آورد. واقعاً حيف است که بانوان نتوانند اين فضاي جالب و حيرت‌انگيز را تجربه نکنند و دليل ممنوعيتش را واقعا نمي‌دانم.


از ماموران خانم توهين شنيديم، ولي از تماشاگران نه
هيچ توهيني از سوي تماشاگران آقا به ما نشد و کوچکترين مشکلي که احساس امنيت ما را از بين ببرد وجود نداشت و محيط سر تا سر احترام بود و فکر مي‌کنم حتي ورود ما به ورزشگاه باعث شود اگر اتفاقات بدي هم هميشه مي‌افتاد ديگر رخ ندهد و يا خيلي کمرنگ‌تر شود و با حضور ما ملاحظه خيلي مسائل را بکنند. ما حتي از ماموران خانم که فضاي امنيت آنجا را تامين مي‌کردند بابت پوشش تماشاگران لحن بد و توهين آميز شنيديم، ولي از تماشاگران آقا کوچکترين توهيني به ما نشد. در امنيت کامل وارد ورزشگاه شديم و در امنيت کامل خارج شديم.


حضور بانوان در بازي ملي مشکلي ايجاد نمي‌کند
ممنوعيت حضور بانوان در ورزشگاه مشکلاتي ايجاد کرده است و پيش از اين ديديم که خيلي‌ها با تغيير چهره خودشان را وارد ورزشگاه کردند. در مورد آن‌هايي که رنگي هستند و هوادار دو آتشه يکي از تيم‌هاي داخلي هستند نظري ندارم و ممکن است در بازي‌ها به هر حال سر برد و باخت و تعصب رنگي دعوا و درگيري ايجاد شود و مشکل به وجود بيايد، ولي براي بازي ملي به نظرم هيچ مشکلي وجود ندارد و اميدوارم حداقل در اين ديدار‌ها از اين به بعد هم اجازه دهند بانوان حاضر شوند. اين بار هم اطلاع رساني درست و به موقع انجام شود که مشکلات اين چنيني پيش نيايد.


هواداران خانم که خارج از ليست دعوت بودند هم وارد شدند
در بين خانم‌هايي که وارد ورزشگاه شدند فقط کساني که در فهرست دعوت بودند حضور نداشتند و تعدادي از هواداران خانم هم که دوست داشتند وارد شوند توانستند به ورزشگاه بيايند و من خودم 3 نفر را که موقع ورودم دم در ديدم داخل ورزشگاه حضور داشتند. اينکه حالا افرادي دوست داشتند بيايند و پشت در ماندند اتفاق خوبي نيست، ولي خب بايد به اطلاع رساني‌ها دقت مي‌کردند و اخبار را کامل مي‌خواندند که متوجه شوند حضور بانوان به چه شکل است.


ما هر کاري بکنيم عده‌اي در فضاي مجازي فحشمان مي‌دهند
عده‌اي که هميشه براي ايراد گرفتن و فحاشي در فضاي مجازي هميشه حضور دارند بعد از اين بازي هم ما را بي نصيب نگذاشتند و مي‌گفتند چرا وقتي همه بانوان اجازه ورود ندارند ما به ديدن بازي رفتيم. براي چه نبايد مي‌رفتم؟ اين قانوني است که مدت‌ها دارد روي آن کار مي‌شود و قدم به قدم جلو مي‌رود تا به آن جايي برسد که انتظار داريم. در کشور ما عده زيادي هستند که خواستار حضور بانوان در استاديوم هستند، ولي بايد توجه کرد افراد زيادي هم به شدت با اين موضوع مخالفند و شرايط جامعه ما اين اجازه را نمي‌دهد که چنين قانوني را يک شبه تغيير دهند و بايد با اقدامات اين چنيني قدم به قدم جلو رفت و اين بازي و دعوت از خانم‌ها به اين شکل هم يک قدم بزرگ بود. اگر من و امثال من نمي‌رفتيم اين قدم برداشته نمي‌شد و به نوعي به باز شدن درب ورزشگاه به روي خانم‌ها کمک کرديم، ولي متاسفانه هر کاري کنيم ما را فحش مي‌دهند.

منقلب نشدم بلکه به وجد آمدم
واقعاً دليل حساسيت‌هايي که به خرج داده مي‌شود را نمي‌دانم. حضور در يک فضاي پر جمعيت خطرناک است؟ خب يک پاساژ بزرگ هم ممکن است پر جمعيت باشد پس خطرناک است؟ خيلي وقت‌ها کنار دريا هم مملو از جمعيت است. فضاي ورزشگاه خيلي خوب بود و من به شخصه از آن به وجد آمدم. منقلب شدن را نمي‌فهمم و نمي‌دانم چطور کسي در ورزشگاه منقلب مي‌شود، ولي آن شخص بايد در يک پاساژ بزرگ يا کنار دريا هم منقلب شود. من به هيچ وجه چنين حسي نداشتم.


