آخرین اخبار


رمزگشايي از سورپرايز کي روش براي جام جهاني و نحوه بازي ايران بعد از نود

رمزگشايي از سورپرايز کي روش براي جام جهاني و نحوه بازي ايران

  بزرگنمايي:

چه خبر - اين‌بار شگفتي در زمين بازي است!

شمارش معکوس براي بازي ايران و مراکش آغاز شده. تنها چند روز ديگر و بعد آغاز بازي مرگ و زندگي براي ايران. براي تيمي که بيشترين شانسش براي رسيدن به يک نتيجه ايده آل را در همان مسابقه نخستش مي جويد. لقب مرگ و زندگي به اين بازي را اصلا خود کارلوس کي روش به اين بازي داده است.

سرمربي که در 4 ماهه گذشته ، هر بار با تغييري در سيستم تيمش همه را حسابي شگفت زده کرده است. خاطرات 4 سال قبل و يکباره سر بر آوردن امثال حاج صفي ، عليرضا حقيقي ، مهرداد پولادي و پژمان منتظري در نقاطي از زمين که کسي انتظارش را نداشته ، باعث شده اين بار هم همه اهالي فوتبال منتظر آن شگفتي سازي لحظه آخري باشند.

ولي همين اخبار ناقص منتشر شده از ترکيب تيم ملي در بازي پاياني برابر ليتواني هم نشان مي دهد او در آخرين مسابقه پيش از ديدار بزرگش هم خيلي دستي در ترکيب نبرده است.
در روزهاي گذشته عکس منتشر شده از او در حال حرف زدن با نمايندگان فيفا که روي وايت برد ، 5 بازيکن دفاعي چيده بود خبرساز شد تا اين گمان که او در روز بازي با مراکش پورعلي گنجي ، مجيد حسيني و روزبه را همزمان با هم در زمين به بازي مي گيرد و در کناره ها هم پژمان منتظري و ميلاد محمدي بازي مي کنند ، قوت بگيرد و حتي تيتر اصلي خيلي از رسانه هاي مهم کشور شود.
ولي در بازي با ليتواني تنها چيزي که در سايت فدراسيون هم کد گذاري نشده است ، تاکيد بر بازي همزمان پورعلي گنجي و روزبه چشمي در مرکز خط دفاعي و ميلاد در کنارشان است. البته در نيمه دوم اين بازي هم رامين رضاييان بازي کرده است. اين همان ترکيبي است که تقريبا در همين بازي هاي انگشت شمار اخير ملي هر بار تکرار شده است.
کي روش براي اين تيم در نقطه از زمين با ترديد دچار بود. يکي دفاع وسط که پاي هزينه هايش ايستاد و سيد جلال را خط زد و روزبه چشمي را به بازي گرفت و ديگري پست هافبک دفاعي.
کي روش تقريبا خيالش را براي دفاع وسط راحت کرده و حالا اقلا بر اساس سبک کاري او و اصرارش بر حرفش مي شود گفت بعيد است تغييري در ترکيبي که براي جا افتادنش ماه ها هزينه داده ، داشته باشد. در دروازه هم که حالا بيرانوند نفر اول است. او 4 سال براي تيم بازي کرده و گذشتن از کنار نامش ، يکشبه ، اصلا از دغدغه هاي اين روزهاي کي روش نيست.
نگاهي به باقي نقاط زمين نشان مي دهد براي دفاع وسط او هم اميد ابراهيمي را در کنار شجاعي تست کرده. هم از ترکيب قدوس اشکان دژاگه و کريم انصاري فرد بازي گرفته. طارمي و اميري در سمت راست تست شدند و نفر نوک هم همچنان آزمون گزينه اصلي تيم بوده است.
اين يعني او از همان ابتدا تصميمش روشن است که با همان تاکتيک ايده آل 1-3-2-4 مورده علاقه اش به ميدان مي رود. در تمرينات هم او با فشار و با انرژي زياد از بازي درگيرانه سخن مي گويد و بازي هاي تونس و الجزاير و ترکيه نشان مي دهد ، سبک بازي او در ماه هاي اخير ديگر حتي مثل سال قبل نيست. ديگر خط قرمز تيم دفاع محض و نداشتن پلان بعد از خوردن گل نيست.
کي روش با اين ويژگي هاي جديد تيمي که در فوتبال ايرانش مي بينيم اما چرا در ورزشگاه را بسته تا کسي تمرينات تيمش را نبيند؟
براي بسياري ايران کم شانس ترين تيم گروه دوم بازي هاست. روند آماده سازي ماه هاي آخر هم سبب شده اميد در ميان هواداران تيم هم کمرنگ تر از هميشه باشد و ترس در بالاترين سطح. تيم ملي اما يک از پيش باخته است؟ اين را نه در سيماي کي روش مي توان ديد نه در سيماي بازيکنان تيمش . انگيزه در وجود جوانانش موج مي زند و به خوبي به چشم مي آيد.

