آخرین اخبار

رهبر انقلاب: آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد سياسي

رهبر انقلاب: آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد

  بزرگنمايي:

چه خبر - امام خامنه‌اي: به شرط اداء وظيفه مسئولان، شکست آمريکا قطعي است

از اول انقلاب تا امروز، آمريکا انواع دشمني‌ها را براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي انجام داده است و انواع کارهاي سياسي،‌ اقتصادي، نظامي و تبليغاتي را عليه جمهوري اسلامي سازماندهي کرده است. همه‌ي اين کارها هم هدفش «براندازي» بود و اين کلمه که تکرار مي‌شود، چيز جديدي نيست. همه‌ي اين توطئه‌ها هم شکست خورده. مثل گربه‌ي معروف داستان تام و جري؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداريم و هرکس که با معارف اسلامي آشنا باشد اين را مي‌داند.
در هفتمين روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسئولان، کارگزاران و جمعي از مديران ارشد دستگاه‌هاي مختلف کشوري و لشکري عصر امروز (چهارشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار سران قوا و جمعي از مسئولان و کارگزاران نظام، با اشاره به دشمني مبنايي، عميق و مستمر آمريکا با اصل نظام جمهوري اسلامي و ملت ايران، شکست آمريکا در مسائل جاري را نيز به شرط اداي وظايف مسئولان، قطعي و بدون ترديد خواندند.
آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد
حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار در سخنان مهمي در دو محور ِ رفتار صحيح در قبال آمريکا، برجام و اروپا و نيز لوازم و ضرورت هاي حرکت راهگشاي اقتصادي در داخل کشور، چندين تجربه عبرت آموز در روابط ايران و غرب را يادآوري و تضمين هاي لازم اروپا براي ادامه يافتن برجام را تشريح کردند.
* از اول انقلاب تا امروز، آمريکا انواع دشمني‌ها را براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي انجام داده است و انواع کارهاي سياسي،‌ اقتصادي، نظامي و تبليغاتي را عليه جمهوري اسلامي سازماندهي کرده است.
* همه‌ي اين کارها هم هدفش «براندازي» بود و اين کلمه که تکرار مي‌شود، چيز جديدي نيست. همه‌ي اين توطئه‌ها هم شکست خورده؛ شما جمهوري اسلامي را مقايسه کنيد که بعد از 40 سال با توانايي‌هاي گوناگون دارد حرکت مي‌کند و پيش مي‌رود. و همه‌ي اين‌ها شکست خورده ... مثل گربه‌ي معروف داستان تام و جري؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداريم و هرکس که با معارف اسلامي آشنا باشد اين را مي‌داند.
* رئيس جمهوري کنوني آمريکا هم سرنوشتي بهتر از اسلافش مانند بوش و نئوکان‌ها و ريگان نخواهد داشت و در تاريخ گم خواهد شد.
خبر تکميل مي‌شود....

