آخرین اخبار

زمان پرداخت مابه التفاوت افزايش «حقوق» ها و «وام» ها مشخص شد اقتصادي

زمان پرداخت مابه التفاوت افزايش «حقوق» ها و «وام» ها مشخص شد

  بزرگنمايي:

چه خبر - آغاز پرداخت مابه‌التفاوت افزايش «حقوق»‌ها و «وام» بازنشستگان از مرداد + جزييات

سيدتقي نوربخش مدير عامل سازمان تأمين اجتماعي در نشست خبري که به مناسبت هفته تامين اجتماعي برگزار شد ضمن گراميداشت اين ايام گفت: اميدوارم علاوه بر ايفاي تعهدات حسب قانون، در اين جنگ تمام عيار اقتصادي که از سوي استکبار انجام شده بتوانيم به رونق بخش اقتصادي کمک کنيم.
فشارهاي اقتصادي بر منابع و مصارف تامين اجتماعي وارد مي‌شود اما تلاش مي کنيم طبق برنامه‌ريزيهاي انجام شده از چهار ماه گذشته بدون آنکه خللي بر برنامه وارد شود ارائه خدمت کنيم.

درصد تعهدات سازمان‌هاي بيمه‌گر با مراکز درماني تفاوتي نکرده است
دولت در حال بررسي آيين نامه پوشش بيماران پروانه‌اي و ام‌اس

وي از افتتاح 50 پروژه در 22استان با هزينه‌اي بالغ بر 250 ميليارد تومان در هفته پيش رو خبر داد و درباره افت کيفيت و اعتبار دفترچه‌هاي بيمه درمان گفت: درصد تعهد سازمانهاي بيمه گر تفاوتي پيدا نکرده است و پوشش 180 قلم دارو در سال گذشته انجام شد و خللي در ارائه خدمات بوجود نيامده است.
نوربخش ادامه داد:در تمام مراکز ملکي حذف شده و در هشت استان نيز پزشکان بخش خصوصي طرف قرار داد هستند و ويزيت الکترونيکي انجام مي‌شود. آيين نامه پوشش بيماران پروانه‌اي و ام اس در دولت در دست بررسي است.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي ادامه داد: سال گذشته 70 ميليون نسخه الکترونيک توليد شد.
وي با بيان اينکه 11هزار تخت بيمارستاني در سراسر کشور داريم که حدود 10 درصد کل تخت ها در بخش دولتي را شامل مي‌شود، گفت: بيمارستان فياض بخش در تهران در دست ساخت است و سال آينده افتتاح مي‌شود که شبيه به بيمارستان ميلاد است و با آخرين تکنولوژي در غرب استان ساخته مي‌شود. بيمارستان هدايت نيز دو سال گذشته مورد بازسازي قرار گرفت که سال آينده به بهره برداري مي‌رسد. ظرفيت اين دو بيمارستان حدود هزار تخت است. بيمارستانهاي خوي، دزفول، آبادان امسال يا سال آينده افتتاح مي‌شوند و در هفته دولت بيمارستانهاي تبريز، شيراز و اصفهان کلنگ زني مي‌شوند.
اکنون سازمان 42 هزار پرسنل درماني دارد و در استخدامي که يک ماه آينده انجام مي‌شود 2700 نفر به کادر درماني افزوده خواهند شد.
وي به ارتقاي هتلينگ بيمارستاني اشاره کرد و گفت: 50 درصد اين پروژه پيش رفته است و اقدامات بسيار موثري در اين بيمارستانها انجام شده است.

پرداخت مابه‌التفاوت افزايش حقوق مستمري‌بگيران در نيمه نخست مرداد

وي درباره زمان پرداخت معوقات افزايش حقوق گفت: بايد افزايش مستمري‌ها در دولت تصويب مي‌شد که در نهايت در 20 ارديبهشت ابلاغ شد و در ماه خرداد حقوق‌ها همراه با افزايش‌ها پرداخت شد. مابه التفاوت حداقلي بگيران را پرداخت کرده‌ايم و مابه التفاوت ساير سطوح را در 10 روز اول مرداد پرداخت خواهيم کرد.

