آخرین اخبار

رحماني فضلي: آمريکا رسما از مردم ايران عذرخواهي کند سياسي

رحماني فضلي: آمريکا رسما از مردم ايران عذرخواهي کند

  بزرگنمايي:

چه خبر - وزير کشور: آمريکا با نقض تعهدات جهاني قابل اعتماد و مذاکره نيست

عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور در جريان سفر خود به استان يزد با حضور در جلسه مديريت اقتصاد مقاومتي يزد با اشاره به اين‌که «قنات يک تکنولوژي بسيار پيچيده است» ،اظهار کرد: قنات نياز به محاسبات بسيار دقيق و پيش‌بيني‌هاي بسيار ظريف و علمي دارد که با يک تعاون و همکاري بالا ايجاد مي‌شود.
وي با تاکيد بر اين‌که «تنها انسان است که قدرت تغيير و مديريت آن را دارد،» گفت: از آن‌جا که خداوند ما را از نعمت عقل برخوردار کرده و روح خود را در وجود ما دميده است، توانمندي بسيار بالايي داريم و قدرت تسلط بر عالم هستي را به دست آورده‌ايم.
وي با بيان اين‌که «دشمنان ما هميشه ادعا داشته‌اند و هر کاري که مي‌توانستند عليه ملت ايران انجام داده‌اند و هيچ کاري نيست که انجام نداده باشند» ،اظهارکرد: تحريم، جنگ هشت ساله، جنگ داخلي، منافقين، توطئه‌هاي مختلف و هر کاري که توانستند عليه ملت ايران انجام دادند ولي به نتيجه نرسيدند. دشمن براي برخورد با ايران سه سطح مي‌تواند داشته باشد که يکي از اين سطوح، بحث نظامي است. با توجه به تجربه‌اي که در جنگ‌هايي از جمله عراق و سوريه و يمن دارند به هيچ عنوان توان و جرات وارد شدن به جنگ نظامي عليه ايران را ندارند.
وزير کشور با تاکيد بر اين‌که «دشمن تلاش زيادي در راستاي تقويت گروهک‌هاي تروريستي عليه ايران انجام مي‌دهد» گفت: با آمادگي که داريم جلوي تمام اين تحرکات را گرفتيم و اجازه ورود اين گروهک‌ها به داخل کشور را نمي‌دهيم؛ به ويژه اين‌که با وجودي که دشمن جرات ندارد عليه ما وارد جنگ نظامي شود ولي ما به صورت کامل آمادگي دفاع همه جانبه را داريم.
وي با تاکيد بر اين‌که «دومين رويکرد دشمن عليه ملت ايران، بحث اقتصادي است» خاطرنشان کرد: اصلا قابل قبول نيست که پس از 40 سال از انقلاب همچنان ايران با عنصر نفت توسط دشمنان تهديد شود و با اين تهديد دچار تلاطم و نوسان شويم.
وي يکي از علل مطرح شدن بحث اقتصاد مقاومتي توسط مقام معظم رهبري در چندين سال گذشته را همين موضوع دانست و گفت: در مقابل هم دشمنان هم اقتصاد ما را مي‌شناسند و هم قدرت و پشتيباني مردم از نظام را به خوبي مي‌دانند. مردم ما به خوبي مي‌دانند که مهمترين موضوع در اين کشور موضوع امنيت است و هيچ زماني نمي‌توان به دشمنان اميد بست. آگاهي مردم به دليل مشاهده ناامني‌ها و ويراني‌هايي است که در کشورهايي همچون عراق و سوريه و يمن و از سوي دشمنان به وجود آمد.
وزير کشور ايجاد تنش‌هاي داخلي را رويکرد سومي دانست که دشمن مي‌تواند به وسيله آن در برابر ايران ايستادگي کنند، گفت: اين موضوع را دشمن با نظام قوي تبليغاتي عليه نظام ضعيف تبليغاتي ما پيگيري مي‌کند.
وي با اشاره به اين‌که «مشکلات ديگر کشورها هم مانند ما و حتي بيشتر از ايران است»، تصريح کرد: دشمنان مشکلاتي که در کشورهاي خود وجود دارند را نشان نمي‌دهند ولي در ايران با تبليغات از طريق فضاي مجازي سعي مي‌کنند مشکلات را بسيار بيشتر از آن‌چه هست، نشان دهند. سخت‌ترين مسئله براي ما آن است که مردم خداي ناکرده احساس ناامني در جامعه داشته باشند و خداي ناکرده امنيت آنان حتي به صورت رواني دچار اختلال شود. اگر اعتقاد ما به توانمندي‌هاي‌مان توحيدي باشد، هيچ چيزي براي ما غير قابل حل شدن نيست و به هيچ عنوان بن بستي در وجود انسان قرار ندارد؛ چرا که بن بست با کامليت انسان انطباق ندارد.
