گذشته تلخ و دردناک شارليز ترون ستاره هاليوود + تصاوير
شنبه 16 دي 1396 - 4:21:25 PM
چه خبر - آيا مي خواهي غرق شوي يا مي خواهي شنا کني؟

در دنياي هاليوود امروزي، شارليز ثرون يکي از شناخته شده ترين بازيگران زن است. اين بازيگر و تهيه کننده آمريکايي که در آفريقاي جنوبي بدنيا آمده در فيلم هاي متعدد و دوست داشتني مانند «وکيل مدافع شيطان» (The Devil’s Advocate)، «جو يانگ قدرتمند» (Mighty Joe Young ) و «هيولا» (Monster) بازي کرده است. در فيلم آخر وي نقش يک قاتل سريالي واقعي به نام آيلين وورنوس را بازي مي کرد که بازي خيره کننده او در اين نقش تحسين منتقدان را برانگيخت. وورنوس زني بود که به دليل کشتن 6 مرد در سال هاي 1989 و 1990 محاکمه شده و به مرگ محکوم گرديد. در نهايت وي در سال 2002 با تزريق ماده سمي اعدام شد هر چند ادعا مي کرد که تمامي اين قتل ها را براي دفاع از خود و زماني که به عنوان روسپي فعاليت مي کرده مرتکب شده است.

شارليز ترون

شارليز ترون

ثرون براي بازي در اين فيلم برنده جايزه اسکار، جايزه گلدن گلوب و جايزه اسکرين اکتوزز گيلد شد. همه بازي بي نقص او را تحسين مي کردند اما کمتر کسي مي دانست تجربيات ناخوشايند اما واقعي شارليز ثرون در دوران کودکي و نوجواني سهم زيادي در بالا بردن توانايي او براي ايفاي اين نقش داشته است. 12 سال قبل از فيلم «هيولا»، اگر همه چيز طبق خواسته پدر شارليز ثرون پيش مي رفت او هيچ گاه شانس حضور در هاليوود را نمي يافت. در واقع شرايط طوري بود که ممکن بود شارليز ثرون بدون اين که کسي او را بشناسد جانش را از دست بدهد.

شارليز ترون در نوجواني

شارليز ترون در نوجواني

اين بازيگر سرشناس در خانواده اي بزرگ شد که پدرش الکلي بوده و همواره رفتار بسيار بدي با مادر شارليز، گرِدا، داشت و اين موضوع حتي پس از موفقيت و شهرت نيز تاثير بد و ناخوشايند خود روي اين ستاره هاليوودي را حفظ کرد. شارليز در مصاحبه اي با برنامه هاوارد استرن در اين باره چنين مي گويد:
” به نظر خودم اتفاقي که در دوران کودکي ام رخ داده و تاثير زيادي بر روي زندگي ام در بزرگسالي گذاشت زندگي در خانواده اي با يک پدر الکلي بود که هرگاه از خواب بيدار مي شدم نمي دانستم که چه اتفاقي برايم خواهد افتاد. و نمي دانستم که باقي روز چگونه برايم پيش خواهد رفت و تمامي اين موضوع به شخص ديگري وابسته بود که آن روز او الکل مي نوشيد يا نه”.
و ناگهان در سال 1991 شبي فرا رسيد که زندگي او و مادرش را براي هميشه تغيير داد و او را به يک بازيگر با شخصيت قوي تبديل کرد که همواره در فيلم هايش مي بينيم. در 21 ژوئن آن سال، چارلز، پدر شارليز، و برادرش پس از يک شب طولاني در حالت مستي به خانه بازگشتند و با اسلحه اي که در دست داشتند گردا و ثرون را تهديد به مرگ کردند. در آن زمان شارليز تنها 15 سال داشته و هنوز همراه با خانواده خود در آفريقاي جنوبي زندگي مي کرد. اين موضوع چنان براي شارليز سخت بود که خود را در اتاق خوابش حبس نمود. چارلز در حالت مستي شروع به تيراندازي به اطراف کرد اما گردا شجاعانه به سمت او رفته و اسلحه را از دستش درآورد. گردا بلافاصله با شليک گلوله همسرش را به قتل رساند.

شارليز ترون به همراه پدر و مادرش

شارليز ترون به همراه پدر و مادرش

گردا هيچ وقت به خاطر قتل شوهرش محکوم نشد زيرا کاملاً مشخص بود که در دفاع از خود و نجات دادن دخترش دست به اين کار زده است. ثرون در مصاحبه اي در اين باره گفت:
” اين داستان تمام دوران کودکي من بود. تمام درد و وحشت من همين بود. از اين شرايط جان سالم بدر بردم و به اين خاطر به خود مي بالم. براي رسيدن به اين شرايط نيز سخت تلاش کرده ام و از آن هيچ هراسي ندارم. من ار تاريکي نمي ترسم، از هيچ چيز ديگر. تاريکي مرا کنجکاو و شگفت زده مي کند زيرا فکر مي کنم که تاريکي ماهيت بشر و شخصيت انسان ها را بهتر مشخص مي کند”.
وي گفته که مدت زمان زيادي طول کشيد تا بتواند خاطرات تلخ گذشته اش را فراموش کند.
ثرون در مصاحبه اي ديگر با هاوارد استرن در اين باره چنين گفت:
” فقط وانمود کردم که اين اتفاق اصلاً رخ نداده است. به هيچ کس نگفتم، نمي خواستم به کسي بگويم. هرگاه کسي از من مي پرسيد مي گفتم که پدرم در يک حادثه رانندگي کشته شده است. چه کسي مي خواهد آن داستان [داستان واقعي] را براي ديگران تعريف کند؟ هيچ کس دوست ندارد آن داستان را بازگو کند”.
شارليز ثرون گفته که دوست نداشته نقش يک قرباني را بازي کند به همين دليل براي فراموش کردن اين خاطره تلخ به روانشناس مراجعه کرده بود. وي گفته که به کمک روان درمانگر و البته مادرش اين خاطره تلخ را فراموش کرده و توانسته به شرايط کنوني دست پيدا کند. او با مادرش رابطه بسيار عاطفي و نزديکي دارد و در مراسم فرش قرمز همواره در کنار هم ديده مي شوند.

شاليز ترون و مادرش

شاليز ترون و مادرش

وي در مورد مادرش مي گويد:
” من يک مادر فوق العاده دارم. او الهام بخش زندگي من بوده است، منظورم فلسفه او در زندگي است. او به من گفت: اين اتفاق وحشتناک است. بپذير که اين اتفاق وحشتناک است. حالا تصميم بگير. آيا اين اتفاق شخصيت تو را تعيين خواهد کرد؟ آيا مي خواهي غرق شوي يا مي خواهي شنا کني؟، فلسفه او اين بود”. شارليز و مادرش مدت کوتاهي پس از آن شب ترسناک آفريقاي جنوبي را ترک کرده و به اميد اين که وي در حرفه مدلينگ آينده اي براي خود بسازد به ايالات متحده آمدند. بعدها وي اولين نقش خود در هاليوود را در سال 1996 در نقش يک زن قاتل در فيلم «دو روز در دره» (2 Days in the Valley) بدست آورد و ادامه ماجرا نيز داستان درازي دارد.


منبع: rooziato.com

http://www.CheKhabar.ir/News/87314/گذشته تلخ و دردناک شارليز ترون ستاره هاليوود - تصاوير
بستن   چاپ