آخرین اخبار

جذاب ترين بازي هاي نيمه نهايي در تاريخ جام جهاني حاشيه هاي ورزشي

جذاب ترين بازي هاي نيمه نهايي در تاريخ جام جهاني

  بزرگنمايي:

چه خبر - به ياد ماندني‌ترين نيمه نهايي هاي جام جهاني

نيمه نهايي يک گام تا رسيدن به افتخار بزرگ. اين موضوع زماني مهم مي‌شود که ديدار نيمه نهايي در تورنمنت بزرگي هم‌چون جام جهاني باشد. تيم‌ها از سقوط تا افتخار تنها يک ديدار فاصله دارند. به همين خاطر اين بازي‌ اهميت زيادي دارد و در طول تاريخ نتايج عجيب و گل‌هاي تماشايي و ضربات پنالتي‌ در اين مرحله ديده شده است. در ادامه به برجسته‌ترين ديدارهاي نيمه نهايي تاريخ جام جهاني اشاره مي‌شود.
آلمان 7 - برزيل يک (جام جهاني 2014)
برزيل به عنوان ميزبان بخت نخست قهرماني محسوب مي‌شد. هواداران روياي قهرماني را در سر داشتند. همه چيز خوب پيش مي‌رفت تا اين که آسيب‌ديدگي نيمار پيش از ديدار نيمه نهايي موجب ناراحتي هواداران شد اما در واقع اتفاق تلخ‌تر در ورزشگاه بلاهوريزنته رخ داد. تنها 30 ‌دقيقه از بازي دو تيم برزيل و آلمان مي‌گذشت که پنج بار دروازه‌ ميزبان باز شده بود. شاگردان فيلپيه اسکولاري نمي‌توانستند تيم يواخيم لوو را کنترل کنند، در نهايت بازي با پيروزي هفت بر يک ژرمن‌ها به پايان رسيد تا يکي از تلخ‌ترين اتفاقات تاريخ فوتبال سلسائو رخ دهد.
اسپانيا يک - آلمان صفر (جام جهاني 2010)
ژاوي هرناندس و کارلس پويول در تونل ورزشگاه پيش از شروع ديدار اسپانيان و آلمان در حال صحبت بودند. بازيکنان اسپانيايي کاملا از حريف شناخت داشتند و مي‌دانستند ضربات آزاد مي‌تواند تعيين کننده باشد، به همين خاطر مدافع تيم‌ ‌ملي اسپانيا به ژاوي گفت‌ بايد از کرنرهاي بهترين استفاده را ببرند. ژاوي در دقيقه 73 کرنر اسپانيا را ارسال و پويول توانست با يک ضربه سر دروازه‌ ژرمن‌ها را باز کند. اسپانيا به فينال جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي رسيد و در نهايت فاتح اين بازي‌ها شد.
آرژانتين يک - ايتاليا يک / برنده ايتاليا در ضربات پنالتي (جام جهاني 1990)
ديگو آرماندو مارادونا بايد در جام جهاني 1990 در ورزشگاهي به ميدان مي‌رفت که هميشه او را ستايش مي‌کردند. ستاره تيم‌ ‌ملي فوتبال آرژانتين قرار بود در نيمه نهايي جام جهاني 1990 ايتاليا در سن ‌پائولو به ميدان برود. با اين حال آلبي سلسته بايد برابر ميزبان بازي مي کرد و به همين خاطر مارادونا نمي‌توانست از حمايت هواداران برخوردار باشد.
ميزبان ابتدا با گل اسکيلاسي عقب افتاد اما 20 ‌دقيقه باقي‌ مانده به پايان بازي کانيگا با يک ضربه سر توانست بازي را به تساوي برساند. در وقت‌هاي ‌اضافه توپي از خط دروازه‌ ها عبور نکرد و سپس بازي به پنالتي‌ کشيده شد. ايتاليا توانست در ضربات پنالتي‌ آرژانتين مارادونا را شکست دهد و خاطره تلخي براي اين ستاره در ورزشگاه سن پائولو به يادگار بگذارد.
فرانسه 2- کرواسي يک (جام جهاني 1998)
شايد جام جهاني کنوني باعث شود کرواسي 98 ديگر بهترين تيم تاريخ اين کشور نباشد چون شاگردان داليچ در حال‌ حاضر در نيمه نهايي جام جهاني 2018 حضور دارند و مي‌توانند به فينال صعود کنند. کروات‌ها در جام جهاني 98 فرانسه از بازيکنان بزرگي هم‌چون داود شوکر، بوبان، پروسينچکي و ولائوريچ بهره مي‌برد. اين تيم توانست در اين بازي‌ها شگفتي‌ساز شود و پس از جدايي از يوگسلاوي بهترين عملکردش را در جام جهاني رقم بزند.
کرواسي در نيمه نهايي به مصاف فرانسه ميزبان رفت. ابتدا شوکر کروات‌ها را پيش انداخت اما ليليان تورام توانست بازي را به تساوي بکشاند. در نهايت خروس‌ها توانستند دو بر يک پيروز شوند و بهترين تيم کرواسي تاريخ را حذف کنند.
آرژانتين 2- بلژيک صفر (جام جهاني 1986)