15 درصد عوارض ساختمان سازي، منبع پوشش بيمه کارگران ساختماني مي‌شود

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در پاسخ به پرسش ايسنا درباره بيمه کارگران ساختماني نيز اظهار کرد: قانون مربوطه در عرض دو سال، سه مرتبه عوض شده است. مقرر شده است که 15 درصد عوارض ساختمان سازي، منبع پوشش بيمه کارگران ساختماني باشد. در حوزه بيمه کارگران ساختماني با تعهدات ثابت و منابع ناپايدار روبروييم و رکود ساخت و ساز روي منابع اثرگذار است.
نوربخش ادامه داد: 900 هزار نفر با همين منابع ناپايدار تحت پوشش‌اند و سال قبل هزار ميليارد تومان تخصيص داديم. 600 ميليارد تومان از محل حق بيمه کارگران و 300 ميليارد هم از محل صدور پروانه‌ها تخصيص يافت و در مجموع 1900 ميليارد هزينه مي‌شود.
وي با بيان اينکه از نمايندگان مجلس مي‌خواهيم بازنگري در قانون داشته باشند گفت: طرحي با کمک تعدادي از نمايندگان مجلس در حال انجام است تا اين دغدغه‌ها رفع شود. اخيرا دستور داديم 150 هزارنفر کارگر جديد تحت پوشش بروند و جايگزين 150 هزار نفري بشوند که از اين بيمه خارج مي‌شوند.طبق ادعاي انجمن 100 تا 150 هزار نفر باقي مانده‌اند که تحت پوشش بروند و شرط آن داشتن کارت مهارت و دوم اشتغال در کار ساختماني است و حتما بايد کارگر شاغل باشد. سامانه‌اي هست که کارگران بايد در سايت مربوطه ثبت نام کنند.

آغاز پرداخت وام 4 ميليون توماني به بازنشستگان از مرداد + شرايط

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي درباره اعطاي تسهيلات به بازنشستگان نيز گفت: وام چهارميليون توماني از ابتداي مرداد از طريق بانک رفاه پرداخت مي‌شود. افرادي که قبلا وام گرفته اند شامل اين تسهيلات نمي‌شوند و افرادي که حقوق و دستمزدشان پايين‌تر است در اولويت قرار دارند.

بخشودگي 1500 ميليارد تومان از جرايم کارفرمايان

نوربخش درباره طرح بخشودگي جرائم نيز توضيحاتي ارائه کرد و گفت: 70 هزار کارفرما به شعب مراجعه کرده‌اند و اين طرح کمک بزرگي براي رفع دغدغه مالي و متوقف شدن جرائم قانوني شان است. گام مهمي برداشته شد تا کارفرمايان توان مديريتي شان را در جهت توليد داخل بکاربگيرند.
اصل و جريمه بيش از سه هزار ميليارد تومان بوده که 1500 ميليارد تومان آن بخشيده شده است. بر اساس اين طرح جرائم صد درصد بخشيده مي‌شوند و اصل بدهي در 12 نوبت تقسيط مي‌شود. اگر کارفرما خواهان بخشودگي کمتر از 100 درصد باشد تقسيط بدهي تا 24 قسط امکان پذير است.
نوربخش به طرح کارورزي اشاره کرد وگفت: کارگري که در سامانه فني و حرفه‌اي ثبت نام کرده باشد اگر در کارگاهي به کار گرفته شود تا شش ماه از حق بيمه معاف است. طرح دومي داريم براي افرادي که تحصيلات دانشگاهي دارند و بيکارند و سن‌شان زير 34 سال است. اگر کارفرمايي اين بيمه اولي‌ها را بکارگيري کند، تا دو سال از پرداخت حق بيمه معاف‌اند به شرط آنکه از سه ماه قبل در سامانه کارفرمايي ثبت نام کرده باشند.

