آخرین اخبار

رحماني فضلي: آمريکا رسما از مردم ايران عذرخواهي کند سياسي

رحماني فضلي: آمريکا رسما از مردم ايران عذرخواهي کند

  بزرگنمايي:

چه خبر - وزير کشور: آمريکا با نقض تعهدات جهاني قابل اعتماد و مذاکره نيست

عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور در جريان سفر خود به استان يزد با حضور در جلسه مديريت اقتصاد مقاومتي يزد با اشاره به اين‌که «قنات يک تکنولوژي بسيار پيچيده است» ،اظهار کرد: قنات نياز به محاسبات بسيار دقيق و پيش‌بيني‌هاي بسيار ظريف و علمي دارد که با يک تعاون و همکاري بالا ايجاد مي‌شود.
وي با تاکيد بر اين‌که «تنها انسان است که قدرت تغيير و مديريت آن را دارد،» گفت: از آن‌جا که خداوند ما را از نعمت عقل برخوردار کرده و روح خود را در وجود ما دميده است، توانمندي بسيار بالايي داريم و قدرت تسلط بر عالم هستي را به دست آورده‌ايم.
وي با بيان اين‌که «دشمنان ما هميشه ادعا داشته‌اند و هر کاري که مي‌توانستند عليه ملت ايران انجام داده‌اند و هيچ کاري نيست که انجام نداده باشند» ،اظهارکرد: تحريم، جنگ هشت ساله، جنگ داخلي، منافقين، توطئه‌هاي مختلف و هر کاري که توانستند عليه ملت ايران انجام دادند ولي به نتيجه نرسيدند. دشمن براي برخورد با ايران سه سطح مي‌تواند داشته باشد که يکي از اين سطوح، بحث نظامي است. با توجه به تجربه‌اي که در جنگ‌هايي از جمله عراق و سوريه و يمن دارند به هيچ عنوان توان و جرات وارد شدن به جنگ نظامي عليه ايران را ندارند.
وزير کشور با تاکيد بر اين‌که «دشمن تلاش زيادي در راستاي تقويت گروهک‌هاي تروريستي عليه ايران انجام مي‌دهد» گفت: با آمادگي که داريم جلوي تمام اين تحرکات را گرفتيم و اجازه ورود اين گروهک‌ها به داخل کشور را نمي‌دهيم؛ به ويژه اين‌که با وجودي که دشمن جرات ندارد عليه ما وارد جنگ نظامي شود ولي ما به صورت کامل آمادگي دفاع همه جانبه را داريم.
وي با تاکيد بر اين‌که «دومين رويکرد دشمن عليه ملت ايران، بحث اقتصادي است» خاطرنشان کرد: اصلا قابل قبول نيست که پس از 40 سال از انقلاب همچنان ايران با عنصر نفت توسط دشمنان تهديد شود و با اين تهديد دچار تلاطم و نوسان شويم.
وي يکي از علل مطرح شدن بحث اقتصاد مقاومتي توسط مقام معظم رهبري در چندين سال گذشته را همين موضوع دانست و گفت: در مقابل هم دشمنان هم اقتصاد ما را مي‌شناسند و هم قدرت و پشتيباني مردم از نظام را به خوبي مي‌دانند. مردم ما به خوبي مي‌دانند که مهمترين موضوع در اين کشور موضوع امنيت است و هيچ زماني نمي‌توان به دشمنان اميد بست. آگاهي مردم به دليل مشاهده ناامني‌ها و ويراني‌هايي است که در کشورهايي همچون عراق و سوريه و يمن و از سوي دشمنان به وجود آمد.
وزير کشور ايجاد تنش‌هاي داخلي را رويکرد سومي دانست که دشمن مي‌تواند به وسيله آن در برابر ايران ايستادگي کنند، گفت: اين موضوع را دشمن با نظام قوي تبليغاتي عليه نظام ضعيف تبليغاتي ما پيگيري مي‌کند.
وي با اشاره به اين‌که «مشکلات ديگر کشورها هم مانند ما و حتي بيشتر از ايران است»، تصريح کرد: دشمنان مشکلاتي که در کشورهاي خود وجود دارند را نشان نمي‌دهند ولي در ايران با تبليغات از طريق فضاي مجازي سعي مي‌کنند مشکلات را بسيار بيشتر از آن‌چه هست، نشان دهند. سخت‌ترين مسئله براي ما آن است که مردم خداي ناکرده احساس ناامني در جامعه داشته باشند و خداي ناکرده امنيت آنان حتي به صورت رواني دچار اختلال شود. اگر اعتقاد ما به توانمندي‌هاي‌مان توحيدي باشد، هيچ چيزي براي ما غير قابل حل شدن نيست و به هيچ عنوان بن بستي در وجود انسان قرار ندارد؛ چرا که بن بست با کامليت انسان انطباق ندارد.
