آخرین اخبار

رييس دفتر روحاني: کارت سوخت احيا مي شود اقتصادي

رييس دفتر روحاني: کارت سوخت احيا مي شود

  بزرگنمايي:

چه خبر - بنزيني که در واقع متعلق به مردم است، روزانه به ميزان زيادي قاچاق مي شود

«محمود واعظي»روز چهارشنبه پس از پايان جلسه هيئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره برنامه دولت براي احياي کارت سوخت، گفت: با توجه به تفاوت نرخ بنزين در ايران - که به ازاي هر ليتر يک هزار تومان است - با کشورهاي همسايه که از شش تا 9 هزار تومان است، بنزيني که در واقع متعلق به مردم است، روزانه به ميزان زيادي قاچاق مي شود.
رييس دفتر رييس جمهوري يادآورشد: از طرف ديگر بحث محدوديت هاي واردات و بحث هاي زيست محيطي و وارونگي هوا هم وجود دارد که همه اينها را در کميته اي بررسي مي کنيم.
معرفي گزينه هاي پيشنهادي براي وزارتخانه ها پس از تعطيلات هفته آينده مجلس
رييس دفتر رييس جمهوري در ادامه گفت: گزينه هاي پيشنهادي براي وزارتخانه ها در نخستين جلسه مجلس شوراي اسلامي بعد از تعطيلات هفته آينده به مجلس معرفي خواهند شد.
واعظي درباره تغييرات کابينه و زمان معرفي وزراي پيشنهادي به مجلس گفت: بناي ما بر اين بود که وقتي که لايحه تغيير ساختار - که سال گذشته براي مجلس فرستاديم- تصويب شد، تغييرات در کابينه را هم همزمان با اين لايحه انجام دهيم.
وي افزود: هفته گذشته از مجلس گفته شد که تمايلي به تصويب اين لايحه ندارند. اين دو وزارتخانه که اکنون با سرپرست اداره مي شوند براي آنها جايگزين هايش را تعيين کرديم و ممکن است يکي دو وزارتخانه ديگر هم باشد.
رييس دفتر رييس جمهوري افزود: بنا بود روز گذشته گزينه ها را به مجلس معرفي کنيم. به دليل اينکه مجلس هفته آينده تعطيل است حتي به هيئت رييسه هم گفتيم که آماده هستيم گزينه ها را معرفي کنيم و هيئت رييسه گام هايي برداشت تا تعطيلي هفته آينده را لغو کند، با توجه به اينکه نمايندگان محترم از قبل در استان هاي خود برنامه ريزي هاي کرده بودند روز دوشنبه از مجلس تماس گرفتند، با توجه به اينکه مجلس هفته آينده جلسه علني ندارد، در فرصت ديگر معرفي کنيد.
واعظي افزود: از سوي ديگر زماني که گزينه ها معرفي مي شوند بايد ظرف يک هفته بررسي ها تمام شود. بنابراين اولين روزي که مجلس بعد از تعطيلات تشکيل جلسه داد، اسامي وزرا را اعلام خواهيم کرد.
جلسه اي بين اقتصاددانان و رييس جمهوري برگزار مي کنيم
وي همچنين در پاسخ به خبرنگار ايرنا درباره نامه 250 نفر از صاحبنظران درباره مشکلات اقتصادي، اظهار داشت: از همه دلسوزاني که به دولت پيشنهاداتي را ارايه مي دهند تشکر مي کنيم. به ويژه اقتصادداناني که در اين برهه که مشکلات اقتصادي داريم، با دلسوزي مشورت داده و پيشنهادات خود را مي دهند، قطعا اين پيشنهادات را ما براي وزارتخانه هاي ذيربط مي فرستيم و در ستاد اقتصادي دولت هم بررسي مي شود.
رييس دفتر رييس جمهوري خاطرنشان کرد: هفته گذشته هم تعدادي از اقتصاددانان نامه نوشته بودند که آن را بررسي کرديم و توصيه کرديم که وزرا با دوستان جلسه بگذارند که آقاي دکتر نوبخت جلسه گذاشتند و دوستان ديگر هم اين کار را خواهند کرد. بنا داريم با حضور تعدادي از اقتصاددانان با رييس جمهوري در آينده جلسه اي داشته باشيم.
وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه آيا ممکن است جابجايي ها در داخل کابينه صورت گيرد، گفت: ممکن است وقتي در جايي سمتي ايجاد مي شود، اين جابجايي از داخل کابينه باشد. چون شناخت بيشتري ازعملکرد، فکر و توانايي شان داريم.
اثرات حکم ديوان در عرصه بين المللي کاملا به نفع ايران بود
واعظي در پاسخ به سوالي درباره دادگاه ديوان دادگستري لاهه و تمهيدات در نظر گرفته شده توسط دولت براي موفقيت در اين خصوص، اظهار داشت: گام اول در اين باره محکم برداشته شد و اثرات آن هم در داخل ايران و هم در عرصه بين الملل کاملا به نفع ايران بود.
وي به عکس العمل آمريکايي ها در اين خصوص اشاره کرد و يادآور شد: آن ها عکس العمل منفعلانه اي از خود نشان دادند و اعلام کردند که مي خواهند از عهدنامه مودت خارج شوند. بايد آنچه حق خود مي دانيم و قانون به ما اجازه مي دهد را با قوت بيشتر ادامه دهيم.
واعظي درباره ميزان مبالغ بلوکه شده توسط آمريکايي ها و پيگيري آن در دادگاه لاهه هم گفت: مواردي که مربوط به پروسه حقوقي است، قابل پيش بيني نيست، اما مي توانم بگويم از همه توانايي خود از نظر حقوقي– چه حقوقدان هاي داخل کشور و چه حقوق دان هاي خارج از کشور – استفاده خواهيم کرد تا موفق شويم.
وي درباره حضور رييس جمهوري در دانشگاه تهران و سخنراني ايشان در اين دانشگاه، گفت: ايشان هر سال در آغاز سال تحصيلي جديد به يکي از دانشگاه ها مي رود و ديداري با اساتيد و دانشجويان خواهند داشت؛ اين ديدار هم مانند سال هاي گذشته انجام خواهد شد.
واعظي همچنين در پاسخ به سوالي درباره درخواست اروپايي ها براي تاسيس دفتر در تهران، گفت:اروپايي ها که در ايران سفارت دارند و کارهاي دو جانبه خود را انجام مي دهند. وقتي اتحاديه اروپا در کشوري دفتر باز مي کند کل موضوعاتي که مرتبط با اتحاديه اروپا است از طريق اين دفتر انجام مي شود.
وي اضافه کرد: همکاري هاي ما و اتحاديه اروپا در ابعاد مختلف در حال گسترش است، بويژه در مورد مسئله برجام قول و قرارهايي مي گذاريم، به نظر مي رسد که اگر روال عادي آن طي شود و با موافقت مراجع ذيربط، تاسيس اين دفتر مي تواند براي همکاري اقتصادي ما با اروپا مفيد باشد.
رييس دفتر رييس جمهوري درباره طرح اصلاح تعطيلات توسط نمايندگان مجلس هم، گفت: ما جزو کشورهايي
هستيم که روزهاي تعطيلي مان در طول سال بسيار زياد است و مي تواند به کسب وکار و برخي برنامه ريزي هاي قبلي لطمه بزند.
واعظي خاطرنشان کرد: من فکر مي کنم اگر کميته اي در اين زمينه خوب کار کند، حتما دولت هم از آن حمايت مي کند.


