آخرین اخبار

امام جمعه تهران: حواستان به مدرسه دخترتان هست؟ سياسي

امام جمعه تهران: حواستان به مدرسه دخترتان هست؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - امام جمعه موقت تهران: اصلا به دلار اعتنا نکنيد

حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه اظهار کرد: در زندگي خود تقوا داريد؟ نظارت هاي سازنده‌اي که در کلمه تقوا هست را رعايت مي کنيد؟ حواستان به مدرسه دخترتان هست که به او عفاف و عفت بياموزند يا نه در آن مدرسه دارند سند 2030 را اجرا مي کنند؟ چرا ساکتيد و به داد بچه هاي خودتان نمي رسيد؟ چرا از دختران خود حفاظت و مراقبت نمي کنيد؟ تقوا مجموعه اي از رفتارهايي است که هر مسلماني بايد حواسش به آن باشد.
وي با اشاره به ضرورت اجراي امر به معروف و نهي از منکر در جامعه ادامه داد: آنقدر ذهن يک عده‌اي را مغشوش کردند که امر به معروف را مزاحم مي بينند، اما امر به معروف چراغ راه است، اما چه کنيم که بد عمل کرديم؛ گردن کلفت‌هاي سياسي و اقتصادي که همه طور مي توانند چپاول کنند را گذاشتيم و سراغ مردم ضعيف رفتيم. راه امام حسين(ع) را برويد؛ گردن کلفت ها را بگيريد.
امام جمعه تهران گفت: بايد با گردن کلفت ها درافتاد و سر آن ها فرياد زد. مردم جامعه از مسئولين الگو مي گيرند، اگر مسئول غيرتي بود جامعه غيرتي مي شود؛ اما اگر کک مسئول نگزد جامعه هم بي خيال مي شود. امام حسين(ع) قانون ، راز مبارزه با ظلم و فساد و تکيه گاه مظلومين است.
وي افزود: ما امروز به برکت انقلاب ذخاير، تجهيزات و قدرت داريم. اوايل جنگ از پزشکان بنگلادشي استفاده مي کرديم امروز به برکت خون شهدا پزشکان ما حرف اول را مي زنند. حالا چند روزي مشکلاتي در کشور پيش آمده است اما اين ملت چند روز مشکل را بحران تلقي نمي کند و بر مشکلات فائق خواهد آمد.
صديقي گفت: مسير شهدا، رزمندگان، جانبازان خطي است که امام حسين(ع) داده است. خون بر شمشير پيروز است. آدم هاي بي اراده در برابر هر گناه و شروري تسليم هستند اما پيروزي در گرو شهادت است.
وي ابراز عقيده کرد: دشمنان، جنگ بد بيني را کليد زدند تا مردم ما را به اضطراب، ياس و عدم اعتماد به يکديگر برسانند. بدبختي اينجاست که انسان هيچ اميدي نداشته باشد. حواس‌ها جمع باشد و اعلام نااميدي نکنيد. مگر خدا از خدايي استعفا داده است؟ ما هنوز سيم رابط داريم، شهيد حججي‌ها داريم.
خطيب اين هفته نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: در مقابله با مسئولين بايد منصفانه عمل کرد. مسئولين هم از حالا به بعد جهادي باشند. خدا هدايتمان مي کند به راه هايي که اقتصاد ما را جبران کند. انقلاب ما از عاشورا الگو گرفته است؛ امام خميني(ره) فرمودند هرچه داريم از محرم صفر داريم. عاشورا الگو انقلاب ما است.
وي ادامه داد: چرا ما بي خودي فکر مي کنيم محور اقتصادمان دلار است و اگر دلار گران شد همه چيز بايد گران شود؟ مگر همه چيز از خارج مي آيد؟ توليدات خودمان ربطي به دلار ندارد. اين بي انصافي ها از ناحيه کيست؟ رهبري به حمدالله چشمه حکمت است و خوب ديدباني مي کند و از دستش هم در نرفته است.
