راه هاي مراقبت از پوست و اشتباهات رايجي که نمي دانستيد!
شنبه 16 دي 1396 - 12:19:51 PM
چه خبر - اشتباهات رايج در مراقبت از پوست

گاهي بدون اين که آگاه باشيم، پوست مان را در بدترين شرايط ممکن قرار مي دهيم، همين امر به مرور زمان منجر به خشکي و چين و چروک پوست مي شود. اما به راستي براي داشتن پوستي سالم و زيبا چه بايد کرد؟

پوست هاي چرب لزوما پوست هاي مرطوبي نيستند

عملکرد توليد چربي پوست با نگهداري رطوبت پوست کاملا متفات است. بنابراين حتي اگر پوستي چرب داريد، باز هم استفاده از کرم هاي مرطوب کننده براي شما واجب است.

ناديده گرفتن نواحي مختلف پوست بدن

گردن و سر شانه ها نيز از نقاط مهم بدن هستند که پوستي حساس و نازک مانند پوست صورت دارند، به همين دليل به همان نسبت که پوست صورت تان پير مي شود، پوست اين نواحي نيز آسيب مي بيند. بنابراين کرم هاي ضد آفتاب خود را براي اين قسمت هاي بدن نيز استفاده کنيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : ترفندهاي مراقبت از پوست براي خانم هاي 20 تا 30 سال

مصرف بيش از حد کرم

شايد فکر کنيد که هر چه از کرم هاي مراقبت پوست بيشتري استفاده کنيد بهتر است اما واقعيت چيز ديگري است. برخي مواقع ممکن است که اين عمل به پوست شما آسيب برساند. مصرف رتينول، اسيد ساليسيليک و اسيد گليکوليک موجب التهاب پوست مي شوند. بنابراين در مصرف هر محصول مراقب پوستي که استفاده مي کنيد، اعتدال را حفظ کنيد.

عدم استفاد از کرم ضد آفتاب در روزهاي ابري

اگر بيش از 10 تا 15 دقيقه بدون کرم ضد آفتاب زير آسمان ابري قرار بگيريد، به مرور زمان پوست تان آسيب مي بيند. بنابراين برايتان مهم نباشد که آسمان آفتابي است يا ابري و باراني، زدن کرم ضد آفتاب را در برنامه روزانه تان قرار دهيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : مراقبت از پوست دست و صورت در محل کار

مصرف بيش از اندازه لايه بردارها

استفاده بيش از حد از لايه بردارها به معني داشتن پوستي بهتر نخواهد بود، بلکه اين کار موجب ضعيف شدن پوست مي شود و به تبع به عملکرد مقاومتي پوست آسيب مي رساند و باعث مي شود که پوست در مقابل عفونت ها و باکتري ها هيچ عکس العملي از خود نشان ندهد. حتي اگر اين اتفاق نيافتد، پوست ملتهب شده و دچار پيري زودرس مي شود، بنابراين در مصرف لايه بردارها نيز اعتدال کنيد.

شستن صورت با آب گرم

آب گرم نه تنها به روغن هاي طبيعي پوست آسيب مي رساند و موجب خشکي مي شود بلکه پوست را ملتهب نيز مي کند. بنابراين بهتر است که با آب داغ صورت تان را نشوييد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 9 اشتباه در مراقبت از پوست

عدم رعايت ترتيب کرم ها

اگر شما چند محصول مراقبت پوست داريد و مي خواهيد که آنها را با هم استفاده کنيد بايد حواس تان به ترتيب شان باشد تا به درستي جذب پوست تان شوند. اول از همه سرم پوست، سپس لوسيون و در نهايت کرم پوست است. اين را هم فراموش نکنيد که مواد تشکيل دهنده آنها ممکن است که با هم ترکيب شده و عکس العملي برعکس نشان دهند، بنابراين علاوه بر ترتيب استفاده از آنها بايد از ترکيب مثبت آنها با هم نيز آگاه باشيد، در غير اين صورت وقت تان را هدر داده ايد.


منبع : زندگي ايده آل

http://www.CheKhabar.ir/News/87295/راه هاي مراقبت از پوست و اشتباهات رايجي که نمي دانستيد!
بستن   چاپ