پيشگيري از بيماري قلبي با مصرف روزانه موز + منابع پتاسيم
شنبه 23 دي 1396 - 8:49:05 AM
چه خبر - مي خواهيد خطر بيماري قلبي تان را کاهش دهيد؟ بيشتر موز بخوريد

تحقيقات جديد نشان مي دهد که خوراکي هاي غني از پتاسيم potassium مي تواند احتمال کلسيفيکاسيون عروقيvascular calcification ( رسوب کلسيم در عروق و تنگ شدن آن ها ) و سفتي آئورت* aortic stiffness را کاهش دهد.
نتيجه اين تحقيق خبري مسرت بخش براي دوست داران موز است. همچنين براي دوست داران آووکادو، طالبي، کدو تنبل، عدس و ساير خوراکي هاي غني از پتاسيم.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : بعد از خوردن موز اين 21 اتفاق خوب در بدن تان رخ مي دهد!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 10 خاصيت فوق العاده موز، از لاغري تا ضد سرطان بودن

تحقيقات جديد احتمال اين که روزي پزشکان بتوانند با بررسي سطح پتاسيم خون بيمارانشان جلوي برخي بيماري هاي قلبي را بگيرند، افزايش مي دهد.
محققين دانشگاه آلاباما در بيرمنگام University of Alabama at Birmingham اخيرا در مطالعه اي که روي موش ها انجام دادند بين کاهش پتاسيم در رژيم غذايي و ايجاد رسوب کلسيم در عروق و سفتي آئورت ارتباط مستقيمي پيدا کردند.
سفتي آئورت معمولا تحت عنوان سخت شدن سرخ رگ ها hardening of the arteries ، شناخته مي شود که پيش بيني کننده ايجاد بيماري هاي قلبي در انسان است.
در اين مطالعه محققين متوجه تفاوت سطح سفتي آئورت در موش هايي که با رژيم کم پتاسيم تغذيه شده بودند نسبت به موش هايي با رژيم غذايي حاوي پتاسيم در حد نرمال، شدند.
آزمايشات بيشتر نشان داد که کاهش پتاسيم باعث تشخيص بيانگرهاي خاص ژني مي شود که به نوبه خود باعث افزايش رسوب کلسيم در سلول هاي نرم عضلاني و تبديل آن ها به سلول هايي به سفتي استخوان مي شوند.
محققان نتيجه گرفتند که حداقل در موش ها کاهش پتاسيم رژيم غذايي باعث بالا رفتن سفتي آئورت مي شود و يک رژيم غذايي غني از پتاسيم، کلسيفيکاسيون* Calcification و سفتي آئورت را کاهش مي دهد.

* کلسيفيکاسيون Calcification : عبارت است از جمع شدن کلسيم در يکي از بافت‌هاي بدن. اين وضعيت بصورت طبيعي در بافت استخواني روي داده موجب تشکيل استخوان ميشود.بصورت بيمارگونه در بافتهاي نرم ممکن است اين مشکل بروز کند مانند کلسيفيکاسيون مفاصل يا تاندون.

به گفته دکتر پل ساندرز Paul Sanders، استاد نفرولوژي nephrology ( پزشکي که براي تشخيص و کنترل بيماري هاي کليوي آموزش ديده )، از آن جايي که اين يافته ها نشان مي دهد که مقدار مناسب مکمل پتاسيم در پيشگيري از کلسيفيکاسيون عروق در موش هاي مستعد ابتلا به آترو اسکلروز و اثرات نامطلوب پتاسيم کم را نشان مي دهد، تفسيرشان از پتانسيل بالايي برخوردار است.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 15 منبع عالي براي تامين پتاسيم

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : علايم کمبود پتاسيم در بدن

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : چرا بدن ميزان زيادي پتاسيم نياز دارد؟

چرا براي پيشگيري از بيماري قلبي به پتاسيم نياز داريم؟

به گفته دکتر مورتون تاول Morton Tavel، استاد باليني پزشکي ( قلب و عروق ) در دانشکده پزشکي اينديانا Indiana University School:
پتاسيم يک ماده معدني خوراک است که براي بسياري از عملکردهاي بدن ضروري است و نقش مهمي در پايين نگه داشتن فشار خون ايفا مي کند درست بر خلاف سديم.
همچنين پتاسيم براي رشد طبيعي عضلات و سيستم عصبي و عملکرد مغز مورد نياز است. به علاوه به نظر مي رسد که پتاسيم با محافظت از عروق خوني در برابر آسيب و افزايش بيش از حد ضخامت باعث کاهش فشار خون ميشود.
به گفته هفرون، هر مکانيسم جديد که پتانسل ايفاي نقش در پيشگيري از بيماري هاي قلبي عروقي داشته باشد براي من قابل توجه است، اين مطالعه روي يکي از اجزاي رژيم غذايي گياهي به همراه روغن هاي سالم مديترانه اي انجام شده که نشان مي دهد چرا بارها از مزاياي اين رژيم براي قلب و عروق صحبت شده است و بايد مردم را به سمت پايبندي به اين گونه رژيم ها تشويق کنيم تا سبزيجات و ميوه هاي بيشتري را در رژيم غذايي خود بگنجانند.