در اين بازي‌ها بلژيک قرباني بهترين بازيکن جهان يعني مارادونا شد. تيم اروپايي پس از حذف اسپانيا به عنوان يک شگفتي‌ساز به مرحله نيمه نهايي صعود کرد اما مارادونا به روياي اين تيم پايان داد.
ستاره تيم‌ ‌ملي فوتبال آرژانتين با دو گل به ياد ماندني‌اش انگليس را پشت سر گذاشت و در ديدار برابر بلژيک کمي بعد از شروع نيمه دوم دروازه‌ اين تيم را باز کرد. مهاجم آرژانتيني در ادامه دبل و بلژيکي‌ها را راهي خانه کرد. آلبي سلسته با درخشش ستاره‌اش توانست راهي فينال شود.
برزيل يک - سوئد صفر (جام جهاني 1994)
روماريو تنها 167 سانتي‌متر قد داشت. با اين حال اين ويژگي يک نقطه ضعف براي او محسوب نمي‌شد. او توانست در طول دوران ورزشي‌اش بيش از هزار گل به ثمر برساند اما يکي از عجيب‌ترين آن‌ها با ضربه سر برابر سوئد به ثمر رسيد.
برزيل در نيمه نهايي جام جهاني 1994 آمريکا به مصاف اين تيم اروپايي رفت و روماريو توانست با يک ضربه سر زيبا دروازه‌ سوئد را باز کند. "کوتاه قامت" بر خلاف لقبش توانست بالاتر از همه قرار بگيرد و ضربه سر را بزند. او با اين گل سلسائو را به فينال اين بازي‌ها رساند.
ايتاليا 2- آلمان صفر (جام جهاني 2006)
ايتاليا در اين بازي‌ها به مراحل بالا رسيد اما بايد در نيمه نهايي به مصاف ميزبان مي‌رود. آلماني‌ها تصور مي‌کردند به عنوان ميزبان فاتح اين بازي‌ها خواهند شد. به همين خاطر ايتاليا کار سختي براي صعود به فينال داشت.
ديدار دو تيم به وقت ‌اضافه کشيده شد چون دو تيم در 90 ‌دقيقه به تساوي بدون گل دست يافتند. در اين لحظات بازيکنان بزرگي مانند پودولسکي، بالاک، اشنايدر، کلوزه، شواين اشتايگر، پيرلو، توتي، لوکا توني و دل پيرو مي‌توانستند تعيين کننده باشند با اين حال يک مدافع به قهرمان ايتاليا تبديل شد.
يک ‌دقيقه پيش از پايان وقت ‌اضافه گروسو، دروازه‌ آلمان را به زيبايي باز کرد. لحظاتي بعد دل پيرو گل دوم ايتاليا را به ثمر رساند تا اين تيم راهي فينال شود. ايتاليا در نهايت قهرمان اين بازي‌ها شد.
ايتاليا 2- بلغارستان يک )جام جهاني 1994)
بهترين عملکرد بلغارستان در يک چهارم نهايي جام جهاني 1994 آمريکا رخ داد. اين تيم به لطف گل‌هاي استويچکوف و لتچکوف با پيروزي برابر آلمان به نيمه نهايي صعود کرد. با اين حال روبرتو باجو اجازه نداد اين تيم اروپايي به فينال صعود کند.
مهاجم ايتاليايي دو گل در اين بازي به ثمر رساند و توانست آتزوري‌ها را راهي ديدار نهايي کند. بلغارستان با سر بالا اين بازي‌ها را ترک کرد چون تنها يکي از بهترين مهاجمان تاريخ جهان آن‌ها را توانست متوقف کند.
آلمان 3 - فرانسه 3 / برنده آلمان در ضربات پنالتي (جام جهاني 1982)
آلمان و فرانسه در ورزشگاه سانچس پيسخوان در اسپانيا به مصاف هم رفتند تا يکي از فيناليست‌هاي جام جهاني 19982 مشخص شود. ژرمن‌ها توانستند در يک بازي به ياد ماندني پس از شکست سه بر يک نتيجه‌ را به نفع خود بر گردانند و راهي فينال شوند. 70 هزار تماشاگر شاهد اين بازگشت تاريخي بودند. بازي در وقت هاي اضافه نيز با تساوي به پايان رسيد و ژرمن ها در ضربات پنالتي پنج بر چهار پيروز شدند.
برزيل 3- اروگوئه يک (جام جهاني 1970)
نيازي نبود پله در نيمه نهايي جام جهاني 70 مکزيک براي برزيل گلزني کند تا يک صفحه به تاريخ سلسائو در جام جهاني ‌اضافه شود. او در جام جهاني آخر خود توانست بار ديگر با برزيل قهرمان جهان شود.
برزيل در نيمه نهايي به مصاف تيم فوتبال اروگوئه رفت. پاس توستائو به سمت پله رفت و او بدون ضربه زدن به توپ توانست دروازه‌ حريف را باز کند. دروازه‌بان اروگوئه فريب خورد و دروازه‌اش باز شد.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عکس: چهره غمگين فرهاد مجيدي در مراسم خاکسپاري پدرش

