آخرین اخبار

نقش هاي شرورانه اي که به جسم و روح بازيگران آسيب رساند + تصوير سينما

نقش هاي شرورانه اي که به جسم و روح بازيگران آسيب رساند + تصوير

  بزرگنمايي:

چه خبر - وقتي کابوس جن گير پس از اکران فيلم، براي ليندا بلر آغاز شد

فيلم هاي ترسناک هميشه چيزي براي ترساندن و غافلگير کردن بيننده دارند اما شايد شما هم نيز به عنوان علاقمندان اين ژانر از سينما، بعد از تماشاي يک فيلم ترسناک بارها با خود فکر کرده ايد که بازيگران چگونه توانسته اند با چنين نقش هاي آزار دهنده ي در اين فيلم کنار آمده و اين نقش ها را بازي کنند. در حالي که بسياري از بازيگران آن قدر هنر داشته و به بازيگري مسلط هستند که مي توانند سلامت شخصي و روحي خود را در هنگام ايفاي نقش هاي ترسناک و شرورانه حفظ کنند اما برخي ديگر در اين مهم عملکرد خوبي ندارند. از کار با کارگردانان بدرفتار و شکنجه گر تا متد اکتينگي که درست پيش نرفته، در ادامه مي خواهيم شما را با نقش هايي در فيلم هاي ترسناک آشنا کنيم که به طور جدي بر سلامت روحي و رواني بازيگران تاثير منفي گذاشت.

بيشتر بدانيد : بهترين فيلم هاي ترسناک روانشناسانه قرن 21 + عکس

مالکوم مک داول در فيلم پرتقال کوکي (1971)

فيلم «پرتقال کوکي» (A Clockwork Orange) جنجالي ترين ساخته ي استنلي کوبريک به اندازه ي کافي صحنه هاي ترسناک و ناراحت کننده دارد که بدون شک تماشاگر را تحت تاثير قرار خواهد اما اين تاثير رواني براي بازيگري که در اين فيلم بازي کرده بسيار بيشتر بوده است.

مالکوم مک داول در فيلم پرتقال کوکي
مالکوم مک داول در فيلم پرتقال کوکي

براي صحنه ي معروف شستشوي مغزي فيلم، بازيگر نقش اصلي فيلم، به کارگردان اجازه داد که دستياران او براي هر برداشت چشم هايش را به طرز وحشتناکي باز کنند. متاسفانه مک داول نتوانست از اين صحنه بدون صدمه عبور کند و پس از پايان فيلم برداري براي مدتي با کوري موقت و شکاف در قرنيه روبرو شد. بدون شک شکنجه ي روحي که مک داول در اين فيلم متحمل شد بسيار بيشتر و دردناک تر از شکنجه ي جسمي بود.

تيپي هدرن در فيلم پرندگان (1963)

در هنگام فيلم برداري صحنه هاي فيلم «پرندگان» (The Birds) ساخته آلفرد هيچکاک، وي به شدت تيپي هدرن، بازيگر نقش اول فيلم، را چه در صحنه هاي فيلم برداري و چه خارج از آن مورد آزار و اذيت قرار داد.

تيپي هدرن در فيلم پرندگان (1963)
تيپي هدرن در فيلم پرندگان (1963)

اوج اين بدرفتاري ها زماني بود که هيچکاک به وي گفت از پرنده هاي مصنوعي براي ساخت صحنه ي معروف فيلم استفاده خواهد کرد اما در فيلم برداري صحنه ي معروف فيلم از پرندگان واقعي که به سمت او پرت مي شدند استفاده مي شود و اين وضعيت يک هفته تمام ادامه داشت. وقتي که فيلم برداري اين صحنه تمام شد، هدرن با صورتي زخمي، بدني خونين و روحيه اي بسيار بد صحنه را ترک کرد و مدتي را تحت نظر پزشک بود.

ليندا بلر در فيلم جن گير (1973)

ليندا بلر، به عنوان کودکي که در يکي از بزرگ ترين و شناخته شده ترين فيلم هاي ترسناک تاريخ سينما بازي کرده است، گفته است که هنوز زخم هاي روحي که از بازي در فيلم «جن گير» (The Exorcist) خورده التيام نيافته اند. وي که در زمان ساخت اين فيلم تنها 13 سال سن داشته مي گويد که واقعاً نمي دانسته داستان فيلم چيست و در اطرافش چه اتفاقاتي در حال رخ دادن است. براي او بازي در اين فيلم در ابتدا ساده بود اما کابوس وي پس از اکران فيلم شروع شد. در واقع بعد از اکران فيلم در سال 1973 همواره سوال هايي تکراري در مورد جن گيري، ايمان و مذهب کاتوليک از وي پرسيده مي شد که وي نه جواب را مي دانست و نه براي پاسخگويي آمادگي داشت.