صديقي گفت: اصلا به دلار اعتنا نکنيد. چند درصد از زندگي ما به دلار وابسطه است؟ در مورد ماشين همين طور! ما حرف هاي مردم را حق مي دانيم، با بازاريان نشست داشتيم. آن‌ها مطالبات به حقي دارند، بر مسئولين است که به داد آن ها برسند.جنگ تبليغاتي نقطه ضعف کوچک ما را بزرگ مي کند. مردم ما اگر هيچي نداشته باشند امام حسين(ع) و خدا را دارند. ما ديداري با اساتيد دانشگاه علم و صنعت داشتيم ماشيني طراحي کردند که هر 109 کيلومتر 5 ليتر بنزين مصرف مي کند. اجازه دهيد اين اساتيد دين باور و متدين توليداتشان را به بازار بياورند؛ چرا منت فرانسه را بکشيد و به دانشگاهيان ميدان ندهيد؟
وي با اشاره به شرايط منطقه نيز اظهار کرد: آشوب در بصره نشان دهنده حضور شيطان است. مردم عراق و ايران امام حسين(ع) ، حضرت علي(ع) و ائمه را دارند. پذيرايي‌هاي مردم عراق در اربعين را ديده ايد. يک سال جمع مي کند براي اين يک روز؛ هم غذا مي دهند، هم محل استراحت مي دهند و هم پاي زائرين را مي شورند.
صديقي با بيان اينکه"بدانيد فتنه بسيار خطرناک است و حاصل عدم تحمل دنياي استکبار است" گفت: در جريان بصره کنسولگري ما را به آتش کشيده بودند اما سفارت آمريکادر اين موضوع فعال بوده؛ چند نماينده عراقي گفتند سند و مدرک هم براي اثبات اين موضوع دارند. ملت ايران در حفاظت از مردم عراق و عتبات عاليه خون و جوانان خود را داده اند. اگر ملت ايران و عراق و بعضي مسئولين در مسير فتنه آمريکا و عربستان قرار بگيرند قابل جبران نخواهد بود.
وي سپس گفت: هزارمين روز بازداشت يک عالمه جاهد شيخ ابراهيم است، اين سيد بزرگوار نه آشوب کرده نه دست به اسلحه برده اما نمي دانم پول قارون منطقه است يا علتي دارد که با نيکان اين چنين برخورد مي کنند. به دولت نيجريه مي گوييم به اين راه ادامه ندهند.
امام جمعه تهران خاطرنشان کرد: حمله موشکي مقتدرانه سپاه به کانون توطئه و آشوب در منطقه کردستان عراق را ديديد. هم اشراف اطلاعاتي آنان را به دنيا نشان داد و هم دقت نظر آنان را نشان داد. افراد خود فروخته به آمريکا آنجا جمع بودند اين موشک تير غيب بود که آنان را نشانه گرفت و براي نظام ما عظمت بود؛ لذا جا دارد هم آنان را تحسين و هم تکريم کنيم.
وي ادامه داد: ارتش شجاع سوريه در آستانه حمله به ادلب و از بين بردن آخرين پايگاه آمريکايي قرار دارند اما بهانه جويان آمريکايي موضوع شيميايي را مطرح مي کنند اما به حول وقوه خدا؛ ان شاء الله آخرين سنگر اين تروريست ها را در هم خواهد کوبيده شد و اين منطقه را از شر آنان آزاد خواهد شد.
صديقي در پايان گفت: من به دولت آذربايجان توصيه مي کنم با عزاداران حسيني مدارا کنند به دل‌هاي آنان فشار نياورند منجر به انفجار مي شود. اميدواريم بشنوند و با مردمشان در مسير امام حسين(ع) کنار بيايند.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سوريه ولبنان که بعضي ها نگرانند با پيوستن به FATF نتوانيم به آنها کمک کنيم،خودشان عضو FATF هستند!