منبع: irna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خودروسازان گران مي‌کنند، مردم گران مي‌خرند

خروج ارز براي واردات 128 تن چادر به کشور

ورود يک ميليارد دلار ارز اضافي‌ها به چرخه اقتصاد

احتمال کاهش قيمت دلار تا مرز 8 هزار تومان

سه دليل گراني خودرو در روز‌هاي اخير

وام اشتغال 50 ميليون توماني شد

بورس در برابر پول کوتاه آمد

سايت ثبت سفارش واردات خودرو باز شد

دلار امروز چند قيمت خورد؟

گراني به بازار ميوه شب عيد مي‌رسد؟

نگاهي به عيدي کارگران در 10 سال اخير

ميزان وام دهي بانک‌ها در 9 ماهه امسال

کاهش 40 درصدي واردات موز به کشور

قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/11/23

آزادسازي سهام عدالت براي سال نو

زمان پرداخت نقدي به جاماندگان بسته حمايتي

افزايش دستمزد بايد به اندازه تغييرات نرخ دلار باشد

نوبخت: حقوق کارمندان تا 20 اسفند واريز مي‌شود

پولدارترين افراد جهان چه قدر ماليات مي‌دهند؟

افزايش قيمت خودرو‌هاي پيش‌فروشي خلاف است

زمان واريز يارانه نقدي بهمن‌ماه

ماليات پلکاني جايگزين حقوق پلکاني شد

حداقل و حداکثر عيدي امسال کارگران چقدر است؟

ثبات نرخ گوشت گوسفندي در بازار

دو ميليون سکه تا چهار ماه آينده وارد بازار مي‌شود

بازداشت کارمند بانک به اتهام اختلاس

عضو اتاق اصناف: در جنگ رواني - اقتصادي هستيم

عيدي کارمندان قبل از 22 بهمن واريز مي‌شود

با 10 ميليون چه خودرويي مي‌توان خريد؟

وام مسکن چند؟

گذر آرام نرخ دلار به کانال جديد

شرط جديد براي جاماندگان بسته حمايتي

لوازم خانگي گران نمي‌شود، سبزي گران شد

قيمت پيشنهادي آپارتمان‌هاي 50 تا 70 متري

سردرگمي دولت روحاني در تعيين قيمت بنزين

پرداخت وام ازدواج نوبتي مي‌شود!

قيمت مسکن تا پايان سال تغيير نمي‌کند

تغيير در شرايط خريد ارز در صرافي‌ها

پرداخت طلب مالباختگان سکه ثامن تا شب عيد

آغاز فروش اينترنتي گوشت؛ هر کد‌پستي 3 کيلو

احتمال تثبيت قيمت اينترنت براي سال آينده

اطلاعيه درباره جاماندگان بسته حمايتي

قيمت پژو 207 اتومات به 108 ميليون رسيد

دولت تصميمي براي افزايش قيمت بنزين نگرفته

بورس سبز پوش شد

قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/11/15

آغاز پيش فروش محصولات سايپا

خوب و بد دريافت ماليات از بانک مرکزي

عرضه 40 هزار تن برنج و روغن براي تنظيم بازار عيد

قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/11/14