آخرین اخبار

امام جمعه تهران: حواستان به مدرسه دخترتان هست؟ سياسي

امام جمعه تهران: حواستان به مدرسه دخترتان هست؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - امام جمعه موقت تهران: اصلا به دلار اعتنا نکنيد

حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه اظهار کرد: در زندگي خود تقوا داريد؟ نظارت هاي سازنده‌اي که در کلمه تقوا هست را رعايت مي کنيد؟ حواستان به مدرسه دخترتان هست که به او عفاف و عفت بياموزند يا نه در آن مدرسه دارند سند 2030 را اجرا مي کنند؟ چرا ساکتيد و به داد بچه هاي خودتان نمي رسيد؟ چرا از دختران خود حفاظت و مراقبت نمي کنيد؟ تقوا مجموعه اي از رفتارهايي است که هر مسلماني بايد حواسش به آن باشد.
وي با اشاره به ضرورت اجراي امر به معروف و نهي از منکر در جامعه ادامه داد: آنقدر ذهن يک عده‌اي را مغشوش کردند که امر به معروف را مزاحم مي بينند، اما امر به معروف چراغ راه است، اما چه کنيم که بد عمل کرديم؛ گردن کلفت‌هاي سياسي و اقتصادي که همه طور مي توانند چپاول کنند را گذاشتيم و سراغ مردم ضعيف رفتيم. راه امام حسين(ع) را برويد؛ گردن کلفت ها را بگيريد.
امام جمعه تهران گفت: بايد با گردن کلفت ها درافتاد و سر آن ها فرياد زد. مردم جامعه از مسئولين الگو مي گيرند، اگر مسئول غيرتي بود جامعه غيرتي مي شود؛ اما اگر کک مسئول نگزد جامعه هم بي خيال مي شود. امام حسين(ع) قانون ، راز مبارزه با ظلم و فساد و تکيه گاه مظلومين است.
وي افزود: ما امروز به برکت انقلاب ذخاير، تجهيزات و قدرت داريم. اوايل جنگ از پزشکان بنگلادشي استفاده مي کرديم امروز به برکت خون شهدا پزشکان ما حرف اول را مي زنند. حالا چند روزي مشکلاتي در کشور پيش آمده است اما اين ملت چند روز مشکل را بحران تلقي نمي کند و بر مشکلات فائق خواهد آمد.
صديقي گفت: مسير شهدا، رزمندگان، جانبازان خطي است که امام حسين(ع) داده است. خون بر شمشير پيروز است. آدم هاي بي اراده در برابر هر گناه و شروري تسليم هستند اما پيروزي در گرو شهادت است.
وي ابراز عقيده کرد: دشمنان، جنگ بد بيني را کليد زدند تا مردم ما را به اضطراب، ياس و عدم اعتماد به يکديگر برسانند. بدبختي اينجاست که انسان هيچ اميدي نداشته باشد. حواس‌ها جمع باشد و اعلام نااميدي نکنيد. مگر خدا از خدايي استعفا داده است؟ ما هنوز سيم رابط داريم، شهيد حججي‌ها داريم.
خطيب اين هفته نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: در مقابله با مسئولين بايد منصفانه عمل کرد. مسئولين هم از حالا به بعد جهادي باشند. خدا هدايتمان مي کند به راه هايي که اقتصاد ما را جبران کند. انقلاب ما از عاشورا الگو گرفته است؛ امام خميني(ره) فرمودند هرچه داريم از محرم صفر داريم. عاشورا الگو انقلاب ما است.
وي ادامه داد: چرا ما بي خودي فکر مي کنيم محور اقتصادمان دلار است و اگر دلار گران شد همه چيز بايد گران شود؟ مگر همه چيز از خارج مي آيد؟ توليدات خودمان ربطي به دلار ندارد. اين بي انصافي ها از ناحيه کيست؟ رهبري به حمدالله چشمه حکمت است و خوب ديدباني مي کند و از دستش هم در نرفته است.
صديقي گفت: اصلا به دلار اعتنا نکنيد. چند درصد از زندگي ما به دلار وابسطه است؟ در مورد ماشين همين طور! ما حرف هاي مردم را حق مي دانيم، با بازاريان نشست داشتيم. آن‌ها مطالبات به حقي دارند، بر مسئولين است که به داد آن ها برسند.جنگ تبليغاتي نقطه ضعف کوچک ما را بزرگ مي کند. مردم ما اگر هيچي نداشته باشند امام حسين(ع) و خدا را دارند. ما ديداري با اساتيد دانشگاه علم و صنعت داشتيم ماشيني طراحي کردند که هر 109 کيلومتر 5 ليتر بنزين مصرف مي کند. اجازه دهيد اين اساتيد دين باور و متدين توليداتشان را به بازار بياورند؛ چرا منت فرانسه را بکشيد و به دانشگاهيان ميدان ندهيد؟
وي با اشاره به شرايط منطقه نيز اظهار کرد: آشوب در بصره نشان دهنده حضور شيطان است. مردم عراق و ايران امام حسين(ع) ، حضرت علي(ع) و ائمه را دارند. پذيرايي‌هاي مردم عراق در اربعين را ديده ايد. يک سال جمع مي کند براي اين يک روز؛ هم غذا مي دهند، هم محل استراحت مي دهند و هم پاي زائرين را مي شورند.
صديقي با بيان اينکه"بدانيد فتنه بسيار خطرناک است و حاصل عدم تحمل دنياي استکبار است" گفت: در جريان بصره کنسولگري ما را به آتش کشيده بودند اما سفارت آمريکادر اين موضوع فعال بوده؛ چند نماينده عراقي گفتند سند و مدرک هم براي اثبات اين موضوع دارند. ملت ايران در حفاظت از مردم عراق و عتبات عاليه خون و جوانان خود را داده اند. اگر ملت ايران و عراق و بعضي مسئولين در مسير فتنه آمريکا و عربستان قرار بگيرند قابل جبران نخواهد بود.
وي سپس گفت: هزارمين روز بازداشت يک عالمه جاهد شيخ ابراهيم است، اين سيد بزرگوار نه آشوب کرده نه دست به اسلحه برده اما نمي دانم پول قارون منطقه است يا علتي دارد که با نيکان اين چنين برخورد مي کنند. به دولت نيجريه مي گوييم به اين راه ادامه ندهند.
امام جمعه تهران خاطرنشان کرد: حمله موشکي مقتدرانه سپاه به کانون توطئه و آشوب در منطقه کردستان عراق را ديديد. هم اشراف اطلاعاتي آنان را به دنيا نشان داد و هم دقت نظر آنان را نشان داد. افراد خود فروخته به آمريکا آنجا جمع بودند اين موشک تير غيب بود که آنان را نشانه گرفت و براي نظام ما عظمت بود؛ لذا جا دارد هم آنان را تحسين و هم تکريم کنيم.
وي ادامه داد: ارتش شجاع سوريه در آستانه حمله به ادلب و از بين بردن آخرين پايگاه آمريکايي قرار دارند اما بهانه جويان آمريکايي موضوع شيميايي را مطرح مي کنند اما به حول وقوه خدا؛ ان شاء الله آخرين سنگر اين تروريست ها را در هم خواهد کوبيده شد و اين منطقه را از شر آنان آزاد خواهد شد.
صديقي در پايان گفت: من به دولت آذربايجان توصيه مي کنم با عزاداران حسيني مدارا کنند به دل‌هاي آنان فشار نياورند منجر به انفجار مي شود. اميدواريم بشنوند و با مردمشان در مسير امام حسين(ع) کنار بيايند.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد