آخرین اخبار

10 ستاره اي که حسابي از آمدن به رئال مادريد پشيمان شدند حاشيه هاي ورزشي

10 ستاره اي که حسابي از آمدن به رئال مادريد پشيمان شدند

  بزرگنمايي:

چه خبر - ستاره‌هايي که از رئالي شدن پشيمان شدند

ادن آزار، هري کين، کيليان امباپه و بسياري ديگر از فوق‌ستاره‌هاي حال حاضر فوتبال اروپا نام‌شان را حوالي اخبار باشگاه رئال‌مادريد مي‌بينند. ستاره‌هاي زيادي آرزو دارند در دوران فوتبال‌شان طعم بازي کردن با پيراهن رئال‌مادريد را بچشند، اما اين وسوسه هميشه با رستگاري همراه نشده است.

تاريخ باشگاه رئال‌مادريد مملو از ستاره‌هايي است که در اوج راهي سانتياگوبرنابئو شدند و پس از پوشيدن پيراهن سفيد ديگر شرايط خوب گذشته را نداشتند.


متئو کواچيچ (سال 2015 از اينترميلان - 29 ميليون يورو)
سال 2015 پس از دو سال بسيار موفق در اينترميلان، کواچيچ کروات تصميم گرفت به رئال‌مادريد ملحق شود. در فصل نخست هرجاي زمين که رئال کمبود بازيکن داشت از کواچيچ بهره مي‌گرفتند. حتي در بهترين شرايط هم زيدان تصميم نمي‌گرفت به عنوان مهره ثابت به متئو بازي بدهد. اگرچه هر فصل تعداد بازي‌هاي او از 20 فراتر رفته ولي اين بازي‌ها بيشتر به عنوان يار جانشين بوده است. البته کواچيچ خوش‌شانس هم نبود چراکه در خط مياني رئال مودريچ، کروس و کاسميرو مثلث خوبي تشکيل داده بودند و کمتر مربي‌اي حاضر مي‌شد به اين ترکيب دست بزند. او در 3 فصل فقط 37 مرتبه در ترکيب اصلي رئال بازي کرد.

مايکل اوون (سال 2004 از ليورپول - 12 ميليون يورو به علاوه آنتونيو نونيس)
اوون بهترين مهره ليورپول در آن سال‌ها به شمار مي‌رفت که در 6 فصل متوالي براي سرخ‌هاي مرسي‌سايد در ليگ دشواري مثل ليگ برتر بين 16 تا 19 گل زده بود. با اين حال اوون که از قهرماني در ليگ برتر نااميد شده بود تصميم گرفت راهي مادريد شود. اوون در 24 سالگي به عنوان يک مهاجم تراز اول که 142 گل در کارنامه‌اش داشت در رئال به حاشيه رفت و در تيم کهکشاني کمتر توجهي به او شد. دوران حضورش در مادريد با 13 گل زده فقط يک فصل طول کشيد و در 8 فصل بعد از ترک آنفيلد در تمامي رقابت‌ها تنها 64 گل زد. زماني که به اوون در رئال بها داده نمي‌شد ليورپول مهاجمان سطح پاييني مثل هسکي، باروش، ديوف و سيناما پونگوله را در ترکيب داشت.

نيکولا آنلکا (سال 1999 از آرسنال - 35 ميليون يورو)
قبل از اينکه آنلکا سفر به دور دنيا و حضور در تيم‌هاي مختلف را شروع کند از آرسنال راهي رئال‌مادريد شد. دو سال موفق در جمع توپچي‌ها او را در ليست خريد رئال‌مادريد قرار داد. بازيکن سرعتي و قدرتي با شم گلزني بالا، اما در رئال سايه‌اي از بازيکن ارزشمند آرسنال بود. البته يک گل در ال‌کلاسيکو و 2 گل برابر بايرن‌مونيخ از او براي رئالي‌ها خاطره‌انگيز بود. با اين حال آنلکا هيچ‌گاه ستاره موفقي در مادريد به شمار نمي‌رفت. اين مهاجم فرانسوي بعد از اينکه فقط 2 گل براي رئال در لاليگا زد به پيشنهاد تيم سابقش پاري‌سن‌ژرمن جواب مثبت داد و فصل بعد به فرانسه برگشت. او 15 سال بعد از رئال در 9 باشگاه مختلف بازي کرد. در مجموع هم در 12 تيم حضور داشت.


آنتونيو کاسانو (سال 2006 از رم - 5 ميليون يورو)
بعد از اينکه روز‌هاي خوبي را در رم سپري کرد و يکي از بزرگ‌ترين استعداد‌هاي فوتبال ايتاليا نام گرفت راهي رئال‌مادريد شد، اما فقط 19 مرتبه در لاليگا بازي کرد. اين مهاجم ايتاليايي توسط فابيو کاپلو به مادريد آورده شد، اما مصدوميت‌ها و عدم آمادگي باعث شد هيچ‌گاه نتواند در رئال بازيکني باشد که انتظار مي‌رفت. بعد از يک سال به ايتاليا برگشت تا خاطرات تلخ رئال‌مادريد را به دست فراموشي بسپارد. کاسانو هم از آن دسته بازيکناني است که بعد از حضور در مادريد ديگر هيچ‌وقت به شرايط خوب قبل برنگشت.