سورپرايز کي روش چيست؟
اما پشت درهاي بسته تمرين قرار است چه اتفاقي بيفتد که کي روش اينچنين فضاي تيمش را امنيتي کرده است؟ پاسخ اين بار به نظر مي رسد خيلي در دسترس تر از همه بارهاي قبل باشد. او اين بار بر اساس داشته هاي تيمش ، نه بر روي بستن بازي و کنترل حريف در چاله دفاعي خودي که بر اساس سبک بازي متفاوت بسته است.
از ياد نبريم که مراکش خودش استاد ضد حمله هاست. استاد بازي با اشتباهات حريف. البته با قدرت حفظ توپ بالا در خط دفاعي و بازي سازي از عقب. سبکي از فوتبال که کره اي ها با مربي آلماني شان در 4 سال گذشته تلاش زيادي داشتند برابر ايران انجامش دهند.
کي روش روي پرس از بالا و در زمين حريف و سرعت انتقال در تمرينات تيم تاکيد زيادي دارد. براي او ديگر اين بار چسبيدن به نام بازيکنان و سورپرايزهاي عجيب نفراتي خيلي مفهومي ندارد. او اين بار بر روي برنامه هاي متنوع بازي فکر کرده است. سورپرايزش اين بار اين است که مي خواهد اقلا در بازي با مراکش با پرس از جلو ، روي تيم حريف خراب شود و با انتقال سريع تيم از حمله به دفاع و دفاع به حمله ، همه را شگفت زده کند.
اگر دنبال اتفاقات عجيب و غريب در ترکيب بازي با مراکش هستيد پس با اين مشاهدات و آثاري که ازرفتارها و گفتار کي روش بر مي آيد ، بايد گفت خيلي او هيجان زده تان نمي کند.
کي روش که در 5 مصاحبه اخيرش با رسانه هاي خارجي روي اين تاکيد کرده که تيم ملي ايران برابر هواداران فوتبال سراسر دنيا متعهد است به بازي روان و مسئولانه و گفته براي بردن به زمين مي رود ، دارد کدهايش را براي موفقيت تيم مي دهد. او دقيقا براي بازي با مراکش همه روياهايش را براي پاياني هيجان انگيز با ايران بسته است.
اينجا ديگر برايش حتي مهم نيست تيمش شيرازه اش نپاشد و گل اول را نخورد. او ابزار لازم براي ايجاد فشار به حريف و گل زدن را دارد و اين برگ برنده و سورپرايز کي روش 2018 است. چيزي که تيم 2014 او نداشت.


منبع: khabaronline.ir
ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ساعت بازي هاي جام جهاني 2018 روسيه به وقت ايران

پشت پرده اخراج يکي از همراهان تيم ملي توسط کي روش در مسکو!

فتوشات جالب ملي پوشان ايران براي جام جهاني در مقابل فيفا! عکس

دايي پيشنهاد معاوضه ترابي با گران‌ترين بازيکن پرسپوليس را رد کرد

کتايون خسرويار بهترين مربي فوتبال زنان در جهان شد!

مصدوميت ستاره مراکش در آستانه ديدار با تيم ملي ايران

تغيير اساسي و قابل توجه فيفا براي رده بندي تيم ها

چرا فيفا به ماجراي تحريم ايران توسط نايکي ورود نکرد؟

مخالفت نيروهاي مسلح با درخواست استقلال و پرسپوليس

سرمربي اسپانيا درباره تيم ملي ايران چه فکري مي کند؟

طرح جديد فيفا براي جام جهاني 2018 و اتفاق جالب در اردوي تيم ملي

منتظر غيرجذاب ترين افتتاحيه جام جهاني باشيد

رمزگشايي از سورپرايز کي روش براي جام جهاني و نحوه بازي ايران

محمد صلاح سرانجام جواب راموس را داد!

بمب نقل و انتقالات در قائمشهر منفجر مي‌شود!

شوک به کي روش و تيم ملي: طارمي مصدوم شد!

صدور مجوز کار فرشاد احمدزاده در لهستان

پاسخ هوشمندانه سرمربي مراکش درباره ترکيب بازي با ايران

تفاوت ستاره هاي ايران با مراکش

مدافع سامورايي در سپاهان!

سرمربي سابق رئال مادريد سرمربي تراکتورسازي شد

کي روش بازيکن محبوبش را نيمکت نشين مي کند!

نتيجه بازي ايران مقابل ليتواني

جانشين بوفون در يوونتوس رسما اعلام شد

همکار سابق برانکو به حبس محکوم شد!

آخرين حرف هاي محسن مسلمان با هواداران پرسپوليس پس از پيوستن به ذوب آهن

حمله بازيکن سابق پرسپوليس به يک خبرنگار و تکذيب يک شايعه! عکس

محمد صلاح در راه بارسلونا!

لغو بازي آرژانتين با اسرائيل

ثبت قرارداد اميد نورافکن با شارلوا + قيمت قرارداد

فضاي امنيتي مقابل کمپ تيم ايران در مسکو

دستمزد زياد داوران براي جام جهاني؛ بدشانسي داوران ايراني بخاطر تحريم

اطلاعيه آديداس براي کساني که ميخواهند پيراهن تيم ملي را بخرند!

علت استعفاي زيدان لو رفت

حميد درخشان عزادار شد

جريمه سنگين استقلال و پرسپوليس توسط AFC

سرمربي سرشناس در راه تراکتورسازي!

عکس و پيراهن مسي را آتش بزنيد

آخرين خبر درباره حضور گريزمن در بارسلونا

پيغام کي روش پس از اعلام فهرست تيم ملي ايران

نام 23 بازيکن تيم ملي ايران براي جام جهاني 2018 روسيه

حرکت رونالدينيويي خريد جديد استقلال با مديران پرسپوليس

دعواي مخفيانه استقلال و پرسپوليس بر سر جذب اين بازيکن!

شماره پيراهن بازيکنان تيم ملي در جام جهاني مشخص شد

پيشنهاد وسوسه کننده تراکتورسازي و سپاهان به سروش رفيعي

عليرضا فغاني: پس از جام جهاني خداحافظي مي کنم

خبر خوب براي دوست داران الکس فرگوسن

خبر عجيب درباره زيدان؛ انتخاب به عنوان سرمربي قطر با دستمزد 50 ميليون دلار

وريا غفوري به تيم ملي نزديک شد

يونان فدراسيون فوتبال ايران را تهديد کرد