آخرین اخبار

جزييات تخفيف کارت هاي متروي مبلغ دار و مدت دار اجتماعي

جزييات تخفيف کارت هاي متروي مبلغ دار و مدت دار

  بزرگنمايي:

چه خبر - جزييات تخفيف کارت بليت مدت دار

مديرعامل شرکت بهره برداري متروي تهران و حومه از ارائه تخفيف تا سقف 66 درصد در کارت بليت مبلغ دار و 25 درصد تخفيف بيشتر در کارت بليت مبلغ دار مدت دار خبر داد.
فرنوش نوبخت با بيان اينکه از ابتداي ارديبهشت ماه 97 قيمت جديد در بليت هاي متروي تهران و حومه اعمال مي شود افزود: بر اساس مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران در سال 97 قيمت بليت تک سفره متروي تهران و حومه 1000 تومان و قيمت بليت خط فرودگاه امام خميني (ره) 7500 در نظر گرفته شده است که مسافران مي توانند با استفاده از کارت بليت هاي مبلغ دار و يا کارت بليت هاي مدت دار از تخفيف هاي ويژه تا 66 درصد استفاده کنند.
وي با اشاره به اينکه ميانگين قيمت تمام شده هر سفر در متروي تهران و حومه براساس هزينه ها در سال گذشته، 2340 تومان بوده است گفت: پيش از اين مقرر شده بود که يک سوم اين قيمت را دولت و يک سوم آن را شهرداري در قالب يارانه به شرکت بهره برداري متروي تهران و حومه بپردازند و يک سوم باقيمانده به عنوان بهاي بليت از مسافران گرفته شود اما آنچه در سال‌هاي اخير محقق شده اين است که اکنون 80 درصد هزينه متروي تهران را شهرداري پرداخت مي کند، حدود 20 درصد از آن نيزتوسط بهاي بليت از مسافران اخذ مي شود و دولت هم در سال هاي اخير مشارکتي در اين زمينه نداشته است.
به گفته مديرعامل شرکت بهره برداري متروي تهران و حومه، افزايش قيمت بليت در سال جاري امري اجتناب ناپذير بود، چرا که همگام با افزايش دستمزد ساليانه کارکنان ،پيمانکاران و به تبع آن افزايش هزينه هاي شرکت و در صورت عدم تأمين بودجه بهره برداري متروي تهران سبب مي شود نگهداري تجهيزات ثابت و متحرک به طور کامل انجام نشده و در طولاني مدت باعث ايجاد خسارت هاي جدي به ناوگان خواهد بود.
وي در اين زمينه افزود: بازسازي قطارها، انجام تعميرات اساسي و تأمين قطعات کارهايي است که بايد در زمان هاي معين انجام شود و تعويق در اين خصوص مي تواند سبب اختلال در خدمت رساني به مردم شود.همچنين شرکت بهره برداري متروي تهران و حومه براي تأمين نيازها و گسترش خدمات خود، نيازمند مشارکت جدي تر مردم، شهرداري و دولت است و در اين زمينه ما از ايده هاي شهروندان گرامي که بتواند درآمدزايي جانبي براي متروي تهران به همراه داشته باشد استقبال مي کنيم.
وي در ادامه به صدور حدود 10 ميليون کارت بليت تا سال 1396 اشاره کرد و گفت: ما مخاطبان گسترده‌اي داريم و آماده ايم تا به صورت مشارکتي پروژه هاي جانبي براي ايجاد در آمدهاي جديد را در سيستم حمل و نقل ريلي درون شهري بررسي کنيم.
مديرعامل شرکت بهره برداري متروي تهران و حومه با بيان اينکه فرهنگ استفاده از کارت بليت در مسافران مترو نهادينه شده است افزود: در حال حاضر تنها 15 درصد مسافران از بليت هاي تک سفره استفاده مي کنند و شرکت بهره برداري متروي تهران و حومه براي 85 درصد مسافران خود که از کارت بليت استفاده مي کنند تخفيف هاي ويژه اي در نظر گرفته است.
وي در خصوص ميزان تخفيف ها ارائه شده در کارت بليت مبلغ دار گفت: به خاطر عادلانه تر کردن پرداخت ها و حمايت از مسافراني که به طور مستمر از متروي تهران و حومه استفاده مي کنند، قيمت هر سفر در کارت هاي مبلغ دار براساس مسافت طي شده اخذ مي شود که تا 66 درصد تخفيف بر حسب کيلومتر ازاستفاده مسافرين در اين کارت ها لحاظ خواهد شد.
مديرعامل شرکت بهره برداري متروي تهران و حومه ادامه داد: در سال 1397 علاوه بر بليت مبلغ دار، بليت مدت دار هم به مسافران ارائه مي شود که 25 درصد بيشتر از کارت هاي مبلغ دار عادي داراي تخفيف است.
نوبخت افزود: اين کارت ها در سه دوره زماني سه ماهه، شش ماهه و يک ساله عرضه مي شوند که کمترين مبلغ شارژ براي دريافت کارت بليت سه ماهه 40 هزار تومان، شش ماهه 70 هزار تومان و يک ساله 100 هزار تومان است که بايد در مدت زمان تعيين شده اين کارت‌ها اين مبلغ نيز استفاده شود.
بر اساس گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شرکت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه، وي در پايان خاطر نشان کرد: شرايط استفاده افراد با شرايط خاص از متروي تهران و حومه که شامل افراد داراي کارت منزلت، دانشجويان، دانش آموزان، جانبازان و معلولان و...است، همانند سال 1396 خواهد بود.


منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آسمان کشور دوباره باراني مي‌شود

احتمال بازگشت کارت سوخت وجود دارد

روحاني باز هم نوروز را پيامکي تبريک گفت

ترافيک پرحجم در مسير آزادراه کرج - قزوين - رشت

پليس پايتخت: تهران، امن‌ترين شهر کشور است

هشدار‌ نوروزي پليس فرودگاه به مسافران هوايي

نوروز در عراق تعطيل رسمي اعلام شد

تغيير ساعت رسمي کشور از فردا شب

برف و باران، کشور را غافلگير کرد

بارش برف و باران در جاده‌هاي 6 استان

برف و باران، کشور را غافلگير کرد

چهارشنبه‌سوري تا ساعت 12 به موزه برويد

کشف 30 کاميون لباس قاچاق در کرج

کارت تبريک نوروز 43؛ زماني که امام در زندان بود

زمستانِ سمج؛ برف و کولاک در 8 استان کشور

محدوديت‌هاي ترافيکي نوروزي در راه‌هاي البرز

هشدار براي مسافران؛ هم برف هست و هم باران

کاهش 10 درجه‌اي هوا در شمال و مرکز کشور

زمان اجراي «سفر قسطي» اعلام شد

پيش‌فروش بليت قطار‌هاي نوروزي از 16 بهمن‌ماه

وام ازدواج به کودک همسران تعلق نمي‌گيرد

نصف ايراني‌ها بيش از 70 سال عمر مي‌کنند

مطهري: حجاب اختياري به برهنگي مي‌رسد

آغاز فروش بليت قطار تهران - مشهد از ساعت 17

بخشش سراسري اضافه خدمت منتفي شد

عيدي مستمري‌بگيران عشاير واريز شد

خبر اسيدپاشي در قزوين صحت ندارد

طرح سهميه‌بندي سوخت رد شد

وضعيت جوي کشور در تعطيلات پيش‌رو

استانداري تهران: نحوه توزيع گوشت درست نيست

روي آوردن مردم به خريد ميوه‌هاي درجه 2 و 3

بليت تهران - مشهد، يک ميليون تومان شد

هشدار ترافيکي پليس به مسافران آخر هفته

بارش برف و کولاک در ارتفاعات 10 استان

وضعيت جاده‌ها در اولين روز تعطيلات بهمن

قطع 100 هزار سيم‌کارت مزاحم پيامکي

پيش‌بيني کولاک و برف در 10 استان

آغاز توزيع اينترنتي گوشت از 22 بهمن

اجراي طرح ترافيک در روز‌هاي پنجشنبه از اول اسفند

دادستان کل: دنبال فيلتر کل فضاي مجازي نيستيم

هواي تهران ناسالم شد؛ در خانه بمانيد

استفاده از معتادان متجاهر براي دلالي گوشت!

وضعيت هواي کشور طي سه روز آينده

پيامک «يارانه شما قطع شد» جعلي است

حذف ساعات تدريس مديران مدارس در سال 98

زمان آغاز ثبت‌نام مجدد آزمون کارشناسي ارشد 98

ترافيک سنگين در جاده هراز

فروش اينترنتي گوشت ادامه مي‌يابد

برف و يخبندان يک هفته‌اي در راه ايران

مراجعه مسافران دو ساعت قبل از پرواز به مهرآباد