آخرین اخبار

امام جمعه تهران: حواستان به مدرسه دخترتان هست؟ سياسي

امام جمعه تهران: حواستان به مدرسه دخترتان هست؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - امام جمعه موقت تهران: اصلا به دلار اعتنا نکنيد

حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه اظهار کرد: در زندگي خود تقوا داريد؟ نظارت هاي سازنده‌اي که در کلمه تقوا هست را رعايت مي کنيد؟ حواستان به مدرسه دخترتان هست که به او عفاف و عفت بياموزند يا نه در آن مدرسه دارند سند 2030 را اجرا مي کنند؟ چرا ساکتيد و به داد بچه هاي خودتان نمي رسيد؟ چرا از دختران خود حفاظت و مراقبت نمي کنيد؟ تقوا مجموعه اي از رفتارهايي است که هر مسلماني بايد حواسش به آن باشد.
وي با اشاره به ضرورت اجراي امر به معروف و نهي از منکر در جامعه ادامه داد: آنقدر ذهن يک عده‌اي را مغشوش کردند که امر به معروف را مزاحم مي بينند، اما امر به معروف چراغ راه است، اما چه کنيم که بد عمل کرديم؛ گردن کلفت‌هاي سياسي و اقتصادي که همه طور مي توانند چپاول کنند را گذاشتيم و سراغ مردم ضعيف رفتيم. راه امام حسين(ع) را برويد؛ گردن کلفت ها را بگيريد.
امام جمعه تهران گفت: بايد با گردن کلفت ها درافتاد و سر آن ها فرياد زد. مردم جامعه از مسئولين الگو مي گيرند، اگر مسئول غيرتي بود جامعه غيرتي مي شود؛ اما اگر کک مسئول نگزد جامعه هم بي خيال مي شود. امام حسين(ع) قانون ، راز مبارزه با ظلم و فساد و تکيه گاه مظلومين است.
وي افزود: ما امروز به برکت انقلاب ذخاير، تجهيزات و قدرت داريم. اوايل جنگ از پزشکان بنگلادشي استفاده مي کرديم امروز به برکت خون شهدا پزشکان ما حرف اول را مي زنند. حالا چند روزي مشکلاتي در کشور پيش آمده است اما اين ملت چند روز مشکل را بحران تلقي نمي کند و بر مشکلات فائق خواهد آمد.
صديقي گفت: مسير شهدا، رزمندگان، جانبازان خطي است که امام حسين(ع) داده است. خون بر شمشير پيروز است. آدم هاي بي اراده در برابر هر گناه و شروري تسليم هستند اما پيروزي در گرو شهادت است.
وي ابراز عقيده کرد: دشمنان، جنگ بد بيني را کليد زدند تا مردم ما را به اضطراب، ياس و عدم اعتماد به يکديگر برسانند. بدبختي اينجاست که انسان هيچ اميدي نداشته باشد. حواس‌ها جمع باشد و اعلام نااميدي نکنيد. مگر خدا از خدايي استعفا داده است؟ ما هنوز سيم رابط داريم، شهيد حججي‌ها داريم.
خطيب اين هفته نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: در مقابله با مسئولين بايد منصفانه عمل کرد. مسئولين هم از حالا به بعد جهادي باشند. خدا هدايتمان مي کند به راه هايي که اقتصاد ما را جبران کند. انقلاب ما از عاشورا الگو گرفته است؛ امام خميني(ره) فرمودند هرچه داريم از محرم صفر داريم. عاشورا الگو انقلاب ما است.
وي ادامه داد: چرا ما بي خودي فکر مي کنيم محور اقتصادمان دلار است و اگر دلار گران شد همه چيز بايد گران شود؟ مگر همه چيز از خارج مي آيد؟ توليدات خودمان ربطي به دلار ندارد. اين بي انصافي ها از ناحيه کيست؟ رهبري به حمدالله چشمه حکمت است و خوب ديدباني مي کند و از دستش هم در نرفته است.