ليندا بلر در فيلم جن گير (1973)
ليندا بلر در فيلم جن گير (1973)

وي در اين باره گفته است:
” براي من، فيلم جن گير يک افسانه بود، من در آن موقع نمي دانستم که اين موضوع با واقعيت ارتباطي دارد و به همين خاطر وقتي رسانه ها شروع به پرسيدن سوال هاي تکراري از من در مورد کارهاي شيطان کردند، اين موضوع بر فشاري که بر من وارد مي شد افزود، و اين موضوع براي يک نوجوان بسيار سخت و غيرقابل تحمل بود”.

ميا فارو در فيلم بچه رزماري (1968)

ميا فارو در هنگام بازي در اولين فيلم هاليوودي رومن پولانسکي با نام «بچه رزماري» (Rosemary’s Baby) تجربيات روحي دردناکي را تحمل کرد. فارو که يک گياهخوار به تمام معنا بود از طرف پولانسکي مجبور شد که کبد خام مرغ بخورد و وي براي برداشت هاي متوالي مجبور شد بارها و بارها اين کار را تکرار کند.

 ميا فارو در فيلم بچه رزماري (1968)
ميا فارو در فيلم بچه رزماري (1968)

بدتر اين که در هنگام فيلم برداري اين فيلم، ميا فارو مجبور شد که اسناد قانوني مربوط به طلاقش از فرانک سيناترا را خوانده و امضا نمايد و اين کار را بايد در برابر چشمان تمام عوامل فيلم انجام مي داد. بدون شک ترکيب اين همه تجربه ي ناگوار براي فارو سخت بوده و روحيه او را خدشه دار کرده است.

جنت لَي در فيلم رواني (1960)

باز وحشت و خشونت و سوء استفاده و باز فيلمي کلاسيک از آلفرد هيچکاک. جنت لَي پس از بازي در نقش ماريون کرَين در فيلم «رواني» (Psycho) ديگر هيچگاه آن آدم سابق نشد.

 جنت لَي در فيلم رواني (1960)
جنت لَي در فيلم رواني (1960)

وي که از ديدن چهره ي خود در صحنه ي مشهور دوش گرفتن به شدت ترسيده بود ديگر از ان به بعد هرگز از دوش استفاده نمي کرد و تنها از وان حمام استفاده مي نمود. فيلم «رواني» که به عنوان يکي از تاريک ترين و ترسناک ترين فيلم هاي تاريخ شناخته مي شود نه تنها لَي بلکه ديگر عوامل فيلم و حتي خود هيچکاک را نيز تحت تاثير قرار داد.

کايلي ريچاردز در فيلم «هالووين»

شايد امروز کايلي ريچاردز را به خاطر بازي در سريال « زنان خانه دار واقعي بورلي هيلز» (The Real Housewives of Beverly Hills) به عنوان يک زن خانه دار بشناسيد اما قبل از اين که وي به ستاره ي دنياي تلويزيون تبديل شود همه او را با بازي در فيلم «هالووين» (Halloween) ساخته جان کارپنتر در سنين کودکي مي شناختند.

کايلي ريچاردز در فيلم «هالووين»
کايلي ريچاردز در فيلم «هالووين»

ريچاردز بعد از ديدن اين فيلم چنان وحشت زده شد که تا سن 15 سالگي در رختخواب همراه مادرش مي خوابيد و هميشه تصور مي کرد که کسي پشت پرده يا زير تخت او قايم شده است و مي خواهد به او صدمه برساند. ريچاردز بعد از اين تجربه ي وحشتناک ديگر هيچ گاه در فيلم هاي ترسناک بازي نکرد.

بازيگران فيلم کشتار با اره برقي در تگزاس (1974)

بايد توبي هوپر را انسان بسيار بسيار بي رحمي دانست. وي علاوه بر اين که به عنوان نويسنده و کارگردان فيلم «کشتار با اره برقي در تگزاس» (The Texas Chain Saw Massacre) باعث غش کردن و وحشت بسياري در سينماها شد، بلکه با مخفي نگه داشتن ظاهر ترسناک بازيگر نقش مرد صورت چرمي از ديگر بازيگران آن ها را به يک باره وحشت زده کرد. وي پوست روي صورت شخصيت ترسناک و قاتل فيلم را تا لحظه اي که دوربين ها شروع به فيلم گرفتن کردند از ديگر بازيگران مخفي کرد تا واکنش آن ها بعد از ديدن صورت چرمي طبيعي باشد و البته به اين مهم نيز دست يافت. گونار هانسن (بازيگر نقش صورت چرمي) گفته است که شکنجه روحي شخصيت سالي (با بازي ماريلين برنز) در سر ميز شام براي او نيز دردناک بوده است.

