آخرین اخبار

روحاني ترامپ و آمريکا را متلک باران کرد+فيلم سياسي

روحاني ترامپ و آمريکا را متلک باران کرد+فيلم

  بزرگنمايي:

چه خبر - روحاني به ترامپ: جيره‌خوارديگران هستيد/ کاسبي نه سياستمدار

حجت‌الاسلام و المسلمين حسن روحاني امروز در مراسم افتتاحيه رسمي رويداد بين‌المللي تبريز 2018 اظهار کرد: بسياري از مشکلات منطقه به خاطر ديد ناصحيح و سخنان ناصحيح نسبت به ملت‌هاست. بعضي فکر مي‌کنند براي هميشه يک رژيم غاصب ظالم بايد بر مردم برخي کشورها مسلط شوند. فکر مي‌کنند کاخ سفيد بايد براي خاورميانه تصميم بگيرد. فکر مي‌کنند از اين طريق مي‌توانند همه ذخاير دنياي عرب را به يغما ببرند.
وي خطاب به آمريکا اظهار کرد:‌چشم طمع شماها به کجاهاست؟به طلاي سياه زير زميني يا حساب‌هاي صدها ميلياردي برخي از کشورهاي عرب منطقه؟ اين طمع عقل را از شما ربوده است؟ هر روز سخني مي‌گوييد که نه با شان منطقه و نه شان مردم و نه شان قرن جديد سازگار است.
اهم اظهارات رئيس جمهور را به نقل از خبرگزاري ها بخوانيد؛
* به صراحت مي‌گوييد با پول ديگران مي‌مانيد. پس شما جيره خوار ديگران هستيد. ارتش شما به دنبال منبعي است تا بدزدد و ارتزاق کند اين براي شما حيثيت شد؟ مي گوييد پول بدهيد در سوريه مي‌مانيم و اگر پول ندهيد مي‌رويم. اگر ما نباشيم شما در يک هفته نيستيد چرا نيستند؟ ما حافظ عراقيم. ملت عراق حافظ عراق است. ما آماده‌ايم حافظ عربستان باشيم. ملت عربستان حافظ عربستان است. اتفاقا اگر شما تشريفتان را براي هميشه ببريد امنيت کامل را در منطقه برقرار مي‌شود.

* اين همه هواپيما و بمب در اختيار عربستان گذاشتيد؛ امنيت آورديد ؟ چرا نگاهتان غلط است. امان از ديد غلط و امان از زباني که به درستي گردش نمي‌کند و سخناني مي‌گوييد که براي مردم مشکل ايجاد مي‌کند.
* مي‌گوييد با فلان رهبر کشور اروپايي براي يک قرارداد هفت جانبه تصميم مي‌گيريد؛ با چه اجازه‌اي؟ ما حسن نيت خود را به دنيا نشان داديم. به دنيا نشان داديم که ايران هراسي دروغ بود. ما خواستيم به جهان بگوييم پرونده سازي براي ايران تحت عنوان PMD دروغ بوده است و بر خلاف عدل و قانون ما را ذيل فصل هفتم شوراي امنيت برديد.
* ما با اين پيمان و توافق تهمت‌ها را نشان دنيا داديم و ثابت کرديم که آمريکا و اسراييل طي دهها سال دروغ مي‌گفتند. ما راستگويي ايران را تحت عنوان برجام ثابت کرديم.
* شما به دنيا نشان داديد که به عهدتان پايبند هستيد و يا نشان داديد که به عهدتان پايبند نيستيد؟ اين که بانکهاي دنيا را براي کار با ايران تهديد مي‌کنيد، اينکه مانع سرمايه گذاري کارآفرينان هستيد، اين که هر روز با يک بيان نادرست نسبت به مردم مسلمان از جمله ايران برايشان مانع مي‌تراشيد بر خلاف عهدتان در جامعه است.
* کساني که بدهکار هستند حالا طلب وام جديد مي‌کنند، اول آنچه را که امضاء کرديد؛ رئيس جمهور سابق و وزير خارجه سابقتان گفتند را اجرا کنيد بعد حرف از موضوعات جديد بزنيد. مي‌گوييد قرار داد بسيار بدي امضاء شده است، چرا قبلي‌هايتان اين را نفهميدند؟ شما که سررشته‌اي از سياست و حقوق نداريد؛ يک کاسب، يک تاجر، يک ساختمان ساز و يک برج ساز در مورد اين قرارداد حرف مي‌زند.
* دنبال چه هستيد؟ دنبال اين هستيد که ايران و ملت‌هاي منطقه را تهديد کنيد. از خدا بايد بخواهيم ديدها را در جهان اصلاح و زبان‌ها را در مسير درست بچرخاند. مشکل ما در دنياي امروز مشکل مواجه شدن با سياست‌مداراني است که ابعاد سخن خود را درک نمي‌کنند.دنبال چه هستيد؟ دنبال اين هستيد که ايران و ملت‌هاي منطقه را تهديد کنيد. از خدا بايد بخواهيم ديدها را در جهان اصلاح و زبان‌ها را در مسير درست بچرخاند. مشکل ما در دنياي امروز مشکل مواجه شدن با سياست‌مداراني است که ابعاد سخن خود را درک نمي‌کنند.
* ما دنبال تعامل سازنده و گسترده با جهان هستيم و اين تعامل فقط منحصر در قرارداد هسته‌اي نيست، همواره گفته‌ايم راه‌حل صحيح براي مسائل، راه‌حل برد ـ برد است. اگر کسي فکر کند که بايد به نفع خود و ضرر ديگري عمل کند توافقي پايدار نمي‌ماند.يکي از راه‌هاي تعامل سازنده با دنيا، گردشگري است، گردشگري هم ارتباط با گذشته است، هم امروز و هم ارتباط براي فرداي جهان است. گردشگري مي‌تواند براي ما اشتغال و رونق اقتصادي ايجاد کرده و زندگي مردم را بهتر کند.
* ما بايد کاري کنيم که جاذبه‌هاي گردشگري ما دائمي شود، به مردم تبريز و مسئولان اين استان مي‌گويم کاري کنند که جاذبه دائمي در تبريز ايجاد شود. بگذاريد تبريز مرکز گردشگري براي همه دهه‌ها و قرن‌ها باشد.
* اولين جاذبه گردشگري، اخلاق مردم است. برخورد مناسب در ذهن گردشگر مي‌ماند. همه شهرهاي ايران، شهرستان‌هاي آذربايجان و همه کوچه‌هاي تبريز مملو از شرف و انسانيت است. تبريز پايتخت گردشگري است نه براي امروز و فردا بلکه براي هميشه تاريخ. تبريز دروازه اتصال ايران به غرب و جهان بوده و در مسير اصلي جاده ابريشم است و شرق را به غرب متصل کرده است. اگر مي‌خواهيم تبريز قطب گردشگري بماند بايد از آن مراقبت کنيم. برخورد مناسب مامور فرودگاه، راننده تاکسي و اتوبوس و هتلداران و مردم در ذهن گردشگر مي‌ماند. برخورد مناسب ما، تمدن ما را به دنيا معرفي مي‌کند.منبع: khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نازنين زاغري به اعتصاب غذاي خود پايان داد

