پيشگيري از سرماخوردگي با يک شربت خانگي
سه شنبه 12 دي 1396 - 1:19:38 PM
چه خبر - شربت خانگي براي پيشگيري از سرماخوردگي

استاد طب سنتي گفت : مصرف شربت تخم بالنگو مانع بروز سرماخوردگي در افراد مي‌شود, تخم بالنگو مقوي معده، قلب و مغز است و اخلاط سوخته را دفع مي‌کند, به همين دليل قوه مُدبره را تقويت کرده در نتيجه مقاومت بدن افراد را در مقابل سرماخوردگي افزايش مي‌دهد.
محد عبادياني درباره اثرات مفيد تخم بالنگو اظهار کرد: تخم بالنگو مقوي قلب است, باعث کاهش تپش قلب و احساس سبکي در قفسه سينه مي‌شود همچنين در کاهش احساس وحشت نيز مفيد است.
وي افزود: افراد و اطفالي که به طور دائم به نزله (ترشحات پشت حلق) و زکام (سرماخوردگي) دچار مي‌شوند، اگر يک سال به طور مداوم به جاي آب، شربت تخم بالنگو بخورند, ديگر سرما نمي‌خورند زيرا تخم بالنگو مقوي معده، قلب و مغز است و اخلاط سوخته را دفع مي‌کند, به همين دليل قوه مُدبره را تقويت کرده در نتيجه مقاومت بدن افراد را در مقابل سرماخوردگي افزايش مي‌دهد.
اين استاد طب سنتي تصريح کرد: شربت تخم بالنگو را مي‌توان در ورم روده (کوليت)، به‌عنوان يک «کمک دارو» نيز تجويز کرد؛ مصرف اين شربت تاثير زيادي در درمان ورم روده دارد به‌ خصوص اگر ميزان گلاب بيشتر باشد, در اين صورت بهتر است شربت را گرم بخورند و شکم را گرم نگه دارند.

دستور تهيه شربت تخم بالنگو

- يک سوم ليوان گلاب
- دو سوم ليوان آب
- يک قاشق مرباخوري شکر
- يک قاشق چايخوري تخم بالنگو
اين مواد را با هم مخلوط و مصرف کنيد.


منبع : tasnimnews.con

http://www.CheKhabar.ir/News/87018/پيشگيري از سرماخوردگي با يک شربت خانگي
بستن   چاپ