هيچ گلوله جادويي اي براي پيشگيري از بيماري قلبي وجود ندارد

برخي پزشکان در مورد کساني که به نظريه گلوله جادويي magic bullet معتقدند، نگران هستند. به گفته دکتر رابرت اس گرينفيلد Robert S. Greenfield مدير بخش پزشکي غيرتهاجمي کاردولوژي و توان بخشي قلبي موسسه قلب و عروق Orange Coast Memorial در کاليفرنيا، هيچ گلوله جادويي اي براي درمان بيماري هاي قلبي و عروقي وجود ندارد و اين مشکلات پيچيده تر از چيزي هستند که فکرش را مي کنيد و مصرف يک ماده خاص نمي تواند به تنهايي روند بيماري را تغيير دهد. زماني که صحبت از پتاسيم به ميان مي آيد نگران افرادي مي شوم که شروع به مصرف بيش از حد آن مي کنند. حتما مي دانيد خيلي از افرادي که اطرافتان هستند به خصوص ميان سالان ممکن است مشکلات خفيف کليوي داشته باشند که هنوز براي تشخيص آن به آزمايشگاه مراجعه نکرده اند ولي نمي توانند به درستي از عهده مصرف پتاسيم برآيند و مسلما مصرف بالاي پتاسيم به صلاحشان نيست.
در صورت عدم وجود بيماري کليوي، اکثر افراد به خوبي قادر به دفع دوزهاي بالاي پتاسيم از طريق سيستم ادراري هستند.
نگراني اصلي افرادي مبتلا به بيماري هاي کليوي در اين بحث بالا رفتن سطح پتاسيم خون است که معمولا بدون علامت بوده ولي براي قلب خطر آفرين است و منجر به آريتمي هاي arrhythmias خطرناک قلبي مي شود اين نامنظم شدن ريتم ضربان قلب بسيار خطرناک و حتي کشنده خواهد بود.

مصرف چه مقدار پتاسيم، زياده روي محسوب مي شود؟

اگر چه اختلاف نظر بين مقدار مناسب مصرف پتاسيم در رژيم غذايي وجود دارد اکثر متخصصين مصرف روزانه حداقل 4700 ميلي گرم را توصيه مي کنند.
اغلب آمريکايي ها روزانه نيمي از اين مقدار را مصرف مي کنند و در نتيجه در اين زمينه دچار کمبود هستند. اگر شما يک رژيم غذايي سالم غني از ميوه ها، سبزيجات، غلات و چربي هاي غيراشباع داشته باشيد به طور معمول پتاسيم مورد نيازتان را روزانه دريافت خواهيد کرد.
به گفته گرينفيلد، امروزه ما بيشتر نگران افزايش بيش از حد سطح پتاسيم هستيم چون بسياري از داروهاي مصرفي باعث افزايش سطح پتاسيم مي شوند. بنابراين نگران افرادي هستم که با خواندن اين مقاله احساس کنند پتاسيم کمي دريافت مي کنند و شروع به مصرف مکمل پتاسيم به صورت روزانه کنند که البته برايشان خطرناک خواهد بود.

مکمل هاي پتاسيم در مقابل خوراکي هاي سالم

صحبت هايي در مورد نقش مکمل ها در برابر مصرف خوراکي هاي سالم به عنوان راهي براي براوردن نياز روزانه به پتاسيم وجود دارد. به نظر مي رسد که مواد معدني، ويتامين ها و مواد مغذي موجود در مکمل ها به اندازه مصرف آن ها به صورت طبيعي ارزشمند نيستند. به طور قطع شما مي توانيد همه پتاسيم مورد نياز روزانه تان را از طريق رژيم غذايي سالم و متنوع بدست آوريد و نيازي به استفاده از مکمل نخواهيد داشت و مکمل پتاسيم فقط براي افرادي که رژيم غذايي مناسبي ندارند توصيه مي شود.

منابع خوراکي غني از پتاسيم

منابع خوراکي غني از پتاسيم

ليستي که در ادامه به شما معرفي مي کنيم مي تواند نياز روزانه شما به پتاسيم را رفع کند. محتواي پتاسيم هر کدام از اين خوراکي ها هم براي راحتي کار شما مشخص شده است:
سيب زميني شيرين: هر عدد 694 ميلي گرم
گوجه فرنگي تازه: 664 ميلي گرم در يک چهارم ليوان
چغندر تازه: 644 ميلي گرم در نصف ليوان
لوبيا سفيد: 600 ميلي گرم در نصف ليوان
ليست ساير مواد غذايي غني از پتاسيم عبارتند از:

ماست
بيشتر لوبياها
صدف دوکفه اي تازه يا کنسروي
آلو
هويج
ماهي گوشتي
مولاس يا شيره چغندر
سويا
کدو حلوايي
موز
شير
آب پرتقال

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 41 خوراکي براي مقابله با فشار خون بالا

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : علائم بيماري قلبي که فکرش را هم نمي کنيد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : بيماري هاي قلبي را اين گونه پيش بيني کنيد


منبع: سيمرغ

Save
http://www.CheKhabar.ir/News/88716/پيشگيري از بيماري قلبي با مصرف روزانه موز - منابع پتاسيم
بستن   چاپ