آمريکا به هند و چين پيام داده که کار ايران را تمام خواهيم کرد

سعدي: غرضي 45 روز قبل از جنگ، 19 افسر ارشد ارتش را اعدام کرد

بولتون ايران را مقصر سقوط هواپيماي روسيه دانست

کاخ سفيد: به‌دنبال تغيير رژيم در ايران نيستيم

نظر روحاني درباره پيشنهاد ترامپ براي ديدار دوجانبه

ترامپ اقدامات بسيار نادرست خود را اصلاح کند

رهبر انقلاب: گوشمالي سختي به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهيم داد

فائزه هاشمي: مردم ايران ديگر چيزي براي از دست دادن ندارند

آخرين اطلاعات از شناسايي تيم تروريستي در اهواز از زبان وزير اطلاعات

علم‌الهدي: ايران، تنها ملتي که خودش براي خود تصميم مي‌گيرد

رييس کميسيون امنيت ملي:در حادثه اهواز ضعف‌هاي امنيتي وجود داشت

دوئل کلامي ترامپ و روحاني

اظهارات روحاني در بدو ورود به نيويورک درباره آمريکا

پيکر بي‌جان کودکي که در حمله تروريستي اهواز به شهادت رسيد+تصوير

نگراني دولت ترامپ از مواجهه با ايران در نشست شوراي امنيت

واکنش به خبر وساطت رئيسي براي آزادي طلاب قم

حسن روحاني اول مهر به آمريکا مي رود

تکذيب ادعايي درباره هزينه سفر روحاني به نيويورک

سفر 2 ميليون دلاري حسن روحاني به نيويورک!

آمادگي کامل ارتش براي پاسخگويي به هر تهديد در مرزهاي کشور

منافقين از عربستان چند تُن طلا گرفتند

علم الهدي: چه شد که انقلاب کربلا ماندني شد؟

بوسه رهبر انقلاب بر سر سردار سليماني+تصوير

ايران خواستار محکوميت تهديد هسته اي رژيم صهيونيستي از سوي سازمان ملل شد

ريابکوف: ايران حق دارد که سيستم موشکي‌ ارتقا دهد

سيد حسن نصرالله: وظيفه ما است در کنار ايران باشيم

واکنش ظريف به اظهارات مقام آمريکايي درباره انعقاد پيمان با ايران

واکنش غير مستقيم رئيسي به ماجراي تتلو

ترس صهيونيست ها از سخنان سيد حسن نصرالله

خبر درگيري در مرز ميرجاوه تکذيب شد

قاسمي: درخواستي براي ملاقات با ترامپ نداشته‌ايم

اتهام‌زني کريمي قدوسي عليه ابتکار و مولاوردي

ترامپ: هفته آينده رييس جلسه شوراي امنيت "درباره ايران" خواهم بود

کنايه توييتري ظريف به مقامات آمريکايي

سخنان روحاني در تهران همزمان با فاجعه امروز اهواز

مداح مشهور يزدي: به ما گفتند برخي از اشعار را تغيير دهيد

شهادت 8 سپاهي در تيراندازي اهواز

جوانفکر و بقايي به حبس محکوم شدند

پيام رييس جمهور درباره حمله در مراسم رژه نيروهاي مسلح

توضيح درباره انتشار عکسي از سعيد مرتضوي در روزهاي اخير

اسامي 25 شهيد حمله تروريستي اهواز منتشر شد

پيام رهبر معظم انقلاب درباره حمله تروريستي اهواز

پيام دادستان کل کشور در پي حمله تروريستي اهواز

اين نماينده ماهي 27 ميليون تومان از وزارت‌ نفت مي‌گيرد

اعلام عزاي عمومي در خوزستان

قاسمي: حاميان ترور نمي‌توانند با لفاظي‌هاي دروغين نقش مستقيم خود را پنهان کنند

دستور رييس قوه‌قضاييه براي شناسايي سرشاخه‌هاي مزدوران حادثه تروريستي اهواز

حمايت مقام اماراتي از عاملان حمله تروريستي اهواز

پاسخ به 9 سؤال درباره حمله تروريستي اهواز