آخرین اخبار

سخنان شجاعانه کي روش عليه فيفا و داوري بعد از نود

سخنان شجاعانه کي روش عليه فيفا و داوري

  بزرگنمايي:

چه خبر - انتقاد کي‌روش از داوري: قانون نبايد براي مسي و رونالدو فرق کند

کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از نمايش قهرمانانه تيمش در برابر پرتغال و کسب تساوي 1-1 در کنفرانس خبري بعد از بازي حاضر شد و پاسخگوي سوالات خبرنگاران بود.

کي روش در ابتدا گفت:« بهترين تلاش‌مان را کرديم. يک بار ديگر بازيکنان ايران آماده بودند و بهترين بازي‌شان در جام جهاني را مقابل پرتغال ارائه کردند. بازي خيلي فشرده‌اي بود و اين همان بازي بود که در جام جهاني توقع مي‌رود، يک بازي فشرده و سخت، جنگ و نبرد ميان بازيکنان، ولي به نظر من، ما خيلي خوب بازي کرديم، مقابل تيمي که کانديد قهرماني در جام جهاني است.»

سرمربي تيم ملي ادامه داد:« ما بايد با واقع‌بيني بازي کنيم، مقابل مراکش بازي کرديم و برديم، مقابل اسپانيا بازي کرديم که خيلي سخت بود، کنترل‌شان کنيم، اگر پنج امتياز مي‌گرفتيم، مي‌توانستيم به دور بعد صعود کنيم.»

کي روش در مورد تکنولوژي کمک داور ويديويي گفت:« نظر من در اين مورد روشن است. مسئولان فيفا هستند و همه آنها مي‌توانند صداي مرا بشنوند. همه آنها مي‌دانند نظر من در مورد داوري و سيستم VAR چه بوده است. در لحظه پنالتي که گرفته شد دماي بدن من بالا رفت و از 46 به بالاي 50 درجه رسيد و به همين دليل کتم را در آوردم.»

کي روش در اين مورد ادامه داد:« تلويزيون پنج الي شش بار صحنه‌ها را پخش مي‌کند، اما مثل اينکه ما اجازه نداريم آن را ببينيم. وقتي براي پرتغال پنالتي شد خيلي آهسته آن پنالتي را گرفتند، اما زماني که صحنه ما مورد بررسي قرار گرفت، خواستيم خودمان هم صحنه را ببينيم، اما کسي به ما اجازه نداد. نمي‌دانيم چه خبر است و مي‌خواهيم بدانيم چه اتفاقي در حال افتادن است. نمي‌دانم چرا به آنها اجازه داده مي‌شود، اما به ما نه. نمي‌خواهم بيشتر از اين صحبت کنم، چون تيم ملي کشورم و بازيکنان تيم ملي کشورم هستند. به اين چيزها عادت کرده‌ام که مي‌گويند يک ملتي عليه من هستند و يا من عليه يک ملتي هستم، چون زماني هم که در آفريقاي جنوبي بودم اين اتفاقات را ديده‌ام.»
کي روش در مورد خطاي رونالدو گفت:« وقتي يک بازيکن با آرنج ضربه مي زند، بايد کارت قرمز بگيرد. در کتاب قانون نوشته نشده که در مورد مسي و رونالدو طور ديگري بايد تصميم گرفته شود. ما اين حق را داريم که بدانيم انتخاب داوران برچه اساسي است و من اين سوال را از آقاي اينفانتنيو دارم. شما نمي دانيد که مردم ايران چه فداکاري هايي براي حضور در اين رقابت ها انجام دادند؟ وقتي از VAR استفاده مي کنيد، ديگر جايي براي اشتباه بشري نيست. قبلا زماني که داور تصميم مي گرفت، اشتباه انساني قابل درک بود اما الان ديگر اينطور نبست، نبايد تصميم اشتباه گرفته شود. الان معلوم نيست داوران چه تصميم مي گيرند. بايد مثل راگبي عمل شود، بايد بدانيم چه تصميمي گرفته شود. مي گويند آن رونالدو است.»

کي روش با انتقاد از فيفا در انتخاب داوران گفت:« مي دانم که اين صحبت ها مي تواند تبعاتي برايم داشته باشم اما اميدوارم رسانه هاي پرتغالي تحليل مناسبي داشته باشند. اينکه مي توانست يک پنالتي ديگر براي ما گرفته شود. من تنها در مورد داوري صحبت نمي کنم بلکه در مورد يک سيستم حرف مي زنم. واقعا آن صحنه کارت زرد داشت؟ لطفا به من هم استراحت بدهيد.»!
سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سوال که آيا شما اعتقاد داريد چون آن صحنه رونالدو بود کارت قرمز نگرفت، گفت:«من براي کريستيانو تحسين زيادي قائلم اما بايد بدانيم که چه کسي بازي را قضاوت مي کند. آيا نصفه آرنج زدن هم داريم. وقتي آرنج زده مي شود، بايد کارت قرمز داده شود. آقاي اينفانتينو من حامي شما هستم اما شما بايد اين مسائل را حل کنيد.».

