آخرین اخبار

کيهان بازهم ساز مخالف زد! سياسي

کيهان بازهم ساز مخالف زد!

  بزرگنمايي:

چه خبر - حمايت کيهان از سخنان ولايتي درباره يمني ها

حسين شريعتمداري در کيهان نوشت: « از يمني‌ها ياد بگيريم که چگونه در برابر تهديد و تحريم مقاومت مي‌کنند. به جاي لباس، لنگ مي‌بندند و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است با پاي پياده و سعودي‌ها از دست اين‌ها عاجز شدند». کجاي اين سخن ناپسند و درخور اعتراض است؟! و غير از آمريکا و اسرائيل و آل‌سعود و امارات که به قتل‌عام مردم مظلوم يمن مشغولند و پادوهاي داخلي آنها چه کسي از اين اظهارات برمي‌آشوبد؟!
هفته گذشته، دکتر ولايتي که به مناسبت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي سخن مي‌گفت ضمن دفاع تمام قد و مستدل از جبهه مقاومت که با شواهدي از تاريخ اسلام و عمر چهل‌ساله انقلاب اسلامي همراه بود، بر ضرورت ايستادگي در مقابل باج‌خواهي آمريکا و متحدانش تاکيد کرد. ايشان شعار «تا انقلاب مهدي نهضت ادامه دارد» را خط استراتژيک نظام ناميد و با انتقاد از کساني که حضور منطقه‌اي ايران را زير سؤال مي‌برند گفت؛ «مي‌گويند ايران در عراق چکار دارد؟ بايد بگويم اگر همت ايران و مردم عراق نبود الان ‌تانک‌هاي اسرائيلي در مرزهاي ايران بودند. اقتدار ما در منطقه به اين شکل است که نتانياهوي دوره‌گرد وقتي به اروپا رفته بود، گفته بود اگر بخواهيم مراکز هسته‌اي ايران را بزنيم، حزب‌الله با صد هزار موشک خاک ما را به توبره مي‌کشد. برخي مي‌گويند خودمان احتياج داريم چرا بايد به کشوري مثل لبنان کمک کنيم؟ بايد گفت که جوانان لبنان جانشان را در دست گرفتند تا از ما و امنيت ما در منطقه دفاع کنند. دشمنان ما به دنبال پايين کشيدن پرچم مقاومت در منطقه هستند و تلاش دارند اين فرياد و ندا را خاموش کنند...».
دکتر ولايتي در پايان سخن خويش خطاب به کساني که نسخه سازش مي‌پيچند گفت: «از يمني‌ها ياد بگيريم که چگونه در برابر تهديد و تحريم مقاومت مي‌کنند. به جاي لباس لنگ مي‌بندند و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است با پاي پياده و سعودي‌ها از دست اين‌ها عاجز شدند».
برخي از مدعيان اصلاحات و کساني که بارها در مقابل زورگويي‌هاي آمريکا نسخه سازش پيچيده‌اند موجي از اعتراض و انتقاد عليه ايشان به راه‌ انداختند. اعتراض‌ها در دو محور اصلي شکل گرفته بود؛ انتقاد به خانه مسکوني دکتر ولايتي در سعدآباد و اعتراض به اينکه چرا ايشان به الگوي مردم يمن ‌اشاره کرده و گفته است بايد از آنها ياد بگيريم!
در بخش نخست، تا آنجا که کيهان پي‌گيري کرده است، دکتر ولايتي از مدت‌ها قبل و طي سه مرحله، تمامي شش دانگ خانه مسکوني مورد‌ اشاره را براي مراسم عزاداري حضرت امام حسين‌عليه‌‌السلام وقف کرده و اسناد آن در سازمان اوقاف موجود است. گفتني است دکتر ولايتي در دهه 60 به توصيه مراکز امنيتي، خانه‌اي را که در رستم‌آباد شميران (او اهل رستم‌آباد است) داشت، با خانه کنوني معاوضه کرده بود. بنابراين آقاي ولايتي هم‌اکنون در خانه‌اي که موقوفه است زندگي مي‌کند و حقي که از آن براي خود و همسرش- و نه فرزندان- قائل شده و در وقفنامه آمده، همين بهره‌گيري در دوران حيات است. بخشي از آن خانه هم‌اکنون نيز به حسينيه تبديل شده است.
