آخرین اخبار

اسامي جان باختگان تصادف اتوبوس سنندج+تشريح دلايل تصادف اجتماعي

اسامي جان باختگان تصادف اتوبوس سنندج+تشريح دلايل تصادف

  بزرگنمايي:

چه خبر - به دليل شدت سوختگي، اجساد قابل شناسايي نبوده و بايد آزمايش DNA انجام شود

بامداد امروز 20 تيرماه تانکر حمل نفت مازوت با يک دستگاه اتوبوس مسافربري سنندج - تهران در بلوار دکتر حسيني سنندج برخورد کرد و منجر به آتش گرفتن اتوبوس حامل مسافران شد.
در اين تصادف 11 نفر از هموطنان جان باختند که نام آنها 1- پارسا اصلاني،2- پرويز زماني،3- پيمان زماني،4- مسعود نصيري،5- مينا صداقت،6- سارا آئينه،7- پارسا آئينه،8- فواد سيفي،9- کامران مقبل،10- فرشاد مرادي، 11- عبدالحسين طاهرويسي (راننده نفت‌کش) بوده است.
مسئول بازرسي و نظارت امور مسافربري استان کردستان گفت: اگر ما قوانين و مقرارت را رعايت کنيم هيچگاه شاهد حوادثي همچون حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل سوخت نخواهيم بود.
اسماعيل تمهيدي، با اشاره به اينکه رانندگان اتوبوس نبايد در خارج از ترمينال اقدام به سوار کردن مسافر کنند، اظهار کرد: توقف اتوبوس در خارج از ترمينال و سوار کردن مسافر کار خطرناکي است که بارها در اين مورد به رانندگان اتوبوس و مسئولان تعاوني ها تذکر داده شده است.
مسئول بازرسي و نظارت امور مسافربري استان بيان کرد: تعدادي از تعاوني‌ها نيز تعطيل و تعدادي از رانندگان اتوبوس در پليس راه جريمه شده‌اند اما باز هم اين اقدام غيرقانوني از سوي رانندگان صورت مي گيرد. تعدادي از رانندگان اتوبوس را هم به کميسيون هاي 11و 12 معرفي کرده‌ايم اما باز هم شاهد اين اقدام غيرقانوني از سوي رانندگان اتوبوس هستيم.
تمهيدي با اشاره به اينکه تعاوني هاي مسافربري در داخل ترمينال براساس مصوبه از مسافران هزينه دريافت مي‌کنند، افزود: رانندگان اتوبوس در مکان هاي خطرناک و خروجي هاي ترمينال با هزينه کمتر، اقدام به سوار کردن مسافر مي کنند.
وي با تاکيد بر ساماندهي ترمينال سنندج اعلام کرد: مسئولان اين امر بايد به اوضاع نا به سامان ترمينال به ويژه در شبها بيشتر رسيدگي کنند.
مسئول بازرسي و نظارت امور مسافربري استان خاطرنشان کرد: رانندگان اتوبوس در کنار ساختمان مربوط به تعويض پلاک اقدام به سوار کردن مسافر مي کنند که اين مکان خطرناک ترين محل براي توقف است و تا زماني که چنين وقايعي صورت نگيرد، اقدام کارسازي انجام نمي شود. اگر ما قوانين و مقرارتي را رعايت کنيم هيچگاه شاهد اين حوادث نخواهيم بود.
مدير روابط عمومي پزشکي قانوني استان کردستان گفت: به دليل شدت سوختگي، اسامي و هويت جانباختگان حادثه آتش سوزي اتوبوس سنندج - تهران تاکنون مشخص نشده است.
عبدالله احمدي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار کرد: به دليل شدت سوختگي، اجساد قابل شناسايي نبوده و بايد آزمايش DNA انجام شود. نمونه برداري از اجساد انجام شده و جهت انجام آزمايش به تهران ارسال شده که نتايج آن در حداقل زمان ممکن اعلام و پس از شناسايي جانباختگان، اسامي آنها اعلام خواهد شد.
وي خاطرنشان کرد: تاکنون اجساد به پزشک قانوني انتقال داده نشده و هنوز در بيمارستان هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کردستان نيز گفت: حال عمومي مصدومان حادثه تصادف تانکر حمل سوخت و اتوبوس مسافربري خوب است.
هومن قصري تعداد کشته شدگان حادثه تصادف را 11 نفر اعلام کرد و افزود: تعداد مصدومان 7 نفرند؛ تنها سه نفر از اين تعداد در بيمارستان بستري شده اند و مابقي تحت درمان سرپايي قرار گرفتند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کردستان افزود: از اين سه تن يک نفر در اتاق عمل و تحت درمان است، يک نفر ديگر در بخش آي سي يو بستري و تحت مراقبت هاي ويژه است و نفر سوم نيز در بخش حاد بستري است.
وي با تشريح جزييات شرايط مصدومان توضيح داد: ماشاله صنور طاهايي، 50ساله که در بخش آي سيو بستري بود به اتاق عمل انتقال داده شده و پسر وي ديگر مصدومي است که در بخش حاد يک بيمارستان کوثر بستري است. ساير مصدومين که به بيمارستان ارجاع داده شدند تحت درمان سرپايي قرار گرفته و ترخيص شدند.
استاندار کردستان نيز گفت: نقص فني در ترمز تانکر حامل سوخت، علت وقوع حادثه دلخراش شب گذشته بوده است.
بهمن مرادنيا در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، ضمن تسليت حادثه مرگبار برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس، اظهار کرد: نقص فني در ترمز تانکر حامل سوخت باعث اين حادثه دلخراش شده است.
وي با اشاره به اينکه متاسفانه در اين حادثه 11 نفر کشته شده اند، افزود: اين حادثه پنج نفر مصدوم هم داشته است که حال مصدومان رو به بهبود بوده و سه نفر از آنان ترخيص شده اند.
مرادنيا با اشاره به اعلام شايعه عراقي بودن تانکر حامل سوخت، عنوان کرد: تانکر حامل سوخت ايراني بوده و متعلق به يکي از استان هاي همجوار است. تانکر حامل سوخت به دليل اينکه راه عبوري نداشته است با اتوبوس برخورد کرده و موجب اين حادثه دلخراش شده است.
استاندار کردستان يادآور شد: امدادرساني در اين حادثه عالي بوده و آتش نشانان با تمام وجود براي مهارکردن آتش در ساعات اوليه تلاش کردند.
نماينده ولي فقيه در استان کردستان ضمن عيادت از مصدومان تصادف اتوبوس سنندج - تهران، گفت: حادثه اي بسيار تلخ بوده که براي همه بازماندگان آرزوي صبر داريم.
آيت الله سيد محمد حسيني شاهرودي امروز چهارشنبه(20 تيرماه) در عيادت از مصدومان حادثه تصادف اتوبوس مسافربري سنندج - تهران اظهار کرد: حادثه بسيار تلخ و تاسف باري بوده و ما آرزوي صبر براي بازماندگان و همچنين شفاي زودهنگام براي مصدومان را از خداوند خواستاريم.
وي افزود: همه مردم استان براي شفاعت جانباختگان و شفاي مصدومان اين حادثه تلخ دعا کنند.
فرماندار سنندج، مديرکل امنيتي انتظامي استانداري کردستان و جمعي ديگر از مسئولان هم امروز از مصدومان حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل سوخت در بيمارستان کوثر بازديد کردند.
اتوبوس متعلق به شرکت تعاوني ديدار سير گشت است که در ساعت 23.30 شب گذشته سنندج را به مقصد تهران ترک کرده بود. اتوبوس مسافربري سنندج- تهران هنگام خروج از ترمينال، با تانکر حامل نفت برخورد و دچار آتش سوزي شد که بر اساس اعلام استاندار کردستان 11 کشته و 5 مصدوم داشته است.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تخفيف ويژه 6 قلم کالا در ميادين ميوه و تره‌بار

