آخرین اخبار

روحاني: کسي تصور نکند با تخريب دولت در انتخابات 1400 رأي مي‌آورد سياسي

روحاني: کسي تصور نکند با تخريب دولت در انتخابات 1400 رأي مي‌آورد

  بزرگنمايي:

چه خبر - امروز آمريکا در بدترين شرايط جهاني قرار گرفته

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دولت، حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيأت دولت گفت: ماه محرم همواره براي ما يادآور فداکاري و ايثار سالار شهيدان و ياران باوفاي آن حضرت است.اين صفحه ماندگار تاريخ هرساله براي ما درس‌آموز است که چگونه بايد در برابر پيچيدگي‌ها و مشکلات بزرگي که براي جامعه اسلامي و مردم مسلمان پيش مي‌آيد، ايستادگي، استقامت و فداکاري کرده و چگونه مي‌توانيم پيروزي بزرگ فرهنگي و سياسي ابدي را کسب کنيم.
روحاني خاطر نشان کرد: امام حسين(ع) پيروز دائمي تاريخ است و هيچ‌کس در تاريخ وجود ندارد که ميدان کربلا و عاشورا را قضاوت کند و پيروزي مطلق را براي امام حسين(ع) نداند و چه مسلمان و چه غيرمسلمان و هر کسي که اين تاريخ را بخواند در برابر عظمت امام حسين(ع) سر فرود خواهد آورد.
رئيس جمهور با تبيين گروه‌ها و جريانات حاضر در واقعه عاشورا، اظهارداشت: در عاشورا و در کنار امام حسين(ع) يک گروه وفاداران به آرمان آن حضرت و وظايف ديني و اجتماعي خود قرار داشتند که در صدر وفاداران اصحاب امام حسين(ع)، قمر بني‌هاشم(ع) است که وفاي او به عنوان معروف‌ترين ويژگي آن پرچمدار و سقا به شمار مي‌رود.
روحاني با اشاره به اينکه امام حسين(ع) در شب عاشورا براي اصحاب خود به عنوان بهترين ياران تاريخ و وفاداران از اهل بيت(ع) دعا کرد، افزود: در مقابل، يک گروه هم دشمنان ستيزه‌جو و ظالمان و غاصباني بودند که هميشه با راه حق مبارزه کرده و در پي راه باطل بودند و در روبروي امام حسين(ع) در صحنه عاشورا قرار داشتند.
رئيس جمهور ادامه داد: در کنار ظالمين، خائنين هم در صحنه عاشورا بودند و آنها افرادي بودند که امام حسين(ع) را به کوفه دعوت کردند و نامه‌ها و امضاهاي آنها وجود داشت. آنها امام حسين(ع) را دعوت کردند و بر آمدن ايشان اصرار داشتند و اول خود را به عنوان فدايي خاندان رسالت معرفي کردند و سپس در روز سختي و مشکلات به امام حسين(ع) و اهل بيت(ع) و حق، پشت کرده و خيانت کردند و شمشير به رخ امام حسين(ع) کشيدند.
روحاني افزود: گروه ديگري هم در واقعه عاشورا بودند که نسبت به وقايع بي‌تفاوت بودند، آنها مي‌ديدند که در اين صحنه نبرد يک طرف حق و به نفع جامعه اسلامي و يک طرف باطل و به ضرر جامعه اسلامي ايستاده، اما براساس منافع مادي و دنيوي، خود را کنار کشيده و به گوشه‌اي خزيده و پس از آنکه امام حسين(ع) به شهادت رسيد، عده‌اي از آنها اظهار ندامت کرده و تواب شدند.
رئيس جمهور با اشاره به اينکه امروز مي‌توان صحنه‌هاي عاشورا را ترسيم کرد، گفت: ما امروز در يک جنگ روشن، در برابر متجاوزان تاريخ قرار داريم. امروز گروهي روبروي ملت ايران قداره‌بندي مي‌کنند که به جز چند کشور، طرفداري از لحاظ سياسي و فکري ندارند و بدترين وضع در داخل کشور خودشان است.
روحاني با اشاره به اينکه شرايط داخلي امروز آمريکا با سال‌هاي گذشته آن تفاوت بسياري دارد و امروز يکي از دوران بسيار بد در تاريخ آمريکاست، خاطرنشان کرد: امروز کمتر محقق، روشنفکر و صاحب‌نظري در آمريکا وجود دارد که با کاخ‌نشينان کاخ سفيد موافق باشد و حتي برخي از آنها به صراحت آنها را به عنوان ابله و سفيه مي‌نامند و اين در تاريخ آمريکا کمتر اتفاق افتاده است.
حتي متحدان سنتي آمريکا از اين کشور فاصله گرفته‌اند
