آخرین اخبار

10 ستاره اي که حسابي از آمدن به رئال مادريد پشيمان شدند حاشيه هاي ورزشي

10 ستاره اي که حسابي از آمدن به رئال مادريد پشيمان شدند

  بزرگنمايي:

چه خبر - ستاره‌هايي که از رئالي شدن پشيمان شدند

ادن آزار، هري کين، کيليان امباپه و بسياري ديگر از فوق‌ستاره‌هاي حال حاضر فوتبال اروپا نام‌شان را حوالي اخبار باشگاه رئال‌مادريد مي‌بينند. ستاره‌هاي زيادي آرزو دارند در دوران فوتبال‌شان طعم بازي کردن با پيراهن رئال‌مادريد را بچشند، اما اين وسوسه هميشه با رستگاري همراه نشده است.

تاريخ باشگاه رئال‌مادريد مملو از ستاره‌هايي است که در اوج راهي سانتياگوبرنابئو شدند و پس از پوشيدن پيراهن سفيد ديگر شرايط خوب گذشته را نداشتند.


متئو کواچيچ (سال 2015 از اينترميلان - 29 ميليون يورو)
سال 2015 پس از دو سال بسيار موفق در اينترميلان، کواچيچ کروات تصميم گرفت به رئال‌مادريد ملحق شود. در فصل نخست هرجاي زمين که رئال کمبود بازيکن داشت از کواچيچ بهره مي‌گرفتند. حتي در بهترين شرايط هم زيدان تصميم نمي‌گرفت به عنوان مهره ثابت به متئو بازي بدهد. اگرچه هر فصل تعداد بازي‌هاي او از 20 فراتر رفته ولي اين بازي‌ها بيشتر به عنوان يار جانشين بوده است. البته کواچيچ خوش‌شانس هم نبود چراکه در خط مياني رئال مودريچ، کروس و کاسميرو مثلث خوبي تشکيل داده بودند و کمتر مربي‌اي حاضر مي‌شد به اين ترکيب دست بزند. او در 3 فصل فقط 37 مرتبه در ترکيب اصلي رئال بازي کرد.

مايکل اوون (سال 2004 از ليورپول - 12 ميليون يورو به علاوه آنتونيو نونيس)
اوون بهترين مهره ليورپول در آن سال‌ها به شمار مي‌رفت که در 6 فصل متوالي براي سرخ‌هاي مرسي‌سايد در ليگ دشواري مثل ليگ برتر بين 16 تا 19 گل زده بود. با اين حال اوون که از قهرماني در ليگ برتر نااميد شده بود تصميم گرفت راهي مادريد شود. اوون در 24 سالگي به عنوان يک مهاجم تراز اول که 142 گل در کارنامه‌اش داشت در رئال به حاشيه رفت و در تيم کهکشاني کمتر توجهي به او شد. دوران حضورش در مادريد با 13 گل زده فقط يک فصل طول کشيد و در 8 فصل بعد از ترک آنفيلد در تمامي رقابت‌ها تنها 64 گل زد. زماني که به اوون در رئال بها داده نمي‌شد ليورپول مهاجمان سطح پاييني مثل هسکي، باروش، ديوف و سيناما پونگوله را در ترکيب داشت.

نيکولا آنلکا (سال 1999 از آرسنال - 35 ميليون يورو)
قبل از اينکه آنلکا سفر به دور دنيا و حضور در تيم‌هاي مختلف را شروع کند از آرسنال راهي رئال‌مادريد شد. دو سال موفق در جمع توپچي‌ها او را در ليست خريد رئال‌مادريد قرار داد. بازيکن سرعتي و قدرتي با شم گلزني بالا، اما در رئال سايه‌اي از بازيکن ارزشمند آرسنال بود. البته يک گل در ال‌کلاسيکو و 2 گل برابر بايرن‌مونيخ از او براي رئالي‌ها خاطره‌انگيز بود. با اين حال آنلکا هيچ‌گاه ستاره موفقي در مادريد به شمار نمي‌رفت. اين مهاجم فرانسوي بعد از اينکه فقط 2 گل براي رئال در لاليگا زد به پيشنهاد تيم سابقش پاري‌سن‌ژرمن جواب مثبت داد و فصل بعد به فرانسه برگشت. او 15 سال بعد از رئال در 9 باشگاه مختلف بازي کرد. در مجموع هم در 12 تيم حضور داشت.


آنتونيو کاسانو (سال 2006 از رم - 5 ميليون يورو)
بعد از اينکه روز‌هاي خوبي را در رم سپري کرد و يکي از بزرگ‌ترين استعداد‌هاي فوتبال ايتاليا نام گرفت راهي رئال‌مادريد شد، اما فقط 19 مرتبه در لاليگا بازي کرد. اين مهاجم ايتاليايي توسط فابيو کاپلو به مادريد آورده شد، اما مصدوميت‌ها و عدم آمادگي باعث شد هيچ‌گاه نتواند در رئال بازيکني باشد که انتظار مي‌رفت. بعد از يک سال به ايتاليا برگشت تا خاطرات تلخ رئال‌مادريد را به دست فراموشي بسپارد. کاسانو هم از آن دسته بازيکناني است که بعد از حضور در مادريد ديگر هيچ‌وقت به شرايط خوب قبل برنگشت.