کي روش با تحسين بازيکنانش گفت: «من به تيمم افتخار مي کنم، چيزهاي زيادي بود که بايد به بازيکنانم بگويم. ارزشمندترين چيزي که مي تونم بگويم اين است که ممنونم، ممنونم که من را به اينجا آورديد. تشکر، قدرداني براي همه آنچه بازيکنانم انجام دادند. همه مي گفتند ما در انتهاي جدول قرار مي گيريم اما ما کيفيت مان را نشان داديم.».
او درباره فضاي رختکن تيم ملي بعد از بازي گفت:« آخرين بازي هميشه مهمترين بازي زندگي تان است. بازي فوق العاده اي بود. فکر مي کنم از نظر سازماندهي بازي پپرتغال را سد کنيم. فکر مي کنم کوارشما خيلي خوبدر صحنه گل خيلي خوب کار کرد اما مي توانستيم او را هم متوقف کنيم همانطور که مي توانستيم مانع گلزني مسي در برزيل شويم.»
کي روش ادامه داد: «آن ها کرنرهاي زيادي زدند اما ما براي آن آماده بوديم. مي دانستيم که چطور بازيکنان شان، بازيکنان حريف را سد مي کنند. ما تلاش کرديم تا مانع رسيدن توپ به کريس رونالدو برسد. فکر مي کنم در مورد سازماندهي و نظم، توانستيم به خوبي بازيکنان حريف را سد کنيم. استراتژي ما اين بود که از نقاظ ضعف پرتغال استفاده کنيم و ضرباتي بزنيم که درناک باشد. ما منجسم بازي کرديم و فکر مي کنم پرتغال در نيمه دوم خسته شده بود و نااميد. ما تلاش کرديم تا آنها را وادار به اشتباهات بيشتر کنيم و توانستيم به پنالتي برسيم و قدوس هم يک ضربه به سمت دروازه زد.»
سرمربي تيم ملي خطاب به مردم ايران گفت:«من خيلي احساس غرور مي کنم، ما از هواداران روس هم تشکر مي کنيم. هواداران ايراني هم اجازه ندادند ورزشگاه ها خالي بماند. ما خيلي خوشحاليم که بازيکنان مان نمايش فوق العاده اي است و با نمايش هايش، احترام زيادي کسب کرد. ما از قبل گفته بوديم که ياد مي بريم يا درس مي گيريم. کسي انتظار نداشت که ايران چنين نمايشي ارائه بدهيم.».
کي روش ادامه داد:« اينجا بايد بگويم که بازيکنان ايران از روحيه مبارزه طلبي بالايي برخوردارند و من تلاش مي کنم تا هر روز اين روحيه را بالاتر ببرم. تلاش مي کنم تا روحيه اسپانيايي ها در مبارزه با گاوها را به تيمم منتقل کنم. اين کاري است که در 8 سال حضورم در ايران انجام دادم. امروز وقتي روي نيمکت نشسته بودم، براي هر دو سرود ملي، سالها کار کرده بودم. اين بازي دشواري بود و در پايان دوستم فرناندو سانتوس و بازيکنان تيم به من تبريک گفتند و اين حال خوبي به من داد.»
کي روش درباره سالهاي حضورش در ايران اظهار داشت:« ما 12 سال با تيم ملي پرتغال کار کرديم و بعضي از اين بازيکنان کارشان را با من شروع کردند و در 8 سال کار، پيشرفت کردند و ديدن آنها در اينجا لذت بخش بود. »
او در مورد تمديد قرارداد با فدراسيون فوتبال گفت : «من يک پيشنهادي دريافت کردم از فدراسيون فوتبال ايران. من يک پيشنهاد 6 ماهه دريافت کردم اما الان وقت مناسبي براي صحبت در اين مورد نيست. اکنون زمان تشکر از بازيکنان است. از صميم قلب از آنها تشکر مي کنم. آنها عالي بودند، همين طور حمايت هواداران فوق العاده بود. مي توانم حالا از احساسم را به خوبي بيان کنم. من بازنده خوبي نيستم. وقتي بازي را باخته ايم، نمي توانم حال خوبي داشته باشم. من از فرهنگي آماده ام که هميشه به دنبال پيروزي بودم.»
او ادامه داد: «ما چهار سال قبل هم مقابل آرژانتين يک پنالتي براي ما گرفته نشد. من تلاش زيادي کردم تا VAR وارد فوتبال شود. اما حالا بايد به خانه برگردم. در حالي که نمي دانم چه اتفاقي افتاده در حالي که 5 داور در آن اتاق نشسته بودند. ما فقط مي خواهيم بدانيم که قوانين چه است. مي دانم که گروهي پشت صحنه بازي را کنترل مي کنند، مي داتم که اين کار را با حسن نيت انجام مي دهند اما ما هم بايد بدانيم چه اتفاقي مي افتد. همه صحنه ها بايد بررسي شود نه اينکه وقتي صحنه واضح نيست، از VAR استفاده کنيم يا وقتي واضح نيست، براي ضربه آرنج، کارت زرد بدهيم. اين بازي براي مردم است و همه بايد در جريان باشند. يا ديگر نبايد از VAR استفاده شود يا اينکه مانند راگبي همه چيز واضح باشد.»