پيام علي دايي به فرهاد مجيدي پس از درگذشت پدرش! عکس

شروط خاص کي روش براي تمديد قراردادش

تلاش تراکتوري ها براي راضي کردن اشکان دژاگه

بمب عليرضا جهانبخش فردا صدا مي کند؟

اين پست کريس رونالدو چهارمين پست تاريخ اينستاگرام شد! عکس

پيشنهاد وسوسه انگيز بارسلونا براي جذب آزار

سفر ادن هازارد به اسپانيا!

توضيح علي دايي درباره غيبت زن هاي ايراني در ورزشگاه به يک رسانه اروپايي

عليرضا فغاني ممنوع التصوير شد

رئال مادريد چگونه ميخواهد جاي رونالدو را پر کند؟

کنايه همسر جنجالي بازيکن سرشناس به مسي

خشم کيهان از عادل و رئيس جمهور کرواسي: فردوسي پور کشتي کچ زنان آمريکايي را هم پخش مي‌کند

عليرضا فغاني در آغوش همسرش در فرودگاه تهران! عکس

اولين عکس از رونالدو در لباس يوونتوس

حرف هاي خواندني رونالدو در مراسم معارفه در يوونتوس

خلاقيت يوونتوس براي درآمدزايي از کريس رونالدو

عکس: شرايط متفاوت رئيس جمهور کرواسي و فرانسه پس از فينال جام جهاني

واکنش جالب لوکا مودريچ به خبرنگار ايراني پس از شنيدن نام برانکو ايوانکوويچ

هدف اصلي دختران جيمي جامپ کننده در فينال جام جهاني مشخص شد

متلک عجيب فردوسي پور به علي مطهري و تماشاگران برهنه جام جهاني!

سلفي ديدني عادل فردوسي پور با تمام عوامل برنامه 2018

رونالدو به همراه خانواده اش با هواپيما اختصاصي به تورين ايتاليا رسيد! عکس

جيمي جامپ هاي زن, فينال جام جهاني را بهم ريختند! عکس

درخواست عاجزانه عادل فردوسي پور از ميرباقري براي سانسور نکردن اختتاميه جام جهاني

به بهانه فينال امشب فرانسه و کرواسي؛ جام را چه کسي بالاي سر مي برد؟

افشاگري جالب درباره کريستيانو رونالدو قبل از ثبت قرارداد با يوونتوس

رازي که سردار آزمون درباره بيلبورد هاي جنجالي برملا کرد! عکس

داوران ايراني در جام جهاني 2018 چند هزار دلار دستمزد گرفتند؟

شرط صدا و سيما براي ادامه برنامه علي انصاريان اعلام شد

عکس: مدال فيفا بر گردن عليرضا فغاني و تيمش در رده بندي جام جهاني

شاکي شدن عليرضا فغاني بخاطر عکس هاي منشوري!

زن جنجالي در کنار عليرضا فغاني کيست؟ عکس

گزارشگر فينال جام جهاني 2018 مشخص شد

استقبال بي نظير هواداران يوونتوس براي خريد پيراهن رونالدو

واکنش مختصر برانکو به صعود کرواسي به فينال جام جهاني! عکس

با گزينه هاي رئال مادريد براي جانشيني کريستيانو رونالدو آشنا شويد

واکنش همسر هادي نوروزي به شايعه ممنوع الخروجي

سردار آزمون در لايو اينستاگرام: به جان مادرم به تيم ملي برنمي گردم

انتشار نامه خداحافظي رونالدو با هواداران رئال مادريد

عاقبت شوخي هاي علي انصاريان؛ شب‌پره خواني جرم و ابراهيم تاتليس کار فرهنگي!

بوفون و همسرش در مراسم معارفه وي در باشگاه پاري سن ژرمن در پاريس! عکس

جذاب ترين بازي هاي نيمه نهايي در تاريخ جام جهاني

پيام احساسي پرويز پرستويي براي کيميا عليزاده + عکس

حرکت انسان دوستانه عليرضا جهانبخش و پيدا کردن کودک مورد نظرش! عکس

مجري زن سرشناس: اگر رونالدو به يوونتوس بيايد, عکس برهنه ام را منتشر مي کنم! عکس

ايتاليا به اين دليل بهشت رونالدو است!!

پُست زيباي عليرضا فغاني براي ايران! عکس

اين عکس ديدني به نماد اوج انسانيت در جام جهاني 2018 معروف شد!

سردار آزمون لو داد که چه کسي رانندگي مي کرده است! عکس