آخرین اخبار

خواص جالب گلاب براي پوست تان که نمي دانستيد!! تناسب و زيبايي

خواص جالب گلاب براي پوست تان که نمي دانستيد!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - تاثير گلاب بر درخشندگي و لطافت پوست

به علت خاصيت نرم کننده، آرام‌بخش و جوان‌سازي گلاب در محصولات آرايشي و بهداشتي و همچنين به صورت مجزا مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
گلاب براي انواع پوست مناسب است که اين شامل پوست‌هاي خيلي حساس هم مي‌شود. از ديگر خواص گلاب مي‌توان به قابليت ضدعفوني کنندگي و درخشان کنندگي پوست اشاره کرد. در اين مقاله چند راه براي استفاده از گلاب در روتين مراقبت از پوست براي داشتن پوست درخشان، به شما معرفي مي‌کنيم.

استفاده از گلاب به عنوان تونر صورت

هميشه به ما گفته مي‌شود که از پاک کننده پوست صورت، نرم کننده و آب‌رسان براي داشتن پوستي سالم و درخشان استفاده کنيد. استفاده از تونر معمولا در بين افراد ناديده گرفته مي‌شود. درحالي که استفاده از تونر صورت قدم بسيار مهمي است چراکه تونر، چربي، آلودگي و باقي‌مانده مواد آرايشي که پاک کننده آرايش پاک نکرده را از پوست تميز مي‌کند. از اين رو تونر صورت در کنار پاک‌کنندگي، PH پوست را هم تنظيم مي‌کند.
گلاب خالص يک ماده طبيعي است که PH پوست را متعادل مي‌کند و به اصطلاح «قابض» است و بعد از تميز کردن باعث کوچک شدن منافذ پوست مي‌شود. استفاده منظم از گلاب پوست را از چربي اضافه توليد شده پاک مي‌کند و به جلوگيري از جوش سرسياه، جوش سر سفيد، آکنه، و جوش زيرپوستي کمک مي‌کند. استفاده از گلاب به عنوان تونر صورت بهتر از استفاده از تونرهاي با پايه مواد شيميايي است که ممکن است پوست را به مرور خشک کنند.
از ديگر خواص گلاب مي‌‌توان به خاصيت تسکين دهندگي و آرام‌بخشي آن اشاره کرد که آن را تبديل به يک تونر کامل براي انواع پوست مي‌کند. گلاب را روي پوست خود بزنيد و اجازه دهيد که جذب منافذ پوست‌تان شود. با اين کار در لحظه احساس شادابي بيشتر در پوست مي‌کنيد و عطر رز باعث بهتر شدن روحيه و حال و هواي شما مي‌شود.

گلاب براي کاهش پف چشم

علت پف چشم ممکن به عوامل زيادي مثل آلرژي، استرس، خستگي چشم و کمبود خواب مربوط باشد. پف و ورم دور چشم درواقع به معني تجمع مايعات در نواحي اطراف چشم است. از آن‌جايي که پوست دور چشم بسيار نازک است، پف يا تيرگي دور چشم مي‌تواند بسيار مشهود باشد. ساده‌ترين راه براي کاهش تيرگي و پف چشم استفاده از کمپرس سرد و اسپري است.
گلاب مي‌تواند به آب‌رساني، احيا و نرم کردن پوست دور چشم کمک کند و به پوست ظاهري سرحال بدهد. از ديگر خواص گلاب ضدالتهاب بودن آن است که باعث کاهش قرمزي پوست مي‌شود. بدون هيچ نگراني مي‌توان از گلاب به صورت مستقيم بر روي پوست حساس دور چشم استفاده کرد. پف چشم به سرعت کاهش پيدا مي‌کند و با اسپري تونر گلاب علائم پيري دور چشم کم شده و پوست جوان مي‌شود.
اگر شما هم به علت خستگي و کم‌خوابي، چشمان خسته و پف کرده داريد، گلاب مي‌تواند يک راه حل ساده براي شما باشد. يک شيشه گلاب خنک که از چند ساعت قبل در يخچال قرار داده‌ايد را برداريد و با استفاده از يک پنبه تميز مقداري از گلاب را روي دور چشم خود قرار دهيد. تا هر زماني که از حس خنک و مطبوع گلاب لذت مي‌بريد، پنبه را به آرامي روي پلک خود نگه داريد. اين کار به کاهش پف چشم کمک مي‌کند و خستگي چشم‌ها را به سرعت از بين مي‌برد.

