آخرین اخبار

سخنان شجاعانه کي روش عليه فيفا و داوري بعد از نود

سخنان شجاعانه کي روش عليه فيفا و داوري

  بزرگنمايي:

چه خبر - انتقاد کي‌روش از داوري: قانون نبايد براي مسي و رونالدو فرق کند

کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از نمايش قهرمانانه تيمش در برابر پرتغال و کسب تساوي 1-1 در کنفرانس خبري بعد از بازي حاضر شد و پاسخگوي سوالات خبرنگاران بود.

کي روش در ابتدا گفت:« بهترين تلاش‌مان را کرديم. يک بار ديگر بازيکنان ايران آماده بودند و بهترين بازي‌شان در جام جهاني را مقابل پرتغال ارائه کردند. بازي خيلي فشرده‌اي بود و اين همان بازي بود که در جام جهاني توقع مي‌رود، يک بازي فشرده و سخت، جنگ و نبرد ميان بازيکنان، ولي به نظر من، ما خيلي خوب بازي کرديم، مقابل تيمي که کانديد قهرماني در جام جهاني است.»

سرمربي تيم ملي ادامه داد:« ما بايد با واقع‌بيني بازي کنيم، مقابل مراکش بازي کرديم و برديم، مقابل اسپانيا بازي کرديم که خيلي سخت بود، کنترل‌شان کنيم، اگر پنج امتياز مي‌گرفتيم، مي‌توانستيم به دور بعد صعود کنيم.»

کي روش در مورد تکنولوژي کمک داور ويديويي گفت:« نظر من در اين مورد روشن است. مسئولان فيفا هستند و همه آنها مي‌توانند صداي مرا بشنوند. همه آنها مي‌دانند نظر من در مورد داوري و سيستم VAR چه بوده است. در لحظه پنالتي که گرفته شد دماي بدن من بالا رفت و از 46 به بالاي 50 درجه رسيد و به همين دليل کتم را در آوردم.»

کي روش در اين مورد ادامه داد:« تلويزيون پنج الي شش بار صحنه‌ها را پخش مي‌کند، اما مثل اينکه ما اجازه نداريم آن را ببينيم. وقتي براي پرتغال پنالتي شد خيلي آهسته آن پنالتي را گرفتند، اما زماني که صحنه ما مورد بررسي قرار گرفت، خواستيم خودمان هم صحنه را ببينيم، اما کسي به ما اجازه نداد. نمي‌دانيم چه خبر است و مي‌خواهيم بدانيم چه اتفاقي در حال افتادن است. نمي‌دانم چرا به آنها اجازه داده مي‌شود، اما به ما نه. نمي‌خواهم بيشتر از اين صحبت کنم، چون تيم ملي کشورم و بازيکنان تيم ملي کشورم هستند. به اين چيزها عادت کرده‌ام که مي‌گويند يک ملتي عليه من هستند و يا من عليه يک ملتي هستم، چون زماني هم که در آفريقاي جنوبي بودم اين اتفاقات را ديده‌ام.»
کي روش در مورد خطاي رونالدو گفت:« وقتي يک بازيکن با آرنج ضربه مي زند، بايد کارت قرمز بگيرد. در کتاب قانون نوشته نشده که در مورد مسي و رونالدو طور ديگري بايد تصميم گرفته شود. ما اين حق را داريم که بدانيم انتخاب داوران برچه اساسي است و من اين سوال را از آقاي اينفانتنيو دارم. شما نمي دانيد که مردم ايران چه فداکاري هايي براي حضور در اين رقابت ها انجام دادند؟ وقتي از VAR استفاده مي کنيد، ديگر جايي براي اشتباه بشري نيست. قبلا زماني که داور تصميم مي گرفت، اشتباه انساني قابل درک بود اما الان ديگر اينطور نبست، نبايد تصميم اشتباه گرفته شود. الان معلوم نيست داوران چه تصميم مي گيرند. بايد مثل راگبي عمل شود، بايد بدانيم چه تصميمي گرفته شود. مي گويند آن رونالدو است.»

کي روش با انتقاد از فيفا در انتخاب داوران گفت:« مي دانم که اين صحبت ها مي تواند تبعاتي برايم داشته باشم اما اميدوارم رسانه هاي پرتغالي تحليل مناسبي داشته باشند. اينکه مي توانست يک پنالتي ديگر براي ما گرفته شود. من تنها در مورد داوري صحبت نمي کنم بلکه در مورد يک سيستم حرف مي زنم. واقعا آن صحنه کارت زرد داشت؟ لطفا به من هم استراحت بدهيد.»!
سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سوال که آيا شما اعتقاد داريد چون آن صحنه رونالدو بود کارت قرمز نگرفت، گفت:«من براي کريستيانو تحسين زيادي قائلم اما بايد بدانيم که چه کسي بازي را قضاوت مي کند. آيا نصفه آرنج زدن هم داريم. وقتي آرنج زده مي شود، بايد کارت قرمز داده شود. آقاي اينفانتينو من حامي شما هستم اما شما بايد اين مسائل را حل کنيد.».