وي با بيان اين‌که «به شرايط فعلي ايران مي‌توان نگاه‌هاي متفاوتي داشت»، خاطرنشان کرد: يکي از اين نگاه‌ها نگاه نااميدي، ياس و نتوانستن است و نگاه ديگر اين است که ما در مقابل هر چيزي قدرت تغيير داريم و معادلات دو طرفه است و ما هم مانند طرف مقابل توان و امکانات داريم.
رحماني فضلي ادامه داد: ما در اين 40 سال و حتي قبل از آن و در دوران مبارزه فراز و فرودهاي زيادي داشتيم ولي برآيند همه اين‌ها به آن‌جا رسيده که الان دنيا در مقابل قدرت ما ايستاده است و آن‌هايي که فکر مي‌کردند ما يک هفته‌اي و سه ماهه و يک ساله از بين مي‌رويم الان به دنبال اين هستند که ما انرژي هسته‌اي نداشته باشيم و چنين مباحثي را مطرح مي‌کنند.
وي با بيان اين‌که «الان مواجهه دشمن با ما مواجهه با قدرت ماست»، تصريح کرد: شرايطي را که آن‌ها بيش از حد بزرگ مي‌کنند و در دايره قدرت تبليغاتي خودشان به رخ خودشان مي‌کشانند هميشه بوده و الان هم به مانند گذشته است. مشکلات را نفي نمي‌کنيم ولي اين که مي‌گوييم مباحث دشمن هميشه بوده و هست به معناي آن است که ما مشکلات را واقعي ببينيم و وقتي هم واقعي ديديم در راستاي رفع مشکلات هم قدم بر مي‌داريم. ما از نسل همان ملتي هستيم که پرچمدار کار و تلاش و پيشرفت بودند و بيش از هزار سال قبل تکنولوژي پيچيده قنات را در کوير ايران اجرا کردند و آب را از کيلومترها دورتر به اين نقطه کوير رساندند و آباداني و پيشرفت در يزد به وجود آوردند.
وي با اشاره به اين‌که «حادثه طبيعي است» خاطرنشان کرد: الان در يونان دو هفته نمي‌توانند آتش‌سوزي را خاموش کنند و يا در کانادا به دليل گرما زدگي 80 نفر جان خود را از دست مي‌دهند ولي اين موارد نشان داده نمي‌شود و مشکلات در ايران به صورت بسيار زيادي بزرگ نمايي مي‌شود.
وزير کشور با اشاره به اين‌که «آمريکا به صورت کاملا علني در برابر تمام دنيا زير تعهدات و قول‌هاي خود زد» خاطرنشان کرد: با چنين افرادي که به اين راحتي در برابر چشمان جهانيان زير قول خود مي‌زننند به هيچ عنوان امکان مذاکره وجود ندارد. آمريکا هيچ همکاري در ارتباط با تحقق برجام و عمل به آن انجام نداد . ايرانيان به آمريکايي‌ها هيچ اعتمادي ندارند و براي اينکه به مذاکره فکر هم بکنيم بايد ابتدا آمريکا به تمام تعهدات پيشين خود عمل کرده و از مردم ايران به صورت رسمي عذرخواهي کنند.
وي با بيان اين‌که «امروز آمريکايي‌ها همانند گذشته بر روي کشورهاي جهان تسلط ندارند» خاطرنشان کرد: امروز تنها رژيم صهيونيستي و برخي کشورهاي عربي که تمام پول‌هاي خود را به پاي آمريکا ريختند و به گاو شيرده ملقب شدند از آمريکا تبعيت بي‌چون و چرا دارند. هر کسي از دولتي‌ها براي حفظ جايگاه و پست خودش کوتاهي انجام دهد نه تاريخ، نه مردم و نه خدا وي را نمي‌بخشند، ما بايد شجاعانه مشکلات را ببينيم و دلسوزانه نسبت به رفع اين مشکلات قدم برداريم. ما به غير از مشارکت مردم نمي‌توانيم مشکلات اين کشور را برطرف کنيم؛ چراکه اساس اين انقلاب مردم هستند و در طول 40 سال انقلاب همه مشکلات با مشارکت مردم برطرف شده است.
وزير کشور بر ضرورت حمايت از مردم و برداشتن مشکلات و سختي‌ها از جلوي پاي آن‌ها تاکيد کرد و افزود: ما بايد امروز نظام‌هاي نويني را در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي به کار بنديم و از سخت کوشي مردمان يزد در هزاران سال قبل که قنات را با اين پيچيدگي الگو برداري کنيم.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نازنين زاغري به اعتصاب غذاي خود پايان داد