گلاب يک پاک‌کننده آرايش طبيعي

پاک‌کننده آرايش جايگاه‌ ويژه و مهمي در لوازم آرايش ما دارد. اما اغلب اين واقعيت را ناديده مي‌گيريم که بسياري از پاک‌کننده‌هاي آرايش داراي الکل و مواد شيميايي قوي هستند که مي‌توانند پوست را به شدت خشک کنند و همچنين، تمام پاک‌کننده‌هاي آرايشي براي پوست حساس مناسب نيستند. يک گزينه ديگر به عنوان پاک کننده آرايش که طبيعي و ملايم باشد انتخاب بسيار خوبي مي‌‌تواند باشد.
تسکين دهندگي به عنوان يکي از خواص گلاب، آن را به يک پاک کننده آرايش ملايم مناسب براي انواع پوست کرده‌ است. اگر گلاب را با يک روغن پايه طبيعي ترکيب کنيد، مي‌تواند بيشتر مواد آرايشي را بدون هيچ‌خشونتي از پوست پاک مي‌کند و پوست شاداب، مرطوب مي‌شود و رايحه شيرين آن هم بر مزاياي آن مي‌افزايد.
گلاب مي‌تواند به شما کمک مي‌کند که مواد آرايشي را به صورت ملايم از پوست خود پاک کنيد. 2 قاشق گلاب را به همراه يک قاشق روغن نارگيل يا روغن بادام شيرين ترکيب کنيد تا يک آرايش پاک‌کن موثر و طبيعي بسازيد که بيشتر مواد آرايشي قوي را ضمن مراقبت زياد، از روي پوست پاک مي‌کند. پنبه تميز را داخل اين محلول فرو ببريد و تمام صورت خود را با آن پاک کنيد. خواص گلاب و روغن نارگيل هر دو براي پوست زياد است و حتي مي‌توانيد با خيال راحت به عنوان پاک‌کننده آرايش چشم هم از اين ترکيب استفاده کنيد.

گلاب به عنوان اسپري صورت طبيعي

فيس ميست (Face Mist) يا اسپري مرطوب کننده صورت، نسل جديد تونر صورت هستند که با اسپري کردن آن‌ها روي صورت، پوست صورت را نرم و شاداب خواهيد کرد. اين اسپري‌ها چندکاره هستند و به تميز کردن، آب‌رساني پوست و فيکس کردن آرايش کمک کرده و باعث تنظيم PH پوست نيز مي‌شوند. جدا از همه اين‌ها يک اسپري صورت و گردن براي زماني که احتياج به يک وسيله براي سرحال شدن داريم، بسيار کارآمد و دم دست هستند.
فيس ميست معمولا داراي ترکيبات طبيعي بوده که براي پوست مفيد است اما اگر اسپري صورت شما تمام شد يا تصميم گرفتيد که از اسپري صورت و گردن 100 درصد طبيعي استفاده کنيد، گلاب مي‌تواند يک انتخاب عالي براي يک اسپري صورت حرفه‌اي باشد که هزينه کمتري هم براي شما داشته باشد.
همراه داشتن يک اسپري صورت داراي گلاب مي‌تواند کمک کند که بتوانيد عرق و ذرات آلودگي را هر موقع و در هر شرايطي از پوست خود پاک کنيد، چه در ماشين و در حال حرکت هستيد، چه بعد از ورزش يا وسط يک روز شلوغ کاري. بهترين قسمت آن اين‌جاست که در هر فصلي مي‌توان از اسپري صورت گلاب استفاده کرد و فقط مخصوص يک فصل يا آب و هواي خاص نيست، چون پوست ما هميشه به آب‌رسان احتياج دارد.
چند اسپري از اسپري صورت با ترکيب گلاب روي پوست خسته و تعريق کرده مي‌تواند به سرعت باعث سرحالي پوست، تازه شدن و تميز شدن پوست از ذرات آلودگي سطحي شود.

گلاب براي آب‌رساني به پوست

در زندگي پرمشغله و پرکار اين روزهاي ما، برخي اوقات زماني براي آب‌رساني و مرطوب کردن پوست‌مان پيدا نمي‌کنيم. کمبود آب و خشکي پوست صورت مي‌تواند منجر به مشکلات زيادي مثل پيري زودرس، قرمزي پوست، حساسيت و حتي خارش پوست شود. پس بهتر است که رطوبت پوست را هم از از داخل و هم از بيرون تامين کنيم. درحالي که نوشيدن آب به شدت توصيه مي‌شود، همراه داشتن اسپري حاوي مواد آب‌رسان براي پوست، مي‌تواند ناجي پوست باشد، خصوصا در شرايط هوايي گرم و خشک.
يکي از بهترين خواص گلاب آب‌رساني آن است که نرمي و لطافت به پوست مي‌دهد و رطوبت مورد نياز آن را تا حد زيادي تمديد مي‌کند. پوست را خنک، نرم و آرام مي‌کند. شما مي‌توانيد براي آب‌رساني به پوست به صورت مستقيم از گلاب استفاده کنيد يا کمي گلاب را به اسپري صورت ، کرم يا لوسيون خود اضافه کنيد. گلاب باعث درخشندگي و شفافيت پوست مي‌شود و براي افزايش رطوبت پوست بسيار مناسب است.
گلاب بافت بسيار سبک و لطيفي دارد و شما به راحتي مي‌توانيد آن را به لوازم بهداشتي روزمره خود اضافه کنيد تا از خواص گلاب بهره‌مند شويد. خيلي ساده چند قره گلاب را به کرم مرطوب کننده، لوسيون بدن، اسپري صورت و گردن يا بادي مسيت خود اضافه کنيد تا قدرت نرم و درخشان کنندگي آن‌ها را چند برابر کنيد.
همچنين مي‌توانيد گلاب را همراه با روغن‌هاي طبيعي به عنوان پاک کننده صورت طبيعي و بدون مواد شيميايي استفاده کنيد تا آلودگي‌ها را از عمق منافذ پوست بيرون بکشيد و منافذ پوست را کوچک کنيد.