رئيس جمهور افزود: امروز متحدان آمريکا از لحاظ سياسي در کنار آنها قرار نداشته و حتي متحدين سنتي آمريکا نيز از اين کشور فاصله گرفته و نسبت به اين فاصله گرفتن افتخار مي‌کنند و اين در حالي است که زماني آنها براي اينکه در کنار آمريکا بودند، افتخار مي‌کردند.
روحاني با بيان اينکه امروز به جز چند کشور معدود معلوم‌الحال هيچ‌کس در کنار آمريکا قرار ندارد، گفت: امروز آمريکا در بدترين شرايط جهاني قرار گرفته و حتي سازمان‌هاي بين‌المللي مانند يونسکو، سازمان ملل متحد، سازمان بين المللي انرژي اتمي و دادگاه دادگاه کيفري بين‌المللي با سياست‌هاي آمريکا موافق نيستند.
رئيس جمهور با اشاره به اينکه امروز آمريکا بدترين شرايط را در درون خود دارد، تصريح کرد: امروز ايران عليرغم اينکه با جنگ اقتصادي ناخواسته روبرو است و در برابر افرادي قرار گرفته که به هيچ قانون بين‌المللي احترام نمي‌گذارند، اما روحيه و ايستادگي ملت ايران بويژه در اين ايام که پرچم امام حسين(ع) به اهتزاز در مي‌آيد، مثال‌زدني است.
روحاني ادامه داد: اگر مشکلي وجود داشته و احتمال عدم ايستادگي از سوي برخي مي‌رود، پرچم عاشورا و کربلا همه اين افسون‌ها را باطل و تبليغات يکساله دشمنان را مي‌زدايد و مردم باز سرمشق‌شان امام حسين(ع) و اصحاب و ياران آن حضرت خواهد بود.
رئيس جمهور با بيان اينکه امروز هم نداي امام حسين(ع) را مي‌شنويم که فرمود «اگر آماده فداکاري هستيد، حسين(ع) عازم است و شما را دعوت مي‌کند»، گفت: امروز امام حسين(ع) ما را دعوت مي‌کند و ما اين ندا را با گوش جان مي‌شنويم و خوش به حال آن کساني که به اين نداي امام حسين(ع) پاسخ مثبت مي‌دهند.
روحاني با بيان اينکه امام حسين(ع) قيام خود را براي احياء راه پيامبر(ص) و امر به معروف و نهي از منکر، به پا داشت، گفت: امام حسين(ع) فرمود که نمي‌توانم ببينم خوبي‌ها روي زمين افتاده و عده‌اي بي‌اعتنا هستند و به راه باطل و بدي‌ها، چشم دوخته‌اند و من همان راه پيامبر(ص)، حضرت علي(ع) و امام حسن(ع) را برگزيده‌ام.
رئيس جمهور با اشاره به اينکه راه امام حسين(ع) راه امر به معروف و نهي از منکر بود، اظهار داشت: امروز معروفي بالاتر از اميد دادن به مردم در مسير استقامت و منکري بيشتر از ايجاد هراس و اضطراب در دل مردم آن هم به طور نابجا و غلط وجود ندارد.
روحاني افزود: امروز صاحبان تريبون، رسانه‌دارها و کساني که ندا و صدايشان در کشور قابل شنيدن است، يک رسالت و وظيفه سنگيني برعهده دارند، چرا که امروز در يک آزمايش بسيار بزرگ قرار گرفته‌ايم و تمام رسانه‌هاي حقيقي و مجازي و همه مسئولان و کساني که قدرت دارند به ملت بزرگ ايران کمک کنند، بار بسيار سنگيني بر دوش دارند.
رئيس جمهور با بيان اينکه مسئولان و کارگزاران و رسانه‌ها در اين آزمايش يا پيروز خواهند شد و يا شکست مي‌خورند، اما ملت ايران قطعاً پيروز اين صحنه خواهد بود، تصريح کرد: اگر ايستادگي کرده و به مردم روحيه بدهيم، هزينه ملت را کاهش داده‌ايم، اما اگر ترس، هراس و نااميدي ايجاد کنيم، هزينه ملت را بالا برده‌ايم و چه کاري ضدانقلابي‌تر از اين که ما در صفحه اول روزنامه‌ها، سايت‌ها و خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي خود، در دل مردم هراس ايجاد کنيم.
روحاني با اشاره به اينکه نبايد نادرست و ناعادلانه سخن گفته و حقايق را به مردم نگوييم، تصريح کرد: البته مردم در اين جنگ بدون مشکل نخواهند بود، چرا که جنگ بدون کشته و مجروح نمي‌شود، اما اين جنگي است که مطمئن هستيم، پيروزي نهايي با ماست و دشمن را در آن شکست خواهيم داد.
مگر ارز خارجي در اقتصاد کشور ما چند درصد نقش دارد؟
