رقابت اصغر فرهادي با آنجلينا جولي
سه شنبه 19 دي 1396 - 8:25:51 PM
چه خبر - فروشنده نامزد بفتا شد

«فروشنده» پس از موفقيت در اسکار هشتاد و نهم اين بار نامزد جايزه بنياد فيلم بريتانيا (بفتا) شد. اين فيلم براي رسيدن به اين جايزه با آثاري از فرانسه، کامبوج، روسيه و کره جنوبي رقابت مي‌کند. فيلم‌هاي «او» (Elle) به کارگرداني پل ورهوفن که سال 2017 برنده جايزه گلدن گلوب شد در کنار فيلم «کنيز» به کارگرداني پارک چان ووک از کره جنوبي نيز در اين شاخه نامزد جايزه هستند.
ديگر نامزد سرشناس اين شاخه آنجلينا جولي است که با فيلم «نخست پدرم را کشتند»‌ نامزد اين جايزه شده است. آنجلينا جولي با اين فيلم نامزد گلدن گلوب سال 2018 شد اما رقابت را به فاتح آکين واگذار کرد و گلدن گلوب بهترين فيلم غيرانگليسي زبان به «در محاق» از کشور آلمان اهدا شد. «بي عشق» به کارگرداني آندري زوياگينتسف از روسيه ديگر نامزد اين جايزه است.
اصغر فرهادي سال گذشته در هشتاد و نهمين دوره جوايز اسکار با فيلم «فروشنده» برنده جايزه اسکار بهترين فيلم غيرانگليسي‌زبان شد. «فروشنده» با بازي شهاب حسيني و ترانه عليدوستي نخست در شصت‌ونهمين دوره جشنواره کن به نمايش درآمد و برنده دو جايزه بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر مرد شد. مراسم معرفي برندگان و اهداي جوايز بفتا، 29 بهمن (18 فوريه) در رويال آلبرت هال شهر لندن برگزار خواهد شد.


منبع: khabaronline.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/87547/رقابت اصغر فرهادي با آنجلينا جولي
بستن   چاپ