کي روش با تحسين بازيکنانش گفت: «من به تيمم افتخار مي کنم، چيزهاي زيادي بود که بايد به بازيکنانم بگويم. ارزشمندترين چيزي که مي تونم بگويم اين است که ممنونم، ممنونم که من را به اينجا آورديد. تشکر، قدرداني براي همه آنچه بازيکنانم انجام دادند. همه مي گفتند ما در انتهاي جدول قرار مي گيريم اما ما کيفيت مان را نشان داديم.».
او درباره فضاي رختکن تيم ملي بعد از بازي گفت:« آخرين بازي هميشه مهمترين بازي زندگي تان است. بازي فوق العاده اي بود. فکر مي کنم از نظر سازماندهي بازي پپرتغال را سد کنيم. فکر مي کنم کوارشما خيلي خوبدر صحنه گل خيلي خوب کار کرد اما مي توانستيم او را هم متوقف کنيم همانطور که مي توانستيم مانع گلزني مسي در برزيل شويم.»
کي روش ادامه داد: «آن ها کرنرهاي زيادي زدند اما ما براي آن آماده بوديم. مي دانستيم که چطور بازيکنان شان، بازيکنان حريف را سد مي کنند. ما تلاش کرديم تا مانع رسيدن توپ به کريس رونالدو برسد. فکر مي کنم در مورد سازماندهي و نظم، توانستيم به خوبي بازيکنان حريف را سد کنيم. استراتژي ما اين بود که از نقاظ ضعف پرتغال استفاده کنيم و ضرباتي بزنيم که درناک باشد. ما منجسم بازي کرديم و فکر مي کنم پرتغال در نيمه دوم خسته شده بود و نااميد. ما تلاش کرديم تا آنها را وادار به اشتباهات بيشتر کنيم و توانستيم به پنالتي برسيم و قدوس هم يک ضربه به سمت دروازه زد.»
سرمربي تيم ملي خطاب به مردم ايران گفت:«من خيلي احساس غرور مي کنم، ما از هواداران روس هم تشکر مي کنيم. هواداران ايراني هم اجازه ندادند ورزشگاه ها خالي بماند. ما خيلي خوشحاليم که بازيکنان مان نمايش فوق العاده اي است و با نمايش هايش، احترام زيادي کسب کرد. ما از قبل گفته بوديم که ياد مي بريم يا درس مي گيريم. کسي انتظار نداشت که ايران چنين نمايشي ارائه بدهيم.».
کي روش ادامه داد:« اينجا بايد بگويم که بازيکنان ايران از روحيه مبارزه طلبي بالايي برخوردارند و من تلاش مي کنم تا هر روز اين روحيه را بالاتر ببرم. تلاش مي کنم تا روحيه اسپانيايي ها در مبارزه با گاوها را به تيمم منتقل کنم. اين کاري است که در 8 سال حضورم در ايران انجام دادم. امروز وقتي روي نيمکت نشسته بودم، براي هر دو سرود ملي، سالها کار کرده بودم. اين بازي دشواري بود و در پايان دوستم فرناندو سانتوس و بازيکنان تيم به من تبريک گفتند و اين حال خوبي به من داد.»
کي روش درباره سالهاي حضورش در ايران اظهار داشت:« ما 12 سال با تيم ملي پرتغال کار کرديم و بعضي از اين بازيکنان کارشان را با من شروع کردند و در 8 سال کار، پيشرفت کردند و ديدن آنها در اينجا لذت بخش بود. »
او در مورد تمديد قرارداد با فدراسيون فوتبال گفت : «من يک پيشنهادي دريافت کردم از فدراسيون فوتبال ايران. من يک پيشنهاد 6 ماهه دريافت کردم اما الان وقت مناسبي براي صحبت در اين مورد نيست. اکنون زمان تشکر از بازيکنان است. از صميم قلب از آنها تشکر مي کنم. آنها عالي بودند، همين طور حمايت هواداران فوق العاده بود. مي توانم حالا از احساسم را به خوبي بيان کنم. من بازنده خوبي نيستم. وقتي بازي را باخته ايم، نمي توانم حال خوبي داشته باشم. من از فرهنگي آماده ام که هميشه به دنبال پيروزي بودم.»
او ادامه داد: «ما چهار سال قبل هم مقابل آرژانتين يک پنالتي براي ما گرفته نشد. من تلاش زيادي کردم تا VAR وارد فوتبال شود. اما حالا بايد به خانه برگردم. در حالي که نمي دانم چه اتفاقي افتاده در حالي که 5 داور در آن اتاق نشسته بودند. ما فقط مي خواهيم بدانيم که قوانين چه است. مي دانم که گروهي پشت صحنه بازي را کنترل مي کنند، مي داتم که اين کار را با حسن نيت انجام مي دهند اما ما هم بايد بدانيم چه اتفاقي مي افتد. همه صحنه ها بايد بررسي شود نه اينکه وقتي صحنه واضح نيست، از VAR استفاده کنيم يا وقتي واضح نيست، براي ضربه آرنج، کارت زرد بدهيم. اين بازي براي مردم است و همه بايد در جريان باشند. يا ديگر نبايد از VAR استفاده شود يا اينکه مانند راگبي همه چيز واضح باشد.»