رئيس جمهور با انتقاد از عدم گفتن حقايق و واقعيات به مردم و ايجاد ترس و دلهره در مردم گفت: مگر ارز خارجي در اقتصاد کشور ما چند درصد نقش دارد؟ اگر توليد ناخالص داخلي(GDP) را برمبناي قدرت خريد يا ارزش بازار محاسبه کنيم، واردات کالا و خدمات که متکي به ارز است درصد بسيار کمي است و براساس برخي محاسبات حدود 5 درصد و براساس برخي ديگر که ارزش و قدرت خريد را در آن در نظر نمي‌گيرند، حدود 10 درصد است.
روحاني افزود: بر فرض آنکه واردات کالا و خدمات 10 درصد نقش دارد، بايد ببينيم که از اين ميزان چه مقدار با ارز 4200 تومان، چه مقدار با ارز حدود 7 هزار تومان و چه ميزان براي بازار سوم، مي‌ماند. بازار سوم در برابر ارزش توليدات داخلي کشور، کمتر از يک درصد و يا 1.3 درصد است.
رئيس جمهور با بيان اينکه نبايد اقتصاد کشور را براساس اين رقم محاسبه کنيم و اين به دور از عدل، کارشناسي، حق و انصاف است، افزود: متخصص، نخبه و روزنامه‌نگار و سرمقاله‌نويس ما، چرا اين واقعيت‌ها را به مردم نمي‌گويند و اين در حالي است که امروز خدمات آموزش، بهداشت و درمان، آب و برق، گاز، بنزين، گازوئيل و انرژي، برمبناي دلار کوچه پس‌کوچه‌هاي فلان خيابان محاسبه نمي‌شود.
روحاني با بيان اينکه نبايد به مردم ظلم کرده و آنها را نسبت به آينده مأيوس کنيم، گفت: عده‌اي مداوم مي‌گويند که بايد مشکل مردم را درک کنيد و اين درست است که مردم مشکل دارند و ما در جنگ اقتصادي و رواني قرار داريم، اما اين دليل نمي‌شود که حقايق را تحريف کرده و نقاط مثبت را به مردم نگوييم.
رئيس جمهور ادامه داد: با مقايسه رشد اقتصادي در 4 سال گذشته نسبت به 35 سال گذشته، در مي‌يابيم که اين رشد به طور متوسط 2 برابر بوده است. صاحب‌نظران، متخصصان و صدا و سيما مي‌توانند اين را بررسي کنند اما بحث اينجاست که اگر اينگونه بوده، چرا واقعيات را به مردم نمي‌گوييم.
روحاني افزود: در همين شرايط سال 97، صادرات و واردات کشور تغيير کرده و تراز تجاري ما نسبت به پارسال بهتر بوده است، اما به محض اينکه دولت اين موفقيت‌ها را بازگو مي‌کند، عده‌اي پيدا مي‌شوند و در گوشه‌اي کل اقتصاد را بر مبناي همان يک درصد، محاسبه مي‌کنند و اين عدالت و انصاف نيست.
سخنان رهبري هيچ نقطه ابهامي باقي نگذاشت
رئيس جمهور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ديدار اعضاي مجلس خبرگان رهبري، گفت: سخنان ايشان هيچ‌ نقطه ابهامي را باقي نگذاشت و ايشان به صراحت گفتند که امروز زمان آن نيست که کسي بخواهد پشت دولت را خالي کند.
روحاني ادامه داد: تا انتخابات زمان بسياري باقي مانده است.هيچ کس نبايد تصور کند که تخريب دولت مي‌تواند براي آنها چه در انتخابات سال آينده و چه در انتخابات سال 1400 رأي بوجود بياورد و کساني که اينگونه فکر مي‌کنند مردود اين آزمايش تاريخي در ايران خواهند بود و ملت ايران راجع به آنها قضاوت خواهد کرد و پس از آنکه از اين گردنه عبور کرديم، تاريخ حرف‌ها، رفتار و جملات آنها باقي خواهد ماند و مردم قضاوت مي‌کنند که در شرايط سختي آنها براي کاهش يا افزايش دشواري مردم چه رفتاري داشته‌اند.
رئيس جمهور با بيان اينکه مقام معظم رهبري از اينگونه رفتار به ويروس بدبيني تعبير کردند، اظهار داشت: برخي امروز ويروس بدبيني را در کشور در سخنانشان و تريبون‌ها و رسانه‌هايشان منتشر مي‌کنند.
رئيس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به روز دوم محرم و ورود کاروان سرور و سالار شهيدان به کربلا به ذکر مصيبت در رثاي مصائب حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) و اهل بيت آن حضرت پرداخت.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