مقدمه‌ي هر تصميمي اين است که ما به تجربه‌هاي گذشته‌ي خودمان مراجعه کنيم؛ "من جَرّب المُجرّب حَلّت به النّدامة" اگر از تجربه‌ها درس نگرفتيم قطعاً ضرر خواهيم کرد.
چندين تجربه در مقابل ماست؛ من حالا چند تجربه‌ي واضح را که عرض بکنم همه تصديق خواهيد کرد. اين‌ها، هم براي تصميم‌گيري امروز ما مهم است هم براي آيندگان مهم است:
1. تجربه‌ي اول اين است که دولت جمهوري اسلامي نمي‌تواند با آمريکا تعامل بکند؛ اين تجربه اول. چرا؟ براي خاطر اينکه آمريکا پابند به تعهدات خودش نيست. نگوييد اين‌ها کار اين دولت است و کار ترامپ است. نه! دولت قبل آمريکا هم که با ما نشست و صحبت کرد؛ آن‌ها هم همين‌جور عمل کردند ... به شکل ديگري نقض کردند. آن‌ها هم تهديد کردند، آن‌ها هم برخلاف تعهدات خودشان عمل کردند. اين، جواب آن کساني که بارها و بارها به ما در طول زمان مي‌گفتند که آقا چرا با آمريکا مذاکره نمي‌کنيد، چرا با آمريکا تعامل نميکنيد، اين جوابش.
2. تجربه‌ي دوم، عمق دشمني آمريکا با ايران است. دشمني آمريکا بر محور مسئله‌اي مثل اتمي نيست، بحث فراتر است: نظامي که قد برافراشته و نسبت به آمريکا هيچ ملاحظه‌کاري‌اي نمي‌کند و پرچم اسلام را در دست گرفته است. آمريکا با چنين نظامي عميقاً مخالف است. آمريکا مي‌خواهد مؤلفه‌هاي قدرت را در جمهوري اسلامي از بين ببرد.
3. جربه‌ي سوم اين است که انعطاف در برابر اين دشمن، تيغ او را کُند نخواهد کرد بلکه او را گستاخ‌تر خواهد کرد؛ همان بوش دوم در مقابل انعطاف دولت وقت، اسم محور شرارت را روي او گذاشت. اگر مي‌خواهيد کاري کنيد که دشمني کم شود، انجام بدهيد ولي راهش نرمش و انعطاف نيست.
4. تجربه‌ي چهارم اين است که ايستادگي در مقابل آمريکا باعث عقب نشاندن او مي‌شود. اينکه سازمان ملل حق غني‌سازي ما را امروز به رسميت شناخته، منشأش مذاکره نيست، منشأش پيشرفت ما در زمينه‌ي هسته‌اي است که اين‌ها حالا به تب راضي شده‌اند.
5. تجربه‌ي پنجم، تجربه‌ي همراهي اروپا با آمريکا در مسائل مهم است. ما بناي دعوا با اروپا نداريم اما اين سه کشور نشان داده‌اند در حساس‌ترين موارد با آمريکا همراهند. حرکت زشت فرانسه در نقش پليس بد مذاکرات هسته‌اي و کارشکني انگليسي‌ها در تهيه‌ي کيک زرد از اين موارد بود.
6. تجربه‌ي ششم، گره نزدن مسائل کشور به برجام و مسائل خارجي است... ما نبايد مسائل کشورمان را به امري که از اختيارمان خارج است گره بزنيم.
نبايد از يک سوراخ دو بار گزيده شويم و از تجربه‌هايمان استفاده نکنيم و به چيزهاي کم‌اهميت دل خوش کنيم. مثلاً اينکه مي‌گويند در اين قضيه‌ي برجام، آمريکا از نظر اخلاقي و آبرو شکست خورده ... خب بله، اما آيا ما مذاکره کرديم که آمريکا بي‌آبرو شود يا مذاکره کرديم که تحريم‌ها برداشته شود؟ حالا هم که گفته‌اند تحريم‌هاي ثانويه هم برمي‌گردد.
يا گفته مي‌شود که رابطه‌ي بين اروپا و آمريکا شکرآب شده ... مگر براي اين مذاکره کرديم؟ البته اروپا مخالفتي هم با آمريکا نخواهد کرد.
در قضيه‌ي مواجهه‌ي با برجام حتماً لازم است که عناصر سياسي و مطبوعاتي از سرزنش يکديگر پرهيز کنند. انتقاد منصفانه ايرادي ندارد، اما اهانت و هتک حرمت نشود و دوقطبي بر اساس برجام به وجود نيايد. وحدت و اتحاد و همدلي را نقض نکنيم.
اعلام شروط جمهوري اسلامي ايران براي ادامه برجام با اروپا از سوي رهبر انقلاب
سه کشور اروپايي در 13-14سال قبل يک بدعهدي بزرگي کردند در مذاکرات هسته اي سال83-84، قول دادند و عمل نکردند، بايد ثابت کنند امروز آن بي صداقتي و بدعهدي آن روز را نخواهند داشت. در دوسال گذشته آمريکا بارها برجام را نقض کرده است و اروپايي ها ساکت مانده اند. اروپا بايد آن سکوت را جبران کند.
آمريکا قطعنامه‌ي 2231 را نقض کرده است؛ اروپا بايد يک قطعنامه عليه نقض آمريکا، صادر کند.
اروپا بايد متعهد شود که بحث موشکي و منطقه‌اي جمهوري اسلامي را مطرح نخواهد کرد.
اروپا بايد با هر گونه تحريم جمهوري اسلامي مقابله کند و مقابل تحريم‌هاي آمريکا صريح بايستد.
اروپا بايد فروش کامل نفت ايران را تضمين کند. چنانچه آمريکايي‌ها توانستند به فروش نفت ما ضربه بزنند، بايد بتوانيم آن مقدار نفت که مي‌خواهيم بفروشيم. اروپايي‌ها به‌نحو تضمين‌شده‌اي بايد جبران کنند و نفت ايران را خريداري کنند.
بانک‌هاي اروپايي بايد تجارت با جمهوري اسلامي را تضمين کنند. ما با اين سه کشور دعوا نداريم، اما اعتماد نداريم به آن‌ها؛ آن هم متکي است به سابقه‌شان.
اگر اروپايي‌ها در پاسخگويي به مطالبات ما تعلل کردند، حق ايران براي آغاز فعاليت‌هاي هسته‌اي محفوظ است. وقتي ديديم برجام فايده‌اي ندارد، يکي از راه‌هايش اين است که برويم سراغ بازيافت فعاليت‌هاي تعطيل‌شده.


