آخرین اخبار

کيهان بازهم ساز مخالف زد! سياسي

کيهان بازهم ساز مخالف زد!

  بزرگنمايي:

چه خبر - حمايت کيهان از سخنان ولايتي درباره يمني ها

حسين شريعتمداري در کيهان نوشت: « از يمني‌ها ياد بگيريم که چگونه در برابر تهديد و تحريم مقاومت مي‌کنند. به جاي لباس، لنگ مي‌بندند و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است با پاي پياده و سعودي‌ها از دست اين‌ها عاجز شدند». کجاي اين سخن ناپسند و درخور اعتراض است؟! و غير از آمريکا و اسرائيل و آل‌سعود و امارات که به قتل‌عام مردم مظلوم يمن مشغولند و پادوهاي داخلي آنها چه کسي از اين اظهارات برمي‌آشوبد؟!
هفته گذشته، دکتر ولايتي که به مناسبت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي سخن مي‌گفت ضمن دفاع تمام قد و مستدل از جبهه مقاومت که با شواهدي از تاريخ اسلام و عمر چهل‌ساله انقلاب اسلامي همراه بود، بر ضرورت ايستادگي در مقابل باج‌خواهي آمريکا و متحدانش تاکيد کرد. ايشان شعار «تا انقلاب مهدي نهضت ادامه دارد» را خط استراتژيک نظام ناميد و با انتقاد از کساني که حضور منطقه‌اي ايران را زير سؤال مي‌برند گفت؛ «مي‌گويند ايران در عراق چکار دارد؟ بايد بگويم اگر همت ايران و مردم عراق نبود الان ‌تانک‌هاي اسرائيلي در مرزهاي ايران بودند. اقتدار ما در منطقه به اين شکل است که نتانياهوي دوره‌گرد وقتي به اروپا رفته بود، گفته بود اگر بخواهيم مراکز هسته‌اي ايران را بزنيم، حزب‌الله با صد هزار موشک خاک ما را به توبره مي‌کشد. برخي مي‌گويند خودمان احتياج داريم چرا بايد به کشوري مثل لبنان کمک کنيم؟ بايد گفت که جوانان لبنان جانشان را در دست گرفتند تا از ما و امنيت ما در منطقه دفاع کنند. دشمنان ما به دنبال پايين کشيدن پرچم مقاومت در منطقه هستند و تلاش دارند اين فرياد و ندا را خاموش کنند...».
دکتر ولايتي در پايان سخن خويش خطاب به کساني که نسخه سازش مي‌پيچند گفت: «از يمني‌ها ياد بگيريم که چگونه در برابر تهديد و تحريم مقاومت مي‌کنند. به جاي لباس لنگ مي‌بندند و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است با پاي پياده و سعودي‌ها از دست اين‌ها عاجز شدند».
برخي از مدعيان اصلاحات و کساني که بارها در مقابل زورگويي‌هاي آمريکا نسخه سازش پيچيده‌اند موجي از اعتراض و انتقاد عليه ايشان به راه‌ انداختند. اعتراض‌ها در دو محور اصلي شکل گرفته بود؛ انتقاد به خانه مسکوني دکتر ولايتي در سعدآباد و اعتراض به اينکه چرا ايشان به الگوي مردم يمن ‌اشاره کرده و گفته است بايد از آنها ياد بگيريم!
در بخش نخست، تا آنجا که کيهان پي‌گيري کرده است، دکتر ولايتي از مدت‌ها قبل و طي سه مرحله، تمامي شش دانگ خانه مسکوني مورد‌ اشاره را براي مراسم عزاداري حضرت امام حسين‌عليه‌‌السلام وقف کرده و اسناد آن در سازمان اوقاف موجود است. گفتني است دکتر ولايتي در دهه 60 به توصيه مراکز امنيتي، خانه‌اي را که در رستم‌آباد شميران (او اهل رستم‌آباد است) داشت، با خانه کنوني معاوضه کرده بود. بنابراين آقاي ولايتي هم‌اکنون در خانه‌اي که موقوفه است زندگي مي‌کند و حقي که از آن براي خود و همسرش- و نه فرزندان- قائل شده و در وقفنامه آمده، همين بهره‌گيري در دوران حيات است. بخشي از آن خانه هم‌اکنون نيز به حسينيه تبديل شده است.