منبع: khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

براي دربي فقط 78 هزار بليت و بصورت الکترونيکي فروخته مي شود

بازي ايران و برزيل در شب عيد نوروز!

خبر خوب در صورت برد پرسپوليس در مقابل السد!

نگران نباشيد؛ کار کي روش و تيم ملي تمام است

4 تيم حاضر در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا مشخص شدند

هافبک ارزشمند السد هم مصدوم شد!

شرط سردار آزمون براي بازگشت به تيم ملي

دردسر بزرگ براي مالک ميلياردر تراکتورسازي

تغيير ساعت ديدار نساجي قائمشهر و استقلال

پيشنهاد 2 ميليون يورويي تراکتورسازي به روبرتو کارلوس!!

اعلام ساعت بازي هاي پرسپوليس و السد در ليگ قهرمانان آسيا

پاسخ به تمام ابهامات دربي؛ از تغيير زمان بازي تا سهم تماشاگران

تلاش عجيب تاج براي عوض نشدن؛ تماس با رئيس فيفا!!

راهکار سران السد براي کشاندن هوادارانش به ورزشگاه براي بازي با پرسپوليس

تاج تائيد کرد؛ قرارداد کي روش امضا شد

فوري: 90 به 10 منتفي شد؛ دربي 50-50 مي‌شود

نام تيمي که نخواست سکوهاي ورزشگاه براي دربي 90 به 10باشد، لو رفت

داور دربي 88 انتخاب شد؛ همان هميشگي!!

پُست اينستاگرام مهراوه شريفي نيا به عنوان پرسپوليسي متعصب! عکس

صحبت هاي مهم مالک تراکتورسازي در نود از درگيري دژاگه تا جدايي توشاک!

فوري: جان توشاک تبريز را ترک کرد

يک مربي ايراني جانشين کي روش مي شود

سوال فيفا از فدراسيون فوتبال ايران: ورود زنان به ورزشگاه چه شد؟

برنامه ويژه مترو تهران براي بازي پرسپوليس و الدحيل

وضعيت قرمز در تبريز؛ سرمربي تراکتور اخراج شده است؟

سوءاستفاده بازيکن سابق پرسپوليس براي گرفتن پول بيشتر

واکنش باشگاه تراکتورسازي به خبر اخراج توشاک

جدايي کي روش از تيم ملي قطعي شده است!!

حذف تراکتورسازي از جام حذفي در يک بازي شگفت انگيز

درگذشت غيرمنتظره بازيکن استقلال در 35 سالگي

پاسخ کي روش به متلک هاي غيرمستقيم برانکو

اظهار نظر جديد درباره پرونده جنجالي درصد جانبازي مهدي تاج!

احتمال تغيير حکم بازي سوپرجام افزايش يافت؛ اميدواري استقلالي ها!

منتقدان محترم کي‌روش! کرواسي و داليچ شجاع‌دل جلوي اسپانيا درهم کوبيده شدند

خبر بسيار مهم درباره قانون جديد دربي: حضور تماشاگران از امسال 90 به 10!

نتيجه بازي دوستانه ايران و ازبکستان

پيشنهاد عجيب: برگزاري فينال ليگ قهرمانان اروپا در نيويورک

مهدي تاج در برنامه زنده: شوراي امنيت کشور بايد اجازه ورود زنان را صادر کند

محکوميت مارسلو به 4 ماه زندان

جزئيات پيغام مخفيانه کي روش به سيدجلال: تا ظهر خداحافظي کن!!

پشت پرده راي جنجالي سوپرجام عليه استقلال در نود لو رفت

پشت پرده حذف محمد انصاري از تيم ملي؛ چرا انصاري از چشم کي روش افتاد؟

حمله کانتونا به مورينيو و تعريف از گوارديولا

سفر 4 روزه مهدي تاج به لندن 116 ميليون تومان هزينه داشت!!

اگر راي سوپرجام عوض شد، نوش‌جان استقلالي‌ها!

شکايت تاجر ايراني در امارات از علي کريمي!!

اخراج غيرمنتظره سيروس پورموسوي از فولاد خوزستان

اعلام قهرماني پرسپوليس در سوپرجام و جريمه 50 ميليوني استقلال

افشا شدن علت واقعي جدا شدن زيدان از رئال مادريد

اسامي بازيکنان براي ديدار مقابل ازبکستان؛ آزمون خط خورد