آخرین اخبار

رهبر انقلاب: آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد سياسي

رهبر انقلاب: آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد

  بزرگنمايي:

چه خبر - امام خامنه‌اي: به شرط اداء وظيفه مسئولان، شکست آمريکا قطعي است

از اول انقلاب تا امروز، آمريکا انواع دشمني‌ها را براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي انجام داده است و انواع کارهاي سياسي،‌ اقتصادي، نظامي و تبليغاتي را عليه جمهوري اسلامي سازماندهي کرده است. همه‌ي اين کارها هم هدفش «براندازي» بود و اين کلمه که تکرار مي‌شود، چيز جديدي نيست. همه‌ي اين توطئه‌ها هم شکست خورده. مثل گربه‌ي معروف داستان تام و جري؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداريم و هرکس که با معارف اسلامي آشنا باشد اين را مي‌داند.
در هفتمين روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسئولان، کارگزاران و جمعي از مديران ارشد دستگاه‌هاي مختلف کشوري و لشکري عصر امروز (چهارشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار سران قوا و جمعي از مسئولان و کارگزاران نظام، با اشاره به دشمني مبنايي، عميق و مستمر آمريکا با اصل نظام جمهوري اسلامي و ملت ايران، شکست آمريکا در مسائل جاري را نيز به شرط اداي وظايف مسئولان، قطعي و بدون ترديد خواندند.
آمريکا مثل گربه معروف تام و جري، شکست خواهد خورد
حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار در سخنان مهمي در دو محور ِ رفتار صحيح در قبال آمريکا، برجام و اروپا و نيز لوازم و ضرورت هاي حرکت راهگشاي اقتصادي در داخل کشور، چندين تجربه عبرت آموز در روابط ايران و غرب را يادآوري و تضمين هاي لازم اروپا براي ادامه يافتن برجام را تشريح کردند.
* از اول انقلاب تا امروز، آمريکا انواع دشمني‌ها را براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي انجام داده است و انواع کارهاي سياسي،‌ اقتصادي، نظامي و تبليغاتي را عليه جمهوري اسلامي سازماندهي کرده است.
* همه‌ي اين کارها هم هدفش «براندازي» بود و اين کلمه که تکرار مي‌شود، چيز جديدي نيست. همه‌ي اين توطئه‌ها هم شکست خورده؛ شما جمهوري اسلامي را مقايسه کنيد که بعد از 40 سال با توانايي‌هاي گوناگون دارد حرکت مي‌کند و پيش مي‌رود. و همه‌ي اين‌ها شکست خورده ... مثل گربه‌ي معروف داستان تام و جري؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداريم و هرکس که با معارف اسلامي آشنا باشد اين را مي‌داند.
* رئيس جمهوري کنوني آمريکا هم سرنوشتي بهتر از اسلافش مانند بوش و نئوکان‌ها و ريگان نخواهد داشت و در تاريخ گم خواهد شد.
خبر تکميل مي‌شود....