پيام جهرمي به حاتمي در پي عدم موفقيت چه خبر

جزئيات توافق نوبخت با وزير سابق بهداشت

طرح ترامپ براي خروج از ناتو فاش شد

زيباکلام: اصلاح‌طلبان متهم اصلي وضع فعلي هستند

احمد توکلي از معاون روحاني شکايت کرد

فرمانده سپاه به نتانياهو: با دُم شير بازي نکن

ترامپ به اون نامه نوشت

نتيجه نامعلوم سخنان خوئيني‌ها عليه هاشمي

احضار سفير ايران در لندن به خاطر نازنين زاغري

شايعات تازه درباره رفع حصر مهدي کروبي

روحاني: دست بزرگان استان گلستان را مي‌بوسم

فائزه هاشمي: وقتي نهاد‌هاي حکومتي بي عدالتي مي‌کنند فاجعه است

ظريف به عراق مي‌رود

آمريکا از مواضع ضد ايراني فرانسه تشکر کرد

حمله موشکي اسرائيل به سوريه

قاليباف: شايعات عليه پسرم، کار ضد انقلاب است

امام جمعه تبريز: ما از تلگرام رفتيم، اما دشمن ماند

قاليباف: تا امروز به دنبال پست و مقام نبوده‌ام

علم الهدي: چشم نبايد به چند کافر اروپايي باشد

لبنان از اسرائيل شکايت مي‌کند

استعفاي ظريف و خروج از برجام تکذيب شد

روحاني: در روز‌هاي سخت، همه بي‌وفا شدند!

ترامپ به زودي به برجام باز خواهد گشت

شريعتمداري: اسماعيل بخشي مجرم است

وزارت کشور: درخواست احمدي‌نژاد براي برگزاري تجمع قابل بررسي است

لاريجاني: اصل ماجراجويي آمريکايي ها نشانه گرفتن مباني ديني است

فرضيه‌هايي درباره 41 مشاورِ 4 وزير روحاني

مجسمه وزير بهداشت هم رسيد!+عکس

چرا دشمن برجام موشکي را عليه ايران مطرح کرد؟

مطهري: حجاب را به رفراندوم بگذاريد

روحاني: در کار تامين علوفه هم مانده‌ايم

کيم از ترامپ انتقام مي‌گيرد؟

پيشنهاد رحيمي به لاريجاني درباره اسماعيل بخشي

مطهري: درباره اسماعيل بخشي روشنگري کنيد

عارف: وزرا يادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند

مجلس درباره ادعا‌هاي اسماعيل بخشي ورود مي‌کند

نماينده شهريار: تافته جدا بافته نيستيم

ظريف به مشهد رفت و با رئيسي ديدار کرد

روحاني استعفاي وزير بهداشت را پذيرفت

قاليباف: 4 درصدي‌ها هر روز فربه‌تر مي‌شوند

خاتمي: رضاخان بي‌سواد و بي‌دين بود

واکنش مطهري به پيشنهاد باهنر درباره رفع حصر

روزنامه جوان: استدلال فاطمه هاشمي سخيف بود

ابهامات تازه درباره آمار‌هاي عمليات کربلاي 4 و 5

چک‌هاي تامين اجتماعي از زنجاني پس گرفته شد

تحصن نماينده ميانه در اعتراض به بودجه 98

مقصر فحاشي نماينده سراوان؛ علي مطهري

شرط رهايي بابک زنجاني از حکم اعدام

تبريزي: ترکيب احمدي‌نژاد و روحاني به درد مي‌خورد