و اما درباره بخش دوم که ريشه و علت اصلي انتقادها و برخاسته از روحيه سازشکاري بسياري از منتقدان است، توصيه ايشان به الگو گرفتن از مقاومت مردم يمن است! مي‌گويند چرا توصيه کرده‌اي که مردم ايران مانند انقلابيون يمن لنگ ببندند و نان خشک بخورند؟! که بايد پرسيد اين نتيجه را از کجاي سخن دکتر ولايتي بيرون کشيده‌ايد؟! آيا اگر کسي در تقدير از استقامت مسلماناني که در شعب ابيطالب‌(ع) محاصره شده بودند، بگويد هر چند نفر از آنها به خوردن يک خرما بسنده مي‌کردند، منظورش آن است که امروز هم هر چند نفر بايد به يک خرما اکتفا کنند؟! ايشان در تقدير از انقلابيون يمن به دست‌هاي خالي و فقر آنان ‌اشاره کرده و نشان داده است آنان با همين توان ظاهري ‌اندک، 4سال است که ائتلاف غربي، عبري و عربي را که به انواع تسليحات مدرن و پيشرفته مسلح هستند، به ستوه آورده‌اند و نتيجه گرفته است که وقتي مردم مظلوم و بي‌سلاح يمن مي‌توانند در برابر قدرت‌هاي بزرگ و قارون‌هاي منطقه بايستند، نسخه سازشي که بعضي‌ها براي مواجهه با آمريکا مي‌پيچند، نسخه‌اي ذليلانه و خيانت‌آميز است. آيا غير از اين است؟!
در حمله هماهنگ اين روزها به دکتر ولايتي «‌لنگ» رزمندگان جان برکف و تهي‌دست يمن بهانه است. اين حمله هماهنگ را در دو نقطه ديگر بايد علت‌يابي کرد.
اول؛ دفاع تمام قد ولايتي از جبهه مقاومت و توضيح مستدل ايشان درباره ضرورت حضور ايران در منطقه که پته جريانات سازشکار داخلي و باج‌خواه بيگانه را روي آب ريخته است. در سخنان آن روز دکتر ولايتي غير از دفاع جانانه وي از جبهه مقاومت در سوريه و لبنان و فلسطين و عراق و ضرورت ايستادگي در مقابل باج‌خواهي آمريکا و متحدانش نکته ديگري نبود. بنابر‌اين به آساني مي‌توان فهميد که اظهارات ايشان چه کساني را به خشم آورده است؟ بديهي است وطن‌فروشاني که همسو با آمريکا و متحدانش نسخه سازش مي‌پيچند و حمايت جمهوري اسلامي ايران از جبهه مقاومت را زير سؤال مي‌برند، از اظهار‌نظر دکتر ولايتي به خشم آمده و تاب تحمل آن را نداشته باشند!
دوم؛ برخورد قاطع و بدون ملاحظه دکتر ولايتي با کساني که دانشگاه آزاد اسلامي را ملک طلق خود مي‌دانستند، انگيزه آلوده ديگري در تدارک حمله هماهنگ اخير به دکتر ولايتي بوده است. ولايتي بعد از دريافت حکم رياست هيئت مؤسس و هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، پاکسازي اين دانشگاه از نيروهاي فاقد صلاحيت را که با بهره‌گيري از رانت‌هاي حزبي و فاميلي در اين دانشگاه جا خوش کرده بودند، آغاز کرد. اين حرکت دکتر ولايتي که کماکان با جديت ادامه دارد نارضايتي طيفي را به دنبال داشته است که برخي از آنها در حملات اين روزها به وي دخيل بوده‌اند.
از اين روي بايد گفت دو طيف مورد ‌اشاره از لُنگ رزمندگان يمن براي پنهان کردن چهره خود استفاده کرده‌اند.
گفتني است که برخي از نيروهاي انقلابي نيز در اعتراض به دکتر ولايتي سهيم بوده‌اند. ولي انتقاد اين عده با دو طيف ياد‌شده تفاوت اساسي دارد، آنها به خانه بزرگ دکتر ولايتي اعتراض داشته‌اند و سکونت ايشان در آن خانه را با موازين انقلابي همخوان تلقي نمي‌کرده‌اند که به يقين مي‌توان گفت از اينکه ولايتي تمامي شش دانگ خانه مزبور را وقف کرده و ديگر مالک آن نيست، با‌خبر نبوده‌اند.