مقدمه‌ي هر تصميمي اين است که ما به تجربه‌هاي گذشته‌ي خودمان مراجعه کنيم؛ "من جَرّب المُجرّب حَلّت به النّدامة" اگر از تجربه‌ها درس نگرفتيم قطعاً ضرر خواهيم کرد.
چندين تجربه در مقابل ماست؛ من حالا چند تجربه‌ي واضح را که عرض بکنم همه تصديق خواهيد کرد. اين‌ها، هم براي تصميم‌گيري امروز ما مهم است هم براي آيندگان مهم است:
1. تجربه‌ي اول اين است که دولت جمهوري اسلامي نمي‌تواند با آمريکا تعامل بکند؛ اين تجربه اول. چرا؟ براي خاطر اينکه آمريکا پابند به تعهدات خودش نيست. نگوييد اين‌ها کار اين دولت است و کار ترامپ است. نه! دولت قبل آمريکا هم که با ما نشست و صحبت کرد؛ آن‌ها هم همين‌جور عمل کردند ... به شکل ديگري نقض کردند. آن‌ها هم تهديد کردند، آن‌ها هم برخلاف تعهدات خودشان عمل کردند. اين، جواب آن کساني که بارها و بارها به ما در طول زمان مي‌گفتند که آقا چرا با آمريکا مذاکره نمي‌کنيد، چرا با آمريکا تعامل نميکنيد، اين جوابش.
2. تجربه‌ي دوم، عمق دشمني آمريکا با ايران است. دشمني آمريکا بر محور مسئله‌اي مثل اتمي نيست، بحث فراتر است: نظامي که قد برافراشته و نسبت به آمريکا هيچ ملاحظه‌کاري‌اي نمي‌کند و پرچم اسلام را در دست گرفته است. آمريکا با چنين نظامي عميقاً مخالف است. آمريکا مي‌خواهد مؤلفه‌هاي قدرت را در جمهوري اسلامي از بين ببرد.
3. جربه‌ي سوم اين است که انعطاف در برابر اين دشمن، تيغ او را کُند نخواهد کرد بلکه او را گستاخ‌تر خواهد کرد؛ همان بوش دوم در مقابل انعطاف دولت وقت، اسم محور شرارت را روي او گذاشت. اگر مي‌خواهيد کاري کنيد که دشمني کم شود، انجام بدهيد ولي راهش نرمش و انعطاف نيست.
4. تجربه‌ي چهارم اين است که ايستادگي در مقابل آمريکا باعث عقب نشاندن او مي‌شود. اينکه سازمان ملل حق غني‌سازي ما را امروز به رسميت شناخته، منشأش مذاکره نيست، منشأش پيشرفت ما در زمينه‌ي هسته‌اي است که اين‌ها حالا به تب راضي شده‌اند.
5. تجربه‌ي پنجم، تجربه‌ي همراهي اروپا با آمريکا در مسائل مهم است. ما بناي دعوا با اروپا نداريم اما اين سه کشور نشان داده‌اند در حساس‌ترين موارد با آمريکا همراهند. حرکت زشت فرانسه در نقش پليس بد مذاکرات هسته‌اي و کارشکني انگليسي‌ها در تهيه‌ي کيک زرد از اين موارد بود.
6. تجربه‌ي ششم، گره نزدن مسائل کشور به برجام و مسائل خارجي است... ما نبايد مسائل کشورمان را به امري که از اختيارمان خارج است گره بزنيم.
نبايد از يک سوراخ دو بار گزيده شويم و از تجربه‌هايمان استفاده نکنيم و به چيزهاي کم‌اهميت دل خوش کنيم. مثلاً اينکه مي‌گويند در اين قضيه‌ي برجام، آمريکا از نظر اخلاقي و آبرو شکست خورده ... خب بله، اما آيا ما مذاکره کرديم که آمريکا بي‌آبرو شود يا مذاکره کرديم که تحريم‌ها برداشته شود؟ حالا هم که گفته‌اند تحريم‌هاي ثانويه هم برمي‌گردد.
يا گفته مي‌شود که رابطه‌ي بين اروپا و آمريکا شکرآب شده ... مگر براي اين مذاکره کرديم؟ البته اروپا مخالفتي هم با آمريکا نخواهد کرد.
در قضيه‌ي مواجهه‌ي با برجام حتماً لازم است که عناصر سياسي و مطبوعاتي از سرزنش يکديگر پرهيز کنند. انتقاد منصفانه ايرادي ندارد، اما اهانت و هتک حرمت نشود و دوقطبي بر اساس برجام به وجود نيايد. وحدت و اتحاد و همدلي را نقض نکنيم.
اعلام شروط جمهوري اسلامي ايران براي ادامه برجام با اروپا از سوي رهبر انقلاب
سه کشور اروپايي در 13-14سال قبل يک بدعهدي بزرگي کردند در مذاکرات هسته اي سال83-84، قول دادند و عمل نکردند، بايد ثابت کنند امروز آن بي صداقتي و بدعهدي آن روز را نخواهند داشت. در دوسال گذشته آمريکا بارها برجام را نقض کرده است و اروپايي ها ساکت مانده اند. اروپا بايد آن سکوت را جبران کند.
آمريکا قطعنامه‌ي 2231 را نقض کرده است؛ اروپا بايد يک قطعنامه عليه نقض آمريکا، صادر کند.
اروپا بايد متعهد شود که بحث موشکي و منطقه‌اي جمهوري اسلامي را مطرح نخواهد کرد.
اروپا بايد با هر گونه تحريم جمهوري اسلامي مقابله کند و مقابل تحريم‌هاي آمريکا صريح بايستد.
اروپا بايد فروش کامل نفت ايران را تضمين کند. چنانچه آمريکايي‌ها توانستند به فروش نفت ما ضربه بزنند، بايد بتوانيم آن مقدار نفت که مي‌خواهيم بفروشيم. اروپايي‌ها به‌نحو تضمين‌شده‌اي بايد جبران کنند و نفت ايران را خريداري کنند.
بانک‌هاي اروپايي بايد تجارت با جمهوري اسلامي را تضمين کنند. ما با اين سه کشور دعوا نداريم، اما اعتماد نداريم به آن‌ها؛ آن هم متکي است به سابقه‌شان.
اگر اروپايي‌ها در پاسخگويي به مطالبات ما تعلل کردند، حق ايران براي آغاز فعاليت‌هاي هسته‌اي محفوظ است. وقتي ديديم برجام فايده‌اي ندارد، يکي از راه‌هايش اين است که برويم سراغ بازيافت فعاليت‌هاي تعطيل‌شده.


