آخرین اخبار

جذاب ترين بازي هاي نيمه نهايي در تاريخ جام جهاني حاشيه هاي ورزشي

جذاب ترين بازي هاي نيمه نهايي در تاريخ جام جهاني

  بزرگنمايي:

چه خبر - به ياد ماندني‌ترين نيمه نهايي هاي جام جهاني

نيمه نهايي يک گام تا رسيدن به افتخار بزرگ. اين موضوع زماني مهم مي‌شود که ديدار نيمه نهايي در تورنمنت بزرگي هم‌چون جام جهاني باشد. تيم‌ها از سقوط تا افتخار تنها يک ديدار فاصله دارند. به همين خاطر اين بازي‌ اهميت زيادي دارد و در طول تاريخ نتايج عجيب و گل‌هاي تماشايي و ضربات پنالتي‌ در اين مرحله ديده شده است. در ادامه به برجسته‌ترين ديدارهاي نيمه نهايي تاريخ جام جهاني اشاره مي‌شود.
آلمان 7 - برزيل يک (جام جهاني 2014)
برزيل به عنوان ميزبان بخت نخست قهرماني محسوب مي‌شد. هواداران روياي قهرماني را در سر داشتند. همه چيز خوب پيش مي‌رفت تا اين که آسيب‌ديدگي نيمار پيش از ديدار نيمه نهايي موجب ناراحتي هواداران شد اما در واقع اتفاق تلخ‌تر در ورزشگاه بلاهوريزنته رخ داد. تنها 30 ‌دقيقه از بازي دو تيم برزيل و آلمان مي‌گذشت که پنج بار دروازه‌ ميزبان باز شده بود. شاگردان فيلپيه اسکولاري نمي‌توانستند تيم يواخيم لوو را کنترل کنند، در نهايت بازي با پيروزي هفت بر يک ژرمن‌ها به پايان رسيد تا يکي از تلخ‌ترين اتفاقات تاريخ فوتبال سلسائو رخ دهد.
اسپانيا يک - آلمان صفر (جام جهاني 2010)
ژاوي هرناندس و کارلس پويول در تونل ورزشگاه پيش از شروع ديدار اسپانيان و آلمان در حال صحبت بودند. بازيکنان اسپانيايي کاملا از حريف شناخت داشتند و مي‌دانستند ضربات آزاد مي‌تواند تعيين کننده باشد، به همين خاطر مدافع تيم‌ ‌ملي اسپانيا به ژاوي گفت‌ بايد از کرنرهاي بهترين استفاده را ببرند. ژاوي در دقيقه 73 کرنر اسپانيا را ارسال و پويول توانست با يک ضربه سر دروازه‌ ژرمن‌ها را باز کند. اسپانيا به فينال جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي رسيد و در نهايت فاتح اين بازي‌ها شد.
آرژانتين يک - ايتاليا يک / برنده ايتاليا در ضربات پنالتي (جام جهاني 1990)
ديگو آرماندو مارادونا بايد در جام جهاني 1990 در ورزشگاهي به ميدان مي‌رفت که هميشه او را ستايش مي‌کردند. ستاره تيم‌ ‌ملي فوتبال آرژانتين قرار بود در نيمه نهايي جام جهاني 1990 ايتاليا در سن ‌پائولو به ميدان برود. با اين حال آلبي سلسته بايد برابر ميزبان بازي مي کرد و به همين خاطر مارادونا نمي‌توانست از حمايت هواداران برخوردار باشد.
ميزبان ابتدا با گل اسکيلاسي عقب افتاد اما 20 ‌دقيقه باقي‌ مانده به پايان بازي کانيگا با يک ضربه سر توانست بازي را به تساوي برساند. در وقت‌هاي ‌اضافه توپي از خط دروازه‌ ها عبور نکرد و سپس بازي به پنالتي‌ کشيده شد. ايتاليا توانست در ضربات پنالتي‌ آرژانتين مارادونا را شکست دهد و خاطره تلخي براي اين ستاره در ورزشگاه سن پائولو به يادگار بگذارد.
فرانسه 2- کرواسي يک (جام جهاني 1998)
شايد جام جهاني کنوني باعث شود کرواسي 98 ديگر بهترين تيم تاريخ اين کشور نباشد چون شاگردان داليچ در حال‌ حاضر در نيمه نهايي جام جهاني 2018 حضور دارند و مي‌توانند به فينال صعود کنند. کروات‌ها در جام جهاني 98 فرانسه از بازيکنان بزرگي هم‌چون داود شوکر، بوبان، پروسينچکي و ولائوريچ بهره مي‌برد. اين تيم توانست در اين بازي‌ها شگفتي‌ساز شود و پس از جدايي از يوگسلاوي بهترين عملکردش را در جام جهاني رقم بزند.
کرواسي در نيمه نهايي به مصاف فرانسه ميزبان رفت. ابتدا شوکر کروات‌ها را پيش انداخت اما ليليان تورام توانست بازي را به تساوي بکشاند. در نهايت خروس‌ها توانستند دو بر يک پيروز شوند و بهترين تيم کرواسي تاريخ را حذف کنند.
آرژانتين 2- بلژيک صفر (جام جهاني 1986)