آخرين ميزان بدهي دستگاه‌ها و شهرداريها به تامين اجتماعي

وي درباره پروندههاي فساد اقتصادي تامين اجتماعي نيز عنوان کرد: چهار پرونده بزرگ در دولت يازدهم داشتيم که املاک از دست رفته بود و به افرادي منتقل شده بود که با کمک قوه قضائيه و دادستان تهران مساعدت شد و مراحل قانوني خود را طي کرد و اين اموال به تامين اجتماعي بازگشت. پرونده هاي ديگري داريم که به جد پيگير آنها هستيم.
مدير عامل سازمان تامين اجتماعي درباره ميزان بدهي و مطالبات تامين اجتماعي نيز گفت: تا آخر سال 94 مجموع مطالبات ما 89 هزار ميليارد تومان است و بدهي سازمان از دستگاه‌هاي مختلف حدود شش هزار ميليارد تومان است. 460 ميليارد تومان ميزان بدهي شهرداري تهران و هزار ميليارد تومان بدهي ساير شهرداري ها به ماست و در واقع مجموع بدهي شهرداري ها 1460 ميليارد تومان است.
به گفته نوربخش در راستاي خروج از بنگاه داري 54شرکت به مزايده رفته است و در حال مذاکره براي بنگاه‌هايي هستيم که ارزش دارند، اما سود جاري براي سازمان ندارند.

تاديه بدهي‌هاي دولت به تامين‌اجتماعي در دستور کار دولت


مديرعامل سازمان تامين اجتماعي درباره پرداخت 50هزار ميليارد تومان از بدهي‌هاي دولت به تأمين اجتماعي گفت: تاديه اين بدهي ها فردا در دستورکار دولت قرار دارد.
وي درباره روند هزينه کرد حق بيمه 9 بيست و هفتم درمان گفت: سالهاي گذشته هم اين مبالغ در حساب خاصي ذخيره مي‌شد اما حسب دستور رئيس جمهور حساب جداگانه‌اي در خزانه در سال گذشته براي اين منظور افتتاح شده و مبالغ درمان از طريق همين حساب هزينه مي‌شود.
تامين اجتماعي در سال 2026 از نقطه سر به سري عبور مي‌کند
نوربخش درباره عدم تعادل نسبت بيمه شدگان و منابع سازمان گفت: تامين اجتماعي در سال 2026 بر اساس مطالعهILO از نقطه سربسري عبور مي کند و بايد وارد اصلاحات پارامتريک شود.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي درباره بيمه رانندگان تاکسي نيز گفت: غير از دوسال، در دولت قبل حق بيمه کارفرمايي سهم دولت به سازمان پرداخت نشده و ارقام قابل توجهي است. اين بيمه شدگان يک ميليون نفرند که نيمي درون شهري و نيمي برون شهرياند. با وجود آنکه حق بيمه کارفرمايي به ما داده نشده حتي يک مورد بيمه را قطع نکرديم و قطع بيمه را به شدت تکذيب مي‌کنم. اما افرادي که جديد مي‌خواهند وارد شوند طبق قانون بايد عمل شود.
وي درباره تاثير مشکلات اقتصادي اخير بر تعداد بيمه شدگان خارج از کشور گفت: تا دو سال پيش تعداد بيمه شدگان اتباع و ايرانيان خارج از کشور 3000 نفر بود که اکنون به 36هزار نفر رسيده است. طبيعتا نرخ حق بيمه ما با وجود افزايش نرخ ارز کاهش مي يابد.

تراز صندوق بيمه بيکاري بالاخره مثبت شد

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي درباره بيمه بيکاري نيز اظهار کرد: بعد از سالها تراز صندوق بيمه بيکاري مثبت شده و افراد مستحق واقعي تحت پوشش رفتند. ماهانه 300 ميليارد بيمه بيکاري به 210هزار نفر مي پردازيم.
وي در پاسخ به پرسشي درباره ضرايب بالاي پيمان‌ها که در برخي موارد مشکلاتي براي کارفرمايان دارد گفت: حق بيمهها را از سال 54 به دو صورت و از دو محل ماده 28 قانون تامين اجتماعي و ماده 41 قانون تامين اجتماعي دريافت ميکنيم. در مشاغلي که کارگاه ثابت ندارند مثلا اسکله‌اي در دريا زده مي‌شود و سدي ساخته مي‌شود که امکان بازرسي وجود ندارد، قانونگذار بحث ضريب پيمان را مطرح کرده است.
اين يک قانون عملياتي است و قانون گذار به درستي تدبير کرده و منابعش براي پرداخت مستمري و ساير مصارف صرف مي‌شود. در واقع اگر کارگاه غيرثابت باشد افراد بر اساس حق پيمان بيمه مي‌شوند. ما بسياري پيمانها را کاهش داديم تا فشاري وارد نشود. ضمن آنکه هر چندسال يکبار ضرايب را مورد بازنگري قرار مي‌دهيم.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

