آخرین اخبار

رهبر انقلاب: آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد سياسي

رهبر انقلاب: آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد

  بزرگنمايي:

چه خبر - امام خامنه‌اي: به شرط اداء وظيفه مسئولان، شکست آمريکا قطعي است

از اول انقلاب تا امروز، آمريکا انواع دشمني‌ها را براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي انجام داده است و انواع کارهاي سياسي،‌ اقتصادي، نظامي و تبليغاتي را عليه جمهوري اسلامي سازماندهي کرده است. همه‌ي اين کارها هم هدفش «براندازي» بود و اين کلمه که تکرار مي‌شود، چيز جديدي نيست. همه‌ي اين توطئه‌ها هم شکست خورده. مثل گربه‌ي معروف داستان تام و جري؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداريم و هرکس که با معارف اسلامي آشنا باشد اين را مي‌داند.
در هفتمين روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسئولان، کارگزاران و جمعي از مديران ارشد دستگاه‌هاي مختلف کشوري و لشکري عصر امروز (چهارشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار سران قوا و جمعي از مسئولان و کارگزاران نظام، با اشاره به دشمني مبنايي، عميق و مستمر آمريکا با اصل نظام جمهوري اسلامي و ملت ايران، شکست آمريکا در مسائل جاري را نيز به شرط اداي وظايف مسئولان، قطعي و بدون ترديد خواندند.
آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد
حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار در سخنان مهمي در دو محور ِ رفتار صحيح در قبال آمريکا، برجام و اروپا و نيز لوازم و ضرورت هاي حرکت راهگشاي اقتصادي در داخل کشور، چندين تجربه عبرت آموز در روابط ايران و غرب را يادآوري و تضمين هاي لازم اروپا براي ادامه يافتن برجام را تشريح کردند.
* از اول انقلاب تا امروز، آمريکا انواع دشمني‌ها را براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي انجام داده است و انواع کارهاي سياسي،‌ اقتصادي، نظامي و تبليغاتي را عليه جمهوري اسلامي سازماندهي کرده است.
* همه‌ي اين کارها هم هدفش «براندازي» بود و اين کلمه که تکرار مي‌شود، چيز جديدي نيست. همه‌ي اين توطئه‌ها هم شکست خورده؛ شما جمهوري اسلامي را مقايسه کنيد که بعد از 40 سال با توانايي‌هاي گوناگون دارد حرکت مي‌کند و پيش مي‌رود. و همه‌ي اين‌ها شکست خورده ... مثل گربه‌ي معروف داستان تام و جري؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداريم و هرکس که با معارف اسلامي آشنا باشد اين را مي‌داند.
* رئيس جمهوري کنوني آمريکا هم سرنوشتي بهتر از اسلافش مانند بوش و نئوکان‌ها و ريگان نخواهد داشت و در تاريخ گم خواهد شد.
خبر تکميل مي‌شود....