چرا کشتي و شنا را از تلويزيون نشان مي‌دهند؟
اينکه مي‌گويند ديدن فوتباليست‌ها با لباس ورزشي آستين کوتاه و شورت ورزشي مشکل دارد و مرد‌ها در اين شرايط نيمه برهنه هستند اولا ما که برهنگي نديديم و از فاصله سکو تا زمين هم چيزي به آن شکل قابل رويت نيست، ولي اگر چنين مشکلي هم هست چرا اين مسابقات پخش مي‌شود؟ چرا کشتي را پخش مي‌کنند که با دوبنده است؟ چرا شنا را پخش مي‌کنند که کلا يک تکه لباس است؟ اگر مشکل دارد نبايد اين‌ها از تلويزيون نشان داده شود.

مشتاقم بازهم به ورزشگاه بيايم
از اين به بعد هر بازي تيم ملي که اجازه ورود بانوان را داشته باشد را با کمال ميل به استاديوم مي‌روم چرا که تجربه بي‌نظيري بود و دوست دارم باز هم در آن حضور داشته باشم. من به پيراهن تيم ملي کشورم عرق دارم و علاقه زيادي دارم که بازي‌هاي تيم ملي را از نزديک ببينم و اميدوارم بازهم شرايطش فراهم شود.


در ورزشگاه خودشان را تخليه مي‌کنند
فضاي ورزشگاه باعث مي‌شود جوان‌ها خودشان را بتوانند در اين محيط تخليه کنند. خيلي‌ها شايد بودجه تفريحات آنچناني را نداشته باشند و براي اين افراد بهترين جا براي تخليه انرژي شان جايي مثل استاديوم آزادي است که با 20 هزار تومن مي‌توانند تفريح اين چنيني داشته باشند، ولي همين را هم از آن‌ها دريغ مي‌کنند و به نظرم اين تصميم اشتباهي است.

سردار آزمون باعث دعوتم به استاديوم نشد
من با دو بازيکن تيم ملي ارتباط غير مستقيم و رابطه دور دارم که از آن طريق به بازي ايران - بوليوي دعوت شدم و واسطه حضورم در ورزشگاه سردار آزمون نبود. به نوعي من دو کارت دعوت براي اين بازي داشتم که به واسطه آن توانستم به ورزشگاه بروم.

حتي زباله‌هايمان را هم جمع کرديم
شايد جالب باشد که بعد از پايان بازي حتي زباله‌هايي که هم که روي زمين افتاده بود جمع کرديم و ورزشگاه آزادي را حتي تميزتر از آن چيزي که بود تحويل داديم. باور کنيد ورود بانوان به ورزشگاه نه تنها مشکلي ايجاد نمي‌کند که حتي مي‌تواند باعث بهبود خيلي از مسائل شود. ما با يک ممنوعيت اين چنيني براي علاقه‌مندان باعث شديم براي کشور‌هاي همسايه خدمت توريستي انجام دهيم و خيلي‌ها مجبورند براي ديدن بازي تيم‌هايشان به خارج از کشور بروند.

استقلال، پرسپوليس، رئال، بارسا، علايق عجيب رنگي خانم بازيگر
من يکي از علاقه‌مندان به فوتبال هستم و تيم ملي کشورم را دوست دارم. شايد مثل خيلي از همکاران تعصب رنگي آن شکلي نداشته باشم و چنين موضوعي دغدغه‌ام نيست، ولي تيم ملي کشورم را واقعاً دوست دارم و يک فوتبالي هستم. در خانه فوتبال‌هاي تيم ملي را نگاه مي‌کنم و پلي استيشن هم بازي مي‌کنم. من دوستان خوبي هم در استقلال دارم و هم در پرسپوليس و اين دو تيم برايم هيچ فرقي با هم ندارند و هر دو را دوست دارم. فوتبال خارجي را هم دنبال مي‌کنم و طرفدار هر دو تيم رئال مادريد و بارسلونا هستم و بازي هر دو تيم را دوست دارم.