وام مسکن 300 ميليون تومان مي‌شود؟

قيمت سکه امروز 29 مهرماه

نامه مرغداران به روحاني: مرغ‌ها گرسنه‌اند!

شروع طرح پيش فروش جديد محصولات ايران خودرو

قيمت خودرو امروز 1397/07/28

قيمت سکه امروز 28 مهرماه

استعفا چرا؟ اين وزير بايد محاکمه شود!

بنزين کي دونرخي مي شود؟ +قيمت احتمالي

راي مثبت FATF براي ايران

پيش‌فروش 6 محصول سايپا از 28مهر

تغيير مسير سکه و دلار

برگ سبز خودرو ببريد، لاستيک بگيريد

جهانگيري: همه فکر مي‌کردند قرار است اتفاق تلخي بيافتد منبع

حساب يارانه‌بگيران ساعت 24 امشب شارژ مي‌شود

نامه نگاري يواشکي بانک مرکزي با برخي بانکها

پيش بيني کاهش قيمت مسکن از 13 آبان

قيمت خودروهاي داخلي در بازار امروز 25 مهر ماه+جدول کامل

موافقت رئيس جمهور با پيشنهاد افزايش حقوق کارمندان

پيش فروش جديد محصولات ايران خودرو+زمان و شرايط ثبت نام

خيز طلا براي رکوردزني جديد

فرار مدير 2 شرکت ليزينگي کلاهبردار از کشور

آيا دلار باز هم ارزان مي‌شود؟

الحمدلله قاچاق سوخت از همه مرزها با موفقيت در جريان است!

شرط بهره‌مندي از بسته حمايتي دولت

چرا مسئولان در برابر آب دزدي اسرائيل و ترکيه از ايران ساکت اند؟

قيمت دلار در بازار امروز 23 مهرماه

سکه ارزانتر شد

قيمت ارز مسافرتي امروز 97/07/23

روش جديد مردم براي تأمين کالا‌هاي ضروري

بلاتکليفي مشتريان 1 شرکت به دليل عدم تحويل خودروهاي پيش فروش

اسرائيل: ايران و روسيه راه جديدي براي دور زدن تحريم ها يافته اند

افشاگري يک نماينده از فساد و تخلف در آلومينيوم المهدي

سکه باز هم ريخت/دلار کمي ارزان شد

دستگيري متهم اصلي پرونده اختلاس شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي

دولت به‌دنبال سهميه‌بندي بنزين است

امروز، بانک ها دلارهاي مردم را با قيمت بالاتري مي خرند

رييس دفتر روحاني: کارت سوخت احيا مي شود

دلار در مرز 15 هزار تومان/قيمت سکه

قيمت پرايد به زير 30 ميليون تومان رسيد

نوبرانه‌هاي پاييزي چرا گران است؟

قيمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز سه شنبه 17 مهرماه 97

بنزين دوباره سهميه بندي مي شود؟

آخرين وضعيت قيمت خودروهاي داخلي در بازار در 16 مهر (جدول)

توصيه رئيس کل بانک مرکزي به مردم درمورد خريد سکه و ارز

افشاگري عادل آذر درباره سيف و بانک مرکزي

بازگشت دوباره دلار به مرز 13 هزار تومان

قيمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز دوشنبه 16 مهرماه 97

روند کاهش قيمت خودرو ادامه دار شد+جدول آخرين قيمت ها

آخرين قيمت ها از بازار ارز و سکه

قيمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز يکشنبه 15 مهرماه 97