در اين بازي‌ها بلژيک قرباني بهترين بازيکن جهان يعني مارادونا شد. تيم اروپايي پس از حذف اسپانيا به عنوان يک شگفتي‌ساز به مرحله نيمه نهايي صعود کرد اما مارادونا به روياي اين تيم پايان داد.
ستاره تيم‌ ‌ملي فوتبال آرژانتين با دو گل به ياد ماندني‌اش انگليس را پشت سر گذاشت و در ديدار برابر بلژيک کمي بعد از شروع نيمه دوم دروازه‌ اين تيم را باز کرد. مهاجم آرژانتيني در ادامه دبل و بلژيکي‌ها را راهي خانه کرد. آلبي سلسته با درخشش ستاره‌اش توانست راهي فينال شود.
برزيل يک - سوئد صفر (جام جهاني 1994)
روماريو تنها 167 سانتي‌متر قد داشت. با اين حال اين ويژگي يک نقطه ضعف براي او محسوب نمي‌شد. او توانست در طول دوران ورزشي‌اش بيش از هزار گل به ثمر برساند اما يکي از عجيب‌ترين آن‌ها با ضربه سر برابر سوئد به ثمر رسيد.
برزيل در نيمه نهايي جام جهاني 1994 آمريکا به مصاف اين تيم اروپايي رفت و روماريو توانست با يک ضربه سر زيبا دروازه‌ سوئد را باز کند. "کوتاه قامت" بر خلاف لقبش توانست بالاتر از همه قرار بگيرد و ضربه سر را بزند. او با اين گل سلسائو را به فينال اين بازي‌ها رساند.
ايتاليا 2- آلمان صفر (جام جهاني 2006)
ايتاليا در اين بازي‌ها به مراحل بالا رسيد اما بايد در نيمه نهايي به مصاف ميزبان مي‌رود. آلماني‌ها تصور مي‌کردند به عنوان ميزبان فاتح اين بازي‌ها خواهند شد. به همين خاطر ايتاليا کار سختي براي صعود به فينال داشت.
ديدار دو تيم به وقت ‌اضافه کشيده شد چون دو تيم در 90 ‌دقيقه به تساوي بدون گل دست يافتند. در اين لحظات بازيکنان بزرگي مانند پودولسکي، بالاک، اشنايدر، کلوزه، شواين اشتايگر، پيرلو، توتي، لوکا توني و دل پيرو مي‌توانستند تعيين کننده باشند با اين حال يک مدافع به قهرمان ايتاليا تبديل شد.
يک ‌دقيقه پيش از پايان وقت ‌اضافه گروسو، دروازه‌ آلمان را به زيبايي باز کرد. لحظاتي بعد دل پيرو گل دوم ايتاليا را به ثمر رساند تا اين تيم راهي فينال شود. ايتاليا در نهايت قهرمان اين بازي‌ها شد.
ايتاليا 2- بلغارستان يک )جام جهاني 1994)
بهترين عملکرد بلغارستان در يک چهارم نهايي جام جهاني 1994 آمريکا رخ داد. اين تيم به لطف گل‌هاي استويچکوف و لتچکوف با پيروزي برابر آلمان به نيمه نهايي صعود کرد. با اين حال روبرتو باجو اجازه نداد اين تيم اروپايي به فينال صعود کند.
مهاجم ايتاليايي دو گل در اين بازي به ثمر رساند و توانست آتزوري‌ها را راهي ديدار نهايي کند. بلغارستان با سر بالا اين بازي‌ها را ترک کرد چون تنها يکي از بهترين مهاجمان تاريخ جهان آن‌ها را توانست متوقف کند.
آلمان 3 - فرانسه 3 / برنده آلمان در ضربات پنالتي (جام جهاني 1982)
آلمان و فرانسه در ورزشگاه سانچس پيسخوان در اسپانيا به مصاف هم رفتند تا يکي از فيناليست‌هاي جام جهاني 19982 مشخص شود. ژرمن‌ها توانستند در يک بازي به ياد ماندني پس از شکست سه بر يک نتيجه‌ را به نفع خود بر گردانند و راهي فينال شوند. 70 هزار تماشاگر شاهد اين بازگشت تاريخي بودند. بازي در وقت هاي اضافه نيز با تساوي به پايان رسيد و ژرمن ها در ضربات پنالتي پنج بر چهار پيروز شدند.
برزيل 3- اروگوئه يک (جام جهاني 1970)
نيازي نبود پله در نيمه نهايي جام جهاني 70 مکزيک براي برزيل گلزني کند تا يک صفحه به تاريخ سلسائو در جام جهاني ‌اضافه شود. او در جام جهاني آخر خود توانست بار ديگر با برزيل قهرمان جهان شود.
برزيل در نيمه نهايي به مصاف تيم فوتبال اروگوئه رفت. پاس توستائو به سمت پله رفت و او بدون ضربه زدن به توپ توانست دروازه‌ حريف را باز کند. دروازه‌بان اروگوئه فريب خورد و دروازه‌اش باز شد.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

چهره با حجاب کشتي کج کار زن سرشناس در ابوظبي! عکس

تبريک باشگاه بايرن مونيخ به مناسبت عيد نوروز! عکس

دردسر پرونده تجاوز رونالدو براي سفر يوونتوس به آمريکا

جانشين فردوسي پور در برنامه نود مشخص شد!