منبع: tasnimnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

دهقان: استيضاح روحاني، وقت تلف کردن است

پيشنهاد احمدي‌نژاد براي برگزاري رفراندوم اقتصادي

جلالي: هيچ رفتار انتخاباتي از لاريجاني نديدم

رهبر انقلاب: در 22 بهمن امسال، جمعيت بيشتري آمده بودند

احتمال جنگ ميان ايران و اسرائيل؟ جدي نگيريد!

پايداري مي‌خواهد قاليباف را جايگزين روحاني کند

‎روحاني: بايد شرايط کشور را درک کرد

سفير پاکستان به وزارت خارجه ايران احضار شد

روحاني: انتقام شهداي مرزبان را مي‌گيريم

ظريف: تا دمشق بخواهد در سوريه مي‌مانيم

دليل سفر امام جمعه اهواز به انگليس از زبان بعيدي‌نژاد

توضيحات قاليباف درباره حواشي عروسي دخترش

غيررسمي؛ طرح استيضاح روحاني کليد خورد

هشدار فرماندهان نظامي ايران به پاکستان

هشدار «جمهوري اسلامي» درباره حملات تروريستي

ترامپ، امروز دنيا را غافلگير مي‌کند

فرمانده کل سپاه: نفوذي‌ها در سيستم اداري کشور، براي مردم مشکل ايجاد مي‌کنند

ملاقات کروبي با چند تن از روحانيون اصلاح‌طلب

آمريکا خواهان آزادي مير، رهنورد و کروبي شد!

تحصن سراسري عليه تصويب FATF

نامه روحاني به رهبري درباره بيانيه 40 سالگي انقلاب

عامل حمله تروريستي اتوبوس سپاه را بشناسيد

زدوبند 280 ميليون يورويي در شرکت «هفت‌تپه»

امام جمعه اهواز: در انگليس بستري نشده‌ام

نقشه آمريکا براي اخلال در برنامه موشکي ايران

سخنان منتسب به حدادعادل تکذيب شد

نوبخت: حقوق اسفند از نيمه دوم ماه واريز مي‌شود

گمانه‌زني؛ رئيسي در قوه‌ قضائيه،مروي در آستان‌ قدس

افزايش فشارها به مجمع براي رد FATF

گمانه‌زني؛ رئيسي در قوه‌قضائيه،مروي در آستان‌قدس

تشکيل شوراي رهبري براي تعيين جايگزين مقام معظم رهبري تکذيب شد

«ج.ا»: صدا و سيما مردم را به شورش تشويق کرد

«ج.ا»: صدا و سيما مردم را به شورش تشويق کرد

روحاني عازم سوچي مي‌شود

رئيس جديد قوه قضائيه تا پايان سال معرفي مي‌شود

درخواست طلاب براي تجمع عليه گراني و FATF

توئيت فارسي ترامپ عليه ايران؛ ظريف جواب داد

بلندگوي مرکزي راهپيمايي قم عليه رئيس جمهور

برگزاري راهپيمايي 22 بهمن در امنيت کامل

روحاني: در زمان قاجار و پهلوي دو سوم ايران جدا شد، آنها خيانت کردند

حضور آملي لاريجاني و روحاني در خيابان آزادي

مرضيه هاشمي در راه آزادي

حضور نمادين «جليقه‌زردها» در جشن انقلاب

بروجردي: چرا بعد از 50 سال بايد پرايد بسازيم؟

توضيح علم‌الهدي درباره عکس جنجالي همافران

آمريکا صلاحيت انتقاد از حقوق‌بشر در ايران را ندارد

خاتمي: مردم در عذاب هستند

پيام فرصت‌طلبانه فرح به مناسبت سالگرد انقلاب

پمپئو: موضوع آقازاده‌هاي ايراني را پيگيري مي‌کنم

عباسي: آقاي لاريجاني و روحاني، بريد به جهنم!