وي با بيان اين‌که «به شرايط فعلي ايران مي‌توان نگاه‌هاي متفاوتي داشت»، خاطرنشان کرد: يکي از اين نگاه‌ها نگاه نااميدي، ياس و نتوانستن است و نگاه ديگر اين است که ما در مقابل هر چيزي قدرت تغيير داريم و معادلات دو طرفه است و ما هم مانند طرف مقابل توان و امکانات داريم.
رحماني فضلي ادامه داد: ما در اين 40 سال و حتي قبل از آن و در دوران مبارزه فراز و فرودهاي زيادي داشتيم ولي برآيند همه اين‌ها به آن‌جا رسيده که الان دنيا در مقابل قدرت ما ايستاده است و آن‌هايي که فکر مي‌کردند ما يک هفته‌اي و سه ماهه و يک ساله از بين مي‌رويم الان به دنبال اين هستند که ما انرژي هسته‌اي نداشته باشيم و چنين مباحثي را مطرح مي‌کنند.
وي با بيان اين‌که «الان مواجهه دشمن با ما مواجهه با قدرت ماست»، تصريح کرد: شرايطي را که آن‌ها بيش از حد بزرگ مي‌کنند و در دايره قدرت تبليغاتي خودشان به رخ خودشان مي‌کشانند هميشه بوده و الان هم به مانند گذشته است. مشکلات را نفي نمي‌کنيم ولي اين که مي‌گوييم مباحث دشمن هميشه بوده و هست به معناي آن است که ما مشکلات را واقعي ببينيم و وقتي هم واقعي ديديم در راستاي رفع مشکلات هم قدم بر مي‌داريم. ما از نسل همان ملتي هستيم که پرچمدار کار و تلاش و پيشرفت بودند و بيش از هزار سال قبل تکنولوژي پيچيده قنات را در کوير ايران اجرا کردند و آب را از کيلومترها دورتر به اين نقطه کوير رساندند و آباداني و پيشرفت در يزد به وجود آوردند.
وي با اشاره به اين‌که «حادثه طبيعي است» خاطرنشان کرد: الان در يونان دو هفته نمي‌توانند آتش‌سوزي را خاموش کنند و يا در کانادا به دليل گرما زدگي 80 نفر جان خود را از دست مي‌دهند ولي اين موارد نشان داده نمي‌شود و مشکلات در ايران به صورت بسيار زيادي بزرگ نمايي مي‌شود.
وزير کشور با اشاره به اين‌که «آمريکا به صورت کاملا علني در برابر تمام دنيا زير تعهدات و قول‌هاي خود زد» خاطرنشان کرد: با چنين افرادي که به اين راحتي در برابر چشمان جهانيان زير قول خود مي‌زننند به هيچ عنوان امکان مذاکره وجود ندارد. آمريکا هيچ همکاري در ارتباط با تحقق برجام و عمل به آن انجام نداد . ايرانيان به آمريکايي‌ها هيچ اعتمادي ندارند و براي اينکه به مذاکره فکر هم بکنيم بايد ابتدا آمريکا به تمام تعهدات پيشين خود عمل کرده و از مردم ايران به صورت رسمي عذرخواهي کنند.
وي با بيان اين‌که «امروز آمريکايي‌ها همانند گذشته بر روي کشورهاي جهان تسلط ندارند» خاطرنشان کرد: امروز تنها رژيم صهيونيستي و برخي کشورهاي عربي که تمام پول‌هاي خود را به پاي آمريکا ريختند و به گاو شيرده ملقب شدند از آمريکا تبعيت بي‌چون و چرا دارند. هر کسي از دولتي‌ها براي حفظ جايگاه و پست خودش کوتاهي انجام دهد نه تاريخ، نه مردم و نه خدا وي را نمي‌بخشند، ما بايد شجاعانه مشکلات را ببينيم و دلسوزانه نسبت به رفع اين مشکلات قدم برداريم. ما به غير از مشارکت مردم نمي‌توانيم مشکلات اين کشور را برطرف کنيم؛ چراکه اساس اين انقلاب مردم هستند و در طول 40 سال انقلاب همه مشکلات با مشارکت مردم برطرف شده است.
وزير کشور بر ضرورت حمايت از مردم و برداشتن مشکلات و سختي‌ها از جلوي پاي آن‌ها تاکيد کرد و افزود: ما بايد امروز نظام‌هاي نويني را در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي به کار بنديم و از سخت کوشي مردمان يزد در هزاران سال قبل که قنات را با اين پيچيدگي الگو برداري کنيم.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