دانيلو (سال 2015 از پورتو - 31/5 ميليون يورو)
در ترکيب پورتو آن‌قدر خوب بود که خودش را در فوتبال اروپا مطرح کند. در سمت راست خط دفاعي انتظار مي‌رفت دني کارواخال را از ميدان به در کند، اما بزرگ‌ترين دستاورد او بازي کردن در ترکيب اصلي رئال‌مادريد در زمان‌هايي بود که کارواخال مصدوم مي‌شد. برخي اشتبا‌هاتش و عملکرد نه چندان خوبش صداي هواداران رئال را درآورده بود. شايد منطقي بود دانيلو هم دوران حضورش در رئال را فراموش مي‌کرد، اما اخيراً گفته دلش براي مادريد تنگ شده است. البته اين بازيکن برزيلي افتخارات قابل ذکري در رئال کسب کرد و 2 مرتبه قهرماني ليگ قهرمانان را جشن گرفت سپس به منچسترسيتي پيوست.
ستاره‌هايي که از رئالي شدن پشيمان شدند


ديدي (سال 1959 از فلامنگو)
هافبک- مهاجم برزيلي پس از بازي در فينال جام جهاني 1958 مورد توجه باشگاه رئال‌مادريد قرار گرفت. او رهبر خط مياني سلسائو بود و برزيل را ترک کرد تا در اروپا فوتبال بازي کند. آلفردو دي‌استفانو زماني از «ديدي» به عنوان بهترين بازيکن فوتبال جهان ياد مي‌کرد. خيلي زود ديدي از فوتبال اسپانيا متنفر شد. او انتظار داشت در اسپانيا هم فوتبال تکنيکي به نمايش بگذارد، اما همه چيز فيزيکي شد. ديدي به آمريکاي‌جنوبي برگشت و سال 1962 يک مرتبه ديگر با سلسائو به قهرماني جام جهاني رسيد. او هيچ‌گاه به اندازه توانايي‌اش بازيکن مشهوري نشد.


جاناتان وودگيت (سال 2004 از نيوکاسل - 20 ميليون يورو)
در ليدزيونايتد در رقابت با مدافعان خوبي مثل رادبه و فرديناند موفق بود و انتظار مي‌رفت يکي از برترين مدافعان تاريخ شود. بعد از يک فصل حضور در نيوکاسل همزمان با مايکل اوون به مادريد رفت. در رئال فقط با مصدوميت دست و پنجه نرم کرد و جالب بود 3 فصل در باشگاه دوام آورد. فقط 9 بازي در اين 3 فصل انجام داد و يک فصل هم به ميدلزبورو قرض داده شد. سال 2007 در يک نظرسنجي از سوي نشريه مارکا جاناتان وودگيت به عنوان بدترين خريد تاريخ باشگاه رئال‌مادريد انتخاب شد.
ستاره‌هايي که از رئالي شدن پشيمان شدند


کاکا (سال 2009 از ميلان - 67 ميليون يورو)
در يکي از بزرگ‌ترين و گران‌ترين انتقال‌هاي آن زمان کاکا از ميلان راهي رئال‌مادريد شد. با رکوردشکني کهکشاني‌ها براي جذب اين ستاره انتظار مي‌رفت او بهترين بازيکن تيم باشد. بازيکني که توپ طلا را هم در سال 2007 برده بود با وجود شروع خوب در مادريد به تدريج افت کرد. مصدوميت‌ها کاکا را در مادريد اذيت کرد و ديگر به شرايط خوبي که در سن‌سيرو داشت بازنگشت. کاکا در ميلان ستاره و بتِ تيم بود، اما در مادريد تا سطح يک بازيکن معمولي تنزل پيدا کرد. در 4 فصل در رئال 29 گل در 120 بازي به ثمر رساند و سپس به ميلان برگشت، اما ديگر آن فوق‌ستاره روسونري نبود.


آگنه سيمونسون (سال 1960 از اورگريت)
مهاجم سوئدي يکي ديگر از بازيکنان درخشان جام جهاني 1958 بود که رئال‌مادريد به خدمت گرفت. قرار بود زوج دي‌استفانو شود، اما در رئال هيچ نشاني از يک بازيکن بزرگ نداشت. باشگاه رئال‌مادريد که از درخشش آگنه سيمونسون نااميد شده بود او را به رئال‌سوسيه‌داد قرض داد. سيمونسون در رئال فقط 3 بازي انجام داد و يک گل زد. سال 1963 تصميم گرفت براي هميشه قيد بازي کردن در اسپانيا را بزند و به تيم سابقش اورگريت برگردد. جايي که دوباره تبديل به گلزن خوب هميشگي شد.