منبع : digikala.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سفت کردن پوست بعد از کاهش وزن با 10 راهکار ساده و کاربردي!!

مدل مو جمع به سبک تيلور سويفت، زيباترين زن دنياي هاليوود

پاک کردن تاتو ابرو، تاتو را چطور پاک کنيم؟

ماسک سفيد کننده صورت خانگي با 11 ترکيب جادويي

پيلاتس باعث کاهش وزن و لاغري مي شود؟

جوش صورت شما به دليل خوردن اين 5 ماده غذايي است!!

6 کاري که آرايشگران هرگز با مو هايشان انجام نمي دهند!!

آب کردن چربي شکم با چند روش ارزان خانگي!!

پيشگيري از سرماخوردگي پاييزي با چند روش پيشنهادي

بهترين روغن هاي گياهي براي پوست و مو را بشناسيد

رژيم غذايي تيلور سويفت که باعث زيبايي و خوش اندامي اش مي شود، چيست؟

از بين بردن تيرگي قوزک پا با چند روغن طبيعي

از بين بردن پف زير چشم با چند راهکار ساده

7 عادت ساده که مو هاي تان را نابود مي کند!!

ماندگاري رنگ مو يتان را با اين ترفندها بيشتر کنيد!!

خواص جالب گلاب براي پوست تان که نمي دانستيد!!

چربي سوزي با يک ترکيب خوشمزه براي کاهش وزن!!

سرخ کردن با تفت دادن چه تفاوتي دارد؟

طراحي ناخن با برگ هاي زيبا،جديدترين مدل براي پاييز 2018

جوانسازي پوست با ماسک عسل و ماست

کاهش وزن در عرض يک ماه با 9 ترفند ساده!!

لاغري با 7 خوراکي خوشمزه و موثر!!

جلوگيري از ريزش مو با چند حرکت يوگا!

مدل مو کوتاه زنانه 2019 براي تمامي سنين و انواع صورت ها

مدل مو کوتاه زنانه

يک رژيم غذايي سالم مخصوص کارمندان!

راز زيبايي و تناسب اندام shakira فاش شد!!

6 توصيه عالي براي کاهش وزن!!

بي خوابي شما به دليل اين 6 اشتباه است!!

کاهش وزن بعد از 40 سالگي با چند راه پيشنهادي موثر!!

با معجزه آب برنج براي موهاي تان آشنا شويد!

کارهايي که هرگز نبايد بعد از ورزش انجام داد

آموزش بستن دستمال سر دخترانه به 12 شيوه جديد

از بين بردن ترک هاي پوستي با دو روش خانگي!!

کاهش وزن و چربي سوزي موفق با 6 صبحانه رژيمي

منافذ باز پوست و درمان آن با شيوه هاي موثر و قطعي

بهترين مدل مو هاي مگان مارکل بعد از ازدواج با پرنس هري

4 ماسک دور چشم خانگي که معجزه مي کند!!

کاهش وزن با 11 دمنوش خانگي + طرز تهيه

درمان شوره سر با روشهاي طبيعي و موثر

چربي سوزي براي کاهش وزن با يک معجون جادويي

7 ماسک ارزان قيمت خانگي براي سفيد کردن پوست

مدل موي باز به سبک تيلور سويفت، دختر زيباي هاليوود!

ويژگي هاي خمير دندان مناسب چيست؟

سفيد کردن دندان با يک روش موثر و بدون ضرر!!

بهترين روغن سرخ کردني کدام روغن است؟نارگيل، زيتون يا حيواني؟

تقويت سيستم ايمني در پاييز با چند نوشيدني خانگي!

ضخيم شدن مو با طب سنتي، روشي طبيعي براي داشتن موهاي پرپشت و زيبا

پرپشت کردن ابرو با چند روغن گياهي!!

خواص سه چاي گياهي معروف و خوشمزه