و اما درباره بخش دوم که ريشه و علت اصلي انتقادها و برخاسته از روحيه سازشکاري بسياري از منتقدان است، توصيه ايشان به الگو گرفتن از مقاومت مردم يمن است! مي‌گويند چرا توصيه کرده‌اي که مردم ايران مانند انقلابيون يمن لنگ ببندند و نان خشک بخورند؟! که بايد پرسيد اين نتيجه را از کجاي سخن دکتر ولايتي بيرون کشيده‌ايد؟! آيا اگر کسي در تقدير از استقامت مسلماناني که در شعب ابيطالب‌(ع) محاصره شده بودند، بگويد هر چند نفر از آنها به خوردن يک خرما بسنده مي‌کردند، منظورش آن است که امروز هم هر چند نفر بايد به يک خرما اکتفا کنند؟! ايشان در تقدير از انقلابيون يمن به دست‌هاي خالي و فقر آنان ‌اشاره کرده و نشان داده است آنان با همين توان ظاهري ‌اندک، 4سال است که ائتلاف غربي، عبري و عربي را که به انواع تسليحات مدرن و پيشرفته مسلح هستند، به ستوه آورده‌اند و نتيجه گرفته است که وقتي مردم مظلوم و بي‌سلاح يمن مي‌توانند در برابر قدرت‌هاي بزرگ و قارون‌هاي منطقه بايستند، نسخه سازشي که بعضي‌ها براي مواجهه با آمريکا مي‌پيچند، نسخه‌اي ذليلانه و خيانت‌آميز است. آيا غير از اين است؟!
در حمله هماهنگ اين روزها به دکتر ولايتي «‌لنگ» رزمندگان جان برکف و تهي‌دست يمن بهانه است. اين حمله هماهنگ را در دو نقطه ديگر بايد علت‌يابي کرد.
اول؛ دفاع تمام قد ولايتي از جبهه مقاومت و توضيح مستدل ايشان درباره ضرورت حضور ايران در منطقه که پته جريانات سازشکار داخلي و باج‌خواه بيگانه را روي آب ريخته است. در سخنان آن روز دکتر ولايتي غير از دفاع جانانه وي از جبهه مقاومت در سوريه و لبنان و فلسطين و عراق و ضرورت ايستادگي در مقابل باج‌خواهي آمريکا و متحدانش نکته ديگري نبود. بنابر‌اين به آساني مي‌توان فهميد که اظهارات ايشان چه کساني را به خشم آورده است؟ بديهي است وطن‌فروشاني که همسو با آمريکا و متحدانش نسخه سازش مي‌پيچند و حمايت جمهوري اسلامي ايران از جبهه مقاومت را زير سؤال مي‌برند، از اظهار‌نظر دکتر ولايتي به خشم آمده و تاب تحمل آن را نداشته باشند!
دوم؛ برخورد قاطع و بدون ملاحظه دکتر ولايتي با کساني که دانشگاه آزاد اسلامي را ملک طلق خود مي‌دانستند، انگيزه آلوده ديگري در تدارک حمله هماهنگ اخير به دکتر ولايتي بوده است. ولايتي بعد از دريافت حکم رياست هيئت مؤسس و هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، پاکسازي اين دانشگاه از نيروهاي فاقد صلاحيت را که با بهره‌گيري از رانت‌هاي حزبي و فاميلي در اين دانشگاه جا خوش کرده بودند، آغاز کرد. اين حرکت دکتر ولايتي که کماکان با جديت ادامه دارد نارضايتي طيفي را به دنبال داشته است که برخي از آنها در حملات اين روزها به وي دخيل بوده‌اند.
از اين روي بايد گفت دو طيف مورد ‌اشاره از لُنگ رزمندگان يمن براي پنهان کردن چهره خود استفاده کرده‌اند.
گفتني است که برخي از نيروهاي انقلابي نيز در اعتراض به دکتر ولايتي سهيم بوده‌اند. ولي انتقاد اين عده با دو طيف ياد‌شده تفاوت اساسي دارد، آنها به خانه بزرگ دکتر ولايتي اعتراض داشته‌اند و سکونت ايشان در آن خانه را با موازين انقلابي همخوان تلقي نمي‌کرده‌اند که به يقين مي‌توان گفت از اينکه ولايتي تمامي شش دانگ خانه مزبور را وقف کرده و ديگر مالک آن نيست، با‌خبر نبوده‌اند.