دانيلو (سال 2015 از پورتو - 31/5 ميليون يورو)
در ترکيب پورتو آن‌قدر خوب بود که خودش را در فوتبال اروپا مطرح کند. در سمت راست خط دفاعي انتظار مي‌رفت دني کارواخال را از ميدان به در کند، اما بزرگ‌ترين دستاورد او بازي کردن در ترکيب اصلي رئال‌مادريد در زمان‌هايي بود که کارواخال مصدوم مي‌شد. برخي اشتبا‌هاتش و عملکرد نه چندان خوبش صداي هواداران رئال را درآورده بود. شايد منطقي بود دانيلو هم دوران حضورش در رئال را فراموش مي‌کرد، اما اخيراً گفته دلش براي مادريد تنگ شده است. البته اين بازيکن برزيلي افتخارات قابل ذکري در رئال کسب کرد و 2 مرتبه قهرماني ليگ قهرمانان را جشن گرفت سپس به منچسترسيتي پيوست.
ستاره‌هايي که از رئالي شدن پشيمان شدند


ديدي (سال 1959 از فلامنگو)
هافبک- مهاجم برزيلي پس از بازي در فينال جام جهاني 1958 مورد توجه باشگاه رئال‌مادريد قرار گرفت. او رهبر خط مياني سلسائو بود و برزيل را ترک کرد تا در اروپا فوتبال بازي کند. آلفردو دي‌استفانو زماني از «ديدي» به عنوان بهترين بازيکن فوتبال جهان ياد مي‌کرد. خيلي زود ديدي از فوتبال اسپانيا متنفر شد. او انتظار داشت در اسپانيا هم فوتبال تکنيکي به نمايش بگذارد، اما همه چيز فيزيکي شد. ديدي به آمريکاي‌جنوبي برگشت و سال 1962 يک مرتبه ديگر با سلسائو به قهرماني جام جهاني رسيد. او هيچ‌گاه به اندازه توانايي‌اش بازيکن مشهوري نشد.


جاناتان وودگيت (سال 2004 از نيوکاسل - 20 ميليون يورو)
در ليدزيونايتد در رقابت با مدافعان خوبي مثل رادبه و فرديناند موفق بود و انتظار مي‌رفت يکي از برترين مدافعان تاريخ شود. بعد از يک فصل حضور در نيوکاسل همزمان با مايکل اوون به مادريد رفت. در رئال فقط با مصدوميت دست و پنجه نرم کرد و جالب بود 3 فصل در باشگاه دوام آورد. فقط 9 بازي در اين 3 فصل انجام داد و يک فصل هم به ميدلزبورو قرض داده شد. سال 2007 در يک نظرسنجي از سوي نشريه مارکا جاناتان وودگيت به عنوان بدترين خريد تاريخ باشگاه رئال‌مادريد انتخاب شد.
ستاره‌هايي که از رئالي شدن پشيمان شدند


کاکا (سال 2009 از ميلان - 67 ميليون يورو)
در يکي از بزرگ‌ترين و گران‌ترين انتقال‌هاي آن زمان کاکا از ميلان راهي رئال‌مادريد شد. با رکوردشکني کهکشاني‌ها براي جذب اين ستاره انتظار مي‌رفت او بهترين بازيکن تيم باشد. بازيکني که توپ طلا را هم در سال 2007 برده بود با وجود شروع خوب در مادريد به تدريج افت کرد. مصدوميت‌ها کاکا را در مادريد اذيت کرد و ديگر به شرايط خوبي که در سن‌سيرو داشت بازنگشت. کاکا در ميلان ستاره و بتِ تيم بود، اما در مادريد تا سطح يک بازيکن معمولي تنزل پيدا کرد. در 4 فصل در رئال 29 گل در 120 بازي به ثمر رساند و سپس به ميلان برگشت، اما ديگر آن فوق‌ستاره روسونري نبود.


آگنه سيمونسون (سال 1960 از اورگريت)
مهاجم سوئدي يکي ديگر از بازيکنان درخشان جام جهاني 1958 بود که رئال‌مادريد به خدمت گرفت. قرار بود زوج دي‌استفانو شود، اما در رئال هيچ نشاني از يک بازيکن بزرگ نداشت. باشگاه رئال‌مادريد که از درخشش آگنه سيمونسون نااميد شده بود او را به رئال‌سوسيه‌داد قرض داد. سيمونسون در رئال فقط 3 بازي انجام داد و يک گل زد. سال 1963 تصميم گرفت براي هميشه قيد بازي کردن در اسپانيا را بزند و به تيم سابقش اورگريت برگردد. جايي که دوباره تبديل به گلزن خوب هميشگي شد.