خبر خوش براي سهامداران پديده شانديز

جاويدنيا: خريداران در سايت ديوار بيعانه ندهند

بسته حمايتي دولت، اعانه‌اي که پايمال مي‌شود!

فريب پيامک جعلي «سهام عدالت» را نخوريد

کلاهبرداري با خودرو‌هاي ارزان قيمت!

چيني‌هاي خودروساز هم از ايران مي‌روند

قيمت هر کيلو گوشت در بازار تهران

ماجراي گم شدن 927 راس دام زنده وارداتي!

افزايش عرضه در بازار مسکن شب عيد

زمان پايان اعتبار کارت‌هاي ملي قديمي

احتمال وضع عوارض براي صادرات تخم مرغ

پيش‌بيني بارش برف و باران در 20 استان

حل معضل بازار گوشت طي روز‌هاي آينده

خداحافظي اپليکيشن‌هاي ايراني با آيفون؟

طرح آزمايشي قطع اينترنت جهاني در روسيه

واردات 10 هزار رأس دام زنده به کشور

هواي ايران برفي و باراني مي‌شود

«دختران مجرد» بيمه مي‌شوند

توزيع برنج، روغن و تخم‏‏‎مرغ با قيمت مصوب

«دختران مجرد» بيمه مي‌شوند

دفترچه راهنماي کنکور 98 منتشر شد

وزير کشاورزي: با صف گوشت خداحافظي کنيد

اعتراض کاربران به خبر سرطان‌زا بودن گوشت

ميرزايي: قيمت فعلي بنزين حفظ مي‌شود

آغاز توزيع اينترنتي سبد گوشت و مرغ تنظيم بازاري

گوسفند‌هاي رومانيايي وارد ايران شدند!

شوهر 44 ساله‌ي عروس 11 ساله بازداشت شد

هواي تهران پاک شد

فروش بليت پرواز‌هاي نوروزي آغاز شد

مراجعه مسافران دو ساعت قبل از پرواز به مهرآباد

برف و يخبندان يک هفته‌اي در راه ايران

فروش اينترنتي گوشت ادامه مي‌يابد

ترافيک سنگين در جاده هراز

زمان آغاز ثبت‌نام مجدد آزمون کارشناسي ارشد 98

حذف ساعات تدريس مديران مدارس در سال 98

پيامک «يارانه شما قطع شد» جعلي است

وضعيت هواي کشور طي سه روز آينده

استفاده از معتادان متجاهر براي دلالي گوشت!

هواي تهران ناسالم شد؛ در خانه بمانيد

دادستان کل: دنبال فيلتر کل فضاي مجازي نيستيم

اجراي طرح ترافيک در روز‌هاي پنجشنبه از اول اسفند

آغاز توزيع اينترنتي گوشت از 22 بهمن

پيش‌بيني کولاک و برف در 10 استان

قطع 100 هزار سيم‌کارت مزاحم پيامکي

وضعيت جاده‌ها در اولين روز تعطيلات بهمن

بارش برف و کولاک در ارتفاعات 10 استان

هشدار ترافيکي پليس به مسافران آخر هفته

بليت تهران - مشهد، يک ميليون تومان شد

روي آوردن مردم به خريد ميوه‌هاي درجه 2 و 3