منبع: khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تهديد بازيکن تيم ملي فوتسال بانوان بخاطر گلايه کردن

پيشنهاد خنده دار استقلال براي دربي

سرمربي تيم ملي سال آينده انتخاب مي شود

حذف غيرمنتظره سايپا از ليگ قهرمانان آسيا

معجزه عليرضا منصوريان؛ صعود ذوب آهن در يک بازي ديدني

بحران در فوتبال بانوان: تيم ملي بانوان بايد به فلسطين اشغالي سفر کند

پرسپوليس با چيپ زدن ويرانگر عليپور صعود کرد!

دردسر براي وريا غفوري بخاطر انتقاد از ظريف؛ وريا احضار شد!

دليلي که اجازه نمي دهد زلاتکو داليچ سرمربي ايران شود

در دادگاه روز گذشته مهدي قائدي چه گذشت؟ + تغيير يکباره قاضي دادگاه

لوران بلان سرمربي تيم ملي ايران؟!

تغيير شبانه داور پرسپوليس و پديده؛ انصراف فغاني از قضاوت بازي!

درخواست عجيب ايکاردي از اينتر ميلان: عذرخواهي کنيد!

بازي استقلال و پرسپوليس در آزادي برگزار نمي شود!!

اجازه بازي پاتوسي براي استقلال صادر شد + جزئيات دريافت اجازه بازي

پيشنهاد وسوسه انگيز محمد بن سلمان براي خريد منچستريونايتد + مبلغ پيشنهادي

نظر قانون درباره شادي پس از گل اشکان دژاگه

راز برگزار شدن بازي هاي ليگ برتر قبل از غروب آفتاب

واکنش دکتر ظريف به متلک و کنايه علي کريمي به وي!

سرمربي فصل آينده السد مشخص شد: ژاوي

قلعه نويي باز هم بيانيه داد!

نظر کارشناس داوري درباره حرکت جنجالي اشکان دژاگه مقابل استقلال

به علي دايي اصرار نکنيد، او قبول نمي کند!

4 گزينه نهايي براي تيم ملي ايران: علي دايي، امير قلعه نويي، برانکو و شفر

طعنه و کنايه مربي سپاهان به برانکو

ناگفته هاي خواندني درباره کي روش از علاقه به دوغ تا مرگ همسرش

آخرين خبر از دادگاه جنجالي مهدي قائدي + زمان آخرين جلسه دادگاه

سانسور لوگو منچستريونايتد در صداوسيما بخاطر شيطان!! عکس

دعوت از دختران دو مليتي در تيم ملي فوتبال ايران!

پيشنهاد 175 ميليون پوندي يوونتوس براي محمد صلاح

اقدام عجيب امير قلعه نويي در نشست خبري

مبلغ قرارداد کي روش با کلمبيا: سالي 40 ميليارد تومان

يک گزينه ديگر سرمربي گري تيم ملي هم پريد!

توضيح سرمربي زنيت درباره علت خريدن سردار آزمون

6 شرط مهم در قرارداد سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران

کي روش رسما سرمربي کلمبيا شد

پاداش رويايي به بازيکنان تيم ملي قطر اهدا شد

عواقب سنگين به دليل توهين به محمد صلاح

تساوي بارسلونا و رئال مادريد در يک بازي ديدني

سورپرايز يوونتوس در انتظار رونالدو

يوفا: حذف قانون گل زده در خانه حريف

محکوميت مورينيو به 1 سال زندان

AFC با درخواست استقلال و الهلال موافقت کرد

قرارداد محسن مسلمان با سپاهان براي نيم فصل 2 ميليارد تومان!

راز علت فروش سردار آزمون توسط روبين کازان مشخص شد

بازيکن سابق يوونتوس به الهلال پيوست

پرداخت پاداش عجيب و غريب به بازيکنان تيم ملي قطر تکذيب شد

کدام مربي ايراني مي تواند جانشين کي روش شود؟

اعتراض استقلال به برگزاري دربي در 10 فروردين 98

گردش مالي قابل توجه در جام ملت هاي آسيا 2019