مقدمه‌ي هر تصميمي اين است که ما به تجربه‌هاي گذشته‌ي خودمان مراجعه کنيم؛ "من جَرّب المُجرّب حَلّت به النّدامة" اگر از تجربه‌ها درس نگرفتيم قطعاً ضرر خواهيم کرد.
چندين تجربه در مقابل ماست؛ من حالا چند تجربه‌ي واضح را که عرض بکنم همه تصديق خواهيد کرد. اين‌ها، هم براي تصميم‌گيري امروز ما مهم است هم براي آيندگان مهم است:
1. تجربه‌ي اول اين است که دولت جمهوري اسلامي نمي‌تواند با آمريکا تعامل بکند؛ اين تجربه اول. چرا؟ براي خاطر اينکه آمريکا پابند به تعهدات خودش نيست. نگوييد اين‌ها کار اين دولت است و کار ترامپ است. نه! دولت قبل آمريکا هم که با ما نشست و صحبت کرد؛ آن‌ها هم همين‌جور عمل کردند ... به شکل ديگري نقض کردند. آن‌ها هم تهديد کردند، آن‌ها هم برخلاف تعهدات خودشان عمل کردند. اين، جواب آن کساني که بارها و بارها به ما در طول زمان مي‌گفتند که آقا چرا با آمريکا مذاکره نمي‌کنيد، چرا با آمريکا تعامل نميکنيد، اين جوابش.
2. تجربه‌ي دوم، عمق دشمني آمريکا با ايران است. دشمني آمريکا بر محور مسئله‌اي مثل اتمي نيست، بحث فراتر است: نظامي که قد برافراشته و نسبت به آمريکا هيچ ملاحظه‌کاري‌اي نمي‌کند و پرچم اسلام را در دست گرفته است. آمريکا با چنين نظامي عميقاً مخالف است. آمريکا مي‌خواهد مؤلفه‌هاي قدرت را در جمهوري اسلامي از بين ببرد.
3. جربه‌ي سوم اين است که انعطاف در برابر اين دشمن، تيغ او را کُند نخواهد کرد بلکه او را گستاخ‌تر خواهد کرد؛ همان بوش دوم در مقابل انعطاف دولت وقت، اسم محور شرارت را روي او گذاشت. اگر مي‌خواهيد کاري کنيد که دشمني کم شود، انجام بدهيد ولي راهش نرمش و انعطاف نيست.
4. تجربه‌ي چهارم اين است که ايستادگي در مقابل آمريکا باعث عقب نشاندن او مي‌شود. اينکه سازمان ملل حق غني‌سازي ما را امروز به رسميت شناخته، منشأش مذاکره نيست، منشأش پيشرفت ما در زمينه‌ي هسته‌اي است که اين‌ها حالا به تب راضي شده‌اند.
5. تجربه‌ي پنجم، تجربه‌ي همراهي اروپا با آمريکا در مسائل مهم است. ما بناي دعوا با اروپا نداريم اما اين سه کشور نشان داده‌اند در حساس‌ترين موارد با آمريکا همراهند. حرکت زشت فرانسه در نقش پليس بد مذاکرات هسته‌اي و کارشکني انگليسي‌ها در تهيه‌ي کيک زرد از اين موارد بود.
6. تجربه‌ي ششم، گره نزدن مسائل کشور به برجام و مسائل خارجي است... ما نبايد مسائل کشورمان را به امري که از اختيارمان خارج است گره بزنيم.
نبايد از يک سوراخ دو بار گزيده شويم و از تجربه‌هايمان استفاده نکنيم و به چيزهاي کم‌اهميت دل خوش کنيم. مثلاً اينکه مي‌گويند در اين قضيه‌ي برجام، آمريکا از نظر اخلاقي و آبرو شکست خورده ... خب بله، اما آيا ما مذاکره کرديم که آمريکا بي‌آبرو شود يا مذاکره کرديم که تحريم‌ها برداشته شود؟ حالا هم که گفته‌اند تحريم‌هاي ثانويه هم برمي‌گردد.
يا گفته مي‌شود که رابطه‌ي بين اروپا و آمريکا شکرآب شده ... مگر براي اين مذاکره کرديم؟ البته اروپا مخالفتي هم با آمريکا نخواهد کرد.
در قضيه‌ي مواجهه‌ي با برجام حتماً لازم است که عناصر سياسي و مطبوعاتي از سرزنش يکديگر پرهيز کنند. انتقاد منصفانه ايرادي ندارد، اما اهانت و هتک حرمت نشود و دوقطبي بر اساس برجام به وجود نيايد. وحدت و اتحاد و همدلي را نقض نکنيم.
اعلام شروط جمهوري اسلامي ايران براي ادامه برجام با اروپا از سوي رهبر انقلاب
سه کشور اروپايي در 13-14سال قبل يک بدعهدي بزرگي کردند در مذاکرات هسته اي سال83-84، قول دادند و عمل نکردند، بايد ثابت کنند امروز آن بي صداقتي و بدعهدي آن روز را نخواهند داشت. در دوسال گذشته آمريکا بارها برجام را نقض کرده است و اروپايي ها ساکت مانده اند. اروپا بايد آن سکوت را جبران کند.
آمريکا قطعنامه‌ي 2231 را نقض کرده است؛ اروپا بايد يک قطعنامه عليه نقض آمريکا، صادر کند.
اروپا بايد متعهد شود که بحث موشکي و منطقه‌اي جمهوري اسلامي را مطرح نخواهد کرد.
اروپا بايد با هر گونه تحريم جمهوري اسلامي مقابله کند و مقابل تحريم‌هاي آمريکا صريح بايستد.
اروپا بايد فروش کامل نفت ايران را تضمين کند. چنانچه آمريکايي‌ها توانستند به فروش نفت ما ضربه بزنند، بايد بتوانيم آن مقدار نفت که مي‌خواهيم بفروشيم. اروپايي‌ها به‌نحو تضمين‌شده‌اي بايد جبران کنند و نفت ايران را خريداري کنند.
بانک‌هاي اروپايي بايد تجارت با جمهوري اسلامي را تضمين کنند. ما با اين سه کشور دعوا نداريم، اما اعتماد نداريم به آن‌ها؛ آن هم متکي است به سابقه‌شان.
اگر اروپايي‌ها در پاسخگويي به مطالبات ما تعلل کردند، حق ايران براي آغاز فعاليت‌هاي هسته‌اي محفوظ است. وقتي ديديم برجام فايده‌اي ندارد، يکي از راه‌هايش اين است که برويم سراغ بازيافت فعاليت‌هاي تعطيل‌شده.