طرح دوفوريتي مستنثي شدن ازقانون منع به کارگيري بازنشستگان منتفي شد

سوابق کاري و تحصيلي 4 وزير پيشنهادي از سوي روحاني

اولين افشاگري جهانگيري از اختياراتش در دولت

خنثي شدن طرح داعش براي نفوذ به ايران

جسد خاشقچي بالاخره کجاست؟

کارمند توئيتر جاسوس عربستان از آب درآمد

ترامپ يک زن را براي جانشيني هيلي ترجيح مي‌دهد

روحاني 4 وزير پيشنهادي را به مجلس معرفي کرد

ترامپ: از توضيح عربستان درباره کشته شدن خاشقجي راضي نيستم

روحاني استعفاي آخوندي وشريعتمداري را پذيرفت/ انتصاب اسلامي به سرپرستي وزارتخانه‌هاي راه و شهرسازي

خيز جدي آخوندي براي شهرداري تهران

انتصاب سرپرست وزارت راه و شهرسازي به زودي

وزير راه و شهرسازي استعفايش را منتشر کرد

آيت الله احمد خاتمي:قصه تصويب FATF هنوز تمام نشده است

ميرسليم: دولت براي پرداخت بدهکاري‌هايش بازار ارز را آشفته کرده

هتاکي کريمي قدوسي برايش دردسرساز مي‌شود

نگراني آمريکا از سرنوشت خاشقجي روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودي

تلاش دوجانبه ايران و پاکستان براي عمليات فوري عليه گروگان‌گيرهاي ايراني

واکنش مطهري به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در استاديوم

احمد توکلي: اين جملات از من نيست

متلک به خاطرات هاشمي، وزيرديپلمه احمدي نژاد و شنود مهاجراني

صداوسيما اشتهايي سيري‌ناپذير براي عزاداري و مداحي دارد

اگر حضور زنان در ورزشگاه تکرار شود به دادستان تهران دستور ورود مي دهم

رهبري:در دوران پهلوي تعداد دانشجويان کشور150 هزار نفر بود اما حالا بيش از 4 ميليون است

مدير شرکت نمايندگي تويوتا در ايران دستگير شد+جزييات

مرزبانان ميرجاوه بيهوش و سپس ربوده شدند

کيهان: در دانشگاه علامه چه مي گذرد؟ منتظر فتنه بزرگ باشيد

علم الهدي: حدود 2-3 ميليون حقوق مي گيرم

پشت پرده استعفاي جنجالي عارف

پاسخ رهبري به يک استفتاء درباره نگهداري سگ

تحريم هاي جديد و گسترده آمريکا عليه چندين بانک،شرکت و سازمان بسيج

هاشمي شاهرودي در جلسات شوراي نگهبان هم ديگر شرکت نمي کند

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

واکنش زاکاني به داستان «چشمک معنادار نعمتي»

گزارش کيهان از مهماني مختلط ايراني ها در سفارت فرانسه

... تو هم بزن!

ماجراي دستور ميرحسين موسوي درمورد فرزند يکي از سران قوا

توضيح سفير ايران در ترکيه دربارۀ خبر حمله انتحاري به سفارت

«صديقي» جايگزين آيت الله جنتي شد

خبر فوري؛بمب‌گذاري انتحاري در سفارت ايران در ترکيه/واکنش ايران

دولت تصميمي براي سهميه‌بندي و افزايش قيمت سوخت ندارد

شکايت رئيس دولت اصلاحات از 4 نفر

شهردار تهران هم رفتني شد/ شهردار بعدي کيست؟

فراخوان رهبري از مراجع رسمي و نخبگان براي نظر مشورتي

فرار قاليباف به آلمان؟!

جاسوس 2 تابعيتي به 8 سال و 6 ماه حبس محکوم شد

وقت انتخابات نبايد به لُپ لُپ رجوع کنيم!

سخنان روحاني در دانشگاه تهران/فريادهاي اعتراضي دختر دانشجو به روحاني

حسن عباسي به حبس قطعي محکوم شد

دفتر هاشمي شاهرودي اخبار منتشره در شبکه هاي مجازي را رد کرد