بازيگران فيلم کشتار با اره برقي در تگزاس (1974)
بازيگران فيلم کشتار با اره برقي در تگزاس (1974)

وي در اين باره گفته است:
” تمامي صحنه ي شام در ذهن من حک شده است و فکر مي کنم که اين موضوع تنها به خاطر دردناکي آن بوده است. در آن لحظه همه ما واقعاً در حال فروپاشي روحي بوديم. و ماريلين نيز به من گفت که اين صحنه چقدر براي او وحشتناک و غيرقابل تحمل بوده است. اين که به يک صندلي بسته شده بود و اينکه اين چنين مرداني اطراف او را گرفته باشند به گفته ي او برايش غيرقابل تحمل و جانکاه بوده است. به نظر من تمام آن صحنه بدترين صحنه ي تمام فيلم بود و به نظرم همه ي ما از آن به بعد دچار کمي ديوانگي شده ايم. برنز بعدها به هانسن گفته بود:” من فکر مي کردم که تو واقعاً مي خواهي به من صدمه بزني. تو نمي توانستي از پشت ماسک مسخره ات چيزي را ببيني”.

جنيفر کارپنتر در فيلم جن گيري اميلي رُز (2005)

شايد جنيفر کارپنتر با تمامي عمل هاي جراحي که در سريال ترسناک «دکستر» (Dexter) مشکل چنداني نداشته باشد اما بدون شک در مورد فيلم «جن گيري اميلي رُز» (The Exorcism of Emily Rose) نظر وي کاملاً متفاوت خواهد بود. وي گفته که پس از بازي در اين تريلر مذهبي اتفاقات عجيبي براي وي رخ داده است براي مثال اين که راديو او چند وقت يک بار در طول شب به يک باره روشن مي شد.

جنيفر کارپنتر در فيلم جن گيري اميلي رُز (2005)
جنيفر کارپنتر در فيلم جن گيري اميلي رُز (2005)

وي در اين باره گفته است:
” دو يا سه بار که داشتم به خواب مي رفتم ناگهان راديو خودبه خود روشن شد و تنها يک بار که صدايش خيلي بلند بود مرا به شدت ترساند”. وي تنها کسي نبود که در طول ساخت اين فيلم با اتفاقات فراطبيعي روبرو مي شد زيرا لارا ليني، همبازي کارپنتر در اين فيلم، نيز گفته بود که در طول فيلم برداري، تلويزيون خانه او در شب بارها خود به خود روشن شده است.

جوبث ويليامز در فيلم ارواح خبيثه (1982)

فيلم «ارواح خبيثه» (Poltergeist) به عنوان نفرين شده ترين فيلم تاريخ سينما شناخته مي شود. در ميان اتفاقات وحشتناکي که در سر صحنه فيلم برداري اين فيلم رخ داد مي توان به اين داستان اشاره کرد که الوور رابينز نزديک بود جان خود را از دست بدهد. هيثر اوروک، بازيگر جوان اين فيلم، چندين سال پس از اکران اين فيلم به دليل بيماري روده اي درمان نشده درگذشت و در نهايت نيز دومينيک دان، يکي ديگر از بازيگران فيلم، نيز مدتي بعد از اکران اين فيلم توسط نامزد سابقش در ورودي خانه اش به قتل رسيد. جوبث ويليامز که در اين فيلم نقش مادر بچه ها ر بازي مي کند وقتي که شنيد استيون اسپيلبرگ قصد دارد از اسکلت واقعي انسان براي صحنه هاي ترسناک فيلم استفاده کند به شدت دچار وحشت شده و اتفاقاتي که بعدها در خانه اش رخ داد نيز بر اين ترس افزود.

جوبث ويليامز در فيلم ارواح خبيثه (1982)
جوبث ويليامز در فيلم ارواح خبيثه (1982)

وي گفته وقتي که شب ها خسته از فيلم برداري به آپارتمان اجاره ايش در لس آنجلس بري گشته فکر مي کرده که تابلوهاي روي ديوار شکلک در مي آورند يا کج شده اند و اين موضوع به اين خاطر بوده که بازيگران فيلم در سر صحنه آن قدر ترسانده مي شدند که ديگر به همه چيز حساس شده بودند. حتي ويليامز بارها اين عکس ها را از حالت کج درآورده و روز بعد باز متوجه شده بود که عکس ها بار ديگر کج شده اند. وي بعدها فهميد که وقتي هنگام خارج شدن از خانه در را با شدت مي بندد قاب هاي درون خانه در اثر فشار باد کج مي شوند اما در آن زمان وي متوجه اين موضوع نشده و به شدت مي ترسيد.