منبع: tasnimnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

طرح دوفوريتي مستنثي شدن ازقانون منع به کارگيري بازنشستگان منتفي شد

سوابق کاري و تحصيلي 4 وزير پيشنهادي از سوي روحاني

اولين افشاگري جهانگيري از اختياراتش در دولت

خنثي شدن طرح داعش براي نفوذ به ايران

جسد خاشقچي بالاخره کجاست؟

کارمند توئيتر جاسوس عربستان از آب درآمد

ترامپ يک زن را براي جانشيني هيلي ترجيح مي‌دهد

روحاني 4 وزير پيشنهادي را به مجلس معرفي کرد

ترامپ: از توضيح عربستان درباره کشته شدن خاشقجي راضي نيستم

روحاني استعفاي آخوندي وشريعتمداري را پذيرفت/ انتصاب اسلامي به سرپرستي وزارتخانه‌هاي راه و شهرسازي

خيز جدي آخوندي براي شهرداري تهران

انتصاب سرپرست وزارت راه و شهرسازي به زودي

وزير راه و شهرسازي استعفايش را منتشر کرد

آيت الله احمد خاتمي:قصه تصويب FATF هنوز تمام نشده است

ميرسليم: دولت براي پرداخت بدهکاري‌هايش بازار ارز را آشفته کرده

هتاکي کريمي قدوسي برايش دردسرساز مي‌شود

نگراني آمريکا از سرنوشت خاشقجي روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودي

تلاش دوجانبه ايران و پاکستان براي عمليات فوري عليه گروگان‌گيرهاي ايراني

واکنش مطهري به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در استاديوم

احمد توکلي: اين جملات از من نيست

متلک به خاطرات هاشمي، وزيرديپلمه احمدي نژاد و شنود مهاجراني

صداوسيما اشتهايي سيري‌ناپذير براي عزاداري و مداحي دارد

اگر حضور زنان در ورزشگاه تکرار شود به دادستان تهران دستور ورود مي دهم

رهبري:در دوران پهلوي تعداد دانشجويان کشور150 هزار نفر بود اما حالا بيش از 4 ميليون است

مدير شرکت نمايندگي تويوتا در ايران دستگير شد+جزييات

مرزبانان ميرجاوه بيهوش و سپس ربوده شدند

کيهان: در دانشگاه علامه چه مي گذرد؟ منتظر فتنه بزرگ باشيد

علم الهدي: حدود 2-3 ميليون حقوق مي گيرم

پشت پرده استعفاي جنجالي عارف

پاسخ رهبري به يک استفتاء درباره نگهداري سگ

تحريم هاي جديد و گسترده آمريکا عليه چندين بانک،شرکت و سازمان بسيج

هاشمي شاهرودي در جلسات شوراي نگهبان هم ديگر شرکت نمي کند

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

واکنش زاکاني به داستان «چشمک معنادار نعمتي»

گزارش کيهان از مهماني مختلط ايراني ها در سفارت فرانسه

... تو هم بزن!

ماجراي دستور ميرحسين موسوي درمورد فرزند يکي از سران قوا

توضيح سفير ايران در ترکيه دربارۀ خبر حمله انتحاري به سفارت

«صديقي» جايگزين آيت الله جنتي شد

خبر فوري؛بمب‌گذاري انتحاري در سفارت ايران در ترکيه/واکنش ايران

دولت تصميمي براي سهميه‌بندي و افزايش قيمت سوخت ندارد

شکايت رئيس دولت اصلاحات از 4 نفر

شهردار تهران هم رفتني شد/ شهردار بعدي کيست؟

فراخوان رهبري از مراجع رسمي و نخبگان براي نظر مشورتي

فرار قاليباف به آلمان؟!

جاسوس 2 تابعيتي به 8 سال و 6 ماه حبس محکوم شد

وقت انتخابات نبايد به لُپ لُپ رجوع کنيم!

سخنان روحاني در دانشگاه تهران/فريادهاي اعتراضي دختر دانشجو به روحاني

حسن عباسي به حبس قطعي محکوم شد

دفتر هاشمي شاهرودي اخبار منتشره در شبکه هاي مجازي را رد کرد