صديقي گفت: اصلا به دلار اعتنا نکنيد. چند درصد از زندگي ما به دلار وابسطه است؟ در مورد ماشين همين طور! ما حرف هاي مردم را حق مي دانيم، با بازاريان نشست داشتيم. آن‌ها مطالبات به حقي دارند، بر مسئولين است که به داد آن ها برسند.جنگ تبليغاتي نقطه ضعف کوچک ما را بزرگ مي کند. مردم ما اگر هيچي نداشته باشند امام حسين(ع) و خدا را دارند. ما ديداري با اساتيد دانشگاه علم و صنعت داشتيم ماشيني طراحي کردند که هر 109 کيلومتر 5 ليتر بنزين مصرف مي کند. اجازه دهيد اين اساتيد دين باور و متدين توليداتشان را به بازار بياورند؛ چرا منت فرانسه را بکشيد و به دانشگاهيان ميدان ندهيد؟
وي با اشاره به شرايط منطقه نيز اظهار کرد: آشوب در بصره نشان دهنده حضور شيطان است. مردم عراق و ايران امام حسين(ع) ، حضرت علي(ع) و ائمه را دارند. پذيرايي‌هاي مردم عراق در اربعين را ديده ايد. يک سال جمع مي کند براي اين يک روز؛ هم غذا مي دهند، هم محل استراحت مي دهند و هم پاي زائرين را مي شورند.
صديقي با بيان اينکه"بدانيد فتنه بسيار خطرناک است و حاصل عدم تحمل دنياي استکبار است" گفت: در جريان بصره کنسولگري ما را به آتش کشيده بودند اما سفارت آمريکادر اين موضوع فعال بوده؛ چند نماينده عراقي گفتند سند و مدرک هم براي اثبات اين موضوع دارند. ملت ايران در حفاظت از مردم عراق و عتبات عاليه خون و جوانان خود را داده اند. اگر ملت ايران و عراق و بعضي مسئولين در مسير فتنه آمريکا و عربستان قرار بگيرند قابل جبران نخواهد بود.
وي سپس گفت: هزارمين روز بازداشت يک عالمه جاهد شيخ ابراهيم است، اين سيد بزرگوار نه آشوب کرده نه دست به اسلحه برده اما نمي دانم پول قارون منطقه است يا علتي دارد که با نيکان اين چنين برخورد مي کنند. به دولت نيجريه مي گوييم به اين راه ادامه ندهند.
امام جمعه تهران خاطرنشان کرد: حمله موشکي مقتدرانه سپاه به کانون توطئه و آشوب در منطقه کردستان عراق را ديديد. هم اشراف اطلاعاتي آنان را به دنيا نشان داد و هم دقت نظر آنان را نشان داد. افراد خود فروخته به آمريکا آنجا جمع بودند اين موشک تير غيب بود که آنان را نشانه گرفت و براي نظام ما عظمت بود؛ لذا جا دارد هم آنان را تحسين و هم تکريم کنيم.
وي ادامه داد: ارتش شجاع سوريه در آستانه حمله به ادلب و از بين بردن آخرين پايگاه آمريکايي قرار دارند اما بهانه جويان آمريکايي موضوع شيميايي را مطرح مي کنند اما به حول وقوه خدا؛ ان شاء الله آخرين سنگر اين تروريست ها را در هم خواهد کوبيده شد و اين منطقه را از شر آنان آزاد خواهد شد.
صديقي در پايان گفت: من به دولت آذربايجان توصيه مي کنم با عزاداران حسيني مدارا کنند به دل‌هاي آنان فشار نياورند منجر به انفجار مي شود. اميدواريم بشنوند و با مردمشان در مسير امام حسين(ع) کنار بيايند.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