بيشتر بدانيد : بهترين فيلم هاي ترسناک 2018 + تصاوير

بيشتر بدانيد : فيلم هاي ترسناک و استرس زايي که نفس ها را در سينه حبس مي کند + تصاوير

بيشتر بدانيد : 10 فيلم برتر ترسناک روان شناسي (+عکس)


منبع : rooziato.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران هاليوودي که در تست بازيگري نقش هاي مشهور رد شدند + عکس

بيوگرافي و عکس‌هاي اوانجلين ليلي (بازيگر نقش کيت سريال لاست)

از شهاب حسيني تا نورگل يشيلچاي: بازيگران روي پرده سينما + عکس

بدشانس هاي جشنواره فجر از مهناز افشار تا حامد بهداد!

سلبريتي هاي مردي که به تنهايي بچه هايشان را بزرگ کردند! + عکس

نقد و بررسي فيلم «قصر شيرين»: روزي روزگاري جاده

ناگفته هاي نورگل يشيلچاي، بازيگر ترکيه اي از بازي در فيلم ايراني

سلبريتي هاي بداخلاقي که کسي دوست ندارد با آنها کار کند! +عکس

فيلم شبي که ماه کامل شد، داستان عشق و تروريسم + عکس

فوتوشاپ هاي جالب از عکس هاي سلبريتي ها/ چهره قديم و جديد

6 فيلم کلاسيک سينما که تماشا کردنشان ممنوع اعلام شد!!

نقد و بررسي فيلم "مردي بدون سايه" رفتارهاي غير منطقي کاراکترهاي اصلي

نگاهي به فيلم معکوس ساخته پولاد کيميايي + عکس

فيلم هاي اولي که در جشنواره فجر شگفتي آفريدند + عکس

نقد و بررسي فيلم «طلا»: درخشش در سکانس هاي پاياني

اين فيلم ها را موقع غذا خوردن نگاه نکنيد!! (قسمت 2)

فيلم هاي ترسناک سينماي ايران به بهانه پخش سريال «احضار» + عکس

5 فيلم برتر هاليوود در مورد بارداري!! (+عکس)

از آيشواريا راي تا پريانکا چوپرا ثروتمندترين ستاره هاي زن باليوود + عکس

نيويورک تايمز: اصغر فرهادي، بزرگترين کارگردان ايراني و استاد حذف هاي معنادار

اين فيلم ها را موقع غذا خوردن نگاه نکنيد!!

چرا علي نصيريان تا به امروز چه خبر نبرده است؟

نگاهي به فيلم «ماجراي نيمروز: رد خون»

نوسانات ارز در قالب فيلم سينمايي جشنواره فجر

اين سلبريتي هاي محبوب ما آنقدر که فکر مي کرديم خوب نيستند!!

فيلم «تختي» بي طرفانه و بدون تحريف ساخته شده؟

محبوب ترين فيلم هاي جشنواره فجر 97 + عکس

زوج هاي تاثيرگذار و دوست داشتني سينماي هاليوود + عکس

سرخ پوست، فيلمي که مي‌شود با آن دوباره عاشق سينما شد

5 قصه پريان که واقعي بودند!! +عکس

بيوگرافي و عکس هاي مهناز افشار؛ بازيگر جنجالي!

اين مجموعه هاي هاليوودي ديگر تاريخ انقضايشان رسيده است!! + عکس

سلبريتي هايي که دل خوشي از آنجلينا جولي ندارند!!

ناگفته هايي در مورد زندگي هنري و سياسي عزت الله انتظامي

معرفي 10 فيلم با بيشترين حد روياپردازي + عکس

داستان الهام بخش زندگي 4 سلبريتي مشهور

شخصيت هاي علمي تخيلي سينماي ايران/ عجوزه، گنجو و جن!!

سلبريتي هايي که بالاي 90 سال سن دارند! + عکس

يارا شهيدي کنار ليدي گاگا و چهره هاي مشهور در فرش قرمز SAG Awards 2019

هنرمنداني که در جشنواره فجر 97 تقدير مي شوند

41 فيلم سال 2019 که بايد ببينيد

بازيگران مردي که رکورددار بيشترين چه خبر جشنواره فجر هستند

اسکار 2019 و شگفتي ها و سوپرايزهاي آن

سلبريتي هاي دزد از مگان فاکس تا ليندسي لوهان!!

عکس هاي خيلي قديمي از ستاره ها که کمتر کسي آنها را ديده است!

چرا فيلم قانون مورفي را ببينيم؟

رازهاي زندگي شخصي بازيگران سريال «بازي تاج و تخت»

از باران کوثري تا هديه تهراني، پر افتخارترين بازيگران زن جشنواره فجر + عکس

داستان واقعي که فيلم «جن گير» از روي آن ساخته شد!! (عکس)

از جاني دپ تا مگان فاکس، ستاره‌هايي که از تماشاي خودشان در فيلم‌ها بيزارند