منبع: kayhan.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

فرمانده کل سپاه: نفوذي‌ها در سيستم اداري کشور، براي مردم مشکل ايجاد مي‌کنند

ملاقات کروبي با چند تن از روحانيون اصلاح‌طلب

آمريکا خواهان آزادي مير، رهنورد و کروبي شد!

تحصن سراسري عليه تصويب FATF

نامه روحاني به رهبري درباره بيانيه 40 سالگي انقلاب

عامل حمله تروريستي اتوبوس سپاه را بشناسيد

زدوبند 280 ميليون يورويي در شرکت «هفت‌تپه»

امام جمعه اهواز: در انگليس بستري نشده‌ام

نقشه آمريکا براي اخلال در برنامه موشکي ايران

سخنان منتسب به حدادعادل تکذيب شد

نوبخت: حقوق اسفند از نيمه دوم ماه واريز مي‌شود

گمانه‌زني؛ رئيسي در قوه‌ قضائيه،مروي در آستان‌ قدس

افزايش فشارها به مجمع براي رد FATF

گمانه‌زني؛ رئيسي در قوه‌قضائيه،مروي در آستان‌قدس

تشکيل شوراي رهبري براي تعيين جايگزين مقام معظم رهبري تکذيب شد

«ج.ا»: صدا و سيما مردم را به شورش تشويق کرد

«ج.ا»: صدا و سيما مردم را به شورش تشويق کرد

روحاني عازم سوچي مي‌شود

رئيس جديد قوه قضائيه تا پايان سال معرفي مي‌شود

درخواست طلاب براي تجمع عليه گراني و FATF

توئيت فارسي ترامپ عليه ايران؛ ظريف جواب داد

بلندگوي مرکزي راهپيمايي قم عليه رئيس جمهور

برگزاري راهپيمايي 22 بهمن در امنيت کامل

روحاني: در زمان قاجار و پهلوي دو سوم ايران جدا شد، آنها خيانت کردند

حضور آملي لاريجاني و روحاني در خيابان آزادي

مرضيه هاشمي در راه آزادي

حضور نمادين «جليقه‌زردها» در جشن انقلاب

بروجردي: چرا بعد از 50 سال بايد پرايد بسازيم؟

توضيح علم‌الهدي درباره عکس جنجالي همافران

آمريکا صلاحيت انتقاد از حقوق‌بشر در ايران را ندارد

خاتمي: مردم در عذاب هستند

پيام فرصت‌طلبانه فرح به مناسبت سالگرد انقلاب

پمپئو: موضوع آقازاده‌هاي ايراني را پيگيري مي‌کنم

عباسي: آقاي لاريجاني و روحاني، بريد به جهنم!

پاسخ ضرغامي به اتهام فروختن آرشيو تلويزيون ملي

انگليسي‌ها خواستار تعويق برگزيت شدند

چه کسي در اعتماد ملي پشت کروبي را خالي کرد؟!

واکنش زائري به عکس جنجالي همافران مقابل علم‌الهدي

طائب: در 10 دقيقه مي‌توانيم اسرائيل را بگيريم

اعلام آمادگي ترامپ براي سفر به تهران؟!

چند عمليات خرابکارانه در آستانه دهه فجر خنثي شد

سردار شريف: بعد از جنگ صف گوشت نديده بوديم

واکنش ترکيه به ادعاي نسل کشي ارامنه

وزير بهداشت: مسير هاشمي را ادامه مي‌دهم

توئيت ابراهيم رييسي درباره تهديد و تحريم ايران

توضيح درباره دستور مهم رهبر انقلاب

سه اتهام جديد به اسماعيل بخشي تفهيم شد

دستور ويژه رهبري براي اصلاح ساختار کشور

توکلي و مسيح علي‌نژاد، دل دادند و قلوه گرفتند!

مکارم: راهپيمايي 22 بهمن ربطي به گراني ندارد