والتر ساموئل (سال 2004 از رم - 25 ميليون يورو)
7 سال متوالي در بوکاجونيورز و رم يک صخره بود. مدافع مستحکم جالوروسي سال 2004 اين تيم را ترک کرد تا به رئال‌مادريد بپيوندد. آن زمان همه فکر مي‌کردند والتر ساموئل يک گام بلند ديگر در دوران حرفه‌اي‌اش برداشته. يک فصلي که در رئال‌مادريد حضور داشت يکي از بدترين فصل‌هاي فوتبالي‌اش را سپري کرد. رئال در يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان حذف شد و لاليگا هم پايين‌تر از بارسلونا در رده دوم قرار گرفت. اين فصل حضورش در مادريد را به طور کل فراموش کرد چراکه با بازگشت به ايتاليا و بازي در اينترميلان دوباره همان مدافع مستحکم هميشگي شد و قهرماني‌هاي متعددي در ايتاليا و ليگ قهرمانان به دست آورد.


منبع: خبرورزشيارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محروميت داوري که به بازيکن پس گردني زد!

عصبانيت طرفداران منچستريونايتد: پوگبا را به رئال بفروشيد

عملکردن کريم بنزما به قولي که به دخترش داده بود

پرونده جنجالي همجنسگرايي در فوتبال ايران

محروميت اشکان دژاگه از بازي با پرسپوليس بخاطر کتک زدن تماشاگر؟!

واکنش همسر ايکاردي به عملکرد رونالدو در يوونتوس: کار خاصي نکرده!

سکوت محسن فروزان در اينستاگرامش شکست! عکس

اقدام غيرمنتظره مهاجم الاهلي عربستان قبل از بازي با پرسپوليس

چيزهايي که هواداران تراکتورسازي هنوز ياد نگرفته اند

ادعاي جنجالي دختر 18 ساله درباره فوتباليست سرشناس

منتظر نقل و انتقالات جنجالي باشيد؛ رحمتي در تراکتور, دژاگه در استقلال

رفتار زشت رونالدو با هم تيمي هايش بعداز حذف مقابل آژاکس

اين چند بازيکن خريد 400 ميليون رئال مادريد! عکس

واکنش مهدي طارمي به کتک خوردن شجاعي در تبريز! عکس

واکنش احساسي فرهاد مجيدي به درگذشت هوادار جوان استقلال

سبک زندگي لاکچري الکساندر دل پيرو در آمريکا با خانه اي رويايي! عکس

اگر جاي عادل فردوسي پور بوديم کدام کار را انجام ميداديم؟

خواستگاري فوتباليست سرشناس از خانم دکتر دندانپزشک! عکس

ستاره سپاهان بازي با پرسپوليس را از دست داد

جزئيات باورنکردني از شرط بندي دروازه بان سرشناس!!

جنجال تماشاگران تراکتورسازي؛ کتک خوردن مسعود شجاعي از تماشاگر!

عصبانيت علي دايي؛ وقتي جيک بازيکنان سايپا در نمي آمد!

جدايي راحت و بي دردسر رشيد مظاهري از ذوب آهن!

سکوت محسن فروزان شکست!

استقبال شديد مردم از جشن امضاي کتاب عادل فردوسي پور! عکس

توفان جديد در فوتبال ايران با افشاگري علي دايي!

رونالدو در فکر ترک يوونتوس؛ مشکل کريس با چه کسي است؟

گزارشگر جديد به جاي عادل فردوسي پور در شبکه 3 مشخص شد

شوخي ديويد بکام با همسرش ويکتوريا و انتشار عکس بدون آرايش وي! عکس

عادل فردوسي پور سوار بر تراکتور در مناطق سيل زده! عکس

رئال مادريد امباپه را نمي خواهد!

رونالدو مانع تمديد قرارداد ستاره رئال مادريد؛ بيا يوونتوس!

جمع آوري کمک توسط امير قلعه نويي براي سيل زدگان! عکس

تيپ مسي و پسرانش در حال رفتن به عيد ديدني! عکس

پست تلخ علي کريمي براي سيل زدگان! عکس

پيام زيبا و جالب باشگاه آ اس رم بخاطر سيل در ايران! عکس

کنايه احمدرضا عابدزاده به مسئولين بخاطر سيل هاي پي در پي! عکس

گزارشگر دربي؛ منتظر فردوسي پور نباشيد

پست عاشقانه حسين ماهيني براي همسرش به مناسبت سالگرد ازدواج! عکس

روش عجيب فروش بليط دربي همراه با سوءاستفاده!!

ريختن آب جوش برروي کمک داور زن!! عکس

نقش مهم منصوريان و ذوب آهن در تعيين قهرمان ليگ برتر

سوژه شدن شباهت راموس به بازيگر کانادايي! عکس

3 ستاره اي که تابستان بارسلونا را ترک مي کنند

حقوق پل پوگبا در رئال مادريد چقدر است؟

کفش هاي ورزشي جديد مسي با طرح سريال بازي تاج و تخت! عکس

ترفند پاري سن ژرمن براي نگه داشتن نيمار و امباپه

عابدزاده از شرايط رستوران داري در شب عيد گفت

نام دروازه بان بايرن مونيخ برروي کره اسب رفيقش!

ماجراي متني که همسر وحيد طالب لو براي بهداد سليمي نوشت