خواص ژله براي پوست، مو و زيبايي
پنجشنبه 14 دي 1396 - 11:19:59 AM
چه خبر - ژله و تاثير آن بر زيبايي پوست و مو

ژله به عنوان يکي از دسرهاي شيرين و پرطرفدار است که داراي فوايد بسياري براي بدن است که با دانستن آن شايد کمي بيشتر از قبل ازآن استفاده کنيد. در اين بخش به برخي از فوايد ژله براي پوست، مو و بدن مي‌پردازيم.

ژله و زيبايي پوست

ژله حاوي اسيدهاي آمينه طبيعي است که براي پوست بسيار مفيد است. اين مواد باعث شکل‌گيري سلول‌هاي جديد در پوست مي‌شوند و با افزايش کلاژن سازي از بروز نشانه‌هاي پيري در پوست جلوگيري مي‌کنند. ژله با از بين بردن چين‌وچروک ايجاد شده بر روي صورت باعث مي‌شود تا پوست صورت صاف و زيبا ديده شود. علاوه‌ بر اين ژله حاوي مقادير بسيار زيادي اسيد اسپارتيک بوده که نقش بسيار موثري در بازسازي سلول‌هاي پوستي دارند. بنابراين خوردن ژله را فراموش نکنيد.

حفظ وزن بدن با ژله

ژله حاوي مقدار کالري بسيار اندکي بوده و نقش بسيار موثري در حفظ و تعادل وزن دارد. اين دسر برخلاف ساير مواد شيرين از قند بسيار بالايي برخوردار نيست و مي‌توان به راحتي از آن استفاده کرد.

افزايش ايمني بدن با ژله

ژله غني از کربوهيدرات و ويتامين B است و به همين دليل باعث افزايش ايمني در بدن مي‌شود. بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند که از ژله بعد از يک تمرين ورزشي سخت و يا در زمان‌ها افسردگي استفاده کنند.

سلامت مو با ژله

ژله يک منبع غني از اسيد فوليک بوده که براي حفظ سلامت مو بسيار مفيد است. استفاده از ژله در رژيم غذايي باعث کاهش ريزش مو و جلوگيري از بروز مشکلات مربوط به مو مي‌شود.

کاهش استرس با ژله

اسيدهاي آمينه ضروري موجود در ژله نقش بسياري در کاهش استرس داشته و به عنوان درماني براي از بين بردن افسردگي خفيف مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

کمک به حل مشکل آرتريت با ژله

ژله از ژلاتين طبيعي ساخته شده است و به همين دليل براي افزايش کارايي مفاصل و حل مشکلات آرتريت بسيار موثر و مفيد است. ژله مي‌تواند باعث کاهش التهابات ناشي از درد مفاصل شود.

کاهش اختلالات پوستي با ژله

ژله تاثيري همانند اينوزيتول و نياسين دارد که از بروز بسياري از مشکلات پوستي مانند جوش، آکنه و ساير اختلالات پوستي جلوگيري مي‌کند. بنابراين ژله را در رژيم غذايي خود بگنجانيد تا از فوايد بي‌نظير ان براي پوست و بدن بهره‌مند شويد.


seemorgh.com/zibamoon.com

http://www.CheKhabar.ir/News/87166/خواص ژله براي پوست، مو و زيبايي
بستن   چاپ