والتر ساموئل (سال 2004 از رم - 25 ميليون يورو)
7 سال متوالي در بوکاجونيورز و رم يک صخره بود. مدافع مستحکم جالوروسي سال 2004 اين تيم را ترک کرد تا به رئال‌مادريد بپيوندد. آن زمان همه فکر مي‌کردند والتر ساموئل يک گام بلند ديگر در دوران حرفه‌اي‌اش برداشته. يک فصلي که در رئال‌مادريد حضور داشت يکي از بدترين فصل‌هاي فوتبالي‌اش را سپري کرد. رئال در يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان حذف شد و لاليگا هم پايين‌تر از بارسلونا در رده دوم قرار گرفت. اين فصل حضورش در مادريد را به طور کل فراموش کرد چراکه با بازگشت به ايتاليا و بازي در اينترميلان دوباره همان مدافع مستحکم هميشگي شد و قهرماني‌هاي متعددي در ايتاليا و ليگ قهرمانان به دست آورد.


منبع: خبرورزشيارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پرستو صالحي تازه عروس سينما از کي روش حمايت کرد! عکس

با اجازه کي روش بازيکنان تيم ملي خارج از هتل شام خوردند! عکس

متلک سنگين علي انصاريان به جواد خياباني براي بغض کردن هايش

تغيير نظر همسر ستاره سرشناس درباره تيم جديد همسرش

دو پرسپوليسي، زوج طلايي منصوريان در ذوب آهن

عکس: سردار آزمون با خانواده اش در رستوراني در ابوظبي

بزرگترين نگراني عماني ها براي بازي با ايران

عکس: حمايت رضا رشيدپور از کارلوس کي روش

رقصيدن رونالدو براي نامزدش جورجينا برروي تردميل! عکس

تحليل بازي ايران و عمان توسط مورينيو

ادعاي جنجالي مايلي کهن درباره کي روش

صداوسيما از پخش بازي هاي ايران در جام ملت ها چند ميليارد درآمد دارد؟!

تاکتيک ايران براي عبور از عمان خطرناک چيست؟

خبر جنجالي: تلاش آنجلينا جولي براي ارتباط با ديويد بکام! عکس

حمله خياباني به کي روش بخاطر کينه اي که از وي دارد!

سخنان عجيب تحليلگر عماني درباره سبک بازي تيم ايران

حمله هماهنگ مجريان تلويزيون به کي روش با دستور از بالا!

بدل ايراني مسي در حرم امام رضا (ع) نائب الزياره مسي!! عکس

واکنش سردار آزمون به گل نکردن موقعيت هايش

توضيح بيرانوند درباره کمک سردار آزمون براي گرفتن پنالتي

لطفا به اين نکته مهم درباره سردار آزمون توجه کنيد

عشق و علاقه زيباي زن ايراني به تيم ملي در ورزشگاه! عکس

واکنش جالب باشگاه استقلال به درخشش عليرضا بيرانوند! عکس

خطر در کمين علي دايي و رکورد هايش

ميلاد محمدي گوشي هوادار تيم ملي را از بين بُرد! عکس

همکاري اين 2 زن براي پيچيده تر شدن پرونده تجاوز رونالدو

طعنه فردوسي پور به مسعود ده نمکي گزارش زنده بازي عربستان و قطر

درگيري لفظي احسان حاج صفي و رامين رضاييان در تمرين تيم ملي

قرارداد بستن هاي عجيب و غريب در باشگاه تراکتورسازي

حرف خنده دار طارق همام بازيکن عراقي استقلال درباره تيم ايران

خودکشي فوتبالي براي گرفتن رضايت نامه بخاطر پرسپوليس

تصوير عجيبي از رونالدو هنگام ورود به فرودگاه عربستان! عکس

توضيح کي روش درباره سبک بازي تيم ملي مقابل عراق

نکته مهمي که مهدي طارمي آن را لو داد

همه احتمالات براي حريف بعدي ايران + تاريخ و ساعت بازي

سلفي گرفتن دختر عربستاني با رونالدو! عکس

حضور عارف خواننده سرشناس در ورزشگاه و صحبت با تاج و کفاشيان! عکس

جانشين کي روش براي تيم ملي انتخاب شد

حمايت آقاي بازيگر و همسرش در دوبي از تيم ملي ايران! عکس

کربلا ميزبان بازي تيم هاي ايراني و عربستاني در ليگ قهرمانان آسيا

عکس: نماز خواندن بازيکنان تيم عراق در تمرين قبل از بازي با ايران

واکنش علي دايي به سقوط هواپيما: اخبار يکي پس از ديگري داغدارمان مي کند! عکس

متلک عجيب زلاتان ابراهيموويچ به رونالدو: رونالدو احمقانه حرف مي زند!!

ورزشگاه عجيبي در قطر که باعث حيرت پرسپوليسي ها و برانکو شد

پروژه عبور از فردوسي پور وارد فاز جديد شد!

پاسخ منطقي مهدي طارمي درباره انتقام گرفتن از عراق

نشت فاضلاب ورزشگاه اولدترافورد منچسريونايتد! عکس

جواد نکونام؛ مربي خوبي که زود ناز مي کند و مي رود

عکس: شکستن شانه بازيکن تيم ملي چين!!

زندگي سخت و فقيرانه خواهر ديويد بکام!! عکس