سرطان پروستات با خوردن اين غذاها اتفاق مي افتد! مراقب باشيد
دوشنبه 11 دي 1396 - 1:21:21 PM
چه خبر - غذاهايي که خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزايش مي دهند

اگرچه کم تحرکي يکي از دلايل اصلي ابتلا به بيماري هاي پروستات است، اما مهم‌ تر از آن تغذيه نادرست نقش مهمي در به خطر افتادن اين عضو بدن دارد. به همين دليل و امروزه آموزش‌ هاي بيشتري نسبت به گذشته درباره نوع غذا و نحوه غذاخوردن به مردان داده مي ‌شود تا بيماري ‌هاي پروستات را مهار کنند.
سرطان پروستات دومين سرطان در مردان است. اگر مراقب تغذيه خود باشيد احتمال سرطان را کاهش مي ‌دهيد.

1. سرطان پروستات با چربي هاي اشباع و هيدروژنه

اين نوع چربي ها نه تنها خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي را افزايش مي دهند بلکه مشکلات مربوط به پروستات را نيز توسعه مي دهند. مطالعات نشان مي دهد مرداني که اين نوع چربي ها را به وفور مصرف مي کنند، بيشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات تهاجمي قرار دارند. در عوض مرداني که از چربي هايي مانند آووکادو، آجيل، روغن زيتون و دانه استفاده مي کنند، شانس ابتلا به سرطان پروستات تهاجمي را از خود دور خواهند کرد.

2. سرطان پروستات و الکل

پژوهشگران استراليايي هشدار دادند احتمال بروز سرطان پروستات در مرداني كه الكل مصرف مي ‌كنند 20 درصد بيشتر از مرداني است كه از مصرف اين قبيل نوشيدني‌ ها خودداري مي‌ كنند. انستيتو ملي تحقيقات دارويي استراليا در اين باره گزارش داد كه اين يافته‌ ها بر اساس بازبيني نزديك به 36 پژوهش مختلف روي الكل و سرطان پروستات بدست آمده است. پژوهشگران خاطر نشان كردند اين خطر در دوران ميانسالي حتي بيشتر مي‌ شود و با افزايش مقدار مصرف الكل افزايش مي‌ يابد.

3. سرطان پروستات با گوشت هاي فراوري شده

 سرطان پروستات با خوردن اين غذاها اتفاق مي افتد! مراقب باشيد

آنچه شما در رستوران‌ ها و يا به عنوان غذاي گوشتي نيمه آماده از سوپرمارکت ‌ها مي ‌خريد با انواع چاشني ‌ها و طعم دهنده‌ ها آميخته است تا شما لذت بيشتري از خوردن غذا ببريد. در بيشتر موارد آنچه شما به عنوان فرآورده‌ هاي گوشتي مصرف مي‌کنيد مملو از چربي و امحا و احشا حيوان است و درصد گوش قرمز آن بسيار ناچيز است. مصرف اين نوع مواد خوراکي به سلامت پروستات آسيب مي ‌زند.

4. سرطان پروستات و نوشيدني هاي انرژي زا

مصرف زياد اين نوشيدني ها، مثل خوردن هر نوع نوشيدني الکلي است. اين مايعات باعث کم آبي بدن شده و کم آبي باعث رسوب زياد مواد سمي در مثانه مي ‌شود. آب زياد بنوشيد و مصرف نوشيدني‌ هاي تجاري را کم کنيد تا مواد سمي را بهتر و بيشتر دفع کنيد. ‏

5. سرطان پروستات و لبنيات پرچرب

مصرف بيش از حد اين محصولات خطر مرگ و مير بر اثر سرطان پروستات را افزايش مي دهد. در عوض مرداني که محصولات لبني کم چرب مصرف مي کنند، خود را در مقابل ابتلا به اين سرطان ايمن کرده اند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : تغذيه و سرطان پروستات

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : جلوگيري از سرطان پروستات با رعايت اين 7 مورد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : سرطان پروستات چقدر خطرناک است؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : نشانه هاي سرطان پروستات و روش هاي درمان آن

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : سرطان پروستات و باور هاي غلط درباره پروستات

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : سرطان پروستات بيشتر سراغ چه مرداني مي‌رود؟


منبع: avayesalamati.com

http://www.CheKhabar.ir/News/86943/سرطان پروستات با خوردن اين غذاها اتفاق مي افتد! مراقب باشيد
بستن   چاپ