دستمزد 50 ميليوني عابدزاده براي حضور در ويژه برنامه عيد

کارلوس کي روش نوروز را چگونه تبريک گفت؟ عکس

علت حمله به پايان نامه دکتري فردوسي پور

پيشنهاد براي تغيير سبک بازي پرسپوليس!

صحبت هاي جسورانه مسعود شجاعي روي آنتن زنده درباره فردوسي پور

علي کريمي از فردوسي پور چگونه حمايت کرد؟! عکس

مهناز افشار درباره فردوسي پور و حذف 90 چه نوشت؟! عکس

پُست فرهاد مجيدي در اينستاگرام براي حمايت از فردوسي پور! عکس

سفر رونالدو و نامزدش به مادريد براي افتتاح کلينيک کاشت مو! عکس

درخواست عليرضا حقيقي براي دريافت طلبش از پرسپوليس

دلتنگي فرهاد مجيدي براي ناصر حجازي! عکس

بجاي فردوسي پور نسخه شخص ديگري پيچيده شد!

عکس: بازگشت سردار آزمون به ايران با جت شخصي!!

شيطنت و شوخي علي انصاريان با محمود احمدي نژاد

استوري معناداري اينستاگرام برنامه نود و حذف عادل از صداوسيما! عکس

عابربانک هاي ديگري در فوتبال ايران: پرداخت 8ميليارد براي جذب 2 ملي پوش

واکنش پروين به پول هايي که هدايتي به فوتباليست ها داده: هديه بوده است!

نمره شکيرا به عملکرد پيکه در بازي مقابل رئال مادريد! عکس

دعوا و عصبانيت يورگن کلوپ از حرکت يک توپ جمع کن

رونالدو پول هايش را کجا سرمايه گذاري کرده است؛ از هتلداري تا رستوران داري

ابراز علاقه نيمار به رئال مادريد: کسي نميداند 3 ماه ديگر چه مي شود!

سوتي مهدي طارمي براي هشتگ زدن در اينستاگرام! عکس

متلک سنگين علي دايي: در ايران مثل حسين هدايتي زياد داريم!!

فهرست بازيکنان و تيم‌هايي که از حسين هدايتي پول گرفتند + مبلغ دريافتي

عکس: تبليغ مهناز افشار براي بازي تيم ملي فوتبال بانوان

رئال مادريد از جوليا رابرتس بيشتر خواستگار دارد!!

عکس هاي ديدني از ديدار تيم فوتبال بانوان ايران و بلاروس

تعرض به منشا از نگاه عادل فردوسي پور

حساب نکردن پرسپوليس و استقلال؛ مهدي کياني: يا سپاهان يا تراکتورسازي قهرمان مي شود!

عکس: مهناز افشار در بين تماشاگران و در رختکن تيم فوتبال بانوان

سوتي روزنامه قطري بعد از پيروزي الدحيل و شکست استقلال

راز توقيف خودرو فرهاد مجيدي: سرعت بالا, نداشتن مدارک و رانندگي با خودرو شخص ديگر!

فوتباليستي که با گل زدن هايش افراد معروف مي ميرند!! + اسامي 21 نفري که مرده اند

راموس با همسر و پسرانش شاهد شکست رئال مادريد در ورزشگاه! عکس

قرارداد مخفيفانه فدراسيون فوتبال با درامد 30 ميليارد توماني

واکنش همسر ناصر حجازي درباره پول دادن حسين هدايتي به آنها

عکس: پاسخ تند وريا غفوري به صحبت حسن زاده درباره شهرستاني بودن

دردسر ايران براي پرداخت طلب سنگين کي روش

نگاهي به رفتار ويرانگر فرهاد مجيدي!

تيپ منشوري ستاره جوان استقلال! عکس

ناراحتي افشين قطبي بخاطر حرکت علي دايي

حمله علي دايي به افشين قطبي: براي قطبي متاسفم

حجاب اعضاي تيم ملي فوتسال زنان روسيه در خيابان هاي تهران! عکس

گوشي موبايل دايي را در ورزشگاه دزديدند!

درگير سرخيو راموس با رئيس باشگاه رئال مادريد در رختکن تيم

طبل زدن مهناز افشار در ورزشگاه براي تشويق تيم فوتبال بانوان! عکس