طرح دوفوريتي مستنثي شدن ازقانون منع به کارگيري بازنشستگان منتفي شد

سوابق کاري و تحصيلي 4 وزير پيشنهادي از سوي روحاني

اولين افشاگري جهانگيري از اختياراتش در دولت

خنثي شدن طرح داعش براي نفوذ به ايران

جسد خاشقچي بالاخره کجاست؟

کارمند توئيتر جاسوس عربستان از آب درآمد

ترامپ يک زن را براي جانشيني هيلي ترجيح مي‌دهد

روحاني 4 وزير پيشنهادي را به مجلس معرفي کرد

ترامپ: از توضيح عربستان درباره کشته شدن خاشقجي راضي نيستم

روحاني استعفاي آخوندي وشريعتمداري را پذيرفت/ انتصاب اسلامي به سرپرستي وزارتخانه‌هاي راه و شهرسازي

خيز جدي آخوندي براي شهرداري تهران

انتصاب سرپرست وزارت راه و شهرسازي به زودي

وزير راه و شهرسازي استعفايش را منتشر کرد

آيت الله احمد خاتمي:قصه تصويب FATF هنوز تمام نشده است

ميرسليم: دولت براي پرداخت بدهکاري‌هايش بازار ارز را آشفته کرده

هتاکي کريمي قدوسي برايش دردسرساز مي‌شود

نگراني آمريکا از سرنوشت خاشقجي روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودي

تلاش دوجانبه ايران و پاکستان براي عمليات فوري عليه گروگان‌گيرهاي ايراني

واکنش مطهري به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در استاديوم

احمد توکلي: اين جملات از من نيست

متلک به خاطرات هاشمي، وزيرديپلمه احمدي نژاد و شنود مهاجراني

صداوسيما اشتهايي سيري‌ناپذير براي عزاداري و مداحي دارد

اگر حضور زنان در ورزشگاه تکرار شود به دادستان تهران دستور ورود مي دهم

رهبري:در دوران پهلوي تعداد دانشجويان کشور150 هزار نفر بود اما حالا بيش از 4 ميليون است

مدير شرکت نمايندگي تويوتا در ايران دستگير شد+جزييات

مرزبانان ميرجاوه بيهوش و سپس ربوده شدند

کيهان: در دانشگاه علامه چه مي گذرد؟ منتظر فتنه بزرگ باشيد

علم الهدي: حدود 2-3 ميليون حقوق مي گيرم

پشت پرده استعفاي جنجالي عارف

پاسخ رهبري به يک استفتاء درباره نگهداري سگ

تحريم هاي جديد و گسترده آمريکا عليه چندين بانک،شرکت و سازمان بسيج

هاشمي شاهرودي در جلسات شوراي نگهبان هم ديگر شرکت نمي کند

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

واکنش زاکاني به داستان «چشمک معنادار نعمتي»

گزارش کيهان از مهماني مختلط ايراني ها در سفارت فرانسه

... تو هم بزن!

ماجراي دستور ميرحسين موسوي درمورد فرزند يکي از سران قوا

توضيح سفير ايران در ترکيه دربارۀ خبر حمله انتحاري به سفارت

«صديقي» جايگزين آيت الله جنتي شد

خبر فوري؛بمب‌گذاري انتحاري در سفارت ايران در ترکيه/واکنش ايران

دولت تصميمي براي سهميه‌بندي و افزايش قيمت سوخت ندارد

شکايت رئيس دولت اصلاحات از 4 نفر

شهردار تهران هم رفتني شد/ شهردار بعدي کيست؟

فراخوان رهبري از مراجع رسمي و نخبگان براي نظر مشورتي

فرار قاليباف به آلمان؟!

جاسوس 2 تابعيتي به 8 سال و 6 ماه حبس محکوم شد

وقت انتخابات نبايد به لُپ لُپ رجوع کنيم!

سخنان روحاني در دانشگاه تهران/فريادهاي اعتراضي دختر دانشجو به روحاني

حسن عباسي به حبس قطعي محکوم شد

دفتر هاشمي شاهرودي اخبار منتشره در شبکه هاي مجازي را رد کرد