منبع: خبرگزاري ايلناارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اولين الکلاسيکو بدون مسي و رونالدو پس از 11 سال

واکنش جالب علي دايي به يک عکس: عجب سبيلي داشتيم! + عکس

امير قلعه نويي عليه عادل؛ فردوسي پور بدبختي فوتبال ماست

وعده خنده دار برانکو در صورت قهرماني در آسيا؛ سبيل ميذارم!!

عکس: شادي توهين آميز کادر فني چلسي مقابل ژوزه مورينيو

نگاه فردوسي پور به تقابل رونالدو و بيرانوند! عکس

ادعاي 3 زن ديگر درباره تجاوز رونالدو به آنها

واکنش علي دايي به جنجالي‌ترين جلد يک مجله براي وي! + عکس

آدم ربايي دوستان کريم بنزما در پاريس!

رستوران مجلل ليونل مسي ورشکست شد! + عکس

جدايي نيمار از معشوقه بازيگرش تائيد شد!

نکونام به خاطر پنالتي دقيقه 96 به سيم‌آخر زد

گلي که مهدوي کيا در تنهايي هايش آن را نگاه مي کند! عکس

بلايي که در صحنه پنالتي سر پاي بازيکن استقلال آمد!! عکس

خاطره مهراب قاسم خاني از شوخي مزخرف با آتيلا حجازي در دوران مدرسه! + عکس

قهر کردن سردار آزمون و رفتار زيبا و ديدني عليرضا جهانبخش! + عکس

افشاگري خانم بازيگر: ماموران خانم توهين مي کردند، ولي تماشاگران مرد نه

10 ستاره اي که حسابي از آمدن به رئال مادريد پشيمان شدند

شايعاتي درباره استوري هاي عجيب بازيکنان تيم اميد!!

متلک ترانه عليدوستي نسبت به سر و وضع گناه آلود فوتباليست ها براي بانوان! عکس

ماجراي ديدار دوستانه نفيسه روشن و سردار آزمون مشخص شد

تلاش مارادونا براي عذرخواهي از مسي بخاطر مصاحبه عجيبش

متلک سنگين کارشناس سرشناس به سردار آزمون در برنامه زنده

خانم بازيگر ليدر تماشاگران زن در بازي ايران در ورزشگاه آزادي شد! عکس

اولين عکس رونالدو و نامزدش پس از اتهام تجاوز وي

حمله کاربران به صفحه مدير شبکه سه در حمايت از عادل؛ فکر مي‌کني کي هستي؟

روايتي تازه از پشت پرده پخش نشدن برنامه 90

بازيکن السد: ما از استقلال و پرسپوليس قوي تر هستيم

گردش و تفريح نيمار در بيابان هاي عربستان! عکس

مديرعامل پرسپوليس در منزل بشار رسن در عراق! عکس

عادل فردوسي پور ديشب جاي استوديوي نود کجا رفت؟ + عکس

شکايت بازيکن تيم ملي به پليس فتا بخاطر صفحه اينستاگرام

عکس جالب عليرضا فغاني در کره جنوبي!

سوژه شدن سيدجلال حسيني در کنفرانس خبري کي روش! عکس

تلاش تلويزيون براي حذف فردوسي پور؛ تنگ تر شدن حلقه محاصره

عکس خنده دار رضا قوچان نژاد با پسرش دوران!

حاشيه هاي سردار آزمون از عشق به اسب ها تا ديدار با بازيگران زن

صحبت هاي علي انصاريان درباره حضور در ميلان و ديدار با مونيکا بلوچي

حذف برنامه نود از شبکه سه دائمي مي شود؟!

عکس: حمايت تند و تيز کامبيز ديرباز از علي دايي؛ شرم بر کاسه‌هاي داغ‌تر از آش!

پخت پيتزاي اقاي سرمربي به خاطر علاقه زياد هواداران به وي! عکس

تهديد علي انصاريان به خاطر مونيکا بلوچي توسط جواد کاظميان!! عکس

طعنه تازه امير قلعه نويي؛ نوکر اجنبي زياد داريم

تحقير عجيب مسي توسط مارادونا: او قبل بازي 20 بار دستشويي مي رود!!

بهم ريختن مراسم تشييع مرحوم بهرام شفيع بخاطر سلفي با فردوسي پور! عکس

عکس جالبي که امير عابدزاده منتشر کرد!

شادي منشوري نوجوانان استقلال پس از شکست دادن پرسپوليس

قرار ملاقات سردار آزمون با نفيسه روشن در يک رستوران! عکس

حمله به عادل فردوسي پور براي گرفتن عکس سلفي در مراسم مرحوم شفيع! عکس

تغيير جذاب در ترکيب تيم ملي: سامان قدوس در جام ملت ها فيکس مي‌شود