پيام جهرمي به حاتمي در پي عدم موفقيت چه خبر

جزئيات توافق نوبخت با وزير سابق بهداشت

طرح ترامپ براي خروج از ناتو فاش شد

زيباکلام: اصلاح‌طلبان متهم اصلي وضع فعلي هستند

احمد توکلي از معاون روحاني شکايت کرد

فرمانده سپاه به نتانياهو: با دُم شير بازي نکن

ترامپ به اون نامه نوشت

نتيجه نامعلوم سخنان خوئيني‌ها عليه هاشمي

احضار سفير ايران در لندن به خاطر نازنين زاغري

شايعات تازه درباره رفع حصر مهدي کروبي

روحاني: دست بزرگان استان گلستان را مي‌بوسم

فائزه هاشمي: وقتي نهاد‌هاي حکومتي بي عدالتي مي‌کنند فاجعه است

ظريف به عراق مي‌رود

آمريکا از مواضع ضد ايراني فرانسه تشکر کرد

حمله موشکي اسرائيل به سوريه

قاليباف: شايعات عليه پسرم، کار ضد انقلاب است

امام جمعه تبريز: ما از تلگرام رفتيم، اما دشمن ماند

قاليباف: تا امروز به دنبال پست و مقام نبوده‌ام

علم الهدي: چشم نبايد به چند کافر اروپايي باشد

لبنان از اسرائيل شکايت مي‌کند

استعفاي ظريف و خروج از برجام تکذيب شد

روحاني: در روز‌هاي سخت، همه بي‌وفا شدند!

ترامپ به زودي به برجام باز خواهد گشت

شريعتمداري: اسماعيل بخشي مجرم است

وزارت کشور: درخواست احمدي‌نژاد براي برگزاري تجمع قابل بررسي است

لاريجاني: اصل ماجراجويي آمريکايي ها نشانه گرفتن مباني ديني است

فرضيه‌هايي درباره 41 مشاورِ 4 وزير روحاني

مجسمه وزير بهداشت هم رسيد!+عکس

چرا دشمن برجام موشکي را عليه ايران مطرح کرد؟

مطهري: حجاب را به رفراندوم بگذاريد

روحاني: در کار تامين علوفه هم مانده‌ايم

کيم از ترامپ انتقام مي‌گيرد؟

پيشنهاد رحيمي به لاريجاني درباره اسماعيل بخشي

مطهري: درباره اسماعيل بخشي روشنگري کنيد

عارف: وزرا يادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند

مجلس درباره ادعا‌هاي اسماعيل بخشي ورود مي‌کند

نماينده شهريار: تافته جدا بافته نيستيم

ظريف به مشهد رفت و با رئيسي ديدار کرد

روحاني استعفاي وزير بهداشت را پذيرفت

قاليباف: 4 درصدي‌ها هر روز فربه‌تر مي‌شوند

خاتمي: رضاخان بي‌سواد و بي‌دين بود

واکنش مطهري به پيشنهاد باهنر درباره رفع حصر

روزنامه جوان: استدلال فاطمه هاشمي سخيف بود

ابهامات تازه درباره آمار‌هاي عمليات کربلاي 4 و 5

چک‌هاي تامين اجتماعي از زنجاني پس گرفته شد

تحصن نماينده ميانه در اعتراض به بودجه 98

مقصر فحاشي نماينده سراوان؛ علي مطهري

شرط رهايي بابک زنجاني از حکم اعدام

تبريزي: ترکيب احمدي‌نژاد و روحاني به درد مي‌خورد