طرح دوفوريتي مستنثي شدن ازقانون منع به کارگيري بازنشستگان منتفي شد

سوابق کاري و تحصيلي 4 وزير پيشنهادي از سوي روحاني

اولين افشاگري جهانگيري از اختياراتش در دولت

خنثي شدن طرح داعش براي نفوذ به ايران

جسد خاشقچي بالاخره کجاست؟

کارمند توئيتر جاسوس عربستان از آب درآمد

ترامپ يک زن را براي جانشيني هيلي ترجيح مي‌دهد

روحاني 4 وزير پيشنهادي را به مجلس معرفي کرد

ترامپ: از توضيح عربستان درباره کشته شدن خاشقجي راضي نيستم

روحاني استعفاي آخوندي وشريعتمداري را پذيرفت/ انتصاب اسلامي به سرپرستي وزارتخانه‌هاي راه و شهرسازي

خيز جدي آخوندي براي شهرداري تهران

انتصاب سرپرست وزارت راه و شهرسازي به زودي

وزير راه و شهرسازي استعفايش را منتشر کرد

آيت الله احمد خاتمي:قصه تصويب FATF هنوز تمام نشده است

ميرسليم: دولت براي پرداخت بدهکاري‌هايش بازار ارز را آشفته کرده

هتاکي کريمي قدوسي برايش دردسرساز مي‌شود

نگراني آمريکا از سرنوشت خاشقجي روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودي

تلاش دوجانبه ايران و پاکستان براي عمليات فوري عليه گروگان‌گيرهاي ايراني

واکنش مطهري به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در استاديوم

احمد توکلي: اين جملات از من نيست

متلک به خاطرات هاشمي، وزيرديپلمه احمدي نژاد و شنود مهاجراني

صداوسيما اشتهايي سيري‌ناپذير براي عزاداري و مداحي دارد

اگر حضور زنان در ورزشگاه تکرار شود به دادستان تهران دستور ورود مي دهم

رهبري:در دوران پهلوي تعداد دانشجويان کشور150 هزار نفر بود اما حالا بيش از 4 ميليون است

مدير شرکت نمايندگي تويوتا در ايران دستگير شد+جزييات

مرزبانان ميرجاوه بيهوش و سپس ربوده شدند

کيهان: در دانشگاه علامه چه مي گذرد؟ منتظر فتنه بزرگ باشيد

علم الهدي: حدود 2-3 ميليون حقوق مي گيرم

پشت پرده استعفاي جنجالي عارف

پاسخ رهبري به يک استفتاء درباره نگهداري سگ

تحريم هاي جديد و گسترده آمريکا عليه چندين بانک،شرکت و سازمان بسيج

هاشمي شاهرودي در جلسات شوراي نگهبان هم ديگر شرکت نمي کند

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

واکنش زاکاني به داستان «چشمک معنادار نعمتي»

گزارش کيهان از مهماني مختلط ايراني ها در سفارت فرانسه

... تو هم بزن!

ماجراي دستور ميرحسين موسوي درمورد فرزند يکي از سران قوا

توضيح سفير ايران در ترکيه دربارۀ خبر حمله انتحاري به سفارت

«صديقي» جايگزين آيت الله جنتي شد

خبر فوري؛بمب‌گذاري انتحاري در سفارت ايران در ترکيه/واکنش ايران

دولت تصميمي براي سهميه‌بندي و افزايش قيمت سوخت ندارد

شکايت رئيس دولت اصلاحات از 4 نفر

شهردار تهران هم رفتني شد/ شهردار بعدي کيست؟

فراخوان رهبري از مراجع رسمي و نخبگان براي نظر مشورتي

فرار قاليباف به آلمان؟!

جاسوس 2 تابعيتي به 8 سال و 6 ماه حبس محکوم شد

وقت انتخابات نبايد به لُپ لُپ رجوع کنيم!

سخنان روحاني در دانشگاه تهران/فريادهاي اعتراضي دختر دانشجو به روحاني

حسن عباسي به حبس قطعي محکوم شد

دفتر هاشمي شاهرودي اخبار منتشره در شبکه هاي مجازي را رد کرد