منبع: tasnimnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قاسمي: سخنان پمپئو مصداق بارز دخالت در امور داخلي ايران است

پسر «نوبخت» دستگير شد!

واکنش هاي تازه و جالب روحاني نسبت به رفع حصر

پاسخ تند ترامپ به روحاني: «ديگر هرگز آمريکا را تهديد نکن»

روحاني از سياست جديدي براي رابطه با عربستان پرده برداشت

توصيه مطهري به مجمع درباره تصميم پر سروصداي شوراي نگهبان

شعار عليه جهانگيري در مراسم ختم پدر وحيد حقانيان

سپرده‌گذاري 40 ميلياردي يک نماينده در ثامن‌الحجج تخلف نيست

دختري يکجا رقصيده،صداوسيما مستند پخش مي کند،هجمه به قوه قضاييه مي شود

هشدار شديداللحن سپاه به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه

ادامه جريان پرونده سپنتا نيکنام

سپنتا نيکنام در شوراي شهر يزد ماندني شد

اطلاعيه وزارت اطلاعات درباره فعاليت دوتابعيتي ها در دولت

چرا ايران، ترکيه و مالزي نشد؟

چه کسي پاي روحاني مي‌ايستد؟

ايران: حيثيت عليخاني مهمتر از هاشمي و ناطق!

نوه امام(ره): درون هر سياستمداري يک هيتلر بالفعل وجود دارد

روحاني: آقايي که در آمريکا روي کار است، هم تهديد و هم فرصت است

روحاني: در برابر تهديد، تهديد خواهيم کرد

حرف هاي حساب يک ژن خوب

رهبر انقلاب: رفتار و منش انقلابي با بيان حرف‌هاي نامعقول و ايجاد هياهو کاملاً متفاوت است

نماينده اي با سپرده اي به ارزش 40 ميليارد در يک موسسه مالي

جابجايي فرمانده سپاه تکذيب شد

متهم پرونده «ثامن الحجج» دستگير شد

واکنش ايران به تصويب قانون دولت يهود در مجلس رژيم صهيونيستي

آذري جهرمي: نگران نباشيد، کانديداي انتخابات رياست جمهوري نمي‌شوم

وزير جنجالي کابينه نامزد رياست جمهوري مي شود؟

رهبري: در بازي مقابل اسپانيا گل خورديم اما همه، تيم ما را تأييد کردند

جزييات جديد از تغييرات کابينه/ در خواست ويژه حسن روحاني از وزرا

آيت‌الله خاتمي: آمريکا هنوز آدم نشده است

علم‌الهدي: اگر جواب من فحش است، آن ناسزا را به فرزندان من ندهيد

پاسخ ظريف به پيشنهاد «نفت در برابر کالا» از طرف روسيه

مکارم به دولت: قبلا بايد اين اوضاع را پيش بيني مي‌کرديد، چرا نکرديد؟

براي آقاي کريمي قدوسي پرهيز از اتهامات و اظهارات نادرست را آرزومندم

علايي: ايران توان بستن تنگه‌ هرمز را دارد آمريکا هم توان بازکردن آن را!

ترامپ چه زماني به روحاني پيشنهاد ملاقات داد و چرا پيشنهادش رد شد؟

با شرايط حادتري نسبت به ايام دفاع مقدس مواجهيم

يک نماينده مجلس، پشت پرده اهانت جنسيتي در يک فايل صوتي؟

بازداشت علاءالدين بروجردي تکذيب شد

اظهارات جالب زيباکلام درباره فضاي مجازي

ولايتي: نتانياهو مثل گدا عمل مي‌کند

دهمين گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه پيرامون برجام+متن

افشاگري از «تخلف بزرگ و حساب شده» مافياي گندم در کشور

در انتخابات تتلو را باب کردند،‌ امروز مائده هژبري را!

دادستان کل: بابک زنجاني قطعا اعدام مي‌شود

حجه الاسلام غرويان: از نظر فقه اسلامي حجاب الزام دارد،اما اجباري نيست

شوراي تامين مجوز ورود خانواده ها به ورزشگاه ها را صادر کرد

اظهار نظر ظريف درخصوص ملاقات اخير پوتين و ترامپ

درخواست ترامپ براي ديدار با روحاني

نتانياهو مدعي قانع کردن ترامپ براي خروج از برجام شد