منبع: kayhan.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

متلک به خاطرات هاشمي، وزيرديپلمه احمدي نژاد و شنود مهاجراني

صداوسيما اشتهايي سيري‌ناپذير براي عزاداري و مداحي دارد

اگر حضور زنان در ورزشگاه تکرار شود به دادستان تهران دستور ورود مي دهم

رهبري:در دوران پهلوي تعداد دانشجويان کشور150 هزار نفر بود اما حالا بيش از 4 ميليون است

مدير شرکت نمايندگي تويوتا در ايران دستگير شد+جزييات

مرزبانان ميرجاوه بيهوش و سپس ربوده شدند

کيهان: در دانشگاه علامه چه مي گذرد؟ منتظر فتنه بزرگ باشيد

علم الهدي: حدود 2-3 ميليون حقوق مي گيرم

پشت پرده استعفاي جنجالي عارف

پاسخ رهبري به يک استفتاء درباره نگهداري سگ

تحريم هاي جديد و گسترده آمريکا عليه چندين بانک،شرکت و سازمان بسيج

هاشمي شاهرودي در جلسات شوراي نگهبان هم ديگر شرکت نمي کند

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

واکنش زاکاني به داستان «چشمک معنادار نعمتي»

گزارش کيهان از مهماني مختلط ايراني ها در سفارت فرانسه

... تو هم بزن!

ماجراي دستور ميرحسين موسوي درمورد فرزند يکي از سران قوا

توضيح سفير ايران در ترکيه دربارۀ خبر حمله انتحاري به سفارت

«صديقي» جايگزين آيت الله جنتي شد

خبر فوري؛بمب‌گذاري انتحاري در سفارت ايران در ترکيه/واکنش ايران

دولت تصميمي براي سهميه‌بندي و افزايش قيمت سوخت ندارد

شکايت رئيس دولت اصلاحات از 4 نفر

شهردار تهران هم رفتني شد/ شهردار بعدي کيست؟

فراخوان رهبري از مراجع رسمي و نخبگان براي نظر مشورتي

فرار قاليباف به آلمان؟!

جاسوس 2 تابعيتي به 8 سال و 6 ماه حبس محکوم شد

وقت انتخابات نبايد به لُپ لُپ رجوع کنيم!

سخنان روحاني در دانشگاه تهران/فريادهاي اعتراضي دختر دانشجو به روحاني

حسن عباسي به حبس قطعي محکوم شد

دفتر هاشمي شاهرودي اخبار منتشره در شبکه هاي مجازي را رد کرد

وعده 50 ميليارد دلاري غرب به خاتمي!

تجمع دانشجويان دانشگاه تهران مقابل محل سخنراني روحاني+تصاوير

روحاني امروز به دانشگاه تهران مي‌رود

رهبر انقلاب به سوال آيت‌الله مکارم درباره CFT پاسخ داد

واکنش مشاور روحاني به نامه آيت‌الله مکارم به آملي لاريجاني+تصوير

نماينده مجلس: ديگر کار به فحش هاي رکيک رسيده

نامه سرگشاده مکارم شيرازي به رييس قوه قضاييه درمورد مهريه

خداحافظي آيت الله جنتي با شوراي نگهبان؟

محرمانه‌هاي مدير تلگرام و جهرمي

سفره‌هاي مردم روز به روز خالي‌تر مي‌شود

بازجويي از ديپلمات ايراني در زندان بلژيک

جلسه سران قوا با رهبر انقلاب

نامه به روحاني براي معرفي وزير زن به مجلس

هزينه ويزاي اربعين 35 درصد کاهش يافت و 107 هزار تومان شد

نماينده اي که خود را حضرت موسي مي داند!

پاسخ به ادعاي ذوالنور درمورد «حضور هلند و دانمارک در مبارک آباد قم»!

گاف نماينده نجومي بگير درباره وام 4٪+تصوير

لايحه الحاق به CFT امروز به شوراي نگهبان رسيد اما بررسي نشد

2 کارت زرد مجلس به وزير ارشاد در يک روز!

رأي قطعي بزرگترين پرونده قاچاق کشور صادر شد