علت لغو سفر رئيس جمهور آمريکا به انگليس
جمعه 22 دي 1396 - 10:30:12 AM
چه خبر - سفر رئيس جمهور آمريکا به انگليس لغو شد

روزنامه ديلي ميل نوشت که دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا سفر ماه آينده خود را به انگليس لغو کرد. اين روزنامه انگليسي گزارش داد که، قرار بود ترامپ براي اولين بار، پس از رسيدن به رياست جمهوري در ماه فوريه به لندن سفر کند، اما اينک دلسرد شده است.
تاريخ جديدي براي سفر ترامپ به انگليس اعلام نشده است، اما به نظر مي رسد اين مساله باعث سردي روابط دو طرف شود.
يک منبع آگاه گفت، ترامپ که قرار بود ساختمان جديد سفارت آمريکا را رسما افتتاح کند، ديدارش را به دليل نارضايتي از ترتيبات سفر لغو کرده است. اين در حالي است که ترامپ ماه گذشته به ترزا مي نخست وزير انگليس گفته بود که در سال جديد ميلادي به انگليس سفر خواهد کرد.
مقدمات سفر کاري ترامپ به لندن براي افتتاح ساختمان جديد سفارت آمريکا فراهم شده بود، اما ديلي ميل اطلاع يافته است که در غياب ترامپ، رکس تيلرسون وزير امور خارجه آمريکا اين ساختمان را افتتاح خواهد کرد. اين ساختمان به هزينه 750 ميليون پوندي احداث شده است.
قرار بود ترامپ 26 و 27 فوريه (هفتم و هشتم اسفند ماه) به لندن سفر کرده و با ترزا مي ديدار کند. انگليس منتظر بود اين تاريخ در هفته جاري نهايي شود.
ترامپ پيشتر نسبت به احتمال بروز اعتراض هاي گسترده عليه سفرش به لندن ابراز نگراني کرده بود. وي چند ماه پيش به ترزا مي گفته بود تا زماني که مردم انگليس از سفر حمايت نکنند به آن کشور نخواهد رفت.
ترامپ در ماه نوامبر، توئيت گروه راست افراطي و ضداسلامي بريتانيا اول در انگليس را بازنشر داد که اين اقدام با انتقاد نخست وزير انگليس مواجه شد. مي اعلام کرده بازنشر توئيت اين گروه اقدام اشتباهي بود.
ترزا مي همچنين از تصميم ترامپ براي شناسايي قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي انتقاد کرد. وي گفت که اين تصميم، کمکي به چشم انداز صلح در منطقه نمي کند.
جرمي کوربين رهبر حزب کارگر انگليس ماه گذشته از هوادارانش خواست که در صورت سفر ترامپ به انگليس، پيام روشني» به او بدهند که اين مساله احتمال بروز تظاهرات گسترده را افزايش داد.


منبع: irna.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/87699/علت لغو سفر رئيس جمهور آمريکا به انگليس
بستن   چاپ